DPF-filtr pevných částic - motor BKP 16V 2.0 TDI (140 ps)

2005 - 20..

Moderátoři: KJirka, ejne, pásovec

Pravidla fóra
Moji milí příznivci nových Passatů, předtím než založíte nové téma důkladně projděte FAQ a ostatní témata, případnì použijte VYHLEDÁVÁNÍ.
Fotky svých Passatů vkládejte do podsekce (ne)Jen můj Passat 3C / CC a nezapomeňte u fotek mazat RZ.
Poptávky a nabídky do této sekce nepatří. Neslušná, hrubá, výhružná slova a jinak zákonem nepřijatelné texty budou smazána.
S problémy týkající se chodu sekce se na mě obracejte v SZ.
pásovec
Odpovědět
Uživatelský avatar
janny77
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 19
Registrován: 29.01.2009 21:53

DPF-filtr pevných částic - motor BKP 16V 2.0 TDI (140 ps)

Příspěvek od janny77 »

Ahoj, prošel jsem toto forum a nenašel jsem odpověď. Prosím jak poznám že můj Passat má DPF-filtr pevných částic?
Díky moc za odpověď

Uživatelský avatar
re5pekt
Profík
Profík
Příspěvky: 1167
Registrován: 28.07.2008 18:48
Bydliště: Scotland/Spain
Kontaktovat uživatele:

Re: DPF-filtr pevných částic - motor BKP 16V 2.0 TDI (140 ps)

Příspěvek od re5pekt »

Ty nemas DPF podle tveho kodu motoru

Uživatelský avatar
janny77
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 19
Registrován: 29.01.2009 21:53

Re: DPF-filtr pevných částic - motor BKP 16V 2.0 TDI (140 ps)

Příspěvek od janny77 »

ok, díky, za cca 1000 km budu měnit komplet olej a teď potřebuji pouze dolít na cestu na dovolenou, tak jsem použil castrol edge 5w40 co jsem měl v garáži, pak dám znovu LongLife 5w30. Doufám to motoru neuškodí?

Uživatelský avatar
pásovec
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 5487
Registrován: 25.03.2008 20:26
Bydliště: Praha

Re: DPF-filtr pevných částic - motor BKP 16V 2.0 TDI (140 ps)

Příspěvek od pásovec »

A měl ten olej specifikaci stejnou jako olej v motoru?
Dodo Juice,Microfiber Madness,Autoglym,Meguiars,Swissvax,Raceglaze,Carpro a další..
http://www.detailingclub.cz" onclick="window.open(this.href);return false;
Obrázek

Uživatelský avatar
Mára_VR6
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 5888
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Železný Brod, okr. Jablonec nad Nisou

Re: DPF-filtr pevných částic - motor BKP 16V 2.0 TDI (140 ps)

Příspěvek od Mára_VR6 »

Tak to jsi udělal pěknou prasárnu, ten vůbec nemá specifikaci, jakou tenhle motor potřebuje!! A to 507.00
Za 1000km se asi nic nestane, ale už bych to nedělal.
Moje Touaregy 2.5TDI a 4.2 V8 FSI
Pokud vám zmizí inzerát, neptejte se mě proč - nesplňoval pravidla

Uživatelský avatar
Max583
Řidič
Řidič
Příspěvky: 168
Registrován: 09.07.2009 13:31
Bydliště: Most

Re: DPF-filtr pevných částic - motor BKP 16V 2.0 TDI (140 ps)

Příspěvek od Max583 »

Dá se to zjistit taky tady , napíšeš kod ze servisky. Mě by spíš zajímalo, kde se u nás dolévá olej do náplně. Prý to je taky pěkná darda, není to nic levnýho. Ale kámoš v servisu mě řekl at to neřeším, že si o to počítač řekne sám, kdy se má vyměnit. Ono se to nějak čistí průběžně za jízdy.

Uživatelský avatar
mrmaryII
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1262
Registrován: 24.03.2009 13:07
Bydliště: Kosice, SVK

Re: DPF-filtr pevných částic - motor BKP 16V 2.0 TDI (140 ps)

Příspěvek od mrmaryII »

Olej do naplne? Co to je?
When you play with fire, there is a 50/50 chance something will go wrong, and nine times out of ten it does.

Uživatelský avatar
Max583
Řidič
Řidič
Příspěvky: 168
Registrován: 09.07.2009 13:31
Bydliště: Most

Re: DPF-filtr pevných částic - motor BKP 16V 2.0 TDI (140 ps)

Příspěvek od Max583 »

Neví, nevím ale je fakt, že když jsem byl v servisu tak tam tu nádržku hledali. Pátral jsem a ve škodovce píšou toto:

Koncem minulého roku obohatil modelovou nabídku Škoda model Superb 2.0TDI PD vybavený standardně filtrem pevných částic (DPF). V 2006 přichází DPF do nabídky rovněž pro vznětové motory Octavia.
Filtr pevných částic se přidává do výfukového potrubí podobně jako oxidační katalyzátor. Dokáže téměř stoprocentně odstranit z výfukových plynů karcinogenní pevné částice označované také jako saze. Emise jemných prachových částic snižuje na max. 5mg/km. Limit normy EU4 je přitom 25 mg/km.
Filtr pro vznětové motory Octavia je bezúdržbový, pracuje bez jakýchkoliv aditiv.
Na povrchu své vnitřní členité struktury zachycuje nejjemnější pevné nečistoty ve výfukových plynech. Pokud je již aktivní povrch filtru příliš znečištěný, dochází k odstranění sazí při katalytickém spalování za vyšších teplot. Saze se tím přemění na kysličník uhličitý (CO2).
DPF lze získat pro motorizaci 2,0TDI PD/103 kW. Později bude filtr pevných částic k dispozici ještě pro verzi s automatickou převodovkou, a také pro motor 1,9TDI PD/77 kW.
U modelu Superb je použit systém využívající pro regeneraci aditiva. Aditivum je přidáváno z přídavné nádržky do paliva. Dávkování do palivové nádrže probíhá po každém dotankování automaticky přes zpětné vedení paliva. Jedno naplnění nádržky vystačí při průměrné spotřebě přibližně na 120 000 km. V případě nedostatku aditiva v nádržce vyzve systém prostřednictvím kontrolky majitele k návštěvě servisu.
DPF se standardně montuje již od základního provedení Superb Classic, a to rovněž pro verzi se vznětovým motorem 2,0 TDI PD/103 kW.

Uživatelský avatar
mrmaryII
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1262
Registrován: 24.03.2009 13:07
Bydliště: Kosice, SVK

Re: DPF-filtr pevných částic - motor BKP 16V 2.0 TDI (140 ps)

Příspěvek od mrmaryII »

No takto to funguje u bluemotion motorov. To aditivum je v podstate mocovina, ale pred tym si pisal o "oleji do naplne" tak trosku som z toho bol mimo.
When you play with fire, there is a 50/50 chance something will go wrong, and nine times out of ten it does.

Uživatelský avatar
pásovec
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 5487
Registrován: 25.03.2008 20:26
Bydliště: Praha

Re: DPF-filtr pevných částic - motor BKP 16V 2.0 TDI (140 ps)

Příspěvek od pásovec »

Mary, nemyslel jsi nahodou BlueTDI???
Dodo Juice,Microfiber Madness,Autoglym,Meguiars,Swissvax,Raceglaze,Carpro a další..
http://www.detailingclub.cz" onclick="window.open(this.href);return false;
Obrázek

Uživatelský avatar
mrmaryII
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1262
Registrován: 24.03.2009 13:07
Bydliště: Kosice, SVK

Re: DPF-filtr pevných částic - motor BKP 16V 2.0 TDI (140 ps)

Příspěvek od mrmaryII »

Njn BlueTDI, ale vies o com hovorim. Je to pomerne stara vec u tahacov.
When you play with fire, there is a 50/50 chance something will go wrong, and nine times out of ten it does.

Uživatelský avatar
pásovec
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 5487
Registrován: 25.03.2008 20:26
Bydliště: Praha

Re: DPF-filtr pevných částic - motor BKP 16V 2.0 TDI (140 ps)

Příspěvek od pásovec »

Bluemotion je jen obyc auto s dlouhymy kvalty a dalsima dorbnostma :-) Jasny, adblue do nakladaku je uz docela rozsireny
Dodo Juice,Microfiber Madness,Autoglym,Meguiars,Swissvax,Raceglaze,Carpro a další..
http://www.detailingclub.cz" onclick="window.open(this.href);return false;
Obrázek

Uživatelský avatar
Max583
Řidič
Řidič
Příspěvky: 168
Registrován: 09.07.2009 13:31
Bydliště: Most

Re: DPF-filtr pevných částic - motor BKP 16V 2.0 TDI (140 ps)

Příspěvek od Max583 »

Tak já myslel, že tak je nějakej olej. To je jedno, ale podstatný je - my to tam máme nebo ne ? A pokud ano tak kde ?

Uživatelský avatar
mrmaryII
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1262
Registrován: 24.03.2009 13:07
Bydliště: Kosice, SVK

Re: DPF-filtr pevných částic - motor BKP 16V 2.0 TDI (140 ps)

Příspěvek od mrmaryII »

Nemame. Neries.
When you play with fire, there is a 50/50 chance something will go wrong, and nine times out of ten it does.

Odpovědět

Zpět na „Passat 3C / CC“