Vw Passat 2006 1.9 TDI 77kw VS 2.0 103kw

2005 - 20..

Moderátoři: KJirka, ejne, pásovec

Pravidla fóra
Moji milí příznivci nových Passatů, předtím než založíte nové téma důkladně projděte FAQ a ostatní témata, případnì použijte VYHLEDÁVÁNÍ.
Fotky svých Passatů vkládejte do podsekce (ne)Jen můj Passat 3C / CC a nezapomeňte u fotek mazat RZ.
Poptávky a nabídky do této sekce nepatří. Neslušná, hrubá, výhružná slova a jinak zákonem nepřijatelné texty budou smazána.
S problémy týkající se chodu sekce se na mě obracejte v SZ.
pásovec
Uživatelský avatar
lukas.popi
Řidič
Řidič
Příspěvky: 193
Registrován: 11.03.2008 19:49
Bydliště: Ústecký kraj

Vw Passat 2006 1.9 TDI 77kw VS 2.0 103kw

Příspěvek od lukas.popi »

Zdravím všechny.Určitě to tady nekde bude ale nenašel jsem to. Chci si koupit passata a je přede mnou strašné rozhodování jaký motor koupit.. Jeden říka ten a druhý tase ten.. Jde mi o to, aby to trochu jelo... Měl jsem doted B5 5.5 96 kw a byl jsem spokojenej s výkonem.. Proto mám strach aby ta 77kw nebyl jak šnek.. Prý ale minimální rozdíl... Je tu někdo kdo řídil oboje... do 2.0 se mi nechce, prý dost poruchový..a když už tak jen prý 8v Tak nevím.Auto si chci koupit a co si nechat docela na dost dlouhou dobu... Tak Vám děkuji za nesmazání příspěvku a rady při rozohodování....

Uživatelský avatar
StandaS
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2209
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha 4

Re: Vw Passat 2006 1.9 TDI 77kw VS 2.0 103kw

Příspěvek od StandaS »

lukas.popi píše:Zdravím všechny.Určitě to tady nekde bude ale nenašel jsem to. Chci si koupit passata a je přede mnou strašné rozhodování jaký motor koupit.. Jeden říka ten a druhý tase ten.. Jde mi o to, aby to trochu jelo... Měl jsem doted B5 5.5 96 kw a byl jsem spokojenej s výkonem.. Proto mám strach aby ta 77kw nebyl jak šnek.. Prý ale minimální rozdíl... Je tu někdo kdo řídil oboje... do 2.0 se mi nechce, prý dost poruchový..a když už tak jen prý 8v Tak nevím.Auto si chci koupit a co si nechat docela na dost dlouhou dobu... Tak Vám děkuji za nesmazání příspěvku a rady při rozohodování....
Já jsem také přešel z B5,5 96 kw na 3C 2.0. Volba byla jasná v žádném případě 77 kw, protože počítám s občasným taháním přívěsu a to by nebylo to pravé ořechové. Dle mého názoru, pokud to máš na malé popojíždění po městě, tak to stačí, ale jinak ani náhodou. Také jsem to několikrát slyšel, že ten motor 2.0 má mouchy, ale který motor je nemá. Dle mého názoru záleží na tom, jak se s tím jezdí, jak se o něj staráš, jaký má servis.
3C VW Passat Variant 103 kw 2.0 TDI

Uživatelský avatar
lukas.popi
Řidič
Řidič
Příspěvky: 193
Registrován: 11.03.2008 19:49
Bydliště: Ústecký kraj

Re: Vw Passat 2006 1.9 TDI 77kw VS 2.0 103kw

Příspěvek od lukas.popi »

StandaS píše:
lukas.popi píše:Zdravím všechny.Určitě to tady nekde bude ale nenašel jsem to. Chci si koupit passata a je přede mnou strašné rozhodování jaký motor koupit.. Jeden říka ten a druhý tase ten.. Jde mi o to, aby to trochu jelo... Měl jsem doted B5 5.5 96 kw a byl jsem spokojenej s výkonem.. Proto mám strach aby ta 77kw nebyl jak šnek.. Prý ale minimální rozdíl... Je tu někdo kdo řídil oboje... do 2.0 se mi nechce, prý dost poruchový..a když už tak jen prý 8v Tak nevím.Auto si chci koupit a co si nechat docela na dost dlouhou dobu... Tak Vám děkuji za nesmazání příspěvku a rady při rozohodování....
Já jsem také přešel z B5,5 96 kw na 3C 2.0. Volba byla jasná v žádném případě 77 kw, protože počítám s občasným taháním přívěsu a to by nebylo to pravé ořechové. Dle mého názoru, pokud to máš na malé popojíždění po městě, tak to stačí, ale jinak ani náhodou. Také jsem to několikrát slyšel, že ten motor 2.0 má mouchy, ale který motor je nemá. Dle mého názoru záleží na tom, jak se s tím jezdí, jak se o něj staráš, jaký má servis.

No denně cca 50km práce...... mimo město.Rovinka a kopeček.. :)

Uživatelský avatar
Benetty
Závodník
Závodník
Příspěvky: 634
Registrován: 17.10.2008 18:39
Bydliště: Děčín a široké vwokolí

Re: Vw Passat 2006 1.9 TDI 77kw VS 2.0 103kw

Příspěvek od Benetty »

Zdar. Koupil jsem 2.0, mám ji 3 měsíce a spokojenost. Jinak na 50 km se motor zahřeje, takže myslím, že bych v tom nehledal problém. Popř. mě někdo opraví?

Uživatelský avatar
StandaS
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2209
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha 4

Re: Vw Passat 2006 1.9 TDI 77kw VS 2.0 103kw

Příspěvek od StandaS »

Benetty píše:Zdar. Koupil jsem 2.0, mám ji 3 měsíce a spokojenost. Jinak na 50 km se motor zahřeje, takže myslím, že bych v tom nehledal problém. Popř. mě někdo opraví?
Já bych v tom také problém neviděl :wink:
3C VW Passat Variant 103 kw 2.0 TDI

Uživatelský avatar
prosa
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 318
Registrován: 12.05.2008 12:59
Bydliště: Dobřichovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Vw Passat 2006 1.9 TDI 77kw VS 2.0 103kw

Příspěvek od prosa »

já mám 2.0 a taky jsem na to slyšel špatný zprávy.. ale já jsem s nim naprosto spokojenej.. bál jsem se, že 140 koní bude málo, ale jede to jak blázen, spotřeba supr a zatim žádný problémy - ale měl jsem to na Jarově a tam mi měnili rozvody a filtry, protože jsem to nekupoval nový.. takže u mě vede 2.0 něž 1.9 "jen" s 77kW

Uživatelský avatar
StandaS
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2209
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha 4

Re: Vw Passat 2006 1.9 TDI 77kw VS 2.0 103kw

Příspěvek od StandaS »

prosa píše:já mám 2.0 a taky jsem na to slyšel špatný zprávy.. ale já jsem s nim naprosto spokojenej.. bál jsem se, že 140 koní bude málo, ale jede to jak blázen, spotřeba supr a zatim žádný problémy - ale měl jsem to na Jarově a tam mi měnili rozvody a filtry, protože jsem to nekupoval nový.. takže u mě vede 2.0 něž 1.9 "jen" s 77kW
To chápu, já jsem s ním také zatím spokojen. Kdybys měl ale před ním 4 motion, tak by ti to chybělo. Dneska jsem na Moravě potřeboval vyjet na hlavní a ještě do kopce a protože tam byl nezpevněný povrch, tak ta mrcha hrabala jako steklá. Na to se zvyknout prostě nedá, čtyřkolka by si ani nehrábla. :evil: V zimě to bude neštěstí. Doufám, že si do té doby na to zvyknu.
3C VW Passat Variant 103 kw 2.0 TDI

Uživatelský avatar
mrmaryII
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1262
Registrován: 24.03.2009 13:07
Bydliště: Kosice, SVK

Re: Vw Passat 2006 1.9 TDI 77kw VS 2.0 103kw

Příspěvek od mrmaryII »

No tak sa naucis slusne jazdit, no :)
Da sa to. Urcite to nie je tak super, ale je to v pohode.
When you play with fire, there is a 50/50 chance something will go wrong, and nine times out of ten it does.

Uživatelský avatar
pásovec
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 5487
Registrován: 25.03.2008 20:26
Bydliště: Praha

Re: Vw Passat 2006 1.9 TDI 77kw VS 2.0 103kw

Příspěvek od pásovec »

StandaS píše:
prosa píše:já mám 2.0 a taky jsem na to slyšel špatný zprávy.. ale já jsem s nim naprosto spokojenej.. bál jsem se, že 140 koní bude málo, ale jede to jak blázen, spotřeba supr a zatim žádný problémy - ale měl jsem to na Jarově a tam mi měnili rozvody a filtry, protože jsem to nekupoval nový.. takže u mě vede 2.0 něž 1.9 "jen" s 77kW
To chápu, já jsem s ním také zatím spokojen. Kdybys měl ale před ním 4 motion, tak by ti to chybělo. Dneska jsem na Moravě potřeboval vyjet na hlavní a ještě do kopce a protože tam byl nezpevněný povrch, tak ta mrcha hrabala jako steklá. Na to se zvyknout prostě nedá, čtyřkolka by si ani nehrábla. :evil: V zimě to bude neštěstí. Doufám, že si do té doby na to zvyknu.
Myslím, že si na to zvyknout nejde :? Přesně vím, jak se Standa cítí, se čtyřkolkou prostě na to šlápneš a neřešíš, jestli to náhodou klouže nebo ne :mrgreen:
Dodo Juice,Microfiber Madness,Autoglym,Meguiars,Swissvax,Raceglaze,Carpro a další..
http://www.detailingclub.cz" onclick="window.open(this.href);return false;
Obrázek

Uživatelský avatar
StandaS
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2209
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha 4

Re: Vw Passat 2006 1.9 TDI 77kw VS 2.0 103kw

Příspěvek od StandaS »

pásovec píše:
StandaS píše: To chápu, já jsem s ním také zatím spokojen. Kdybys měl ale před ním 4 motion, tak by ti to chybělo. Dneska jsem na Moravě potřeboval vyjet na hlavní a ještě do kopce a protože tam byl nezpevněný povrch, tak ta mrcha hrabala jako steklá. Na to se zvyknout prostě nedá, čtyřkolka by si ani nehrábla. :evil: V zimě to bude neštěstí. Doufám, že si do té doby na to zvyknu.
Myslím, že si na to zvyknout nejde :? Přesně vím, jak se Standa cítí, se čtyřkolkou prostě na to šlápneš a neřešíš, jestli to náhodou klouže nebo ne :mrgreen:
No tak dneska jsem to opravdu řešil a ještě že se mnou nikdo nejel. Znělo to '' do pr...e ty za....ý kameny mě omlátí celý spodek a já stojím na místě. :lol:
3C VW Passat Variant 103 kw 2.0 TDI

Uživatelský avatar
StandaS
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2209
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha 4

Re: Vw Passat 2006 1.9 TDI 77kw VS 2.0 103kw

Příspěvek od StandaS »

mrmaryII píše:No tak sa naucis slusne jazdit, no :)
Da sa to. Urcite to nie je tak super, ale je to v pohode.
Já mám za to, že jezdím slušně, akorát se potřebuji někdy opravdu neslušně rozjet a to prostě nejde. :P
3C VW Passat Variant 103 kw 2.0 TDI

Uživatelský avatar
newmann75
Pilot
Pilot
Příspěvky: 708
Registrován: 11.11.2008 10:38
Kontaktovat uživatele:

Re: Vw Passat 2006 1.9 TDI 77kw VS 2.0 103kw

Příspěvek od newmann75 »

StandaS píše:
pásovec píše: Myslím, že si na to zvyknout nejde :? Přesně vím, jak se Standa cítí, se čtyřkolkou prostě na to šlápneš a neřešíš, jestli to náhodou klouže nebo ne :mrgreen:
No tak dneska jsem to opravdu řešil a ještě že se mnou nikdo nejel. Znělo to '' do pr...e ty za....ý kameny mě omlátí celý spodek a já stojím na místě. :lol:
Co na to ESP a ASR? ? Nechápu že ti auto hrabe :-)
CC 2014
1.4 TSI

Uživatelský avatar
StandaS
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2209
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha 4

Re: Vw Passat 2006 1.9 TDI 77kw VS 2.0 103kw

Příspěvek od StandaS »

Co na to ESP a ASR? ? Nechápu že ti auto hrabe :-)[/quote]
No to mne také zaráží, budu muset na nějakou mokrou louku a zjistit, kde je chyba. :158: Mám za to, že jsem si ani nevšiml, že by něco probliklo na palubce, ale to jsem mohl přehlédnout, když jsem se snažil vecpat na hlavní.
3C VW Passat Variant 103 kw 2.0 TDI

Uživatelský avatar
pásovec
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 5487
Registrován: 25.03.2008 20:26
Bydliště: Praha

Re: Vw Passat 2006 1.9 TDI 77kw VS 2.0 103kw

Příspěvek od pásovec »

Hrabe to, ale míň. Já když jezdím ve služební octavii, která má jen ASR, tak si ho vypínám. Protože, když se potřebuju rozjet třeba do zatáčky, tak poslední věc, kterou potřebuju je, aby mi
něco ubíralo výkon :mrgreen:
Dodo Juice,Microfiber Madness,Autoglym,Meguiars,Swissvax,Raceglaze,Carpro a další..
http://www.detailingclub.cz" onclick="window.open(this.href);return false;
Obrázek

Uživatelský avatar
Benetty
Závodník
Závodník
Příspěvky: 634
Registrován: 17.10.2008 18:39
Bydliště: Děčín a široké vwokolí

Re: Vw Passat 2006 1.9 TDI 77kw VS 2.0 103kw

Příspěvek od Benetty »

Jen taková otázka. Když se vypne ESP, tak se vypne i ASR? Počítám, že ano (domnívám se, že to pracuje na stejném či velmi podobném principu brzd)

Odpovědět

Zpět na „Passat 3C / CC“