Problémy s LPG

1998 - 20..

Moderátor: Beczi

Odpovědět
Marcela14
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 2
Registrován: 02.08.2013 12:31

Problémy s LPG

Příspěvek od Marcela14 »

Zdravím a prosím o nějaké rady a zkušenosti.Před měsícem jsem koupila VW New Beetle 1.8T s LPG.Plyn je tam dělaný před 5-ti měsíci.Montoval ho tam majitel,který mi auto prodal.Po týdnu mi auto začlo při jízdě na plyn škubat.Byla jsem u majitele už dvakrát na seřízení ,mám to k němu 200km a pokaždé zaplatila pěknou pálku.Když od něj odjíždím auto je ok.Ale hned druhý den hlavně když je studené škube a chcípá.Když se ohřeje,tak jakoby vynechává.Pán mi řekl,že tam mám systém Elpigas,je to i v papírech.Byla jsem tady v okolí u třech plynářů a ti mi řekli,že to je nějaká splácanina všeho a nikomu to nešlo napíchnout na počítač.Nevíte,kam se mám obrátit na Liberecku?Bojím se,že si ničím motor.Nemůže to škubat z jiného důvodu než špatně seřízeného plynu?Jinak je autíčko super.Díky.Marcela.

Tak hlásím nový poznatek.Plyn jakž takž seřízen,auto neškube.Ale při předjíždění když se dostanu nad 4000 otáček,tak vynechává a ztrácí výkon.Dělá to jen na plyn.Plynař řekl,že tento motor není dělaný na sportovní jízdu ( 1.8 T !!!) a už mi neporadil,jak mám předjíždět.Mám nové svíčky,cívky,filtry,atd.Po napíchnutí počítač ukazuje špatný předehřev lambdy.Máte někdo nějakou zkušenost nebo radu?Děkuju.
Naposledy upravil(a) Marcela14 dne 18.08.2013 12:34, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
shafticzek
Člen klubu
Příspěvky: 2648
Registrován: 15.01.2012 15:35
Bydliště: Praha 4
Kontaktovat uživatele:

Re: Problémy s LPG

Příspěvek od shafticzek »

Ahoj, máš to ve špatné sekci, tady je golf a ne beetle, mod ti to tam může snad přesunout a tam ti třeba někdo poradí :)
Obrázek- Golf III Variant 1.8 75 HP
Obrázek- Golf III Variant 1.6 101 HP

Uživatelský avatar
KOŠŤÁL
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 11674
Registrován: 22.11.2007 22:51
Bydliště: 28 kiláků od našich
Kontaktovat uživatele:

Re: Problémy s LPG

Příspěvek od KOŠŤÁL »

Přesouvám
Snadno to poznáš,když přepneš na benzín.Pokud to na benzín jede OK,tak je to v plynu
Obrázek

Uživatelský avatar
11mAjA11
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 9064
Registrován: 13.09.2008 15:42
Bydliště: Small Town in North Moravia

Re: Problémy s LPG

Příspěvek od 11mAjA11 »

Určitě to je v plynu, plyn namontuje kde jaký moula to je jen o našroubování komponent.
To umění je ho perfektně doladit, aby se spínal a přepínal v tech nejpříhodnějších podmínkách..

Kamarád když staví troubu ,tak ji má třeba i týden na servise a dolaďuje mapy za pochodu..
Volvo 2.0 pětiválec turbo dělal tak 3 týdny ,než to bylo všechno OK.

Problém máš že to k plynařovi máš takovou štreku a ten poskládal různé komponenty z různých systémů..

Kamarád taky dává ty nejlepší komponenty z různých variant systémů ale vždy to postaví tak aby to komunikovalo a fungovalo s možností precizního dolaďování.

Škoda že to máš tak daleko..
Moje přibližovadla :Golf Mk II TDi AHF, Golf Mk IV 1.6 16V, T3 1.6D Alpinweiss - Das ReiseWagen, Sup1AMX, GSX-R 750, Jawa 23 Mustang, Alhambra I AFN,P206
Příběh Australanky --> Obrázek

R.I.P. areka

Uživatelský avatar
SupermanXXX
Profík
Profík
Příspěvky: 1160
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: střední čechy

Re: Problémy s LPG

Příspěvek od SupermanXXX »

pravděpodobně klasický český příběh: budeš jezdit k moulům kterří ti budou tvrdit že plyn je jen na ekonomickou jízdu a že je normální že to škube, pak to vemeš k někomu kdo tomu rozumí a ten zjistí že to má levný vstřiky Valtek, podimenzovaný reduktor a prostě celkově to je na novou instalaci. kdyby ti nikdo nepomohl můžeš k nám do Havlíčkova Brodu ale to máš zaprvé daleko a zadruhé počítej s tím že pokud je to tak jak píšu (což většinou bohužel je) zaplatíš skoro novou instalaci protože z původní instalace se použije jen nádrž :) ale to bychom museli zkouknout. v úterý pojedu kolem Liberce tak bych tam mohl alespon připojit diagnostiku když budeš chtít. kdyžtak se nejpozději v pondělí ozvi

Uživatelský avatar
KOŠŤÁL
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 11674
Registrován: 22.11.2007 22:51
Bydliště: 28 kiláků od našich
Kontaktovat uživatele:

Re: Problémy s LPG

Příspěvek od KOŠŤÁL »

02 srp 2013
Obrázek

Uživatelský avatar
SupermanXXX
Profík
Profík
Příspěvky: 1160
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: střední čechy

Re: Problémy s LPG

Příspěvek od SupermanXXX »

to neva stejně to za rok určitě nevyřešila :)

Odpovědět

Zpět na „New Beetle“