Passat 3C-koupě-najeté kilometry-Prosím o radu

2005 - 20..

Moderátoři: KJirka, ejne, pásovec

Pravidla fóra
Moji milí příznivci nových Passatů, předtím než založíte nové téma důkladně projděte FAQ a ostatní témata, případnì použijte VYHLEDÁVÁNÍ.
Fotky svých Passatů vkládejte do podsekce (ne)Jen můj Passat 3C / CC a nezapomeňte u fotek mazat RZ.
Poptávky a nabídky do této sekce nepatří. Neslušná, hrubá, výhružná slova a jinak zákonem nepřijatelné texty budou smazána.
S problémy týkající se chodu sekce se na mě obracejte v SZ.
pásovec
bradd.x
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 6
Registrován: 20.03.2009 16:25

Passat 3C-koupě-najeté kilometry-Prosím o radu

Příspěvek od bradd.x »

Zdravím všechny, sháním Passata B7 v sedanu, nabídek je celkem dost ale u vozů které mi fakt padnou do oka je třeba celkem dost najeto...např. 150-200tis atd. Jaké máte zkušenosti s celkem novým vozem ale s velkým počtem najetých kilometrů a případně jestli do toho jít nebo ne......Díky!!

Uživatelský avatar
Kwapo
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1368
Registrován: 26.07.2008 22:19
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Re: Passat B7-koupě-najeté kilometry-Prosím o radu

Příspěvek od Kwapo »

bradd.x píše:Zdravím všechny, sháním Passata B7 v sedanu, nabídek je celkem dost ale u vozů které mi fakt padnou do oka je třeba celkem dost najeto...např. 150-200tis atd. Jaké máte zkušenosti s celkem novým vozem ale s velkým počtem najetých kilometrů a případně jestli do toho jít nebo ne......Díky!!


Cau. Prvně si oprav označení. Je to B6 a nebo jeste lépe 3C ... bylo tady toho o tom dost.
Jinak moc zkusenosti si myslim u techto "nových" aut s toliko km jeste nebude, zase tolik lidi s nema jeste moc kilaku nenajelo, aby se poznaly ty velke problemy. Ale myslim ze kluci co je maj a maji s nema naskakano uz par desitek tisic km budou moudrejsi. Ja mam na B6 (125Kw) najeto cca 40.000 a zatim se neobjevil jedine problem, musim zaklepat :wink: .

Uživatelský avatar
thoomass
Profík
Profík
Příspěvky: 909
Registrován: 25.09.2007 14:42
Bydliště: Brno-venkov
Kontaktovat uživatele:

Re: Passat B7-koupě-najeté kilometry-Prosím o radu

Příspěvek od thoomass »

Na mym 3 Cecku bylo najeto 200 tis kdyz jsem ho kupoval, ale zatim jsem na nem najel jen 3 tis, takze zatim nevim...

bradd.x
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 6
Registrován: 20.03.2009 16:25

Re: Passat B7-koupě-najeté kilometry-Prosím o radu

Příspěvek od bradd.x »

Dík za upozornění :-) 40.000 km je ještě fajn. Vím že asi kupovat auto s tolika najetými kilometry je trochu risk, ale pokud s tím předchozí majitel slušně jezdil tak může být o dost v lepším stavu než třeba auto které má málo najeto ale majitel je prase......Mám jen strach z toho že auto koupím a budu do něj jenom tlačit prachy za opravy....

Uživatelský avatar
JayZee
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 217
Registrován: 10.03.2008 15:18
Bydliště: Ostrava & Zarnovica
Kontaktovat uživatele:

Re: Passat B7-koupě-najeté kilometry-Prosím o radu

Příspěvek od JayZee »

Tiez dost zalezi aky motor zvolis...co som sa tak docital,tak by si sa mozno mal vyhnut 2.0TDi 103kW....ale to ze to bude zrat nejake prachy,tak s tym pocitaj...a u takehoto auta to nebudu male prachy.
JaY

Uživatelský avatar
cosby
Profík
Profík
Příspěvky: 1098
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Passat B7-koupě-najeté kilometry-Prosím o radu

Příspěvek od cosby »

podle mě je OK jednovačka BMP s najetými 120000 a výš-tam už budou vychytané všchny problémy

bradd.x
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 6
Registrován: 20.03.2009 16:25

Re: Passat B7-koupě-najeté kilometry-Prosím o radu

Příspěvek od bradd.x »

Taky dobrá rada.... :-) vybíral jsem totiž právě motor 2.0TDI 103KW. Měl jsem do teď než jsem prodal passata rok 2003, takže starší model a motor 1.9TDI 74KW. Byl jsem spokojen ale měl jsem pocit že to mohlo být i lepší. Proto jsem vybíral ten motor 2.0TDI 103KW. Proč se mám tedy vyhnout zrovna tomuhle motoru??? Jinak zatím díky všem za příspěvky...... :-)

Uživatelský avatar
JayZee
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 217
Registrován: 10.03.2008 15:18
Bydliště: Ostrava & Zarnovica
Kontaktovat uživatele:

Re: Passat B7-koupě-najeté kilometry-Prosím o radu

Příspěvek od JayZee »

Nuz preco...nie som ten pravy co by Ti to vysvetlil...ale pozri si napr. http://forum.skodahome.cz" onclick="window.open(this.href);return false; je tam toho o tom motore popisane vcelku dost....a aj tu toho najdes asi dost.
kazdy moze mat iny nazor,ja ho nemam,ale z toho co som sa docital by som od neho dal ruky prec.Hlavne u prvych rocnikov.....ale detaily nech Ti vysvetli niekto kompetentnejsi.
JaY

Uživatelský avatar
JayZee
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 217
Registrován: 10.03.2008 15:18
Bydliště: Ostrava & Zarnovica
Kontaktovat uživatele:

Re: Passat B7-koupě-najeté kilometry-Prosím o radu

Příspěvek od JayZee »

http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=1 ... ilit=103kw" onclick="window.open(this.href);return false;
JaY

bradd.x
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 6
Registrován: 20.03.2009 16:25

Re: Passat B7-koupě-najeté kilometry-Prosím o radu

Příspěvek od bradd.x »

Po přečtěný přízpěvku si dám fakt pozor na tu verzi motoru 2.0TDI 103KW 16V. Takže spíše asi buď 1.9TDI nebo 2.0TDI s 8V....Měl jsem dokonce minulý týden vybraného krásného passata v 1.9TDI a nekoupil jsem jenom proto že jsem chtěl tu silnější verzi. A teď vidím že to byla blbost...auto už je samozřejmě prodané....tak doufám že seženu něco solidního a hlavně spolehlivého...Hlavně jsem řešil ty kilometry...jestli jít do auta s více najeto....má někdo zkušenost?

Uživatelský avatar
JayZee
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 217
Registrován: 10.03.2008 15:18
Bydliště: Ostrava & Zarnovica
Kontaktovat uživatele:

Re: Passat B7-koupě-najeté kilometry-Prosím o radu

Příspěvek od JayZee »

Ja by som sa tych km nebal,tie auta snad musia nieco vydrzat :-)
Skor daj pozor,aby to nebolo ztocene z 350 na 210...ako tu bol jeden pripad v darexe u nas,ale tam to boli trosku ine cisla tusim.A nech to bolo pravidelne v servise a malo to to co to malo mat...potom tych 200 je podla mna v klidu,aspon tam uz budu vychytane nejake slabosti z vyroby...
JaY

Uživatelský avatar
Kwapo
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1368
Registrován: 26.07.2008 22:19
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Re: Passat B7-koupě-najeté kilometry-Prosím o radu

Příspěvek od Kwapo »

Musím říct, že ta kritika na 2.0TDI (103Kw) mě celkem překvapila. Mám pár známých co tento motor mají, najeto kolem 100 - 150.000 a jen si chválí a zatím zadne problemy. Tak snad asi mají stestí. Ja mam 2.0TDI (125Kw) a to je teprve raketa. Zkus se mrknout po tomto motoru, sice je jich mín ale stojí za to. A jak uz bylo receno, pokud to je pravidelne servisovane v kvalitnim servisu neni se ceho bat. Porad mam doma starsiho pasika 3BG (B5.5) kterej ma naskakano 310.000 a jede stale jako drak a nikdo by mu ty roky (r.v.2001) a km nehadal :) .... 70% stavu je o tom, jak se o to clovek stara :wink:

Uživatelský avatar
krab13
Řidič
Řidič
Příspěvky: 118
Registrován: 06.02.2008 09:44
Bydliště: Přerov

Re: Passat B7-koupě-najeté kilometry-Prosím o radu

Příspěvek od krab13 »

Čauky, řeknu ti to takhle, u auta který už má více najeto je většina problémů odstarněna, at již na záruku (kulanci) nebo na náklady majitele. Takže mělo by být v poho i více km, ale záleží také jak se o auto staral majitel, takže každopádně jdi do páši se serviskou, nebo kde ti může někdo prokázat servisování. :D

bradd.x
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 6
Registrován: 20.03.2009 16:25

Re: Passat B7-koupě-najeté kilometry-Prosím o radu

Příspěvek od bradd.x »

OK, díky.....samozřejmě budu vybírat spíše auto co má méně najeto, ale teď vím že pokud bude mít trochu víc ale bude stát za to tak o tom taky budu uvažovat...No a hlavně si dát pozor aby to ještě nebylo stáhnuté o dalších 100tis :-) dneska je to samý špekulant....

Uživatelský avatar
re5pekt
Profík
Profík
Příspěvky: 1167
Registrován: 28.07.2008 18:48
Bydliště: Scotland/Spain
Kontaktovat uživatele:

Re: Passat B7-koupě-najeté kilometry-Prosím o radu

Příspěvek od re5pekt »

2.0tdi 103kw BMP 8V , najeto 52000km, max spokojenost 8) ,
BTW jestli chces neco, do ceho nebudes muset sypat penize porad, tak doporucim kolo :lol: , ale i tam ti muze prasknout retez :wink:

Odpovědět

Zpět na „Passat 3C / CC“