Kolik km na nový olej?

2005 - 20..

Moderátoři: KJirka, ejne, pásovec

Pravidla fóra
Moji milí příznivci nových Passatů, předtím než založíte nové téma důkladně projděte FAQ a ostatní témata, případnì použijte VYHLEDÁVÁNÍ.
Fotky svých Passatů vkládejte do podsekce (ne)Jen můj Passat 3C / CC a nezapomeňte u fotek mazat RZ.
Poptávky a nabídky do této sekce nepatří. Neslušná, hrubá, výhružná slova a jinak zákonem nepřijatelné texty budou smazána.
S problémy týkající se chodu sekce se na mě obracejte v SZ.
pásovec
Uživatelský avatar
zbuj
Závodník
Závodník
Příspěvky: 654
Registrován: 15.01.2009 16:43
Bydliště: Momentálně UK

Re: Kolik km na nový olej?

Příspěvek od zbuj »

No samozdrejme ze to je jen pocit :P co jiného......

Uživatelský avatar
mrmaryII
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1262
Registrován: 24.03.2009 13:07
Bydliště: Kosice, SVK

Re: Kolik km na nový olej?

Příspěvek od mrmaryII »

Tak ja len, ze tu citam, ako tu ludia pisu, ze Castrol je shit a ze je tomu tak len v poslednom case a ze Mobil1 je super .... Ale neviem si predstavit, z coho tak ludia usudzuju :)
Moja sesterka robi vo Viedni v jednej spolocnosti, ktora zbiera oleje od roznych firiem, ktore prevadzkuju velke stavebne stroje, lokomotivy a je neviem co vsetko a posiela ich do pravdepodobne jedineho komerneho labaku v Europe (British Petrol) na testy. Zistuje sa tam opotrebenie prislusneho oleja, urobi sa o tom sprava a vrati sa to zadavatelovi (cize jej). Ona to potom zasa vrati prislusnej firme, ktora si to u nich objednala a ti sa na zaklade tohto rozboru rozhodnu, ci olej vymenia, alebo este nie. Najprv som si nevedel predstavit, preco to robia, ale vysvetlila mi, ze ked ma firma vymenit v nejakom rypadle tisice litrov oleja, tak si sakra rozmysli, ze kedy to urobi. Je tonarocne na cas a peniazky. A z toho mi vychdza, ze obycajny uzivatel ani omylom nemoze povedat, ze ktory olej je dobry a ktory nie :)
A nejake testy na nete..... No neviem. Beriem to tak, ze VW a ani ziadna ina automobilka, nechce riesit nejake problemy s motormi v garancii, alebo kulancii, takze si vyberie, co je pre nich bezpecne dobre, ako po cenovej stranke, tak po kvalitativnej, no a v neposlednej rade podpori vzdy domaceho vyrobcu :). Takze bude dobre drzat sa minimalne specifikacie vyrobcu motora a mozno najlepsie aj znacky aj ked si myslim, ze ked raz Shell napise, ze dany olej splna specifikaciu podla vyrobcu motora, tak by to nemal byt problem.

Takze Castrol je shit, polosyntetika je shit, mineral je shit, plna syntetika je super, Elf je nepouzitelny, Mobil1 je najlepsi a podobne tvrdenia su nam vsetkym asi na nic :) Je to len moj nazor a kludne mozete nesuhlasit. :wink:
When you play with fire, there is a 50/50 chance something will go wrong, and nine times out of ten it does.

Uživatelský avatar
zbuj
Závodník
Závodník
Příspěvky: 654
Registrován: 15.01.2009 16:43
Bydliště: Momentálně UK

Re: Kolik km na nový olej?

Příspěvek od zbuj »

No jo kdyz to beres takhle tak se podle toho muzes zaridit ne :!:
Ja vychazim z toho co mi lidi doporuci co s cim a kdo ma ruzne zkusenosti a podle toho si udelam svuj obrazek o dane veci asi jako kazdy jiny kdo nema sestrenku ve vsech ruznych spol. to by jsme mohli takhle resit vse nemyslis. Ja jen rikam svuj nazor od toho tady jsme ne :mrgreen: :mrgreen: tak samo jako nekdo jiny muze prosazovat gumy na auto XY a ja si to prectu a reknu si but na tom neco je nebo ne.... :!: Co se tyka toho eleje Longlife tak, mi to vymlouval muj hoodne dobry mechanik co mi ted delal rozvody - a mnoha dalsich lidi co se v tom oboru dlouho pohybuji a ja jim verim - proc taky ne, ze. :!: :!: Treba Castrol je dobry co ja vim, ale ten longlife ......... :| Nevim treba ten okruh lidi co znam jsou uplne mimo i to se muze stat 8O :mrgreen: :mrgreen:

Uživatelský avatar
Pavelkot
Závodník
Závodník
Příspěvky: 532
Registrován: 22.12.2007 21:24
Bydliště: Praha

Re: Kolik km na nový olej?

Příspěvek od Pavelkot »

tak ja taky napisu neco chytryho :-) Z vlastni zkusenosti vim a doporucuji v norme 505.01 a tedy 15000km oleje Mobil synt s special v nebo esso 505.01,ale to uz nedelejai v malem baleni, nebo omw c3.Podle me je ten mobil TOP,u techto oleju se mi od vymeny do vymeny neztrati ani kapka. zkusil jsem castrol i treba texaco,ale u obou jsem od vymeny do vymeny dolil 1 litr. To myslim hovori dost samo o sobe.A co se tyka normy 507.00 ,tak v servisce pisou pouziti na oboji,tedy 15000 nebo long, coz absolutne nechapu....
Naposledy upravil(a) Pavelkot dne 13.08.2009 20:45, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
zbuj
Závodník
Závodník
Příspěvky: 654
Registrován: 15.01.2009 16:43
Bydliště: Momentálně UK

Re: Kolik km na nový olej?

Příspěvek od zbuj »

Jo v serv. je to tak:
S filtrem na pevne castice :arrow: Longlife - 507.00
15tkm serv.- 507.00

Bez filtru na pevne castice :arrow: Longlife - 507.00
15tkm serv.- 505.01

Uživatelský avatar
mrmaryII
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1262
Registrován: 24.03.2009 13:07
Bydliště: Kosice, SVK

Re: Kolik km na nový olej?

Příspěvek od mrmaryII »

Jasne, ze ti nechcem vyhovarat tvoj nazor, len sa snazim zistit, z coho plynie to, ze bezny vodic vie povedat, kotry olej je lepsi a ktory horsi. To sa mi zda nemozne :) A co sa tyka long life....Nikdy som to nepotiahol ani na 20000, myslim, ze na tie trasy, kde jazdim ja, co je vacsinou 25 km od nastartovania po vypnutie motora, ziaden long life nestaci. Menim to na 15-20 tis a mam pokoj. Nestraca sa, maze, turbo zatial drzi, tak snad je to ok.
When you play with fire, there is a 50/50 chance something will go wrong, and nine times out of ten it does.

Uživatelský avatar
tomogo
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 240
Registrován: 30.10.2008 10:42
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Kolik km na nový olej?

Příspěvek od tomogo »

Trocha teorie nikomu neuškodí:
http://www.autorevue.cz/default.aspx?article=2948" onclick="window.open(this.href);return false;

Takže pokud jsem to dobře pochopil, tak je nutné aby to mazalo:
1. rychle
2. i za studena
3. s velkým teplotním rozsahem

takže mi z toho vyšel olej:
Castrol - EDGE Sport 0W40
Má recenze na CC: http://moje.auto.cz/Tomogo/volkswagen-p ... cucik.html" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
mrmaryII
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1262
Registrován: 24.03.2009 13:07
Bydliště: Kosice, SVK

Re: Kolik km na nový olej?

Příspěvek od mrmaryII »

tomogo píše:Trocha teorie nikomu neuškodí:
http://www.autorevue.cz/default.aspx?article=2948" onclick="window.open(this.href);return false;

Takže pokud jsem to dobře pochopil, tak je nutné aby to mazalo:
1. rychle
2. i za studena
3. s velkým teplotním rozsahem

takže mi z toho vyšel olej:
Castrol - EDGE Sport 0W40
Jednoduche a jasne :)
When you play with fire, there is a 50/50 chance something will go wrong, and nine times out of ten it does.

Odpovědět

Zpět na „Passat 3C / CC“