Demontáž pevné mříže z Passatu 3C N1

2005 - 20..

Moderátoři: KJirka, ejne, pásovec

Pravidla fóra
Moji milí příznivci nových Passatů, předtím než založíte nové téma důkladně projděte FAQ a ostatní témata, případnì použijte VYHLEDÁVÁNÍ.
Fotky svých Passatů vkládejte do podsekce (ne)Jen můj Passat 3C / CC a nezapomeňte u fotek mazat RZ.
Poptávky a nabídky do této sekce nepatří. Neslušná, hrubá, výhružná slova a jinak zákonem nepřijatelné texty budou smazána.
S problémy týkající se chodu sekce se na mě obracejte v SZ.
pásovec
Odpovědět
Uživatelský avatar
BigMac
Řidič
Řidič
Příspěvky: 149
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Jižní Morava
Kontaktovat uživatele:

Demontáž pevné mříže z Passatu 3C N1

Příspěvek od BigMac »

Díky vyhlášce 283/2009, která novelizuje předchozí prováděcí předpis zákona 341/2002, s účinností od 15.9.2009 (tedy od včerejška) není nutné v automobilu kategori N1 mít namontovanou mříž oddělující zavazadlový prostor od prostoru pro cestující. Protože jsem měl v autě pevnou (neposuvnou) verzi příčky, rozhodl jsem si ji demontovat, abych měl možnost kdykoliv a kdekoliv sklopit sedadla a zvětšit si tak nákladní prostor. Tady je malinký fotoseriál z demontáže:
IMG_6989.JPG
IMG_6990.JPG
IMG_6992.JPG
IMG_6993.JPG
IMG_6994.JPG
IMG_6998.JPG
IMG_7001.JPG
IMG_7004.JPG
Po demontáži zbyly pouze dvě relativně malé díry v čalounění zavazadlového prostoru. Zavazadlový prosto se ale zvětšil, je o cca 50 mm delší. Při nákupu auta mi v autosalónu dali ještě takový plastový krycí pás (cca 80 × 1000 mm), který bylo nutné vrátit na naviják a držák roletky zavazdlového prostoru. Zasunout ale jen tak nešel - musel jsem rozložit naviják a krycí pás do něj nasunout "axiálně". Nic složitého kromě toho, že je na to nutné mít torx T3 s otvorem uprostřed klíče.

Tak si říkám, třeba tento set fotek někomu k něčemu bude.
1998 Polo 1.9 D 47kW
2002 Golf 1.9 TDI 96kW
2004 Polo 1.2 47kW
2007 Passat 2.0 TDI 125kW
2012 Golf 1.2 TSI 77kW

Uživatelský avatar
Allbacore
Pilot
Pilot
Příspěvky: 754
Registrován: 13.01.2008 00:08
Kontaktovat uživatele:

Re: Demontáž pevné mříže z Passatu 3C N1

Příspěvek od Allbacore »

pekny navod, ale co ak ta zastavia zelenaci a uvidia ze mas N1 ale mriezku nie? :idea:
LED autožárovky do interiéru, exteriéru s dvou letou zárukou!
http://www.autoledky.cz/

Nakupujte so slevami zde
Obrázek

Uživatelský avatar
StandaS
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2209
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha 4

Re: Demontáž pevné mříže z Passatu 3C N1

Příspěvek od StandaS »

Allbacore píše:pekny navod, ale co ak ta zastavia zelenaci a uvidia ze mas N1 ale mriezku nie? :idea:
Od 15.9. se můžou sundat, nejsou povinné. :wink:
3C VW Passat Variant 103 kw 2.0 TDI

jeenyus
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 45
Registrován: 10.05.2008 22:28

Re: Demontáž pevné mříže z Passatu 3C N1

Příspěvek od jeenyus »

Ahoj, já bych možná tu přepážku od tebe koupil, jelikoz vozim v kufru nekdy psa a kdyz se mu tam nelíbí, tak si přesedne na zadní sedačky.. Je složité tu přepážku namontovat?

Uživatelský avatar
StandaS
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2209
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha 4

Re: Demontáž pevné mříže z Passatu 3C N1

Příspěvek od StandaS »

jeenyus píše:Ahoj, já bych možná tu přepážku od tebe koupil, jelikoz vozim v kufru nekdy psa a kdyz se mu tam nelíbí, tak si přesedne na zadní sedačky.. Je složité tu přepážku namontovat?
Přepážka je opruz, proč tam nedáš síť?
3C VW Passat Variant 103 kw 2.0 TDI

Uživatelský avatar
BigMac
Řidič
Řidič
Příspěvky: 149
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Jižní Morava
Kontaktovat uživatele:

Re: Demontáž pevné mříže z Passatu 3C N1

Příspěvek od BigMac »

Tato "N1" pevné mříž má své pro i proti. Pokud někdo vozí v autě psa, pak rozhodně má smysl. Nepřijdete o možnost vozit delší předměty ve voze, protože i tato mříž má otvor ve stejném místě a vozem protáhnete třeba lyže.

Nedovedu si představit, kde by byla chycená volná síť. Pro psa bude vždycky lepší mříž, protože se taky může rozmyslet se podívat za páníčkem a síťku prokousne jadna dvě (náš pes spolehlivě překousal i bezpečnostní pásy).

Originální mřížka, kterou dodává VW, se chytá do úchytů ve stropě, které tam ale musí být z výroby. Její cena je 250 EUR.

Tato N1 mříž se montuje osmi šrouby (2× 4 body), z toho 2 body jsou pod originálním okem pro uchycení přdmětů v zavazadlovém prostoru, takže nijak výrazně nezasahuje do vzhledu auta a nepoškozuje jej.

Důležitá vlastnost této pevné mříže je i fakt, že se nijak netřepe a nevydává žádné zvuky...
1998 Polo 1.9 D 47kW
2002 Golf 1.9 TDI 96kW
2004 Polo 1.2 47kW
2007 Passat 2.0 TDI 125kW
2012 Golf 1.2 TSI 77kW

Uživatelský avatar
Miro_SV
Řidič
Řidič
Příspěvky: 160
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: SK, Snina

Re: Demontáž pevné mříže z Passatu 3C N1

Příspěvek od Miro_SV »

Ja mam auto s odpoctom DPH, a mrezu som vyhodil hned po prihlaseni. Dokonca mi za jej "nepritomnost" odobrali technicky preukaz a este som aj zaplatil 2000,-sk pokutu. Stalo sa mi to len raz za cca 1,5roka. Inac si myslim ze mreza je totalna somarina! Neviete ci aj u nas na SK je nepovinna?

Miro

Uživatelský avatar
mrmaryII
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1262
Registrován: 24.03.2009 13:07
Bydliště: Kosice, SVK

Re: Demontáž pevné mříže z Passatu 3C N1

Příspěvek od mrmaryII »

Uz nie je povinna.
When you play with fire, there is a 50/50 chance something will go wrong, and nine times out of ten it does.

Uživatelský avatar
Allbacore
Pilot
Pilot
Příspěvky: 754
Registrován: 13.01.2008 00:08
Kontaktovat uživatele:

Re: Demontáž pevné mříže z Passatu 3C N1

Příspěvek od Allbacore »

mrmaryII píše:Uz nie je povinna.
ale pokial viem je povinna byt nainstalovana na aute, na ktorom bola este v tom case povinna... :evil:
LED autožárovky do interiéru, exteriéru s dvou letou zárukou!
http://www.autoledky.cz/

Nakupujte so slevami zde
Obrázek

Uživatelský avatar
mrmaryII
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1262
Registrován: 24.03.2009 13:07
Bydliště: Kosice, SVK

Re: Demontáž pevné mříže z Passatu 3C N1

Příspěvek od mrmaryII »

Tak ano mas pravdu. Je to aj v smernici Európskeho parlamentu a Rady 2007/46/ES s účinnosťou od 29. apríla tohto roku.

Úžitkové vozidlá s mriežkou, ktoré nadobudli firmy pred 29. aprílom, budú musieť mriežku používať aj naďalej. Nové pravidlá sa týkajú iba nových modelov vozidiel. „Staršie modely, ktoré sú už schválené ako N1 v rámci slovenskej legislatívy a sú vybavené mrežou, budú ju musieť mať namontovanú aj po vstúpení novej smernice do platnosti, tak ako je to uvedené v technickom preukaze,“.
When you play with fire, there is a 50/50 chance something will go wrong, and nine times out of ten it does.

Uživatelský avatar
StandaS
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2209
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha 4

Re: Demontáž pevné mříže z Passatu 3C N1

Příspěvek od StandaS »

mrmaryII píše:Tak ano mas pravdu. Je to aj v smernici Európskeho parlamentu a Rady 2007/46/ES s účinnosťou od 29. apríla tohto roku.

Úžitkové vozidlá s mriežkou, ktoré nadobudli firmy pred 29. aprílom, budú musieť mriežku používať aj naďalej. Nové pravidlá sa týkajú iba nových modelov vozidiel. „Staršie modely, ktoré sú už schválené ako N1 v rámci slovenskej legislatívy a sú vybavené mrežou, budú ju musieť mať namontovanú aj po vstúpení novej smernice do platnosti, tak ako je to uvedené v technickom preukaze,“.
Ale to zřejmě jen u vás na Slovensku. V ČR je možné ji sundat a ani není potřeba něco přepisovat v TP :wink:
3C VW Passat Variant 103 kw 2.0 TDI

Uživatelský avatar
BigMac
Řidič
Řidič
Příspěvky: 149
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Jižní Morava
Kontaktovat uživatele:

Re: Demontáž pevné mříže z Passatu 3C N1

Příspěvek od BigMac »

Obdobná směrnice, která je v současné době platná na Slovensku, platila cca 6 měsíců i v ČR. Bylo možné pořídit auto s odpočtem DPH bez nutnosti instalace mřížky, ale stávající vozidla s mříží ji musela mít namontovanou (můj případ). Toto se 15.9. změnilo a (jak píše Standa) již není nutné ji vozit namontovanou v autě, i když máte v TP vozidlo N1. Nezbývá jen doufat, že na Slovensku k podobné novele také dojdou...

Moje mříž byla v autě jen do 16.9., pak jsem ji vymontoval a cca před 14-ti dny si pro ni přijel člen tohoto fóra (ze Slovenska), který ji snad ke své spokojenosti používá na oddělení zavazadlového prostoru, ve kterém převáží psíka.
1998 Polo 1.9 D 47kW
2002 Golf 1.9 TDI 96kW
2004 Polo 1.2 47kW
2007 Passat 2.0 TDI 125kW
2012 Golf 1.2 TSI 77kW

Uživatelský avatar
mrmaryII
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1262
Registrován: 24.03.2009 13:07
Bydliště: Kosice, SVK

Re: Demontáž pevné mříže z Passatu 3C N1

Příspěvek od mrmaryII »

Myslel som, ze smernice EU su zavazne pre vsetky clenske staty a ze nie je mozne ich takto novelami upravovat, ale nastastie nie som pravnik, tak sa radsej necham poucit :)
When you play with fire, there is a 50/50 chance something will go wrong, and nine times out of ten it does.

Uživatelský avatar
Allbacore
Pilot
Pilot
Příspěvky: 754
Registrován: 13.01.2008 00:08
Kontaktovat uživatele:

Re: Demontáž pevné mříže z Passatu 3C N1

Příspěvek od Allbacore »

mrmaryII píše:Myslel som, ze smernice EU su zavazne pre vsetky clenske staty a ze nie je mozne ich takto novelami upravovat, ale nastastie nie som pravnik, tak sa radsej necham poucit :)
tak clenske staty si ich mozu modifikaovat zrejme :? Fico zrus ich ty nas kuzelnik :idea:
LED autožárovky do interiéru, exteriéru s dvou letou zárukou!
http://www.autoledky.cz/

Nakupujte so slevami zde
Obrázek

Odpovědět

Zpět na „Passat 3C / CC“