Pekne zarovky pro passata

2005 - 20..

Moderátoři: KJirka, ejne, pásovec

Pravidla fóra
Moji milí příznivci nových Passatů, předtím než založíte nové téma důkladně projděte FAQ a ostatní témata, případnì použijte VYHLEDÁVÁNÍ.
Fotky svých Passatů vkládejte do podsekce (ne)Jen můj Passat 3C / CC a nezapomeňte u fotek mazat RZ.
Poptávky a nabídky do této sekce nepatří. Neslušná, hrubá, výhružná slova a jinak zákonem nepřijatelné texty budou smazána.
S problémy týkající se chodu sekce se na mě obracejte v SZ.
pásovec
Odpovědět
Uživatelský avatar
mrmaryII
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1262
Registrován: 24.03.2009 13:07
Bydliště: Kosice, SVK

Re: Pekne zarovky pro passata

Příspěvek od mrmaryII »

Ja ti mozem poskytnut len subjektivny nazor s nejakymi tech. detailami.

Mal som HID v inom aute a mozem ta uistit, ze nech ti hovori kto che, co chce, vzdy budes posobit na ceste ako zvarac. Je to fakt neprijemne, ked pride take auto za teba a svieti ti do spatnych zrkadiel a este ovela horsie to je, ked id oproti.

Kym su tie vybojky v HID sade s oznacenim "R" tak sa to ako tak este da, ale inak je to strasne. Ty sice vidis dobre a nikto ta ani neprehliadne, ale zato ostatny ta "miluju" preto, ako im krasne svietis oproti :)
Xenonova vybojka totiz, za normalnych okolnosti nema zrkadlo a tak nie je svetelny tok sustredeny na urcitu cast paraboly ako u normalnej ziarovky. Tym padom to svieti ako sprosta baterka s ktorou chodis do pivnice a teda na celu parabolu. Tie s R uz nejake zrkadielko maju a cast (podotykam, ze len cast) svetelneho toku presmeruju tam, kam treba. Zvysok aj tak prejde na zvysok paraboly a tak oslnuje oprotiiducich.
Ja viem, ze existuju take sady, kde sa toto podarilo celkom dobre vyriesit, ale ktora z nich dobre vyhovuje svetlam na passate by ti tu mohli napisat ti, co to uz maju aj na tomto aute.

Dalsim problemom je, ze tieto svetla neniveluju automaticky a ked ides oproti a auto sa kolise na nerovnostiach vozovky, tak pekne poblikujes do oci oprotiiducich, ako to robia bavoraky standardne :). Tiez pekne.

O legislative je asi zbytocne hovorit, to si musi asi kazdy prebrat sam.

Myslim, ze u passata je cely problem v tej optike. Normalne aj H7 svieti super, ak su to dobre ziarovky, ale u passata ani bixenon nesvieti dostatocne. Pritom je tam standardna OSRAM Xenarc D1S.
When you play with fire, there is a 50/50 chance something will go wrong, and nine times out of ten it does.

Uživatelský avatar
ricardo
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 264
Registrován: 03.11.2008 12:18

Re: Pekne zarovky pro passata

Příspěvek od ricardo »

zajda82 píše:Tak já si taky plivnu do diskuze, s HID sadou koketuju už delší dobu, říkal jsem si, že když si to nechám udělat od profíků a seříděj mi kvalitně světla (o něco níž radši) tak bych nemusel působit problémy ostatním řidičům.

jestli jsem v tomhle mimo tak mě prosím opravte

Faktem je že z passatu na halogenech je vidět fakt blbě, když jedu v noci po okrskách nemůžu jet rychleji než 60 páč není vidět na krok. Když mě v takové situaci dojelo BMW, všiml jsem si že jeho potkávačky mi statečně přes auto svítí na cestu o dobrých 20 metrů dál a to byl ještě 10 metrů za mnou.

Podařilo se mi i zjistit, co je vše potřeba pro přestavbu na origo řešení. Bez ostřikovačů to vychází na 20 tis. za materiál posháněný z Ebay atp.

Chtěl jsem si objednat Xenesis, ale když tu čtu že to svítí nesvítí tak buď HID a nebo zůstanu u těch šmejdů z výroby.
no neviem. niekto tu pisal, ze prestavba na original riesenie je podstatne drahsia a nie je to len o kupe svetiel. je to aj o roznych snimacov atd. ktore tam musia byt, inak je to vsetko zbytocne.

Uživatelský avatar
pásovec
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 5487
Registrován: 25.03.2008 20:26
Bydliště: Praha

Re: Pekne zarovky pro passata

Příspěvek od pásovec »

Já bych to řešil asi dostavbou origo bixenonů :-)

zajda82
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 475
Registrován: 19.08.2009 15:06

Re: Pekne zarovky pro passata

Příspěvek od zajda82 »

ricardo píše:no neviem. niekto tu pisal, ze prestavba na original riesenie je podstatne drahsia a nie je to len o kupe svetiel. je to aj o roznych snimacov atd. ktore tam musia byt, inak je to vsetko zbytocne.
Ano, pravdepodobne ja protoze uz jsem to resil, v autorizovanem servisu 100 - 120k. Ale vsichni tyhle lidi zname :)
Takze jsem udelal vlastni vypocet. Ceny se lisi podle toho jak dlouho to clovek chce shanet, takze je to vse orientacni a muze to byt nizsi/vyssi.

- svetla, bixenon, vcetne ridicich jednotek a vykonovych modulu
480E http://cgi.ebay.de/2X-ORIGINAL-XENON-BI ... 5ad5bc55f6

- adapter pro zapojeni svetel
40E http://cgi.ebay.de/Adapter-Xenon-Passat ... 5ad4e4fb53

- AFS ridici jednotka, ktera ma nastarosti nivelaci a nataceni v zatackach (na zaklade informaci ze ridici jednotky)
45E http://cgi.ebay.de/VW-Passat-3C-Steuerg ... 5631aa3afe

- Nivelacni senzory pro predni a zadni napravu
80 E http://cgi.ebay.de/VW-Passat-3C-Niveaus ... 5884fd51a3

- V pripade ze to funguje tak vybojky
80 E http://cgi.ebay.de/ORIGINAL-Philips-Xen ... 53ded164f3

- Posledni vec, nevim jak to je s ridicimi jednotkami, v pripade ze nebude schopna poskytnout AFS informace o natoceni volantu/kol atp. tak zakoupit i tu


Takze suma sumarum jsme na 725Eur tzn. cca 18850 CZK. Takhle by to mohlo fungovat, ale mozna je tam jeste neco o cem nevim.

Uživatelský avatar
CoolXman
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1330
Registrován: 04.02.2009 15:50
Bydliště: Berounsko, Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Pekne zarovky pro passata

Příspěvek od CoolXman »

takže minimálně za díly dvacka jak vyšitá a ještě se z toho při instalaci posereš, to děkuju pěkně a pak živit ty opravy, který nejsou ojedinělý, to se rozhodně nevyplatí!
Passat B8 Limo 2,0 TDI DSG R-Line Tungsten - AID,DCC,ACC,Discover Pro,18"+19",LED,Lane,Side,DLA,TPMS,Ambiente,230V,kamera,DLS audio Reference,SGS
Golf 7 Variant 2,0 TDI DSG

Uživatelský avatar
ricardo
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 264
Registrován: 03.11.2008 12:18

Re: Pekne zarovky pro passata

Příspěvek od ricardo »

Dal si si pracu :-) Tiez si myslim, ze sa to da, ale rovnako mam nazor, ze sa to vobec neoplati. Radsej predat auto a kupit ine spolu s xenonmi :-)

Uživatelský avatar
Sullaco
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1508
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Sever Čech...

Re: Pekne zarovky pro passata

Příspěvek od Sullaco »

Zajdo, vím že někdo bude mít kecy ale já ti doporučuju HID. Na Superbovi a starším Pašíkovi mám origo xenony a bohužel nový Páša je nemá, takže jsem dal Hidky. Světla jsem nechal seštelovat regloskopem a můžu zodpovědně říct, že na mě ještě nikdo nezablikal a když se podívám z jiného auta, tak rozhodně neoslňuju. Trochu to chce hlídat pouze v případě, že naložíš plnej kufr věcí a jedeš sám. U origošů se ti naklopí v závislosti na zatížení, tady to holt doladíš v případě potřeby kolečkem. Paradoxně na mě blikají lidi když jedu ve starší B 5.5, kde jsou seštelované originály. Jen musím doladit parkovačky páč jsou nechutně žlutý.

Uživatelský avatar
ejne
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1520
Registrován: 14.09.2008 17:43
Bydliště: SVK ( SLC, SL )
Kontaktovat uživatele:

Re: Pekne zarovky pro passata

Příspěvek od ejne »

Sullaco píše:Zajdo, vím že někdo bude mít kecy ale já ti doporučuju HID. Na Superbovi a starším Pašíkovi mám origo xenony a bohužel nový Páša je nemá, takže jsem dal Hidky. Světla jsem nechal seštelovat regloskopem a můžu zodpovědně říct, že na mě ještě nikdo nezablikal a když se podívám z jiného auta, tak rozhodně neoslňuju. Trochu to chce hlídat pouze v případě, že naložíš plnej kufr věcí a jedeš sám. U origošů se ti naklopí v závislosti na zatížení, tady to holt doladíš v případě potřeby kolečkem. Paradoxně na mě blikají lidi když jedu ve starší B 5.5, kde jsou seštelované originály. Jen musím doladit parkovačky páč jsou nechutně žlutý.
Prepac ale teraz ti budem oponovat minule cestou domov zamnou siel jeden rengenovy passat asi po 15 km som myslel ze zastanem vstrede cesty a nieco mu urobym a zhodou nahod ked ma obehol bol to Passat 3C z CZ . nooo nic v zlom ale stacil mi tento rentgen pocas tejto cesty . a nemal XENON mal tam HID. takze akosi Nedoporucujem ajtak to oslnuje. Je pekne ze ty vidis krasne ale pozeraj aj na bezpecnost na ceste nielen na seba
VW Passat 2.0 103kw Sportline = Moje presuvadlo
Najväčšou hrozbou v cestnej premávke sú autá, ktoré sú rýchlejšie než schopnosť ich vodičov myslieť

Uživatelský avatar
pásovec
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 5487
Registrován: 25.03.2008 20:26
Bydliště: Praha

Re: Pekne zarovky pro passata

Příspěvek od pásovec »

CoolXman píše:takže minimálně za díly dvacka jak vyšitá a ještě se z toho při instalaci posereš, to děkuju pěkně a pak živit ty opravy, který nejsou ojedinělý, to se rozhodně nevyplatí!
S těma cenama bych to možná neviděl tak žhavě. Já si myslím, že do 15 se dá vejít :-) Já jsem si na ně hodně zvyknul a už bych nemoh jinak. Je ale fakt, jak už jsem tady psal, je potřeba obyč halogenům pomoct pořádnou žárovkou s bělejším spektrem, pak už je to ,nohem lepší.
Dodo Juice,Microfiber Madness,Autoglym,Meguiars,Swissvax,Raceglaze,Carpro a další..
http://www.detailingclub.cz" onclick="window.open(this.href);return false;
Obrázek

Uživatelský avatar
Sullaco
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1508
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Sever Čech...

Re: Pekne zarovky pro passata

Příspěvek od Sullaco »

ejne píše:
Sullaco píše:Zajdo, vím že někdo bude mít kecy ale já ti doporučuju HID. Na Superbovi a starším Pašíkovi mám origo xenony a bohužel nový Páša je nemá, takže jsem dal Hidky. Světla jsem nechal seštelovat regloskopem a můžu zodpovědně říct, že na mě ještě nikdo nezablikal a když se podívám z jiného auta, tak rozhodně neoslňuju. Trochu to chce hlídat pouze v případě, že naložíš plnej kufr věcí a jedeš sám. U origošů se ti naklopí v závislosti na zatížení, tady to holt doladíš v případě potřeby kolečkem. Paradoxně na mě blikají lidi když jedu ve starší B 5.5, kde jsou seštelované originály. Jen musím doladit parkovačky páč jsou nechutně žlutý.
Prepac ale teraz ti budem oponovat minule cestou domov zamnou siel jeden rengenovy passat asi po 15 km som myslel ze zastanem vstrede cesty a nieco mu urobym a zhodou nahod ked ma obehol bol to Passat 3C z CZ . nooo nic v zlom ale stacil mi tento rentgen pocas tejto cesty . a nemal XENON mal tam HID. takze akosi Nedoporucujem ajtak to oslnuje. Je pekne ze ty vidis krasne ale pozeraj aj na bezpecnost na ceste nielen na seba
Jo a ty víš, že je měl seštelovaný? Já jen že mě kolikrát oslňuje auto jak kráva a vůbec xenony nemá. A protože aut mám víc, jel jsem i proti mému Passatu s HIDkama (jel v něm kámoš) tak ti říkám, že neoslňuje. A to vůbec. Tak mi tu prosím nepodsouvej, že vídím krásně zatímco ostatní ohrožuji. Takže ti nehodlám rozmlouvat tvůj utvrzelý názor, spíš apeluj na všechny, aby si nechali sem tam seštelovat světla. Samozřejmě mi taky vadí různí tuneři a cpání výbojek do starých reflektorů. Jenže pokud jsi rozumný, dobře to namontuješ do čočky, dodržíš origo teplotu světla a necháš to seštelovat, nevidím v tom problém. Mimochodem pro tvoji informaci, už jsem to psal. Na B5 faceliftu jsou xenony z výroby, před měsícem se měnili žárovky (neboj se, originály) a upřímě, i po seštelování to svítí jako kráva a sem tam na mně někdo blikne. S vyštelovanýma HID kama na mě doposud nikdo nebliknul. :wink:

Uživatelský avatar
pásovec
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 5487
Registrován: 25.03.2008 20:26
Bydliště: Praha

Re: Pekne zarovky pro passata

Příspěvek od pásovec »

Musím potvrdit, že jsem viděl několik halogenů passátů s Hidkama, který to měli perfektě udělaný. Je potřeba opravdu dodržet i barvu světla, žádný modrofialový pokusy :-)
Dodo Juice,Microfiber Madness,Autoglym,Meguiars,Swissvax,Raceglaze,Carpro a další..
http://www.detailingclub.cz" onclick="window.open(this.href);return false;
Obrázek

Uživatelský avatar
Sullaco
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1508
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Sever Čech...

Re: Pekne zarovky pro passata

Příspěvek od Sullaco »

pásovec píše:Musím potvrdit, že jsem viděl několik halogenů passátů s Hidkama, který to měli perfektě udělaný. Je potřeba opravdu dodržet i barvu světla, žádný modrofialový pokusy :-)
Pravdu díš :!: Já to šteloval na regloskopu dokonce 2x :D

Uživatelský avatar
Allbacore
Pilot
Pilot
Příspěvky: 754
Registrován: 13.01.2008 00:08
Kontaktovat uživatele:

Re: Pekne zarovky pro passata

Příspěvek od Allbacore »

Sullaco píše:
ejne píše:Prepac ale teraz ti budem oponovat minule cestou domov zamnou siel jeden rengenovy passat asi po 15 km som myslel ze zastanem vstrede cesty a nieco mu urobym a zhodou nahod ked ma obehol bol to Passat 3C z CZ . nooo nic v zlom ale stacil mi tento rentgen pocas tejto cesty . a nemal XENON mal tam HID. takze akosi Nedoporucujem ajtak to oslnuje. Je pekne ze ty vidis krasne ale pozeraj aj na bezpecnost na ceste nielen na seba
Jo a ty víš, že je měl seštelovaný? Já jen že mě kolikrát oslňuje auto jak kráva a vůbec xenony nemá. A protože aut mám víc, jel jsem i proti mému Passatu s HIDkama (jel v něm kámoš) tak ti říkám, že neoslňuje. A to vůbec. Tak mi tu prosím nepodsouvej, že vídím krásně zatímco ostatní ohrožuji. Takže ti nehodlám rozmlouvat tvůj utvrzelý názor, spíš apeluj na všechny, aby si nechali sem tam seštelovat světla. Samozřejmě mi taky vadí různí tuneři a cpání výbojek do starých reflektorů. Jenže pokud jsi rozumný, dobře to namontuješ do čočky, dodržíš origo teplotu světla a necháš to seštelovat, nevidím v tom problém. Mimochodem pro tvoji informaci, už jsem to psal. Na B5 faceliftu jsou xenony z výroby, před měsícem se měnili žárovky (neboj se, originály) a upřímě, i po seštelování to svítí jako kráva a sem tam na mně někdo blikne. S vyštelovanýma HID kama na mě doposud nikdo nebliknul. :wink:

Hej, a preto ked si kupis xenony od vyroby tak maju automaticke nastavovanie sklonu. To je asi len pre srandu :lol: Ale ako vidim tak ty ich mas super nastelovane takze urcite ked ides do kopca alebo dole kopcom tak ich rucne zklapas :wink: Jednoznacne sa pridavam k Ejnemu HID sady je navacsii blud co sa kedy vymyslel :wink:
LED autožárovky do interiéru, exteriéru s dvou letou zárukou!
http://www.autoledky.cz/

Nakupujte so slevami zde
Obrázek

zajda82
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 475
Registrován: 19.08.2009 15:06

Re: Pekne zarovky pro passata

Příspěvek od zajda82 »

ja bych teda polozil recnickou, teda dve:

kdyz jedes do kopce nebo z kopce, nezklapeji se ani tvoje originalni svetlomety, nivelacni senzor je na naprave a orientuje se podle jejiho zatizeni ne?

co se tyce nerovnosti a hupu, jste si jisti ze ty nivelacni moturky stihaj vykryvat nerovnosti silnice, diry a hupy? ja o tom pochybuju, proto asi na me poblikavaj i originalni reseni

takze minimalne jeden z techle argumentu neni uplne validni

Uživatelský avatar
Allbacore
Pilot
Pilot
Příspěvky: 754
Registrován: 13.01.2008 00:08
Kontaktovat uživatele:

Re: Pekne zarovky pro passata

Příspěvek od Allbacore »

zajda82 píše:ja bych teda polozil recnickou, teda dve:

kdyz jedes do kopce nebo z kopce, nezklapeji se ani tvoje originalni svetlomety, nivelacni senzor je na naprave a orientuje se podle jejiho zatizeni ne?

co se tyce nerovnosti a hupu, jste si jisti ze ty nivelacni moturky stihaj vykryvat nerovnosti silnice, diry a hupy? ja o tom pochybuju, proto asi na me poblikavaj i originalni reseni

takze minimalne jeden z techle argumentu neni uplne validni
Nic som neozpraval o vyrovnavani nerovnosti, takze prepac neviem o com hovoris. Rozpraval som o jazde do kopca, ano ved ked ides do kopca vaha auta sa ti zmeni a vtedy reaguje aj cidlo :idea:

A este k tym Xenesisom, jeden subjektivny nazor, nesuhlasim ze Xenesis "nesvietia" vela chalanov ich vyskusalo a nikto sa ikdy nstazoval na svietivost, vid. : http://www.vw-club.sk/viewtopic.php?f=4 ... 4&start=40" onclick="window.open(this.href);return false;
:|
LED autožárovky do interiéru, exteriéru s dvou letou zárukou!
http://www.autoledky.cz/

Nakupujte so slevami zde
Obrázek

Odpovědět

Zpět na „Passat 3C / CC“