Pekne zarovky pro passata

2005 - 20..

Moderátoři: KJirka, ejne, pásovec

Pravidla fóra
Moji milí příznivci nových Passatů, předtím než založíte nové téma důkladně projděte FAQ a ostatní témata, případnì použijte VYHLEDÁVÁNÍ.
Fotky svých Passatů vkládejte do podsekce (ne)Jen můj Passat 3C / CC a nezapomeňte u fotek mazat RZ.
Poptávky a nabídky do této sekce nepatří. Neslušná, hrubá, výhružná slova a jinak zákonem nepřijatelné texty budou smazána.
S problémy týkající se chodu sekce se na mě obracejte v SZ.
pásovec
Odpovědět
Uživatelský avatar
ejne
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1520
Registrován: 14.09.2008 17:43
Bydliště: SVK ( SLC, SL )
Kontaktovat uživatele:

Re: Pekne zarovky pro passata

Příspěvek od ejne »

tak tak presne ako vravi allbacore z toho SVK to mas lacnejsie ako napriamo odnich este sa drbat s colnicoua inymi papierovackami tak to mas z SK a aj zaruku ti daju......
VW Passat 2.0 103kw Sportline = Moje presuvadlo
Najväčšou hrozbou v cestnej premávke sú autá, ktoré sú rýchlejšie než schopnosť ich vodičov myslieť

Uživatelský avatar
Max583
Řidič
Řidič
Příspěvky: 168
Registrován: 09.07.2009 13:31
Bydliště: Most

Re: Pekne zarovky pro passata

Příspěvek od Max583 »

Pánové a co na ty žárovky soudruzi orgáni a technická ? Jsou schválený ?
Jednou jsem dal do Toleda 100W žárovky a shořel mi vypínač světel. Stála mě ta sranda 2500,-Kč.

Uživatelský avatar
ejne
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1520
Registrován: 14.09.2008 17:43
Bydliště: SVK ( SLC, SL )
Kontaktovat uživatele:

Re: Pekne zarovky pro passata

Příspěvek od ejne »

organy nato nevravia nic a ani na STK tiez. mam snimi osobnu skusenost ( XENESIS ) a nikto nic. a toboz elektrika mi tiez nic neurobila. su proste klasicke 55W len su ine ako klasicke ziarovky. mal som ich dokonca aj v dialke ( parabola ) a ked ma zastavili tak mi nic nepovedali ani zabicky a ani na STK ked som stym bol. len sa cudoval ze na STK ze preco jedny mi svietia nazlto a druhe belsie ako tie zlte.... lebo som mal len v jednych svetlach tieto ziarovky...
VW Passat 2.0 103kw Sportline = Moje presuvadlo
Najväčšou hrozbou v cestnej premávke sú autá, ktoré sú rýchlejšie než schopnosť ich vodičov myslieť

Uživatelský avatar
StandaS
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2209
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha 4

Re: Pekne zarovky pro passata

Příspěvek od StandaS »

Máte někdo zkušenosti s těmito žárovkami?
Sada žárovek H4 NightBreaker +90% Osram. Speciální žárovky s mimořádně vysokou svítivostí. Sada obsahuje 2 ks žárovek H4.

Automobilové žárovky OSRAM Night Breaker doslova mění noc v den! Díky svému netradičnímu provedení nabízí o 90 procent vyšší osvětlení silnice než běžné automobilové halogenové žárovky. Na vozovku před řidičem vrhají mnohem více světla a zlepšují také viditelnost jejích okrajů. Umožňují tak spatřit chodce i cyklisty mnohem dříve než doposud. Tím přispívají ke zvýšené bezpečnosti na pozemních komunikacích.

OSRAM Night Breaker nepřináší zlepšení pouze v rámci svítivosti. Samotné světlo je o 10 procent bělejší, což znamená snížení zátěže pro oči a také únavy řidičů, zejména na hůře osvětlených vozovkách. A přitom žárovky neoslňují řidiče v protisměru - a tím přispívají ke zvýšení bezpečnosti na cestách.

Životnost je oproti běžným autožárovkám nižší o 50%. Autožárovky lze jednoznačně doporučit v automobilech vybavených samostatnými světly pro denní svícení. Při kombinaci se světly pro denní svícení budou uživatelé s touto autožárovkou dlouhodobě spokojeni, jelikož vyjímečné vlastnosti nebudou zbytečně zmařeny při denním svícení. Autožárovky lze doporučit jak do potkávacích, tak dálkových světlometů.

Kategorie: ŽÁROVKY 12V OSRAM
Specifikace (patice, rozměry...): P43t-38
Napětí: 12V OSRAM
Výkon: 60/55 W
Technologie: BILUX (R), NIGHT BREAKER (TM)
UV Filtr: Ano
Homologace: Ano
3C VW Passat Variant 103 kw 2.0 TDI

Uživatelský avatar
pásovec
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 5487
Registrován: 25.03.2008 20:26
Bydliště: Praha

Re: Pekne zarovky pro passata

Příspěvek od pásovec »

Mám Philips H4 50%+ a je to znát. Světlo je lehce bělejší a i za dne je vidět rozdíl při odrazu na autě přede mnou v koloně. Mám pro porovnání zatím jen jednu žárovku vyměněnou. Horší to je se svícením přes den... To se pak trápíš za ty žárovky, že musejí takhle svítit "naprázdno". (samozřejmě za vhodných světelných podmínek)
Dodo Juice,Microfiber Madness,Autoglym,Meguiars,Swissvax,Raceglaze,Carpro a další..
http://www.detailingclub.cz" onclick="window.open(this.href);return false;
Obrázek

Uživatelský avatar
Max583
Řidič
Řidič
Příspěvky: 168
Registrován: 09.07.2009 13:31
Bydliště: Most

Re: Pekne zarovky pro passata

Příspěvek od Max583 »

Měl jsem před tím na autě OSRAM +50%. Svítily pěkně co o to, ale měnil jsem je třikrát do roka. Když mají větší svítivost tak zase méně vydrží. A nebudem si pánové nic namlouvat, když už nejde o prachy ( že by byly nějak zvlast levný - to teda nejsou) tak alespon ta výměna mě se...., protože zas tak dobrej přístup k nim není a oni ty mrchy prasknou vždy ve chvíli, kdy se to nejmín hodí.

Uživatelský avatar
StandaS
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2209
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha 4

Re: Pekne zarovky pro passata

Příspěvek od StandaS »

No problém je v tom, že krok zpátky je vždy horší. Měl jsem čtyřkolku a nemám :evil: , měl jsem xenony a nemám :evil: , ráno jsme vstávali dva a zatím ještě vstáváme dva :ura1: huráááá :P
3C VW Passat Variant 103 kw 2.0 TDI

Uživatelský avatar
pásovec
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 5487
Registrován: 25.03.2008 20:26
Bydliště: Praha

Re: Pekne zarovky pro passata

Příspěvek od pásovec »

:mrgreen: :lol: :mrgreen:
Dodo Juice,Microfiber Madness,Autoglym,Meguiars,Swissvax,Raceglaze,Carpro a další..
http://www.detailingclub.cz" onclick="window.open(this.href);return false;
Obrázek

Uživatelský avatar
Benetty
Závodník
Závodník
Příspěvky: 634
Registrován: 17.10.2008 18:39
Bydliště: Děčín a široké vwokolí

Re: Pekne zarovky pro passata

Příspěvek od Benetty »

Max583 píše:Měl jsem před tím na autě OSRAM +50%. Svítily pěkně co o to, ale měnil jsem je třikrát do roka. Když mají větší svítivost tak zase méně vydrží. A nebudem si pánové nic namlouvat, když už nejde o prachy ( že by byly nějak zvlast levný - to teda nejsou) tak alespon ta výměna mě se...., protože zas tak dobrej přístup k nim není a oni ty mrchy prasknou vždy ve chvíli, kdy se to nejmín hodí.

No řeknu ti, že jsem měl na B4 COOL BLUE nebo jak (osram), nechci hanit, ale stály fakt za pořádnej kravinec. Skoro 2 kila za jednu a přesně za půl roku jedna konec, druhá za měsíc. Jdu do krámu: "Já: Dělaj si ze mně srandu? Obsluha: To máte na služebním autě? Já: Ne, jezdím průměrně hodinu denně. Obsluha: Hm, tak to teda vyměníme, no. Já: Děkuju a spánembohem." Dám je tam a celý příběh se neomylně opakuje. Po druhý jsem tam už nešel a dal jsem zpět ty krámy co tam svítily 4 roky, vlastně dohromady pak 5. Na nějaký reklamace a věčný hrabání ve světlech nemám nerv stejně jako zde každý, ne :?:

Uživatelský avatar
RomanF
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 258
Registrován: 06.07.2009 21:50
Bydliště: Hradec Králové
Kontaktovat uživatele:

Re: Pekne zarovky pro passata

Příspěvek od RomanF »

Benetty píše:
Max583 píše:Měl jsem před tím na autě OSRAM +50%. Svítily pěkně co o to, ale měnil jsem je třikrát do roka. Když mají větší svítivost tak zase méně vydrží. A nebudem si pánové nic namlouvat, když už nejde o prachy ( že by byly nějak zvlast levný - to teda nejsou) tak alespon ta výměna mě se...., protože zas tak dobrej přístup k nim není a oni ty mrchy prasknou vždy ve chvíli, kdy se to nejmín hodí.
No řeknu ti, že jsem měl na B4 COOL BLUE nebo jak (osram), nechci hanit, ale stály fakt za pořádnej kravinec. Skoro 2 kila za jednu a přesně za půl roku jedna konec, druhá za měsíc. Jdu do krámu: "Já: Dělaj si ze mně srandu? Obsluha: To máte na služebním autě? Já: Ne, jezdím průměrně hodinu denně. Obsluha: Hm, tak to teda vyměníme, no. Já: Děkuju a spánembohem." Dám je tam a celý příběh se neomylně opakuje. Po druhý jsem tam už nešel a dal jsem zpět ty krámy co tam svítily 4 roky, vlastně dohromady pak 5. Na nějaký reklamace a věčný hrabání ve světlech nemám nerv stejně jako zde každý, ne :?:
Stejná zkušenost... Zatím nejvíc (něco přes 1 rok) vždy vydržely obyčejný žárovky, u kterých většinou ani nevím značku. Jezdím 3 hodiny denně.
prodáno - Passat Variant Highline 1.9 TDI BLS r.2007 (TTV, turbo BMP, 5ka ₊12%, chip DP 99kW, 1hm ATD)
Změnil jsem značku, za pár let se k Passatu vrátím... řekl bych :)

svalent
Řidič
Řidič
Příspěvky: 60
Registrován: 30.06.2009 06:48
Bydliště: Banska Bystrica, SR

Re: Pekne zarovky pro passata

Příspěvek od svalent »

Ahojte,
sice len o LED parkovackach, ale mozno usetrim niekomu laborovanie ako som postupne skusal rozne typy ja (a vsetky koncili zase v supliku). Tieto ledky maju prud cez 100 mA a tym padom je ich mozne bez dodatocnych uprav (zatazovy rezistor) vymenit za povodne parkovacky = teda elektronika ich nedetekuje ako vadnu ziarovku. Svietivost minimalne porovnatelna (skor jemne vyssia) ako povodne. Farba svetla - samozrejme biela (mam Osram NightBreaker - ktore su sami o sebe "studensie" ako klasicke ale aj tak je to k nim slusny rozdiel. Teda optimalne su asi k Xenonom...).


kupit mozno na : http://www.dealextreme.com/details.dx/sku.16097" onclick="window.open(this.href);return false;
(cena pod 7€, postovne 1 cent)
S.
Přílohy
sku_16097_1.jpg

Uživatelský avatar
ricardo
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 264
Registrován: 03.11.2008 12:18

Re: Pekne zarovky pro passata

Příspěvek od ricardo »

svalent píše:Ahojte,
sice len o LED parkovackach, ale mozno usetrim niekomu laborovanie ako som postupne skusal rozne typy ja (a vsetky koncili zase v supliku). Tieto ledky maju prud cez 100 mA a tym padom je ich mozne bez dodatocnych uprav (zatazovy rezistor) vymenit za povodne parkovacky = teda elektronika ich nedetekuje ako vadnu ziarovku. Svietivost minimalne porovnatelna (skor jemne vyssia) ako povodne. Farba svetla - samozrejme biela (mam Osram NightBreaker - ktore su sami o sebe "studensie" ako klasicke ale aj tak je to k nim slusny rozdiel. Teda optimalne su asi k Xenonom...).


kupit mozno na : http://www.dealextreme.com/details.dx/sku.16097" onclick="window.open(this.href);return false;
(cena pod 7€, postovne 1 cent)
S.
Ked pises, ze je svietivost minimalne porovnatelna (skor jemne vyssia), aky je potom vyznam davat ich namiesto parkovaciek?

Uživatelský avatar
ricardo
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 264
Registrován: 03.11.2008 12:18

Re: Pekne zarovky pro passata

Příspěvek od ricardo »

ejne píše:kupis to aj na slovensku. teito ziarovky a viem ich dodat aj ja.
XENESIS - ide teda o ziarovky pre ktore nemusim nic prerabat, len ich tam proste zapojit? Pozeral som aj foto na ich stranke, ale zda sa mi to dost modre. Nechcem aby potom auto vyzeralo ako "tuningac" o to mi nejde, ide mi hlavne o svietivost, pretoze original svetla (nie Xenon) na 3C Passat-e su cista bieda!

Uživatelský avatar
ejne
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1520
Registrován: 14.09.2008 17:43
Bydliště: SVK ( SLC, SL )
Kontaktovat uživatele:

Re: Pekne zarovky pro passata

Příspěvek od ejne »

ricardo píše:
ejne píše:kupis to aj na slovensku. teito ziarovky a viem ich dodat aj ja.
XENESIS - ide teda o ziarovky pre ktore nemusim nic prerabat, len ich tam proste zapojit? Pozeral som aj foto na ich stranke, ale zda sa mi to dost modre. Nechcem aby potom auto vyzeralo ako "tuningac" o to mi nejde, ide mi hlavne o svietivost, pretoze original svetla (nie Xenon) na 3C Passat-e su cista bieda!
xenesisi mam teraz ja nahodene, vcera ich braluz aj : BORASK1 .
BORASK1 aj videl ako to siveti na mojom 3C tak nech sa vyjadri....

a ano mas pravdu ide o klasicke ziarovky ktore netreba prerabat. len vyberies staru das novu....
VW Passat 2.0 103kw Sportline = Moje presuvadlo
Najväčšou hrozbou v cestnej premávke sú autá, ktoré sú rýchlejšie než schopnosť ich vodičov myslieť

svalent
Řidič
Řidič
Příspěvky: 60
Registrován: 30.06.2009 06:48
Bydliště: Banska Bystrica, SR

Re: Pekne zarovky pro passata

Příspěvek od svalent »

ricardo píše:
svalent píše:Ahojte,
sice len o LED parkovackach, ale mozno usetrim niekomu laborovanie ako som postupne skusal rozne typy ja (a vsetky koncili zase v supliku). Tieto ledky maju prud cez 100 mA a tym padom je ich mozne bez dodatocnych uprav (zatazovy rezistor) vymenit za povodne parkovacky = teda elektronika ich nedetekuje ako vadnu ziarovku. Svietivost minimalne porovnatelna (skor jemne vyssia) ako povodne. Farba svetla - samozrejme biela (mam Osram NightBreaker - ktore su sami o sebe "studensie" ako klasicke ale aj tak je to k nim slusny rozdiel. Teda optimalne su asi k Xenonom...).


kupit mozno na : http://www.dealextreme.com/details.dx/sku.16097" onclick="window.open(this.href);return false;
(cena pod 7€, postovne 1 cent)
S.
Ked pises, ze je svietivost minimalne porovnatelna (skor jemne vyssia), aky je potom vyznam davat ich namiesto parkovaciek?

vyssia zivotnost (mozno preziju auto), biele svetlo (k NightBreaker krajsie ako klasicke T10)...

Odpovědět

Zpět na „Passat 3C / CC“