Pojďme si pomáhat

2005 - 20..

Moderátoři: KJirka, ejne, pásovec

Pravidla fóra
Moji milí příznivci nových Passatů, předtím než založíte nové téma důkladně projděte FAQ a ostatní témata, případnì použijte VYHLEDÁVÁNÍ.
Fotky svých Passatů vkládejte do podsekce (ne)Jen můj Passat 3C / CC a nezapomeňte u fotek mazat RZ.
Poptávky a nabídky do této sekce nepatří. Neslušná, hrubá, výhružná slova a jinak zákonem nepřijatelné texty budou smazána.
S problémy týkající se chodu sekce se na mě obracejte v SZ.
pásovec
Odpovědět
Uživatelský avatar
teekey
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3840
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Pojďme si pomáhat

Příspěvek od teekey »

papin.pazdera píše:...výměna vstřiků a lišty vztahuje pouze na motory od r.2006 a výše...
to bude zase nejaka mudra sova, obvolej nekolik servisu. Problem neni v roku vyroby, ale v kodu motoru :D
VW Passat B6@103kw (BMP) | Range Rover V8 | eGolf

Uživatelský avatar
TEEJ
Člen klubu
Příspěvky: 145
Registrován: 04.03.2008 13:47
Bydliště: v podhradí kousek od Práglu..
Kontaktovat uživatele:

Re: Pojďme si pomáhat

Příspěvek od TEEJ »

teekey píše:
papin.pazdera píše:...výměna vstřiků a lišty vztahuje pouze na motory od r.2006 a výše...
to bude zase nejaka mudra sova, obvolej nekolik servisu. Problem neni v roku vyroby, ale v kodu motoru :D
Vzhledem k tomu že byl v Tukasu kde to dělali mě a má naprosto stejný motor jak já BKP , tak na tom roku výroby možná něco bude.. Ale co servis to jiný přístup s řešení.. Tak nevím...... :roll:
VW PASSAT 3C Variant 2.0 TDi 16V 103kW CBAB

helios
Řidič
Řidič
Příspěvky: 50
Registrován: 07.09.2015 11:49

Re: Pojďme si pomáhat

Příspěvek od helios »

Zdravím klubaře, měl by někdo nákres motoru CAYC 1.6 tdi 2010 vw passat variant...? Zajímá mě, zda-li má ten máslo šestihran na pohon olej.čerpadla...? Děkuji za odpověď. :D
vw passat variant 3C B6 1.6tdi 2010

Uživatelský avatar
Jirka.
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 6214
Registrován: 12.05.2010 00:53
Bydliště: Praha

Re: Pojďme si pomáhat

Příspěvek od Jirka. »

nemá
ŠKODA 1000MB DE LUXE
ŠKODA 136GL Tuzex
Pásovec 3C 2.0TDI BKP Highline DSG
ŠKODA Octavia RS CEGA

helios
Řidič
Řidič
Příspěvky: 50
Registrován: 07.09.2015 11:49

Re: Pojďme si pomáhat

Příspěvek od helios »

...to si mě potěšil :D Jak to tedy má řešený...? Nějakou jinou fičurinou, o kterou se mám preventivně zajímat...? Dík za odpověď...
vw passat variant 3C B6 1.6tdi 2010

Uživatelský avatar
RomanF
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 258
Registrován: 06.07.2009 21:50
Bydliště: Hradec Králové
Kontaktovat uživatele:

Re: Pojďme si pomáhat

Příspěvek od RomanF »

Buď maj ty motory šestihran nebo kola, kola nejsou poruchový. :D
helios píše:...to si mě potěšil :D Jak to tedy má řešený...? Nějakou jinou fičurinou, o kterou se mám preventivně zajímat...? Dík za odpověď...
prodáno - Passat Variant Highline 1.9 TDI BLS r.2007 (TTV, turbo BMP, 5ka ₊12%, chip DP 99kW, 1hm ATD)
Změnil jsem značku, za pár let se k Passatu vrátím... řekl bych :)

Uživatelský avatar
sharik4x4
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1348
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Pojďme si pomáhat

Příspěvek od sharik4x4 »

RomanF píše:Buď maj ty motory šestihran nebo kola, kola nejsou poruchový. :D
helios píše:...to si mě potěšil :D Jak to tedy má řešený...? Nějakou jinou fičurinou, o kterou se mám preventivně zajímat...? Dík za odpověď...
Co to je zase za blábol,když nevím tak tu neradím blbosti !!!
Vy tady melete pátý přes devátý.šestihran? kola? řetěz?
Motor 1,6TDI používá klasický olej. čerpadlo,podobný jako měla 1,9TDI,akorát už tam není pohon z kliky řetízkem,ale řemenem,kvůli hlučnosti.Žádný vyvažovací modul zde není ani nebude!!!!.Takže logicky tam není ani šestihran,kola či něco podobného.
Je tu ještě někdo ,kdo to nechápe? :baseball: :baseball:
Oprava vyvažovacích modulů na 2,0TDI a jiné pomsty od VW Group.www.vyvazovaky.cz,tel. 604543482

Uživatelský avatar
ppfox
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 7833
Registrován: 02.04.2012 00:02
Bydliště: east bohemia

Re: Pojďme si pomáhat

Příspěvek od ppfox »

:laugh: :laugh: :laugh: jak jsem si tady ten příspěvek ráno přečetl, tak jsem čekal kdy se k tomu vyjádříš :laugh: :laugh: :laugh:
Passat B6 Variant 2008
Passat B6 r-Line 2010 148 kW/404 Nm
Passat B8 Alltrack 2016 140kW DSG 4M
Passat B8 Alltrack 2017 140kW DSG 4M
Passat B7 Variant 2013 2.0TDi 4M DSG rLine 153 kW/430 Nm

Cert.rider
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 18
Registrován: 30.07.2014 18:45

Re: Pojďme si pomáhat

Příspěvek od Cert.rider »

Zdravim klubáky, chlapy mohl by mi někdo pomoct s výběrem hydroštelů na mojeho pašíka ? Problém neni je najít a koupit ,ale spíše od jaké značky objednat :-) mám passata 2.0 TDI 103 kw motor BMP.Díky moc za rady

helios
Řidič
Řidič
Příspěvky: 50
Registrován: 07.09.2015 11:49

Re: Pojďme si pomáhat

Příspěvek od helios »

Zdravím pánové, blíží se mi výměna mot. oleje a dotaz zní, vaše zkušenosti s webem, kde objednáváte vše najednou (olej, filtry spolu s O kroužky, výpustný šroub). A zda-li odčerpáváte, či vypouštíte olej přes výpustný šroub...? Určitě chci dávat Castrol Edge LL 5W30 ACEA C3, kvůli DPF filtru. Určitě bych chtěl provést výměnu výpustným šroubem, který bych vyměnil. Děkuji za rady a zkušenosti.
vw passat variant 3C B6 1.6tdi 2010

Uživatelský avatar
ppfox
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 7833
Registrován: 02.04.2012 00:02
Bydliště: east bohemia

Re: Pojďme si pomáhat

Příspěvek od ppfox »

určitě šroubem a hodně lidí tady bere tyhle věci na granex.cz

olej máš vybranej správně
Passat B6 Variant 2008
Passat B6 r-Line 2010 148 kW/404 Nm
Passat B8 Alltrack 2016 140kW DSG 4M
Passat B8 Alltrack 2017 140kW DSG 4M
Passat B7 Variant 2013 2.0TDi 4M DSG rLine 153 kW/430 Nm

helios
Řidič
Řidič
Příspěvky: 50
Registrován: 07.09.2015 11:49

Re: Pojďme si pomáhat

Příspěvek od helios »

ppfox píše:určitě šroubem a hodně lidí tady bere tyhle věci na granex.cz

olej máš vybranej správně
Dík za tip, dobrý web :good: Myslím, že odčerpávat olej úplná blbost... bordel na dně vany, se vyvalí právě jen vypuštěním :D
vw passat variant 3C B6 1.6tdi 2010

Uživatelský avatar
KJirka
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 14864
Registrován: 09.04.2009 09:33
Bydliště: Chomutov

Re: Pojďme si pomáhat

Příspěvek od KJirka »

cože se vyvalí ? :laugh: Proto je tam snad filtr nebo tam žádnej nemáš ? Tohle možná platilo v pravěku automobilizmu, kdy se používaly minerální oleje. Jo, to jsem viděl, že tam někdo nechal náplň tak dlouho, že to sotva teklo. LL má ovšem "trochu" jiný vlastnosti. Obzvláště, když ho měníš v půlce intervalu, nic takovýho nehrozí.
Každopádně, odsávání má smysl pro vlastní manipulaci s olejem. Je to čistý a bezpracný. Nicméně, aby to mělo opravdu efekt 99%, musela by se ta hadička zastrčit skutečně do nejnižšího místa vany. A tím si jistej nejsem, že se vždycky podaří, když tam nevidíš. Takže dobrý je to odsát a pro sichr ten šroub vyndat. Ostatně, bude to i kontrola, jestli a případně kolik, tam oleje zůstalo. Uděláš si aspoň jasnej názor.
A mimochodem, minule jsem to hadičkou zkusil a možná i na úplným dně byla. Měl jsem to mezi ryskama a odsálo se přes 4 litry.
Nejlepší servis je ten, kterej nebudeš nikdy potřebovat.
VELKÁ RADOST JE, KDYŽ SE AUTO KUPUJE, ALE JEŠTĚ VĚTŠÍ, KDYŽ SE PRODÁVÁ !

helios
Řidič
Řidič
Příspěvky: 50
Registrován: 07.09.2015 11:49

Re: Pojďme si pomáhat

Příspěvek od helios »

KJirka píše:cože se vyvalí ? :laugh: Proto je tam snad filtr nebo tam žádnej nemáš ? Tohle možná platilo v pravěku automobilizmu, kdy se používaly minerální oleje. Jo, to jsem viděl, že tam někdo nechal náplň tak dlouho, že to sotva teklo. LL má ovšem "trochu" jiný vlastnosti. Obzvláště, když ho měníš v půlce intervalu, nic takovýho nehrozí.
Každopádně, odsávání má smysl pro vlastní manipulaci s olejem. Je to čistý a bezpracný. Nicméně, aby to mělo opravdu efekt 99%, musela by se ta hadička zastrčit skutečně do nejnižšího místa vany. A tím si jistej nejsem, že se vždycky podaří, když tam nevidíš. Takže dobrý je to odsát a pro sichr ten šroub vyndat. Ostatně, bude to i kontrola, jestli a případně kolik, tam oleje zůstalo. Uděláš si aspoň jasnej názor.
A mimochodem, minule jsem to hadičkou zkusil a možná i na úplným dně byla. Měl jsem to mezi ryskama a odsálo se přes 4 litry.
Presne tak, urcite vypoustet :D No, vyvali olej s pripadnymi necistotami :laugh: Olejovy filtr tam je :D
vw passat variant 3C B6 1.6tdi 2010

Uživatelský avatar
counterct
Řidič
Řidič
Příspěvky: 113
Registrován: 08.11.2011 15:53

Re: Pojďme si pomáhat

Příspěvek od counterct »

Hoj. Nejakej dobrej servisman v okolí Lochkova?
Motor do dílny a hrozny klepání, tak jsem to tady zaparkoval. Někdo sikovnej kdo by se na to podival, odtáhnul k sobe? Díky.
VW Passat 2.0TDi (103kW)2013 DSG a RNS315

Odpovědět

Zpět na „Passat 3C / CC“