hučení od přední nápravy

2005 - 20..

Moderátoři: KJirka, ejne, pásovec

Pravidla fóra
Moji milí příznivci nových Passatů, předtím než založíte nové téma důkladně projděte FAQ a ostatní témata, případnì použijte VYHLEDÁVÁNÍ.
Fotky svých Passatů vkládejte do podsekce (ne)Jen můj Passat 3C / CC a nezapomeňte u fotek mazat RZ.
Poptávky a nabídky do této sekce nepatří. Neslušná, hrubá, výhružná slova a jinak zákonem nepřijatelné texty budou smazána.
S problémy týkající se chodu sekce se na mě obracejte v SZ.
pásovec
Odpovědět
Uživatelský avatar
bladeus
Řidič
Řidič
Příspěvky: 99
Registrován: 06.08.2009 11:15
Bydliště: Chomutov

hučení od přední nápravy

Příspěvek od bladeus »

Zdravím vás všechny znalé v problémech o VW :)
Mám takový problém s mou paštikou, něco mi hučí u předních kol,nevím zda to jsou pneumatiky nebo ložiska nebo něco jiného, hučí to ale znatelně jen při určitých rychlostech.Nejvíc to hučí když jedu cca 40km/h,tak to dělá takový zvuk jako když je nerovnoměrně sjetá guma na jednom místě,pak když jedu cca 80km/h to taky trošku je znát a pak kdyz jedu vic jak 90km/h už se to zase ztrácí,ale jako slyšet je to tam trosku pořád..je to možné že by to mohlo být?jak se projevuje špatné ložisko?zatáčením do stran se zvuk nějak moc nemění..

Chaotix
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 3
Registrován: 17.09.2009 11:58

Re: hučení od přední nápravy

Příspěvek od Chaotix »

Mám stejný problém který se projevuje od cca 100 000 km. Projevuje se to hlavně při akceleraci a zároveň odlehčení přední nápravy (pohupování na nerovnostech českých silnic!!!). Prozatím se to nezhoršuje. Pokoušel jsem se to odstranit protože je to nepříjemné ale nepochodil jsem v žádném servisu. Zkoušel jsem výhradně autorizované servisy (ANEX, TUKAS) ale všude odpověděli stejně: "Pravděpodobně se jedná o uvolněný kryt pod motorem". Domnívám se že spíš netušili a nechtěli se tomu věnovat protože minimálně zkontrolovat zakrytování je otázka asi 2 minut. Nyní tedy sháním nějakého soukromého fajnšmekra na VW aby se na to podíval. Sice to nebude v servisce ale co už. Moje podezření je na axiální ložisko v diferenciálu. Jak jsem zmiňoval zatím se to nezhoršuje (207 000 km). Pokud se něco dopátrám nebo mi něco odpadne, budu informovat.

Uživatelský avatar
mrmaryII
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1262
Registrován: 24.03.2009 13:07
Bydliště: Kosice, SVK

Re: hučení od přední nápravy

Příspěvek od mrmaryII »

bladeus píše:Zdravím vás všechny znalé v problémech o VW :)
Mám takový problém s mou paštikou, něco mi hučí u předních kol,nevím zda to jsou pneumatiky nebo ložiska nebo něco jiného, hučí to ale znatelně jen při určitých rychlostech.Nejvíc to hučí když jedu cca 40km/h,tak to dělá takový zvuk jako když je nerovnoměrně sjetá guma na jednom místě,pak když jedu cca 80km/h to taky trošku je znát a pak kdyz jedu vic jak 90km/h už se to zase ztrácí,ale jako slyšet je to tam trosku pořád..je to možné že by to mohlo být?jak se projevuje špatné ložisko?zatáčením do stran se zvuk nějak moc nemění..
Je to take prerusovane hucanie?
When you play with fire, there is a 50/50 chance something will go wrong, and nine times out of ten it does.

Uživatelský avatar
bladeus
Řidič
Řidič
Příspěvky: 99
Registrován: 06.08.2009 11:15
Bydliště: Chomutov

Re: hučení od přední nápravy

Příspěvek od bladeus »

Ano je to přerušované,přirovnal bych to jako když se vám něco nalepí na gumu..čím jedu pomaleji tak je to hučení znatelnější,nejvíce asi u těch 40km,pak kdyz jedu mín jak 40km/h tak se to ztrácí..

Uživatelský avatar
Allbacore
Pilot
Pilot
Příspěvky: 754
Registrován: 13.01.2008 00:08
Kontaktovat uživatele:

Re: hučení od přední nápravy

Příspěvek od Allbacore »

asi to bude zotrvacnik, 1000 eur v kasi -.-
LED autožárovky do interiéru, exteriéru s dvou letou zárukou!
http://www.autoledky.cz/

Nakupujte so slevami zde
Obrázek

MirekMM
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 21
Registrován: 11.09.2009 13:20
Kontaktovat uživatele:

Re: hučení od přední nápravy

Příspěvek od MirekMM »

Chaotix píše:Mám stejný problém který se projevuje od cca 100 000 km. Projevuje se to hlavně při akceleraci a zároveň odlehčení přední nápravy (pohupování na nerovnostech českých silnic!!!). Prozatím se to nezhoršuje. Pokoušel jsem se to odstranit protože je to nepříjemné ale nepochodil jsem v žádném servisu. Zkoušel jsem výhradně autorizované servisy (ANEX, TUKAS) ale všude odpověděli stejně: "Pravděpodobně se jedná o uvolněný kryt pod motorem". Domnívám se že spíš netušili a nechtěli se tomu věnovat protože minimálně zkontrolovat zakrytování je otázka asi 2 minut. Nyní tedy sháním nějakého soukromého fajnšmekra na VW aby se na to podíval. Sice to nebude v servisce ale co už. Moje podezření je na axiální ložisko v diferenciálu. Jak jsem zmiňoval zatím se to nezhoršuje (207 000 km). Pokud se něco dopátrám nebo mi něco odpadne, budu informovat.
Dělá mi to ale při rychlosti cca 110km a výše. Do této rychlosti ani známka po hučení. A přesně jak popisuješ - akcelerace a hodně je to znát při pohupování po silnici. Přísahal bych že ložiska, ty jsou ale zkontrolované a OK. Rovněž zlontrolovány všechny čepy a silentbloky. Vše ok. Nic neklepe, nebouchá. Požitek z nádherné jízdy kazí pouze tohle hučení. Dnes vyměněn olej v DSG a celé je to citelně ztichlo. Na tohle hučení to nemělo vliv.
Jak pokračuješ ty? Hučíš? Nebo řešíš ložisko v diferáku? :roll:

Odpovědět

Zpět na „Passat 3C / CC“