Kolik km na nový olej?

2005 - 20..

Moderátoři: KJirka, ejne, pásovec

Pravidla fóra
Moji milí příznivci nových Passatů, předtím než založíte nové téma důkladně projděte FAQ a ostatní témata, případnì použijte VYHLEDÁVÁNÍ.
Fotky svých Passatů vkládejte do podsekce (ne)Jen můj Passat 3C / CC a nezapomeňte u fotek mazat RZ.
Poptávky a nabídky do této sekce nepatří. Neslušná, hrubá, výhružná slova a jinak zákonem nepřijatelné texty budou smazána.
S problémy týkající se chodu sekce se na mě obracejte v SZ.
pásovec
Uživatelský avatar
krucinal
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 260
Registrován: 10.04.2008 21:23
Bydliště: Třeboňsko

Kolik km na nový olej?

Příspěvek od krucinal »

Zdarec,chtěl bych se jen ujistit-když bude potřebovat moje paštika výměnu oleje,tak mi to napíše,nebo to mám hlídat?Já jen že od poslední výměny mám najeto 22000km a pořád nic,kolik přibližně by to tak mělo vycházet? :o :o :( :(

Uživatelský avatar
pásovec
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 5487
Registrován: 25.03.2008 20:26
Bydliště: Praha

Re: Kolik km na nový olej?

Příspěvek od pásovec »

Záleží, jak moc se o to auto staráš. Jestli se o něj hodně staráš, tak jdi hned. Říká se, že i longlify nevydrří víc jak 20. Spíš těch 15 a máš klid a čisté svědomí, že jsi udělal maximum. Když dáš klíček do zapalování, tak zmáčkni sersisní talčítku u budíků a napíše ti, kolik ti zbývá. Jeden automechanik má A3 2.0tdi a mění každých 10.... Asi ví proč :-)
Dodo Juice,Microfiber Madness,Autoglym,Meguiars,Swissvax,Raceglaze,Carpro a další..
http://www.detailingclub.cz" onclick="window.open(this.href);return false;
Obrázek

Uživatelský avatar
pepa3205
Řidič
Řidič
Příspěvky: 60
Registrován: 06.06.2009 07:39
Bydliště: Východ :))) (okolie Vranova)

Re: Kolik km na nový olej?

Příspěvek od pepa3205 »

mne povedal predchadzajuci majitel ze 3C si zistuje viskozitu oleja a podla toho ma upozorni kedy by som olej mal menit (hoci si myslim ze je to absolutna blbost)

co vy na to? :?: :?: :?:

Uživatelský avatar
newmann75
Pilot
Pilot
Příspěvky: 708
Registrován: 11.11.2008 10:38
Kontaktovat uživatele:

Re: Kolik km na nový olej?

Příspěvek od newmann75 »

pepa3205 píše:mne povedal predchadzajuci majitel ze 3C si zistuje viskozitu oleja a podla toho ma upozorni kedy by som olej mal menit (hoci si myslim ze je to absolutna blbost)

co vy na to? :?: :?: :?:
:idea: viskozitu určitě ne,maximálně muže měřit podíl vody v oleji ,tak jak to má mercedes. Jen to měří odpor,s přibývající vodu se snižuje ,tedy i opotřebení oleje je větší. :roll:
CC 2014
1.4 TSI

Sucino
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 19
Registrován: 21.08.2008 08:03
Bydliště: Žatec

Re: Kolik km na nový olej?

Příspěvek od Sucino »

Před 14ti dny jsem byl na výměně oleje a včera jsem si všiml, že se mi na maxidotu neodpočítávají kilometry na další výměnu (měl jsem tam nulu) Tak jsem volal do servisu s tím, že mi to na dílně jenom vynulovali a nenastavili novou hodnotu. Pán mi vysvětlil, že je ve vaně čidlo hodnotící kvalitu oleje a že si začne po zhoršení kvality oleje odpočítávat sám... Akorát mi neřekl, jakou vlastnost oleje to vyhodnocuje. Možná nám to tady někdo z chlapů prozradí.

Uživatelský avatar
zbuj
Závodník
Závodník
Příspěvky: 654
Registrován: 15.01.2009 16:43
Bydliště: Momentálně UK

Re: Kolik km na nový olej?

Příspěvek od zbuj »

Panove potreboval bych trochu helpnout - asi to tady do toho tematu nepatri, ale nechci otvirat nove.

Vyskytnul se problem, pac chci menit olej z Longlife na Normalni fullsyntetic (mam 2.0 TDI BKP 103KW) Mara mi psal, ze specifikace pro tento olej je 507.00 tak jsem navstivil asi tri prodejny a nikde mi ho nemohli sehnat, aby to nebyl Longlife.
Neni tech 507.00 pouze na longlife?? Dneska mi objednali olej od Shell a ten mel tu spec. ale bylo tam napsane pro normalni pouzite NEBO longlife a charakteristika oleje stejna jako u toho co mam ted 5W 30 cili to same.

Mohl by mi pls nekdo poslat na netu jaky olej je THE BEST do moji passtiky (jen ne Longlife)

Diky moc. :!: :wink:

Uživatelský avatar
pásovec
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 5487
Registrován: 25.03.2008 20:26
Bydliště: Praha

Re: Kolik km na nový olej?

Příspěvek od pásovec »

A co je na longlifu tak spatnyho, kdyz ho budes menit max po 15tis nebo dokonce po 10? Napada me jedine cena.
Dodo Juice,Microfiber Madness,Autoglym,Meguiars,Swissvax,Raceglaze,Carpro a další..
http://www.detailingclub.cz" onclick="window.open(this.href);return false;
Obrázek

Uživatelský avatar
zbuj
Závodník
Závodník
Příspěvky: 654
Registrován: 15.01.2009 16:43
Bydliště: Momentálně UK

Re: Kolik km na nový olej?

Příspěvek od zbuj »

Par nezavisle na sebe (mechaniku) mi rikalo - dokonce i ten co mi delal rozvody, ze ty longlife jsou svinske - a popravde receno tomu i verim -nic pro me. Je to pro lidi co najedou za rok okolo 30tskm coz ja urcite nenajedu a druha vec, ze longlife je sice kvalitni, ale je tak ridky aby vydrzel tech Milion km mezi vymenou, ze to nedela dobrotu. Bylo mi receno, ze se potom motor i trochu sklidni a o to mi jde. A taky se mi zda ze mi to zere dost toho svinstva, asi to dela to jak to je ridke, kdyz to porovnas s normalnim Fullsyntetic tak to je jako Voda ten Long....
- To je jedno uz jsem se tak rozhod - dava to smysl, tak chci nejaky najit...
- Pokud jde o takove veci tak mi o love nikdy nejde :!: klidne bych dal za normalni olej dvakrat vic nez za Long....

Uživatelský avatar
pásovec
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 5487
Registrován: 25.03.2008 20:26
Bydliště: Praha

Re: Kolik km na nový olej?

Příspěvek od pásovec »

Tak se jich zeptej, co je teda spatnyho na tom kdyz tam das 507 a budes to menit po deseti tisicich.
Dodo Juice,Microfiber Madness,Autoglym,Meguiars,Swissvax,Raceglaze,Carpro a další..
http://www.detailingclub.cz" onclick="window.open(this.href);return false;
Obrázek

Uživatelský avatar
zbuj
Závodník
Závodník
Příspěvky: 654
Registrován: 15.01.2009 16:43
Bydliště: Momentálně UK

Re: Kolik km na nový olej?

Příspěvek od zbuj »

Ty jsi asi nepochopil mou otazku. Potřebuju vědet nejaký příklad fullsyntetic oleje do mého auta a ne přemlouvat někoho ať přejde na normální olej taky... Prostí si tam už nechci lejt ty ridke srandy, ale normální olej... :!:

Nevíte někdo pls.

Dikec

Uživatelský avatar
pásovec
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 5487
Registrován: 25.03.2008 20:26
Bydliště: Praha

Re: Kolik km na nový olej?

Příspěvek od pásovec »

Ale odpověď (nejen) od Máry je jasná ne? VW.507, popř. 505
Naposledy upravil(a) pásovec dne 04.08.2009 23:28, celkem upraveno 1 x.
Dodo Juice,Microfiber Madness,Autoglym,Meguiars,Swissvax,Raceglaze,Carpro a další..
http://www.detailingclub.cz" onclick="window.open(this.href);return false;
Obrázek

Uživatelský avatar
global
Závodník
Závodník
Příspěvky: 567
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Zilina

Re: Kolik km na nový olej?

Příspěvek od global »

zbuj píše:Panove potreboval bych trochu helpnout - asi to tady do toho tematu nepatri, ale nechci otvirat nove.

Vyskytnul se problem, pac chci menit olej z Longlife na Normalni fullsyntetic (mam 2.0 TDI BKP 103KW) Mara mi psal, ze specifikace pro tento olej je 507.00 tak jsem navstivil asi tri prodejny a nikde mi ho nemohli sehnat, aby to nebyl Longlife.
Neni tech 507.00 pouze na longlife?? Dneska mi objednali olej od Shell a ten mel tu spec. ale bylo tam napsane pro normalni pouzite NEBO longlife a charakteristika oleje stejna jako u toho co mam ted 5W 30 cili to same.

Mohl by mi pls nekdo poslat na netu jaky olej je THE BEST do moji passtiky (jen ne Longlife)

Diky moc. :!: :wink:
ty si bez DPF tak podla VW spec bez LongLife v poho 505.01 vid ELSA

mne odporučali toto:

http://olejposta.sk/r_2117.html" onclick="window.open(this.href);return false;
Přílohy
Bez názvu 1.jpg
http://www.x-dent.sk" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
romanx
Profík
Profík
Příspěvky: 963
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Kladno

Re: Kolik km na nový olej?

Příspěvek od romanx »

No starý 85kW PD v B5 mělo 505.01 a pokud hodláš mít pevný interval tak by to sem mělo jít taky protože je to taky PD......a neteče tolik i je levnější.......taky o to pořád uvažuju protože 507 je prostě žlutá voda....ale zatím to neřeším jsem po výměnách..... :(

Uživatelský avatar
zbuj
Závodník
Závodník
Příspěvky: 654
Registrován: 15.01.2009 16:43
Bydliště: Momentálně UK

Re: Kolik km na nový olej?

Příspěvek od zbuj »

Jo jo hodne lidi uz se tady na tom shodlo, ze ta 507 longlife je SHIT jeste k tomu i Castrol....
Presedlavam na mobil syst s 5W30 505.01 po debate s Globalem....
Tady v UK to nevedou tak to objednavam pres ebay.de tak snad mi to do tydne prijde...

BTW: dnes prisli LED svetylka do interieru, tak jsem je tam hned montnul a je to luxus fakt ze jo, jen nemam tu uprostred je to ten valecek, tak to jdu jeste objednat, ale uz ted to sviti jako svinka :mrgreen: :mrgreen: dal jsem ty ledky i do osvetleni na nohy... 8O

Uživatelský avatar
mrmaryII
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1262
Registrován: 24.03.2009 13:07
Bydliště: Kosice, SVK

Re: Kolik km na nový olej?

Příspěvek od mrmaryII »

Mna by teda zaujimalo, ako obycajny vodic bez specialneho vzdelania v danej problematike (paliva a maziva) moze objektivne povedat, ze dany olej je SHIT. Ako to mozete vediet? :) Je to len pocit :) ? :wink:
When you play with fire, there is a 50/50 chance something will go wrong, and nine times out of ten it does.

Odpovědět

Zpět na „Passat 3C / CC“