Signalizacia nezapnuteho bezpecnostneho pasu

2005 - 20..

Moderátoři: KJirka, ejne, pásovec

Pravidla fóra
Moji milí příznivci nových Passatů, předtím než založíte nové téma důkladně projděte FAQ a ostatní témata, případnì použijte VYHLEDÁVÁNÍ.
Fotky svých Passatů vkládejte do podsekce (ne)Jen můj Passat 3C / CC a nezapomeňte u fotek mazat RZ.
Poptávky a nabídky do této sekce nepatří. Neslušná, hrubá, výhružná slova a jinak zákonem nepřijatelné texty budou smazána.
S problémy týkající se chodu sekce se na mě obracejte v SZ.
pásovec
Uživatelský avatar
pb01
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 34
Registrován: 19.05.2009 08:50
Bydliště: Bratislava

Signalizacia nezapnuteho bezpecnostneho pasu

Příspěvek od pb01 »

Ahojte, nieviete ci sa da skratit pipanie signalize nezapnuteho bezpecnostneho pasu napriklad na 10 - 20 sekund? Kontrolku vypnut uplne viem, ale to nechcem.
Na kratke vzdialenosti si pas zbytocne :-) nezapinam a dost ma otravuje to neustale pipanie po dobu ani neviem aku 2 az 5 minut mozno.
VW Passat Highline 2.0 TDI, 190k, 2015, DSG

jeenyus
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 45
Registrován: 10.05.2008 22:28

Re: Signalizacia nezapnuteho bezpecnostneho pasu

Příspěvek od jeenyus »

Já jsem to vyřešil tak, že jsem z jiného pásu ustřihl koncovku a když se nepoutám, tak ji zacvaknu místo té původní.

Uživatelský avatar
pásovec
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 5487
Registrován: 25.03.2008 20:26
Bydliště: Praha

Re: Signalizacia nezapnuteho bezpecnostneho pasu

Příspěvek od pásovec »

Nebo nejezdit rychleji než 30km/h :-)
Dodo Juice,Microfiber Madness,Autoglym,Meguiars,Swissvax,Raceglaze,Carpro a další..
http://www.detailingclub.cz" onclick="window.open(this.href);return false;
Obrázek

Uživatelský avatar
ejne
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1520
Registrován: 14.09.2008 17:43
Bydliště: SVK ( SLC, SL )
Kontaktovat uživatele:

Re: Signalizacia nezapnuteho bezpecnostneho pasu

Příspěvek od ejne »

pasovec oprava 25 km/h :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :oops: :oops:
Naposledy upravil(a) ejne dne 13.09.2009 14:11, celkem upraveno 1 x.
VW Passat 2.0 103kw Sportline = Moje presuvadlo
Najväčšou hrozbou v cestnej premávke sú autá, ktoré sú rýchlejšie než schopnosť ich vodičov myslieť

Uživatelský avatar
pásovec
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 5487
Registrován: 25.03.2008 20:26
Bydliště: Praha

Re: Signalizacia nezapnuteho bezpecnostneho pasu

Příspěvek od pásovec »

Chtěl jsem napsat přibližně 30 :-)
Dodo Juice,Microfiber Madness,Autoglym,Meguiars,Swissvax,Raceglaze,Carpro a další..
http://www.detailingclub.cz" onclick="window.open(this.href);return false;
Obrázek

svalent
Řidič
Řidič
Příspěvky: 60
Registrován: 30.06.2009 06:48
Bydliště: Banska Bystrica, SR

Re: Signalizacia nezapnuteho bezpecnostneho pasu

Příspěvek od svalent »

Tiez by ma to dost zaujimalo, uplne vypnutie zvukovej vystrahy by neboloto pravé, skratenie - to by bolo optimalne...

vdaka
S.

Uživatelský avatar
pásovec
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 5487
Registrován: 25.03.2008 20:26
Bydliště: Praha

Re: Signalizacia nezapnuteho bezpecnostneho pasu

Příspěvek od pásovec »

Třeba u nové A6 je možné vybrat z několika nastavení, například právě jen pár vteřin... U 3C ale nevím.

xxxxx?x: Gurtwarnung

0 keine Gurtwarnung
1 Gurtwarnung Europa-NCAP (Optische dauerhafte Warnung, Akustische Warnung für 91 Sekunden aktiv)
2 Gurtwarnung USA/Kanada alt (Optische und akustische Warnung für 6 Sekunden)
3 Gurtwarnung USA/Kanada NAR-neu(Optische dauerhafte Warnung, Akustische Warnung alle 30 Sekunden)
4 Gurtwarnung Europa-NCAP (einschließlich Beifahrer)(Optische dauerhafte Warnung, Akustische Warnung für 91 Sekunden aktiv)
5 Gurtwarnung USA/Kanada alt (einschließlich Beifahrer) (Optische und akustische Warnung für 6 Sekunden)
6 Gurtwarnung USA/Kanada NAR-neu (einschließlich Beifahrer) (Optische dauerhafte Warnung, Akustische Warnung alle 30 Sekunden)
Dodo Juice,Microfiber Madness,Autoglym,Meguiars,Swissvax,Raceglaze,Carpro a další..
http://www.detailingclub.cz" onclick="window.open(this.href);return false;
Obrázek

Uživatelský avatar
ejne
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1520
Registrován: 14.09.2008 17:43
Bydliště: SVK ( SLC, SL )
Kontaktovat uživatele:

Re: Signalizacia nezapnuteho bezpecnostneho pasu

Příspěvek od ejne »

toto radsej neriesim . Aspon ma to nuti si dat pas. a je to lepsie aj preman aj pre moju penazenku kedze nasi policatikovia vyfasovali uz aj dalekohlady a na dost velku dialku jeden meria rychlost a druhy si sleduje ci maju ludia vpredu pasy....
VW Passat 2.0 103kw Sportline = Moje presuvadlo
Najväčšou hrozbou v cestnej premávke sú autá, ktoré sú rýchlejšie než schopnosť ich vodičov myslieť

Uživatelský avatar
pásovec
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 5487
Registrován: 25.03.2008 20:26
Bydliště: Praha

Re: Signalizacia nezapnuteho bezpecnostneho pasu

Příspěvek od pásovec »

A pásy vzádu nekontrolují? :-)
Dodo Juice,Microfiber Madness,Autoglym,Meguiars,Swissvax,Raceglaze,Carpro a další..
http://www.detailingclub.cz" onclick="window.open(this.href);return false;
Obrázek

Uživatelský avatar
ejne
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1520
Registrován: 14.09.2008 17:43
Bydliště: SVK ( SLC, SL )
Kontaktovat uživatele:

Re: Signalizacia nezapnuteho bezpecnostneho pasu

Příspěvek od ejne »

tam mam cierne skla ja tam nesedim takze to ma netrapi a myslim si ze max uvidia ci ten vstrede ak tam niekto sedi ma ten pas alebo nie. ale im ide hlaven o vodica......
VW Passat 2.0 103kw Sportline = Moje presuvadlo
Najväčšou hrozbou v cestnej premávke sú autá, ktoré sú rýchlejšie než schopnosť ich vodičov myslieť

svalent
Řidič
Řidič
Příspěvky: 60
Registrován: 30.06.2009 06:48
Bydliště: Banska Bystrica, SR

Re: Signalizacia nezapnuteho bezpecnostneho pasu

Příspěvek od svalent »

... no bezpecnost je jedna vec (ok - nech teda pipaju ked si nezapnem), ale pokial si dam nejake tasky ci predmet na sedadlo - uz je to neprijemne (od urcitej vahy to detekuje obsadenost sedadla), taktiez kratke presuny v ramci sidliska to dost zneprijemnuje. (ale zial riesenim neviem prispiet)

SV

Uživatelský avatar
mrmaryII
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1262
Registrován: 24.03.2009 13:07
Bydliště: Kosice, SVK

Re: Signalizacia nezapnuteho bezpecnostneho pasu

Příspěvek od mrmaryII »

svalent píše:... no bezpecnost je jedna vec (ok - nech teda pipaju ked si nezapnem), ale pokial si dam nejake tasky ci predmet na sedadlo - uz je to neprijemne (od urcitej vahy to detekuje obsadenost sedadla), taktiez kratke presuny v ramci sidliska to dost zneprijemnuje. (ale zial riesenim neviem prispiet)

SV
....a pocitas aj s tym, ze ten snimas v sedadle je tam koli tomu, ze ked nezapnes pas, aby vystrelil airbag aj v pripade, ze spolujazdec nie je pripnuty? A ze to potom znemana vymenu pristrojvky uplne zbytocne, pretoze clovek tam nesedel, ale bol tam len nejaky kufrik napr. ?
When you play with fire, there is a 50/50 chance something will go wrong, and nine times out of ten it does.

svalent
Řidič
Řidič
Příspěvky: 60
Registrován: 30.06.2009 06:48
Bydliště: Banska Bystrica, SR

Re: Signalizacia nezapnuteho bezpecnostneho pasu

Příspěvek od svalent »

mrmaryII píše:....a pocitas aj s tym, ze ten snimas v sedadle je tam koli tomu, ze ked nezapnes pas, aby vystrelil airbag aj v pripade, ze spolujazdec nie je pripnuty? A ze to potom znemana vymenu pristrojvky uplne zbytocne, pretoze clovek tam nesedel, ale bol tam len nejaky kufrik napr. ?
.. no nie je to uplne pohodlne ale ked uz - mozem ho vypnut v skrinke.
Kazdopadne to skratenie doby signalizacie nezapnuteho pasu (nie vsak uplnej deaktivacie signalizacie) by som privital (kazdy den sa dostava aspon 1x do situacie ze len "poskakujem" autom par sto metrov a vtedy nejak zase az tak tu bezpecnost nemusim :) ).

Uživatelský avatar
Allbacore
Pilot
Pilot
Příspěvky: 754
Registrován: 13.01.2008 00:08
Kontaktovat uživatele:

Re: Signalizacia nezapnuteho bezpecnostneho pasu

Příspěvek od Allbacore »

svalent píše:
mrmaryII píše:....a pocitas aj s tym, ze ten snimas v sedadle je tam koli tomu, ze ked nezapnes pas, aby vystrelil airbag aj v pripade, ze spolujazdec nie je pripnuty? A ze to potom znemana vymenu pristrojvky uplne zbytocne, pretoze clovek tam nesedel, ale bol tam len nejaky kufrik napr. ?
.. no nie je to uplne pohodlne ale ked uz - mozem ho vypnut v skrinke.
Kazdopadne to skratenie doby signalizacie nezapnuteho pasu (nie vsak uplnej deaktivacie signalizacie) by som privital (kazdy den sa dostava aspon 1x do situacie ze len "poskakujem" autom par sto metrov a vtedy nejak zase az tak tu bezpecnost nemusim :) ).
tak ja si davam pas aj na 30 metrov :idea: jednoducho v aute ked som v pohybe a nemam pas sa necitim dobre, sila zvyku :roll:
LED autožárovky do interiéru, exteriéru s dvou letou zárukou!
http://www.autoledky.cz/

Nakupujte so slevami zde
Obrázek

Uživatelský avatar
ejne
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1520
Registrován: 14.09.2008 17:43
Bydliště: SVK ( SLC, SL )
Kontaktovat uživatele:

Re: Signalizacia nezapnuteho bezpecnostneho pasu

Příspěvek od ejne »

U 3C je to riesene takto :

vojdes do [17 - pristrojova doska]

tam si vycitas svoje kodovanie ked sa nanho pozries tak sledu presne tretiu a stvrtu poziciu ( je to dvojica cisel ) kodovania (00??x0x). a vlastne musis hodnotu ktora tam je ulozena musis ju zmet a to takto : ak mas tam kod 0023203 tak musis odobrat -2 od dvojice tretieho a stvrteho cisla a musis tam napisat 0021203 .

kodovanie je :

00 - nenachadza sa zariadenie
+01 - Varovanie opotrebenych dosticiek aktivne
+02 - Varovanie zapnutych pasov aktivne
+04 - Kontrola hladiny kapaliny aktivne
+16 - Sedan (Jetta)
VW Passat 2.0 103kw Sportline = Moje presuvadlo
Najväčšou hrozbou v cestnej premávke sú autá, ktoré sú rýchlejšie než schopnosť ich vodičov myslieť

Odpovědět

Zpět na „Passat 3C / CC“