kontrolka Závada výfukového systému

2005 - 20..

Moderátoři: KJirka, ejne, pásovec

Pravidla fóra
Moji milí příznivci nových Passatů, předtím než založíte nové téma důkladně projděte FAQ a ostatní témata, případnì použijte VYHLEDÁVÁNÍ.
Fotky svých Passatů vkládejte do podsekce (ne)Jen můj Passat 3C / CC a nezapomeňte u fotek mazat RZ.
Poptávky a nabídky do této sekce nepatří. Neslušná, hrubá, výhružná slova a jinak zákonem nepřijatelné texty budou smazána.
S problémy týkající se chodu sekce se na mě obracejte v SZ.
pásovec
davidn
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 2
Registrován: 17.07.2009 18:00

kontrolka Závada výfukového systému

Příspěvek od davidn »

Ahoj,
jsem tu nový, mám Passata 3C (r.v. 2005) 2.0 FSI a stal se mi takový zádrhel (v podstatě první vada), dneska se mi při cestě domů zničehonic rozsvítila kontrolka "Závada výfukového systému". V návodu jsem našel, že s tím mám sjet do servisu, tak jsem zajel do Porsche Prosek (kde jsem ho kupoval) a na příjmu oprav mi řekli, že to není nic vážného, že s tím můžu normálně jezdit a objednali mě na kontrolu/opravu až na čtvrtek (tedy skoro za týden). Prý jen kdyby se auto začalo chovat nějak divně a změnily se jízdní vlastnosti, třeba cukání, zhasínání a tak, tak mám hned přijet plus si mám hlídat teplotu, aby nešla přes těch cca 90st., což mě trochu děsí, že na jednu stranu prý nic vážného, ale na druhou stranu to může začít samo zhasínat:-)

Chtěl jsem proto poprosit o radu, jestli má někdo s touto kontrolkou/závadou nějaké zkušenosti, co to může být a případně jestli je fakt v pohodě s tím autem ještě prakticky týden jezdit. V jízdních vlastnostech jsem po ujetí cca 50km od jejího rozsvícení (domů a do servisu) nezpozoroval vůbec žádné změny.

PS: nemám žádný diagnostický přístroj nebo možnou nějakých reportů, jak tady občas někdo postuje, jsem obyčejný uživatel:-)

Díky za tipy a rady.
VW Passat 3C 2.0 FSI sedan Comfort, 110kw

Uživatelský avatar
Radys
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 19
Registrován: 23.12.2008 19:58
Bydliště: Brno

Re: kontrolka Závada výfukového systému

Příspěvek od Radys »

Tato kontrolka mi sviti uz asi pul roku, mel sem to ale ve trech servisech. V jednom servisu mi vymenili nejake cidlo tlaku vyfukovych spalin (to hlasil VAG jako chybu)...nepomohlo to. Tak mi pak menili cidlo otacek vackoveho hridele (to VAG hlasil jako sporadickou chybu, tak sem to radeji nechal vymenit). No a v tuto chvili sem objednan do autorizovaneho servisu, ze mi prehraji SW, protoze promerovali tlaky a vsechno bylo OK, tak pak uz v servisu rikali ze to muze byt uz jen SW. A jeste dotaz...nepozorujuete nejake cukani motoru kolem 2000 otacek?

Uživatelský avatar
JETR
Řidič
Řidič
Příspěvky: 69
Registrován: 22.01.2009 21:49
Bydliště: Karviná - Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: kontrolka Závada výfukového systému

Příspěvek od JETR »

Radys píše:A jeste dotaz...nepozorujuete nejake cukani motoru kolem 2000 otacek?
ano, bohužel ještě nezjištěna příčina :(
http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=220&t=111935
Škoda Fábia sedan 1,2 HTP
PASSAT VARIANT 3C 2,0TDi

davidn
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 2
Registrován: 17.07.2009 18:00

Re: kontrolka Závada výfukového systému

Příspěvek od davidn »

Zdravím, cukání nepozoruji.
Takže návštěva servisu dopadla tak, že to hodili na diagnostiku, vypadla z toho nějaká prý nezávažná chyba a nejpravděpodobněji to prý bylo nekvalitním benzínem, který jsem bral (ačkoliv jsem bral 100okt. u OMV).

Takže jen udělali reset a měl jsem dojezdit zbytek nádrže (ani ne čtvrt) a pak nabrat novou (na jejich doporučení 95okt.) nádrž a pokud se to už neobjeví, tak ok. Od té doby jsem ujel už asi 700 km bez rozsvícení kontrolky, takže to asi byl opravdu jen vadný benzín.
VW Passat 3C 2.0 FSI sedan Comfort, 110kw

Uživatelský avatar
Palko
Pilot
Pilot
Příspěvky: 748
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: ZLÍN
Kontaktovat uživatele:

Re: kontrolka Závada výfukového systému

Příspěvek od Palko »

FSI potřebují pořádný benzín a ne ty naše sračky... 98 oktanový, ale můžeš tomu věřit že jsi ho na pumpě opravdu natankoval, v Německu bych neměl strach ale tady ti naši šmejdi ti namíchají ani nevíš co :cowb:
Laser aréna ve Zlíně http://www.zona123.cz

Uživatelský avatar
Radys
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 19
Registrován: 23.12.2008 19:58
Bydliště: Brno

Re: kontrolka Závada výfukového systému

Příspěvek od Radys »

Hmm ja do auta tankuju jen Verva Diesel, neznam nic kvalitnejsiho...je pravda ze sem parkrat natankoval u OMV, ale to by snad nemel byt nejaky sunt. Kazdopadne kontrolka sviti porad. Ohledne toho odkazu...asi to opravdu vypada na tu regeneraci DPF, protoze mi to dela nepravidelne. V tom pripade dotaz...je to normalni???? Nebo je nutno vymenit treba DPF, coz dela nejakych 35k,-??

Uživatelský avatar
Mára_VR6
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 5888
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Železný Brod, okr. Jablonec nad Nisou

Re: kontrolka Závada výfukového systému

Příspěvek od Mára_VR6 »

Naftou to nebude, já jsem palivo nikdy neřešil, už jsem to tu i několikrát psal. Jezdí se na to, co zrovna hoří. Tankuju podle ceny a je mi jedno kde, i kdyby to byla traktorka a nikdy, opravdu nikdy jsem neměl jediný problém a to už jsem s pár chrochtákama jezdil :mrgreen:
Moje Touaregy 2.5TDI a 4.2 V8 FSI
Pokud vám zmizí inzerát, neptejte se mě proč - nesplňoval pravidla

Uživatelský avatar
pásovec
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 5487
Registrován: 25.03.2008 20:26
Bydliště: Praha

Re: kontrolka Závada výfukového systému

Příspěvek od pásovec »

A proč sem nenapíšeš tu svojí příhodu, jak jsi v saku musel měnit palivovej filtr kvůli nějaký sra-kový naftě! 8O :mrgreen: Jinak možná to bude tím, že jsi neměl DPF, protože ten je citlivej na obsah síry v naftě a další věci... Já hned poznám, když vezmu něco špatného (zpravidla to bývá u Shellu, proto tam už pro naftu nejdezdím). Cuká to, nejede to, hned chce regenerovat...
Dodo Juice,Microfiber Madness,Autoglym,Meguiars,Swissvax,Raceglaze,Carpro a další..
http://www.detailingclub.cz" onclick="window.open(this.href);return false;
Obrázek

Uživatelský avatar
standokan
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 3077
Registrován: 17.04.2008 11:59
Bydliště: Uplnej sever

Re: kontrolka Závada výfukového systému

Příspěvek od standokan »

traktorista :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
w8 4.0 2004 variant čiping na 224kw

Uživatelský avatar
pásovec
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 5487
Registrován: 25.03.2008 20:26
Bydliště: Praha

Re: kontrolka Závada výfukového systému

Příspěvek od pásovec »

A myslíš, že benzíny to taky nepoznaj? Jezdím jen na 100okt. Je to sakra znát.
Dodo Juice,Microfiber Madness,Autoglym,Meguiars,Swissvax,Raceglaze,Carpro a další..
http://www.detailingclub.cz" onclick="window.open(this.href);return false;
Obrázek

Uživatelský avatar
Mára_VR6
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 5888
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Železný Brod, okr. Jablonec nad Nisou

Re: kontrolka Závada výfukového systému

Příspěvek od Mára_VR6 »

standokan píše:traktorista :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
já ti dám traktora :!: :!: :mrgreen: :mrgreen: :twisted:
Moje Touaregy 2.5TDI a 4.2 V8 FSI
Pokud vám zmizí inzerát, neptejte se mě proč - nesplňoval pravidla

Uživatelský avatar
Mára_VR6
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 5888
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Železný Brod, okr. Jablonec nad Nisou

Re: kontrolka Závada výfukového systému

Příspěvek od Mára_VR6 »

pásovec píše:A proč sem nenapíšeš tu svojí příhodu, jak jsi v saku musel měnit palivovej filtr kvůli nějaký sra-kový naftě! 8O :mrgreen: Jinak možná to bude tím, že jsi neměl DPF, protože ten je citlivej na obsah síry v naftě a další věci... Já hned poznám, když vezmu něco špatného (zpravidla to bývá u Shellu, proto tam už pro naftu nejdezdím). Cuká to, nejede to, hned chce regenerovat...
bylo to po 54tkm, s autem jsem tý době měl ujeto 5tkm a dělal jsem to v práci, proto ty originální montérky a dělal jsem to, protože jsem chtěl, ne proto, že bych musel. Nemelo to s naftou co dělat
Moje Touaregy 2.5TDI a 4.2 V8 FSI
Pokud vám zmizí inzerát, neptejte se mě proč - nesplňoval pravidla

Uživatelský avatar
Radys
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 19
Registrován: 23.12.2008 19:58
Bydliště: Brno

Re: kontrolka Závada výfukového systému

Příspěvek od Radys »

Tak závada se svítící kontrolkou a hláškou "EMISE DO DÍLNY" je vyřešena. Nakonec byl problém v řídící jednotce. Pokekí výměně už je všechno v pořádku a dokonce si myslím že auto jede trochu lépe než předtím.
Prý se do té původní jednotky dostala vlhkost a dělalo to neplechu. Je fakt že po výměně je skutečně vše ok....

Uživatelský avatar
Keram01
Řidič
Řidič
Příspěvky: 119
Registrován: 03.06.2009 23:11

Re: kontrolka Závada výfukového systému

Příspěvek od Keram01 »

Ahoj, som mesiac drzitelom passatu TDI a dnes z prace domov mi naskocila oranzova kontrolka naftovehoho casticoveho filtra. Kedze mam manual v nemcine tak si ani neviem precitat co to znamena a co mam vlastne robit. Som momentalne v Londyne a neviem ci mam ist tu do servisu a vyhodit za to nehorazne prachy. Poradi mi prosim niekto co a ako teda? O dva tyzdne idem naspat na slovensko a mam boja.

Uživatelský avatar
mrmaryII
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1262
Registrován: 24.03.2009 13:07
Bydliště: Kosice, SVK

Re: kontrolka Závada výfukového systému

Příspěvek od mrmaryII »

Predpokaldam, ze VAG nemas a ani skusenosti, aby si vedel co a ako s tym. V kazdom pripade by si mal cim skor zajst do servisu, nech spustia regeneraciu DPF (filtra pevnych castic). Inak moze dojst k jeho trvalemu poskodeniu. Platit za to vela nebudes, nie je to nijaka mimoriadna operacia.
Ak mas VAG a VIS, tak si poradis, ale dobre je mat spolujazdca, ktory to bude robit. Safety first :)
When you play with fire, there is a 50/50 chance something will go wrong, and nine times out of ten it does.

Odpovědět

Zpět na „Passat 3C / CC“