Vše kolem motor. oleje

Co se nedá zařadit...

Moderátoři: vwCharlie, areka

Odpovědět
Uživatelský avatar
refresh
Pilot
Pilot
Příspěvky: 885
Registrován: 10.06.2008 21:15
Bydliště: okr. Liberec

Vše kolem motor. oleje

Příspěvek od refresh »

Zajimalo by mě -jaký značky olejů a filtrů upřednostňujete
-jaký je váš názor na průplach motoru při výměně oleje v autě ve kterém nevíte jaký olej byl (před např. koupí....)
- http://www.toyotaklub.cz/forum/viewtopic.php?t=1748 co si myslíte o "OMBREHO patentu" s PET lahví? provozujete to někdo při výměně?
+moje otázka kolik oleje do motoru GII 1.6TD? vím že kolem 4L, je to přesný?Dík za názory :wink:

Nevím jestli tady tohle téma už je,ale nikde jsem to nenašel, a jestli se vám to zdá téma na ****...k ničemu tak stačí napsat, nebo rovnou smazat :roll:

Uživatelský avatar
BADBOYSFAMILY
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4709
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha Picco
Kontaktovat uživatele:

Re: Vše kolem motor. oleje

Příspěvek od BADBOYSFAMILY »

Ja davam do Golfika bud BP nebo Castrol,spokojenost maximalni.... 10w40...výplach je dobrej od Kernitu,delaj to rozlejvany v sudu ale jak kdo ma prisun se k tomu dostat.....jinak klasicky co prodavaj vsude v mototechnach ty vyplachy mi prijde ze jsou celkem na nic tyza 100kc...z vlastni zkusenosti... nejlepsi Kernite ...a do 1.6TD se ti vejde mam za to ze 4.5 litru,pac to ma ten velkej ol.filtr....a co se tyce jeste toho vyplachu,tak pri koupi auta je to podle me zbytecny,kdyz zjevne nevypada na merce nejak podivne nebo se nedela mazut pod vicekem...jen klasicka vymena at mas dobry spani,ze mas auto v pohode

Uživatelský avatar
refresh
Pilot
Pilot
Příspěvky: 885
Registrován: 10.06.2008 21:15
Bydliště: okr. Liberec

Re: Vše kolem motor. oleje

Příspěvek od refresh »

BADBOYSFAMILY píše:Ja davam do Golfika bud BP nebo Castrol,spokojenost maximalni.... 10w40...výplach je dobrej od Kernitu,delaj to rozlejvany v sudu ale jak kdo ma prisun se k tomu dostat.....jinak klasicky co prodavaj vsude v mototechnach ty vyplachy mi prijde ze jsou celkem na nic tyza 100kc...z vlastni zkusenosti... nejlepsi Kernite ...a do 1.6TD se ti vejde mam za to ze 4.5 litru,pac to ma ten velkej ol.filtr....a co se tyce jeste toho vyplachu,tak pri koupi auta je to podle me zbytecny,kdyz zjevne nevypada na merce nejak podivne nebo se nedela mazut pod vicekem...jen klasicka vymena at mas dobry spani,ze mas auto v pohode
Tak olej mam vymeneny, stacili mi 4L, ale zapotil jsem se u výměny filtru, kterej tam drzel jako opravdu festovne.....nakonec sem musel pouzit hrubou sílu....sroubovak :lol:

Uživatelský avatar
BADBOYSFAMILY
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4709
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha Picco
Kontaktovat uživatele:

Re: Vše kolem motor. oleje

Příspěvek od BADBOYSFAMILY »

refresh píše:
BADBOYSFAMILY píše:Ja davam do Golfika bud BP nebo Castrol,spokojenost maximalni.... 10w40...výplach je dobrej od Kernitu,delaj to rozlejvany v sudu ale jak kdo ma prisun se k tomu dostat.....jinak klasicky co prodavaj vsude v mototechnach ty vyplachy mi prijde ze jsou celkem na nic tyza 100kc...z vlastni zkusenosti... nejlepsi Kernite ...a do 1.6TD se ti vejde mam za to ze 4.5 litru,pac to ma ten velkej ol.filtr....a co se tyce jeste toho vyplachu,tak pri koupi auta je to podle me zbytecny,kdyz zjevne nevypada na merce nejak podivne nebo se nedela mazut pod vicekem...jen klasicka vymena at mas dobry spani,ze mas auto v pohode
Tak olej mam vymeneny, stacili mi 4L, ale zapotil jsem se u výměny filtru, kterej tam drzel jako opravdu festovne.....nakonec sem musel pouzit hrubou sílu....sroubovak :lol:
taky znám... :mrgreen: sroubovak je zapotrebi

Uživatelský avatar
Marosh16v
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4753
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Krnov/Bratislava

Re: Vše kolem motor. oleje

Příspěvek od Marosh16v »

já mám taky parádní příhodu, hodinu jsem povoloval, pak jsem měl nervy a otevřel si pivo, uplně hotový, že to nešlo povolit.......přišel jsem na to, že jsem hodinu utahoval 8) ....jinak do ventila liju polosyntézu

Uživatelský avatar
BADBOYSFAMILY
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4709
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha Picco
Kontaktovat uživatele:

Re: Vše kolem motor. oleje

Příspěvek od BADBOYSFAMILY »

Tak to je jakoze husta prihoda :lol:

Uživatelský avatar
refresh
Pilot
Pilot
Příspěvky: 885
Registrován: 10.06.2008 21:15
Bydliště: okr. Liberec

Re: Vše kolem motor. oleje

Příspěvek od refresh »

:lol: Tak to taky znám......a je fakt že to nejvíc vyčerpává.... :lol:

Uživatelský avatar
BADBOYSFAMILY
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4709
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha Picco
Kontaktovat uživatele:

Re: Vše kolem motor. oleje

Příspěvek od BADBOYSFAMILY »

vsechno nemuze bejt lehky..to by se pak tomu nedala rikat prace :mrgreen:

boobika
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2542
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: kousek od Brna

Re: Vše kolem motor. oleje

Příspěvek od boobika »

zas na druhou stranu, prohnáním pár impulzů sem tam mozkem může práci usnadnit :lol:
no abs, no klima, no servo -> no problem

Uživatelský avatar
refresh
Pilot
Pilot
Příspěvky: 885
Registrován: 10.06.2008 21:15
Bydliště: okr. Liberec

Re: Vše kolem motor. oleje

Příspěvek od refresh »

jenže to je někdy celkem dost složitý :roll:, většinou nejdřív něco udělám, pak to proženu tím mozkem a pak zjistim proč je to blbě :lol:

Odpovědět

Zpět na „Ostatní“