Homoklouby?

Co se nedá zařadit...

Moderátoři: vwCharlie, areka

Odpovědět
Normann
Řidič
Řidič
Příspěvky: 68
Registrován: 30.09.2007 00:04
Bydliště: Brno

Homoklouby?

Příspěvek od Normann »

Potřeboval bych poradit.V rejdu mi děsně křupou kola,doleva i doprava i na zpátečku.Za jízdy se ozývá takovej divnej hukot,zvláště kolem 100 km/h a víc a při zhoupnutí auta na nějakých nerovnostech..je to homokloubama?Hodně lidí mi říká,že jo,ale nevím,na podzim jsou dávaný nový,na obě přední kola.(u kol).že by mi tam dali v opravně nějaký shity?Účtovali mi asi 700 kus bez práce.Začíná to hučet a křupat tak,že to nejde přehlížet.Taky bych potřeboval poradit,jakou zbačku kloubů případně koupit,kolik by asi měly stát,abych,pokud je to kloubama,nedopadl zase stejně za půl roku.Díky

Uživatelský avatar
Bastard
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 9884
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Homoklouby?

Příspěvek od Bastard »

A co ložiska? Na zvedák a zakvedlat s kolem nahoru dolu doleva doprava, jestli to bude mít vůli, tak ložiska. Jinak asi ty klouby... U obojeho ti peněženka zabrečí :mrgreen:

Uživatelský avatar
Willdaa
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3608
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Re: Homoklouby?

Příspěvek od Willdaa »

taky bych zkouknul pri tom jestli ti pri vymene homokloubu spatne nedotahli stredovou matku na poloose.
Golf zwei mit G-lader , Golf III Europe 100kW TDI AHF a Scirocco Mk. I VR6 ITB
Obrázek

Normann
Řidič
Řidič
Příspěvky: 68
Registrován: 30.09.2007 00:04
Bydliště: Brno

Re: Homoklouby?

Příspěvek od Normann »

Tak kolo se nevikle ani trochu,takže ložiska by měly být o.k...ty matky jsou dotažený nafest,ale nevím,kolik to má být.Ví někdo,jakou značku těch kloubů?

boobika
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2542
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: kousek od Brna

Re: Homoklouby?

Příspěvek od boobika »

a já bych zase stáhl manžety a podíval se, co mi tam dali za vazelinu :wink:

v servisech jsou kun.y a dají tam normální vazelinu, která vytuhne, kloub se nemaže a křupe (zvlášť po zahřátí jízdou)

jinak utahovací moment středových matek je půlmetrový klíč a 90kg mechanik stojící na něm :lol:
no abs, no klima, no servo -> no problem

Uživatelský avatar
Buresmil
Závodník
Závodník
Příspěvky: 697
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: JZ od Brna
Kontaktovat uživatele:

Re: Homoklouby?

Příspěvek od Buresmil »

loziska huci hlavne v zatackach a klouby krupou hlavne pri plnym rejdu. Zajet na parkac dej plnej rejd na jednu strnu a razantneji se rozjet a pak i na druhou stranu. Pokud nezakrupe tak klouby by mely byt OK (je mozne ze budes potrebovat odtah) ale stejne vych na ne radeji kouknul pod tu chumu.
Kdo brzdí Ten prohrává.

Normann
Řidič
Řidič
Příspěvky: 68
Registrován: 30.09.2007 00:04
Bydliště: Brno

Re: Homoklouby?

Příspěvek od Normann »

Klouby jsou k.o.,to už je jasný.Jakou značku mám teda koupit,mohl by mi někdo poradit?Jsou FEBI dobrý?A ještě potřebuju vyměnit kotouče,mají STARLINE,PILENGA,FERODO,ATE a FEBI.Který jsou dobrý a spolehlivý?Díky

Uživatelský avatar
Bastard
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 9884
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Homoklouby?

Příspěvek od Bastard »

FEBI je celkem dobrý, asi nejlepší sehnatelný u nás.

Kotouče bych bral ATE, FERODO, FEBI, PILENGA, STARLINE v tomto pořadí.

Jinak bych šel i do BREMBO, ale ty jsi nejmenoval :twisted:

boobika
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2542
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: kousek od Brna

Re: Homoklouby?

Příspěvek od boobika »

febi špatný není, ale zjistil bych si, kdo je skutečným výrobcem a koupil přímo tu značku. febi jsou věsměs přebalovači
no abs, no klima, no servo -> no problem

Normann
Řidič
Řidič
Příspěvky: 68
Registrován: 30.09.2007 00:04
Bydliště: Brno

Re: Homoklouby?

Příspěvek od Normann »

To je děs,bylo mi řečeno,že FEBI jsou prvovýrobci...takže přebalovači?A jakou teda značku kloubů toho výrobce?A ještě,chci si teď ty klouby vyměnit sám,jakou vazelinu do nich?A naplnit celou tu manžetu?Díky moc.

Uživatelský avatar
Bastard
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 9884
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Homoklouby?

Příspěvek od Bastard »

Normann píše:To je děs,bylo mi řečeno,že FEBI jsou prvovýrobci...takže přebalovači?A jakou teda značku kloubů toho výrobce?A ještě,chci si teď ty klouby vyměnit sám,jakou vazelinu do nich?A naplnit celou tu manžetu?Díky moc.
Vazelína by měla být dodána zaroveň k manžetám :wink: A jinak je to podle pytlíku s tou vazelínou, co mám doma MoS2 G6.2 :twisted:

Normann
Řidič
Řidič
Příspěvky: 68
Registrován: 30.09.2007 00:04
Bydliště: Brno

Re: Homoklouby?

Příspěvek od Normann »

A ty klouby,nevíš?Ta vazelina,dá se případně koupit taky tam kde klouby,v kelly?

Uživatelský avatar
Bastard
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 9884
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Homoklouby?

Příspěvek od Bastard »

Normann píše:A ty klouby,nevíš?Ta vazelina,dá se případně koupit taky tam kde klouby,v kelly?
Vazelína asi jo :| Ale klouby ti neporadím. Já bych šel do Febi... Fáma že jsou přebalovači je asi tak uvěřitelná, jako že jsou prvovýrobci. 8)

Odpovědět

Zpět na „Ostatní“