2.0 fsi x 2.0 tfsi

2005 - 20..

Moderátoři: KJirka, ejne, pásovec

Pravidla fóra
Moji milí příznivci nových Passatů, předtím než založíte nové téma důkladně projděte FAQ a ostatní témata, případnì použijte VYHLEDÁVÁNÍ.
Fotky svých Passatů vkládejte do podsekce (ne)Jen můj Passat 3C / CC a nezapomeňte u fotek mazat RZ.
Poptávky a nabídky do této sekce nepatří. Neslušná, hrubá, výhružná slova a jinak zákonem nepřijatelné texty budou smazána.
S problémy týkající se chodu sekce se na mě obracejte v SZ.
pásovec
Odpovědět
Uživatelský avatar
pista
Řidič
Řidič
Příspěvky: 57
Registrován: 24.02.2006 21:02

2.0 fsi x 2.0 tfsi

Příspěvek od pista »

Chtěl bych vědět rozdíl v jizdních vlastnostech , se rozhoduji mezi temito dvema motory. Díky za poznatky kdo mate zkušenosti.

Uživatelský avatar
Kapacitak
Řidič
Řidič
Příspěvky: 93
Registrován: 30.06.2008 14:54
Bydliště: kósek vod Plzňa
Kontaktovat uživatele:

Re: 2.0 fsi x 2.0 tfsi

Příspěvek od Kapacitak »

pista píše:Chtěl bych vědět rozdíl v jizdních vlastnostech , se rozhoduji mezi temito dvema motory. Díky za poznatky kdo mate zkušenosti.
Jezdím ve 2.0 FSI a dá se to srovnat s 1.8T který jsem měl předtím v B5. Trošku jsem si zvykal na hrubý chod motoru na volnoběh, je to jako diesel, ale když tomu naložíš tak se také umí pěkně projevit, při normální jízdě motor neslyším. Táhne od spoda a když někoho vezu tak to přirovnává k šestiválci, žádné kopance atd. Na 6 tku táhne i v padesátce. Když jsem kupoval Passata tak jsem spise koukal po 2.0 TFSI, ale nikde nic, nechtěl jsem čekat tak jsem vzal FSI. Nejsem žádný závodník ale 200 koní je pěkná rezerva. Jinak spotřeba u mého FSI je kolem 6,5 dle předpisů a s klidnou nohou. Dlouhodobou mám 7,8l/100, ale to dost jezdím ve městě. Možná se ti někdo ozve kdo má TFSI a bude Ti ho doporučovat. Já ti doporučuji 2.0TFSI, spotřeba není o dost větší, ale ten tah určitě. Turba se neboj, můj starej B5 jezdí dodnes a má nakrouceno 250 000 Km na turbo od výroby. JO A NAFTA PATŘÍ NA POLE :lol:

Uživatelský avatar
Mára_VR6
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 5888
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Železný Brod, okr. Jablonec nad Nisou

Re: 2.0 fsi x 2.0 tfsi

Příspěvek od Mára_VR6 »

Kapacitak píše: JO A NAFTA PATŘÍ NA POLE :lol:
A benzín do zapalovačů :tooth: :gy: :gy: :gy: :lol: :lol:
Moje Touaregy 2.5TDI a 4.2 V8 FSI
Pokud vám zmizí inzerát, neptejte se mě proč - nesplňoval pravidla

Uživatelský avatar
pásovec
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 5487
Registrován: 25.03.2008 20:26
Bydliště: Praha

Re: 2.0 fsi x 2.0 tfsi

Příspěvek od pásovec »

Aby ti to to pole nekdy na silnici pekne nenetrelo :-) :lol: Ted vazne, ty motory jsou na muj vkus trochu sterilni, zvuk uz proste dnes motory proste nevyrabeji :-( Sel bych take do toho TFSI, prece jen to turbo se muze hodit. Idealne tam dat nejakeho chipa a deyla :-) Zajimal by me s jakymi sestivalci to srovnavali? Zvuk sestivalce je proste zvuk sestivalce!!!! Jinak ale i ten TFSI me zklamal, zvuk zadnej, tah taky zadnej dravec a hlavne se mi zdalo, ze nema zadnou spicku :-( Takovej motor napohodu. Jinak doufam pocitas s tankovanim min. 98oct.
Dodo Juice,Microfiber Madness,Autoglym,Meguiars,Swissvax,Raceglaze,Carpro a další..
http://www.detailingclub.cz" onclick="window.open(this.href);return false;
Obrázek

Uživatelský avatar
tayron
Řidič
Řidič
Příspěvky: 133
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: 2.0 fsi x 2.0 tfsi

Příspěvek od tayron »

Ja mam 2,0 TFSI tiptronic a jsem maximalne spokojen. Je dovezeny z USA r.v. 2006 najeto mam za rok asi 35 000 km ted mam na tacho 86 000km - celkova spotreba prumer 10,6l a to mam 18 kola a jezdim vetsinou mesto a nejezdim na spotrebu, po dalnici pri 140 - 150 tempomat se dostanu na 8,6l takze s lehkou nohou se da jezdit prumerem kolem 9l. Motor ma velmi slusny zatah zvuk sice nic moc, sestivalec je prece jenom sestivalec ale vykonove moc dobry. Servis krome oleju jsem nedelal zadny jenom mi obcas sviti kontrolka odvdusneni nadrze - ted to resim...
Pro me tohle auto - maximalni spokojenost :wink:

Uživatelský avatar
tomogo
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 240
Registrován: 30.10.2008 10:42
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: 2.0 fsi x 2.0 tfsi

Příspěvek od tomogo »

Mám 1.8 TSI, ale jezdil jsem teď s 2.0 TFSI asi dva týdny a zkušenosti:
1. 2.0 TFSI je krásně klidnej, tichej ( to mi vyhovovalo )
2. jede jako ďas ( to jsem si opravdu užil)
3. spotřeba je mírně nad průměr, město 10 a mimo město sem se pod 7.5 nedostal ( a to jsem si pro změnu neužil )

Můj závěr byl, že jsem se rád vrátil do svého CC s 1.8TSI... ale to je na jinou diskusi. Jen jsem se ujistil, že jsem měl vzít A4 s 2.0 TFSI 211koní.
Má recenze na CC: http://moje.auto.cz/Tomogo/volkswagen-p ... cucik.html" onclick="window.open(this.href);return false;

Odpovědět

Zpět na „Passat 3C / CC“