piskani turba

2005 - 20..

Moderátoři: KJirka, ejne, pásovec

Pravidla fóra
Moji milí příznivci nových Passatů, předtím než založíte nové téma důkladně projděte FAQ a ostatní témata, případnì použijte VYHLEDÁVÁNÍ.
Fotky svých Passatů vkládejte do podsekce (ne)Jen můj Passat 3C / CC a nezapomeňte u fotek mazat RZ.
Poptávky a nabídky do této sekce nepatří. Neslušná, hrubá, výhružná slova a jinak zákonem nepřijatelné texty budou smazána.
S problémy týkající se chodu sekce se na mě obracejte v SZ.
pásovec
warfare
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 21
Registrován: 31.03.2009 10:20

piskani turba

Příspěvek od warfare »

muze me prosim nekdo vysvetlit co znamena piskani turba.. zaclo me dost hlasite piskat ,vypada to jako by nasavalo vzduch neo neco, nestaci jen treba pretesnit? doufam ze ne cela vymena.. a ceny nevite? passat 05 SE TDI 140 BKP

Uživatelský avatar
newmann75
Pilot
Pilot
Příspěvky: 708
Registrován: 11.11.2008 10:38
Kontaktovat uživatele:

Re: piskani turba

Příspěvek od newmann75 »

warfare píše:muze me prosim nekdo vysvetlit co znamena piskani turba.. zaclo me dost hlasite piskat ,vypada to jako by nasavalo vzduch neo neco, nestaci jen treba pretesnit? doufam ze ne cela vymena.. a ceny nevite? passat 05 SE TDI 140 BKP

zkus se podívat na cestu vzduchu. možná máš jen prasklou hadici,nebo spadlou,možná je prasklý chladič stl. vzduchu.
CC 2014
1.4 TSI

Uživatelský avatar
duffo
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 283
Registrován: 05.02.2009 22:14
Bydliště: BA - SL

Re: piskani turba

Příspěvek od duffo »

warfare píše:muze me prosim nekdo vysvetlit co znamena piskani turba.. zaclo me dost hlasite piskat ,vypada to jako by nasavalo vzduch neo neco, nestaci jen treba pretesnit? doufam ze ne cela vymena.. a ceny nevite? passat 05 SE TDI 140 BKP
ked na to prides prosim ta daj mi vediet,lebo mne to robi tiez a zatial mi stym nikto neporadil:((((

sovo
Řidič
Řidič
Příspěvky: 98
Registrován: 19.05.2008 18:06
Bydliště: Martin - Slovensko

Re: piskani turba

Příspěvek od sovo »

Pískanie turba je zaciatok konca pre to turbo.Ked píska to znamená že vola v ložiskách je už privelká a vrtulka turbíny začína suchat o obal,teda o slimáka.Ak to auto odstavís hned teraz je este možný repas ale ked ti tie vrtulky polame je možné že to poškodí samotný obal a turbo možeš vyhodit.Moja rada je aby si to hned odstavil a dal zrepasovat,taký repas je omnoho lacnejší cca 300 éčok.Celá turbína kludne aj 1000€.

Uživatelský avatar
duffo
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 283
Registrován: 05.02.2009 22:14
Bydliště: BA - SL

Re: piskani turba

Příspěvek od duffo »

sovo píše:Pískanie turba je zaciatok konca pre to turbo.Ked píska to znamená že vola v ložiskách je už privelká a vrtulka turbíny začína suchat o obal,teda o slimáka.Ak to auto odstavís hned teraz je este možný repas ale ked ti tie vrtulky polame je možné že to poškodí samotný obal a turbo možeš vyhodit.Moja rada je aby si to hned odstavil a dal zrepasovat,taký repas je omnoho lacnejší cca 300 éčok.Celá turbína kludne aj 1000€.
no dobre ale nemalo by potom to turbo aj obcas vynechavat alebo ine priznaky?

sovo
Řidič
Řidič
Příspěvky: 98
Registrován: 19.05.2008 18:06
Bydliště: Martin - Slovensko

Re: piskani turba

Příspěvek od sovo »

novacik píše:
sovo píše:Pískanie turba je zaciatok konca pre to turbo.Ked píska to znamená že vola v ložiskách je už privelká a vrtulka turbíny začína suchat o obal,teda o slimáka.Ak to auto odstavís hned teraz je este možný repas ale ked ti tie vrtulky polame je možné že to poškodí samotný obal a turbo možeš vyhodit.Moja rada je aby si to hned odstavil a dal zrepasovat,taký repas je omnoho lacnejší cca 300 éčok.Celá turbína kludne aj 1000€.
no dobre ale nemalo by potom to turbo aj obcas vynechavat alebo ine priznaky?
Nie,vacsinou sa to prejavuje iba tým pískaním.Auto jazdí normálne výkon nestráca,proste normal.V tých extrémnejších prípadoch može takto poskodené turbo zničit celý motor.Ked je v ložiskách vola tahá turbína olej do sania a ked sa ho tam nazbiera dostatok zacne motor spalovat tento olej a otáčky nekontrolovatelne vyletia až cez maximum a zničí to motor.Pri spalovaný oleja sa motor nedá vypnut a tý duchaprítomnejší sa znažia motor zastavit radením na vyšší prevodový stupen+brzda.

Uživatelský avatar
Mára_VR6
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 5888
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Železný Brod, okr. Jablonec nad Nisou

Re: piskani turba

Příspěvek od Mára_VR6 »

Podle mě ti někde praskla hadice. Turbu nic nebude.
Moje Touaregy 2.5TDI a 4.2 V8 FSI
Pokud vám zmizí inzerát, neptejte se mě proč - nesplňoval pravidla

warfare
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 21
Registrován: 31.03.2009 10:20

Re: piskani turba

Příspěvek od warfare »

woooow dekuji za nazory a pripominky,ted jste me nasadili poradneho brouka do hlavy, kazdopadne pristi tyden v pondeli jedu do servisu a uvidime.. ziji v UK tak ceny jsou tu trochu jine ale i treba nove turbo stoji kolem 600 liber, snad mate pravdu s tou hadici..
dekuji vsem!

Uživatelský avatar
Mára_VR6
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 5888
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Železný Brod, okr. Jablonec nad Nisou

Re: piskani turba

Příspěvek od Mára_VR6 »

A hele... Třetí kus v UK :mrgreen: Za chvíli vás tam bude víc než v čr :lol: :lol:
Moje Touaregy 2.5TDI a 4.2 V8 FSI
Pokud vám zmizí inzerát, neptejte se mě proč - nesplňoval pravidla

Uživatelský avatar
re5pekt
Profík
Profík
Příspěvky: 1167
Registrován: 28.07.2008 18:48
Bydliště: Scotland/Spain
Kontaktovat uživatele:

Re: piskani turba

Příspěvek od re5pekt »

warfare píše:woooow dekuji za nazory a pripominky,ted jste me nasadili poradneho brouka do hlavy, kazdopadne pristi tyden v pondeli jedu do servisu a uvidime.. ziji v UK tak ceny jsou tu trochu jine ale i treba nove turbo stoji kolem 600 liber, snad mate pravdu s tou hadici..
dekuji vsem!
Jojo.. Zbuj a ja jsme taky v UK, on manchester a ja scotland :lol: Zalozime vw UK/CZ club :mrgreen:

Uživatelský avatar
zbuj
Závodník
Závodník
Příspěvky: 654
Registrován: 15.01.2009 16:43
Bydliště: Momentálně UK

Re: piskani turba

Příspěvek od zbuj »

Nazdarek chlapi, to jsem rad, ze k nam s respym pribyl novy passtikar - tak te tady vitam. Skotsky bratre asi si za chvili fakt muzeme neco takoveho zalozit.. :P
A od kud jsi z UK?? Co se turba tyce si nedelej nadeje o lepsi cene - nove turbo v origo vw s vymenou 1500 - 2000pandaku... V takovem pripade bych to resil pres CR

Zatim se mej...

warfare
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 21
Registrován: 31.03.2009 10:20

Re: piskani turba

Příspěvek od warfare »

alee tak to cumim!!! dobre vedet ze neni nasinec sam v UK:)) bydlim skorem 5.rokem v Middlesbrough kousek pod Newcastle takze asi nekde manchesterem a skotskem:)heheee:))
ptal jsem se ve volksverk nebo jak se to jmenuje rikali me turbo 700 a prace neco kolem 200.. ale takhle to nechci resit teda pokud nebude opravdu nutnost..
uvidim po pondelku a po prohlidce.. obednal jsem se na celkovou prohlidku + napichnuti na pocitac za 50 liber coz prej je normalni cena tady tak jsem zvedavej..

Uživatelský avatar
zbuj
Závodník
Závodník
Příspěvky: 654
Registrován: 15.01.2009 16:43
Bydliště: Momentálně UK

Re: piskani turba

Příspěvek od zbuj »

Cao pane tak k tobe to mam blize nez k respymu :P :P to potom budeme muset udelat stretko kdyz jsi tak na puli cesty mezi nami :P :mrgreen: Jo jeste takova rada kdyz si to nechas v pondeli napichnout na PC tak pozaduj kompletni vypis z VAG-u protoze uz jsem se tady v UK setkal s trosku rozlisnyma nazorama nez byla skutecnost.... Vis jak vem vypis a potom to tady dame do kupy co to je... :wink: ja ted zvazuji jestli si to mam taky dat na PC, ale nechce se mi uz za to platit, tak premyslim nad tim, ze se VAG poridim... jeste uvidim...

Jo a mas tady na forum foto tvojeho krasavce?? Pokud ne soupni je tady uplne nahoru tehle kat. at se muzu mrknout....

Zatim zdarec.

Uživatelský avatar
re5pekt
Profík
Profík
Příspěvky: 1167
Registrován: 28.07.2008 18:48
Bydliště: Scotland/Spain
Kontaktovat uživatele:

Re: piskani turba

Příspěvek od re5pekt »

No tak z Newcastlu si to pomasiruju domu v lete (FERRY), ta ktam muzeme dat spicha vsici 8) :lol:

Uživatelský avatar
zbuj
Závodník
Závodník
Příspěvky: 654
Registrován: 15.01.2009 16:43
Bydliště: Momentálně UK

Re: piskani turba

Příspěvek od zbuj »

Jo respy kdy jedes?? My jedeme koncem cervna, ale asi klasika Dover.... Muzes mi pls pisnout kolik te vyjde ferry from Newcastle a kde to jede? a jak dlouho?? Me uz totiz zabiji jak jedu 2hod. Dover to Donquierka nebo jak se to pise :P a kolik to mas potom do CR od mista vylodeni??
Dikec premyslim, ze bych to zkusil jinudy....

Odpovědět

Zpět na „Passat 3C / CC“