Volkswagen Passat CC

2005 - 20..

Moderátoři: KJirka, ejne, pásovec

Pravidla fóra
Moji milí příznivci nových Passatů, předtím než založíte nové téma důkladně projděte FAQ a ostatní témata, případnì použijte VYHLEDÁVÁNÍ.
Fotky svých Passatů vkládejte do podsekce (ne)Jen můj Passat 3C / CC a nezapomeňte u fotek mazat RZ.
Poptávky a nabídky do této sekce nepatří. Neslušná, hrubá, výhružná slova a jinak zákonem nepřijatelné texty budou smazána.
S problémy týkající se chodu sekce se na mě obracejte v SZ.
pásovec
Odpovědět
Zdeněk
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 27
Registrován: 27.05.2009 17:30

Volkswagen Passat CC

Příspěvek od Zdeněk »

Zdravím všechny fanoušky a příznivce vozu Volkswagen. Jsem tady nový, tak Vás prosím o trochu té shovívavosti. :)
Píši jsem hlavně proto abych dostal radu od lidi kteří jsou nadšení pro věc a hlavně pro vozy Volkswagen. :wink: Doposud jsem užíval pouze vozy Škoda ale jak to tak už bývá nastal čas na výměnu stávajícího vozu. Tím je mimochodem Octavia 2,0 TDI PD Elegance, takže zkušenosti s koncernem mam. Auto jsem užíval celel 4 roky na najezdil jsem na ní zhruba 130.000km, což si myslím že je celkem solidní na 23 leteho kluka. Nastala tedy zapeklitá otázka co nového si mam vzít. Chtěl jsem zůstat u německé produkce ale nechtělo se mi jit do BMW nebo podobně. Automobilka Škoda už mi nemohla nabídnout nic co by mě překvapilo a nadchlo. Octavia RS ? No proč ne řekl jsem si, ale jistě uznáte že zase několik let jezdit ve skoro stejném autě je hloupost. Tak jsem po hodně dlouhém uvažovaní a brouzdání po internetu, pročítání testů rouhodl pro Volkswagen Passat CC. Auto mě nadchlo ihned když jsem ho poprvé viděl s salónu. Je to opravdu krásné a elegantní auto. Jediné co ještě zbývalo bylo si o nějak navrhnout. Vzal jsem ceník a konfiguratór na netu a už se psalo. Jasným kandidátem byl motor 2,0 TDI CR 125kW a samozřejmostí převodovka DSG oba tyto koncernové skvosty znám z rodinné Škody Superb takže volba byla jak říkám jasná. Co se týče příplatkové výbavy tak jsem volil spíše potřebné věci a věci na které jsem byl zvyklí ze své Octavie. Passatek by měl dorazit v půlce července a už teď nespím a skoro nejím. Proto bych Vás chtěl poprosit o vaše rady, na co si dat pozor a co vy si myslíte a mém výběru... :D
Volkswagen Passat CC 2,0 TDi CR (125kW) 6° DSG

Uživatelský avatar
Mára_VR6
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 5888
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Železný Brod, okr. Jablonec nad Nisou

Re: Volkswagen Passat CC

Příspěvek od Mára_VR6 »

Dobrá slohovka, dobrý výběr :mrgreen:
Moje Touaregy 2.5TDI a 4.2 V8 FSI
Pokud vám zmizí inzerát, neptejte se mě proč - nesplňoval pravidla

Uživatelský avatar
Marian
Řidič
Řidič
Příspěvky: 108
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Ostrava

Re: Volkswagen Passat CC

Příspěvek od Marian »

Spíš dávej pozor ať do července nezkolabuješ,když nespíš a málo jíš. :wink:
Jinak kombinace 125kw a DSG je asi super volba. 8)
Vw Touran 1,9 Tdi DSG

Uživatelský avatar
mrmaryII
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1262
Registrován: 24.03.2009 13:07
Bydliště: Kosice, SVK

Re: Volkswagen Passat CC

Příspěvek od mrmaryII »

Marian píše:Spíš dávej pozor ať do července nezkolabuješ,když nespíš a málo jíš. :wink:
Jinak kombinace 125kw a DSG je asi super volba. 8)
Ja mam len 103kW a DSG a uz bol meneny zotrvacnik. 125kW s tym bude robit asi ine zazraky.
When you play with fire, there is a 50/50 chance something will go wrong, and nine times out of ten it does.

Uživatelský avatar
Maty
Řidič
Řidič
Příspěvky: 113
Registrován: 31.05.2009 14:31
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Volkswagen Passat CC

Příspěvek od Maty »

Ja mam tedka pasika asi 2 mesice a naprosto spokojenost. 125kW ale v manualu. Na to nejezeni a nespani davej pozor, ja si asi celou nedockavosti privodil natazeni krcnich svalu.... :) Pred tim jsem jezdil ruznymi oktavkami, vcetne te co ty a musim rict ze to jsou jine svety, obzvlast na dlouhe cesty...Ted jsem byl v Blave a zpatky a prislo mi to jak projizdka do centra a zpatky... :) Ale az po 3000 km mi prijde ze se auto poradne zajelo a motor tahne jak ma.... Tak hodne zabavy! Urcite sis vybral dobre! Vis ale, ze dle instruktaze inportera pro prodejce nesplnujeme kriteria pro cilovou skupinu? Neni nam pres 30.... :)

Zdeněk
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 27
Registrován: 27.05.2009 17:30

Re: Volkswagen Passat CC

Příspěvek od Zdeněk »

Všem moc děkuji za odpovědi. Jsem rád že můj výběr zatím nikdo nezkritizoval. :wink: Dokonce jsme tady našel kolegu ze stejným motorem, za to jsem vcelku rád že člověk muže pokecat o problémech i radostech za volantem. Tímto zdravím Matyho a do budoucna bych rád zůstal v kontaktu a jak řikam podělil se o par zkušenosti a užitečných rad. Napíši sem přesný popis auta.
P.S.: To jako opravdu? Nové CC je pro zákazníky až nad 30 let? To bych právě nikdy neřekl :lol:

Passat CC 2,0 TDI CR (125Kw) 6° DSG
Barva vozu: černá "deep" perleť. efekt
Barva interiéru: Alcanatra/Kůže černá

Příplatky:

Rádio "RCD 510 Volkswagen Sound" s barevným dotykovým displejem, digitální
zesilovac s celkovým výkonem 300 W, 10 reproduktoru, CD menic pro 6 CD
Vnejší zpetná zrcátka elektricky sklopná s osvetlením okolí
Alarm "Plus" s ostrahou interiéru
Tempomat
Parkovací systém "Parkpilot"
kola z lehkých slitin "Daytona" 235/40 R18
Kontrola tlaku vzduchu v pneumatikách s prímým merením
Potahy sedadel v kombinaci Alcantara
Slunecní roleta pro zadní okno el. ovládaná
Zvýhodnený sportovní paket: bi-xenonové svetlomety dynamicky reagující na
smer jízdy s ostrikovaci, mlhové svetlomety, prístrojová deska, stredová konzola a
dvere s dekorací v designu "kartácovaný hliník", ztmavené zadní sklo a bocní skla
vzadu, absorbce 65% svetla
3ramenný multifunkcní volant v kuži s chromovanou dekorací pro vozy s aut.
prevodovkou, k ovládání razení, mf. ukazatele, rádia a telefonu

Myslím že výbava celkem slušná :lol:
Volkswagen Passat CC 2,0 TDi CR (125kW) 6° DSG

Uživatelský avatar
pásovec
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 5487
Registrován: 25.03.2008 20:26
Bydliště: Praha

Re: Volkswagen Passat CC

Příspěvek od pásovec »

Krásná výbava :-) už aby jsi jezdil :-) A co BT? Dobře jsi udělěl s tím audiem, bude to hrát hezky.
Dodo Juice,Microfiber Madness,Autoglym,Meguiars,Swissvax,Raceglaze,Carpro a další..
http://www.detailingclub.cz" onclick="window.open(this.href);return false;
Obrázek

Uživatelský avatar
Maty
Řidič
Řidič
Příspěvky: 113
Registrován: 31.05.2009 14:31
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Volkswagen Passat CC

Příspěvek od Maty »

Jasny, zustanem v kontaktu a treba se prida jeste nekdo a dame sraz CC :) Co se tyce kritizovani, kritizovat CCecko je docela obtizny. Nema moc chyb...Puvodne jsem sice chtel 3.6ku, ale pak jsem si vzpomel na takovani kazdych 400km co jsem mel s Imprezou, tak jsem si rek ze diesel bude lepsi volba. Trosku me taky stvalo, ze jsem si nemoh dat 4Motion. A To je tak vsechno co mi vadi :)

Jeste ze mas jiny kola (ja mam Interlagos Sterling Silber - libila se mi podoba s koly na SLRku Mercedesu), jinak bych si mohl tvoje auto splist s mym na parkovisti :) Celkove to mame ale dost podobny, ja mam akorat jinak:
- RNS 510 Volkswagen Sound. Od Dynaudio verze me vsichni odrazovali, ze to hraje vicemene stejne jako Volkswagen Sound a ze to za to nestoji.
- CD menic nemam, stejne mam vsechno na mp3kach a to mi tech 30GB interni pameti staci.
- pak mam jeste ovladani garaze v slunecni clone (zatim se mi nepovedlo sprovoznit:))
- Bluetooth Premium (ovladani pres navigaci je super a vyklopna klavesnice, kterou najdes i v normalnich passatech je fakt peknej detail)
- Lane Assist (jsem nachilnej k mikrospanku, uz se mi to parkrat stalo a neni od veci kdyz se to auto umi udrzet samo v pruhu. Mam to vyzkouseny na dalnici a jezdi to fakt samo :))

Jinak zbytek mame stejnej. Se divim, ze sis tam nedal adaptivni tempomat kdyz to mas v DSGecku.

Co mam jeste v planu:
- Chci si tam dat TV Tuner, mel jsem to v Superbu a nejak jsem si na to zvyknul)
- Az dojedu pneumosky tak si tydle kola necham na zimu a na leto premejslim o 19kach z novyho Porsche Turba.
- Premejslim jestli to chipnout. Docet jsem se, ze nas motor ma seriove az 200koni z fabriky. Ze si prej lidi nechali zmerit vykon a todle z toho vyslo. Potom co se mi motor zajel tak mi taky prijde ze to ma vic nez 170. Uvidime...V kazdym pripade Cimbu je schopnej ten nas motor chipnout az na 236 koni (cena 18 tis.), coz nezni spatne...Mel jsem ale chipnutyho Golfa a to se moc nepovedlo, tak se bojim....

Tak zatim zdar! Jdu zase makat :)

P.S. Auto jsem kupoval pres znamyho a ten mi dal instruktazni cd pro prodejce na pasika. Byli tam ruzny technicky detaily, plany atd. Byla tam i mimo jine cilova skupina (kdo nejspis o to auto bude mit zajem), bohuzel jsem to CD ztratil a uz si to moc nepamatuju. Ale, to auto je vic pro muze, vekove nejak 30 az 35 myslim, pro aktivni lidi, co maj radi prakticnost ale stejne tak si radi uzivaj... Tak nejak to bylo. Vek je tam hlavne kvuli penezum, bych rek, protoze nepredpokladali ze bude moc capku pod 30 co by na to meli :)

Zdeněk
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 27
Registrován: 27.05.2009 17:30

Re: Volkswagen Passat CC

Příspěvek od Zdeněk »

Zdravím, mě spíš hnala touha po krásném a elegantním autě, které tě donutí si třeba ráno přivstat a nebo po příjezdu domů ti to nedá a dlouze se na něj v garáži budeš dívat. To si myslím že CC splňuje na maximum. :wink:
Taky jsem příplatky volil spiš do cenové hranice kterou jsem měl určenou a podle všeho jsem tam dal všechno co k životu za volantem budu potřebovat a opravdu využiji. Proč jsem nedal adaptivní tempomat ? Hodně jsem o něm uvažovat stejně jako o tvém Lane Assist ale jak říkám cena pro mě byla určující a zase až tak moc se na dálnici nedostanu. Pro mě bylo rozhodující kvalitní audio a hlavně adaptivní podvozek. Na ten jsem opravdu hodně zvědavej.
Co se týče kol, původně jsem také chtěl Interlagos ale jsem příznivec pěti paprskových kol a tady tyhle jsou moc pěkný.
Jinak jsem z připlatkama vcelku spokojený, hlavně se těším na zmínění Sound systém, podvozek a sedadla.

Sraz bych určitě udělal až nas tady bude víc, myslím že by to stálo za to. Hlavně jízda někde po městě :)
Volkswagen Passat CC 2,0 TDi CR (125kW) 6° DSG

Uživatelský avatar
Maty
Řidič
Řidič
Příspěvky: 113
Registrován: 31.05.2009 14:31
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Volkswagen Passat CC

Příspěvek od Maty »

Tak to ti pasik vsechno splni... :) Adaptivni podvozek je vybornej... Po Praze ho mam teda vetsinou na Comfort, jinak to ani nejde, ale kdyz si chci zaradit tak je Sport dobrej... :) Do prilohy jsem se snazil dat ty kola co tam chci dat, myslim ze by se ti mohli libit.... Jinak vybavu mas vybornou, ja jsem takova hracicka, tak jsem si tam nastrkal vsechno mozny....
Přílohy
Pekny kola...
Pekny kola...

Zdeněk
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 27
Registrován: 27.05.2009 17:30

Re: Volkswagen Passat CC

Příspěvek od Zdeněk »

Právě taky si myslím že převážně budu jezdit na režim Comfort. Já měl tu možnost mit na celej den CC půjčený sice motor 2,0TDI CR (103Kw) takže jsem neměl možnost vyzkoušet věci které jsem si objednal ale i tak jsem byl hodně spokojený. Co tam bylo příjemné tak klimatizované sedadla ale pouze látkové. Já chtěl Alcantaru a tam to bohužel nejde. :(
Kola jsou fakt moc pěkný. Já si budu muset koupit ještě zimní kola i pneumatiky. Na zimu si myslím že hudou stačit 225/45R17 :wink:
Co jsem se díval na stránky Volkswagenu, na přislušentví k CC, je tam celá řada zajímavých věcí na auto. Křídlo na víko kufru, spoilery a podobně..To by taky stálo na zamyšlení :D

Jak já se na něj už těším a to původně měl být až ke konci Srpna, naštěstí mají ve výrobě od půlky července dovolenou tak všechny objednávky sepsané do konce května budou do té doby hotové a u majitelů :lol:
Volkswagen Passat CC 2,0 TDi CR (125kW) 6° DSG

Uživatelský avatar
Maty
Řidič
Řidič
Příspěvky: 113
Registrován: 31.05.2009 14:31
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Volkswagen Passat CC

Příspěvek od Maty »

Ty klimatizovany sedacky jsem chtel taky, ale stejne tak jsem chtel alcantaru, tak to nakonec vyhrala alcantara. A musim rict ze dobra volba, mel jsem uz jak kuzi tak latku v aute a dycky se mi hrozne potili zada, ta alcantara asi lip ventiluje, takze s tim ted nemam problem. A dat tam nappu a priplacet 70 litru, to mi za to fakt nestalo :)

Ty origos spoilery nevim no.... Pockej az budes mit auto osobne v rukou. Je to takova pekna placka a kdybys ho nafoukl temi spoilery tak to akorat pokazi ten efekt. Driv jsem si tunil Golfa, ale todle auto se mi fakt libi jak je, zepredu nasrany, zestrany elegantni...nemam chut moc co menit...

Ja ho objednal v dobrou dobu, kdyz krize byla nejhorsi, tak jsem cekal jen mesic a pul :) Cece, a to jsem byl 14 dni po zraneni krku, do ty doby jsem jen lezel v postely. Si mel videt jak mi najednou bylo lip a dokazal jsem celej den smazit po meste...

Kde si ho vubec koupil?

Zdeněk
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 27
Registrován: 27.05.2009 17:30

Re: Volkswagen Passat CC

Příspěvek od Zdeněk »

Já osobně nejsem teda příznivec nějakých úprav na autě. Co jsem ochotný tak maximálně kola a třeba to decentní křídlo na tu hranu kufru, jinak bych nic nedodělával. Je to jako říkáš ty, auto je krásné už od výrobce a zejména přední část auta je přesně podle mě.. :)

To zmínění půjčené CC jsem měl možnost vyzkoušet v Top Centrum Car v Hodoníně ale svého Passatka jsem si objednal u našeho známého který prodává celej koncern. Je to člověk kterého známe dlouhá léta a objednal nám jak nového Superba tak mou Octavii a dalších několik aut..Navíc vždy se sním dám mluvit o případné slevě a také dostanu do auta elektromechanický zámek zpátečky, tady už nemusím nic odemykat, vše se děje samo...

Také jsem si na CC které jsme tam potkávám všiml jedné věci že přes den jim svítí jen normální žluté světlo, je to pouze denní svícení a nebo nemají bi-xenony? Ja si myslím že je to denní svícení, navíc je to psané i v katalogu ale jak se to zapne a jak se zapnou potom xenony? :wink:
Volkswagen Passat CC 2,0 TDi CR (125kW) 6° DSG

Uživatelský avatar
Maty
Řidič
Řidič
Příspěvky: 113
Registrován: 31.05.2009 14:31
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Volkswagen Passat CC

Příspěvek od Maty »

Kupovat dnes auto bez slevy ani nejde....:) Jo, to co si videl jsou denni svetla, jsou bliz u sebe nez normalni svetla. Funguje to na stejnym principu jako denni sviceni u oktavky. Je tam cidlo ktere meri okolni svetlo a kdyz zmeri ze je moc tma, tak se prepnou svetla ze zlutejch na xenony. Poznas to podle toho ze se ti rozsviti i interier... Stejne tak ti pres den nesviti zadni svetla...

Zdeněk
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 27
Registrován: 27.05.2009 17:30

Re: Volkswagen Passat CC

Příspěvek od Zdeněk »

Tak to je super. U moji Octavie to bylo tak že při startu se rožne všechno včetně xenonu..Nemůžu nikde najít návod k obsluze abych si mohl po večerech číst..nevíš kde se da stáhnout nebo najít? :wink:
Volkswagen Passat CC 2,0 TDi CR (125kW) 6° DSG

Odpovědět

Zpět na „Passat 3C / CC“