Sjeté pneu po 25000 km

2005 - 20..

Moderátoři: KJirka, ejne, pásovec

Pravidla fóra
Moji milí příznivci nových Passatů, předtím než založíte nové téma důkladně projděte FAQ a ostatní témata, případnì použijte VYHLEDÁVÁNÍ.
Fotky svých Passatů vkládejte do podsekce (ne)Jen můj Passat 3C / CC a nezapomeňte u fotek mazat RZ.
Poptávky a nabídky do této sekce nepatří. Neslušná, hrubá, výhružná slova a jinak zákonem nepřijatelné texty budou smazána.
S problémy týkající se chodu sekce se na mě obracejte v SZ.
pásovec
Odpovědět
Pekli
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 13
Registrován: 14.01.2009 17:34
Bydliště: kraj moravskoslezský

Sjeté pneu po 25000 km

Příspěvek od Pekli »

Dnes jsem dával letní gumy a zjistil jsem, že mám obě přední pneu na vnitřní straně sjeté téměř na 0mm a střední a vnější část běhounu je ještě dobrá (kolem 4mm). Zadní gumy mají ještě dostatečný vzorek v celé šířce. Na těch letních gumách mám najeto tak 25 000 km, celkem na autě 38 000. Nevím jestli je to normální - kombinace tvrdšího "sportlajnu" a těžkého TDI nad přední nápravou? Ale mám 4Motion a prakticky jsem se zatím nerozjížděl tak prudce, že bych hrabal kolama (ani na mokru). Jinak jsou to ještě z prvovýroby Bridgestone Turanza ER 300 215/55 R16. Auto je jestě 2 měsíce v záruce, tak nevím jestli to řešit se servisem.

Uživatelský avatar
Allbacore
Pilot
Pilot
Příspěvky: 754
Registrován: 13.01.2008 00:08
Kontaktovat uživatele:

Re: Sjeté pneu po 25000 km

Příspěvek od Allbacore »

tak ja mam 92 000 km na mojom 2.0tdi 4motion a mam Dunlop P7 a este su take zeby sa nich dalo jazdit...ale idem kupovat nove na leto...Dokopy som asi na tych dunlopoch najazdil asi 35 000km...Aky mas zatazovy index? ja mam 91W...
Naposledy upravil(a) Allbacore dne 04.04.2009 22:04, celkem upraveno 1 x.
LED autožárovky do interiéru, exteriéru s dvou letou zárukou!
http://www.autoledky.cz/

Nakupujte so slevami zde
Obrázek

Pekli
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 13
Registrován: 14.01.2009 17:34
Bydliště: kraj moravskoslezský

Re: Sjeté pneu po 25000 km

Příspěvek od Pekli »

Hmotností index mám 97, rychlostní H nebo V.

Uživatelský avatar
Mára_VR6
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 5888
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Železný Brod, okr. Jablonec nad Nisou

Re: Sjeté pneu po 25000 km

Příspěvek od Mára_VR6 »

máš rozhozenou geometrii. Nech si jí udělat, nebo zrušíš i letní gumy :!:
Moje Touaregy 2.5TDI a 4.2 V8 FSI
Pokud vám zmizí inzerát, neptejte se mě proč - nesplňoval pravidla

Pekli
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 13
Registrován: 14.01.2009 17:34
Bydliště: kraj moravskoslezský

Re: Sjeté pneu po 25000 km

Příspěvek od Pekli »

Díky za radu, budu si muset tu geometrii nechat zkontrolovat. Sjeté mám právě že letní, na podzim když jsem je sundával tak jsem si toho nevšiml. A na zimních mám najeto celkem kolem 13 000 km a žádná zjevná asymetrie ve sjetí běhounu vidět není.

Uživatelský avatar
duffo
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 283
Registrován: 05.02.2009 22:14
Bydliště: BA - SL

Re: Sjeté pneu po 25000 km

Příspěvek od duffo »

Pekli píše:Díky za radu, budu si muset tu geometrii nechat zkontrolovat. Sjeté mám právě že letní, na podzim když jsem je sundával tak jsem si toho nevšiml. A na zimních mám najeto celkem kolem 13 000 km a žádná zjevná asymetrie ve sjetí běhounu vidět není.

a co tak tlak v pneu? nemal si to nejak prilis mimo?

Pekli
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 13
Registrován: 14.01.2009 17:34
Bydliště: kraj moravskoslezský

Re: Sjeté pneu po 25000 km

Příspěvek od Pekli »

Tlak si hlídám pravidelně, mám kolem 2,6 kPa. Podle mě by to při špatném tlaku bylo sjeté buď středem (přehuštěné) nebo na vnitřní i vnější straně (podhuštěné). Asi to bude tou geometrií, ale auto je při jízdě klidné a nikam netáhne.

Odpovědět

Zpět na „Passat 3C / CC“