MAzání turba

2005 - 20..

Moderátoři: KJirka, ejne, pásovec

Pravidla fóra
Moji milí příznivci nových Passatů, předtím než založíte nové téma důkladně projděte FAQ a ostatní témata, případnì použijte VYHLEDÁVÁNÍ.
Fotky svých Passatů vkládejte do podsekce (ne)Jen můj Passat 3C / CC a nezapomeňte u fotek mazat RZ.
Poptávky a nabídky do této sekce nepatří. Neslušná, hrubá, výhružná slova a jinak zákonem nepřijatelné texty budou smazána.
S problémy týkající se chodu sekce se na mě obracejte v SZ.
pásovec
Uživatelský avatar
mrmaryII
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1262
Registrován: 24.03.2009 13:07
Bydliště: Kosice, SVK

Re: MAzání turba

Příspěvek od mrmaryII »

Vymena oleja :)
No a este existuje reparacna sada spojky....a nic viac tam uz nenarobis. Vsetko ostatne je uz pomerne nakladne a urcite nie pre dvorneho mechanika :)
When you play with fire, there is a 50/50 chance something will go wrong, and nine times out of ten it does.

Uživatelský avatar
mrmaryII
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1262
Registrován: 24.03.2009 13:07
Bydliště: Kosice, SVK

Re: MAzání turba

Příspěvek od mrmaryII »

dali_290 píše:Jak jsi přišel na to že je tam tlak 6kPa. Mě se to zá strašně málo. 0,06 atm je opravdu malý tlak.
A jen tak naokraj, Už vím co mě v motoru klepe. Je převodovka. Diagnostika hlásí nízký tak olej kdesi v převodovce.Oprava je prý jednoduchá.

Sorry, sorry, sorry som sa sekol nie 6kPa, ale 6bar.

Len pre uplnost: http://aral.sk/spravy/faq/28-Aka_teplot ... u_normalne_/" onclick="window.open(this.href);return false;

Este raz sorka
When you play with fire, there is a 50/50 chance something will go wrong, and nine times out of ten it does.

Uživatelský avatar
passat14
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 330
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Nitra

Re: MAzání turba

Příspěvek od passat14 »

mrmaryII píše:Vymena oleja :)
No a este existuje reparacna sada spojky....a nic viac tam uz nenarobis. Vsetko ostatne je uz pomerne nakladne a urcite nie pre dvorneho mechanika :)
olej bol meneny cca pri 75 tis.,a teraz mam 104,takze celkova vymena este nebude treba. ten olej sa do prevodovky aj
dolieva??v kufri nosim liter oleja do DSG prevodovky...

Uživatelský avatar
mrmaryII
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1262
Registrován: 24.03.2009 13:07
Bydliště: Kosice, SVK

Re: MAzání turba

Příspěvek od mrmaryII »

Pokial mas prevodovku tesnu a naliali ti tam dost oleja a predpisanym postupom, tak tam nic nedolievaj. Ak prevodovka nie je tesna, treba to okamzite riesit.

Tak ma napadlo, ci ti to vobec hrka prevodovka. Najcastejsie sa stane, ze zacne hrka zotrvacnik a u DSG to nie je ziadna vynimocnost.
When you play with fire, there is a 50/50 chance something will go wrong, and nine times out of ten it does.

dali_290
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 8
Registrován: 18.07.2009 17:53
Bydliště: Zlaté Hory
Kontaktovat uživatele:

Re: MAzání turba

Příspěvek od dali_290 »

Tlak 6 baru je ale zase veliký. Nezdá se mě že by konstruktéři od VW přenášeli tento tlak přes hadičku která je jen zasponkovaná . Nedíval se někdo jak to má v motoru ?

Uživatelský avatar
mrmaryII
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1262
Registrován: 24.03.2009 13:07
Bydliště: Kosice, SVK

Re: MAzání turba

Příspěvek od mrmaryII »

Nie je to taky velky tlak. Aj podstatne vacsie tlaky sa prenasaju cez hadicky a hadice. Samozrejme maju aj ine koncovky, ale preco nie. Ten tlak nie je konstantny a 6 barov je asi maximum, tak si myslim, ze je to ok. Iny rozvod oleja aj tak v motore nemas a kedze turbo ide na fluidnych loziskach, tak taky tlak oleja mu len prospeje.
When you play with fire, there is a 50/50 chance something will go wrong, and nine times out of ten it does.

Odpovědět

Zpět na „Passat 3C / CC“