Vymena budikov- pomoooc

1998 - 20..

Moderátor: Beczi

Odpovědět
mimca
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 3
Registrován: 12.06.2014 09:28

Vymena budikov- pomoooc

Příspěvek od mimca »

Ahojte,
chcela by som Vas poprosit o pomoc.
Mam new beetle r.v. 2000 tdi s automatickou prevodovkou.
Pokazili sa mi budiky, pristrojovka inak funguje, ale neukazuju rucicky.
Cez ebay som kupila pouzite z ineho auta (manual - maly displej), odbII kabel a k-CAN vag tacho 5.0 kabel s programom.
Precitala som nejake navody, ako sa to meni (zistit PIN starych aj novych budikov).
Zistila som pin oboch budikov, login fungoval.

Nahodila som nove budiky,
Chcela som zmenit najprv CAN-gateway soft. coding:
Stare budiky maju 00007, nove maju 00006
Ked to chcem zmenit, nejde to, vzdy je na konci 6

V INSTRUMENTS som v novych budikoch chcela zmenit soft. coding
Stare su 01142
Na novych som si to nezapisala :? ale nedali sa zmenit na tuto hodnotu.
Cislo 4 na tretej pozicii to proste neberie. Da sa to zmenit na vselico, len nie na tu hodnotu zo starych budikov.

V adaptation na novych budikoch som ich na kanale 00 vyresetovala a potom po vypnuti a zapnuti kluca som isla na kanal 50,
aby som nahodila pin zo starych budikov. Ale tam na mna svieti ze DISABLED a aj dam test a save, ale bez efektu..

V samej frustracii som aspon skusila cez vag tacho 5.0 zmenit kilometre na novych budikoch. A ani to sa nedalo.
Ked som potom odpojila baterku a znovu zapojila, display na novych budikoch uz neukazoval nic, ostal akoby zhasnuty, no budiky ako take naskocia.. okrem toho displaya.
Potom som este skuysala menit naslepo ten soft coding na budikoch, ale nic.

NA druhy den, ked som sa to isla pokusat znovu robit, po nahodeni novych budikov som si vsimla, ze ECU motora uz neukazuje chybu imobilizera, tak som skusila naparovat kluc na nove budiky.
A ZAFUNGOVALO! auto nastartovalo, previezla som sa, skusila som este niekolkokrat, odpojila a zapojila baterku a vsetko OK, okrem displaya na budikoch.
8O :drinks:
Zial, nezapisala som si soft coding, co som dala den predtym naposledy na nove budiky. :?
A ako som sa tak z toho tesila, tak som sa vychystala opravit s vag tacho 5.0 ten display.
Tipovala som, ze som zapisala zle data na kilometre, lebo nove budiky ukazovali povodne mile. Tak som to chcela nastavit cez change milleage.
A potom som to pokaslala. Nieco sa rozhasilo, zresetovalo, a budiky uz zase blokuju ECU.
Channel 50 je disabled, soft coding neviem aky mam dat.

Vie mi prosim nejaky sikula poradit ?
Chcem si to opravit sama, uz mi jedno auto ukradli pred par rokmi... :adr:

Dakujem krasne!

mimca
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 3
Registrován: 12.06.2014 09:28

Re: Vymena budikov- pomoooc

Příspěvek od mimca »

Predtym, ako sa mi to podarilo nahodit som bola na dlhsej ceste, tak sa mohla lepsie dobit baterka. Tiez som pred otocenim kluca dlho mala stlacenu brzdu - to tusim spusta nejaky rezim v aute. Mohlo by to byt v tom ? Nikto nevie ? Uz som z toho frustrovana.

mimca
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 3
Registrován: 12.06.2014 09:28

Re: Vymena budikov- pomoooc

Příspěvek od mimca »

No uz to to opravila. Som poondila eeprom-ku v tych budikoch. Ten cinsky software "vag tacho 5.0" je uplna svinacina. Je to dobre len na vycitanie pin budikov. Nic ine. Urcite s tym nemente kilometre, lebo odpalite budiky. Kupila som ine budiky a vsetko hned nabehlo na prvy pokus :D

Odpovědět

Zpět na „New Beetle“