Jeden z vás.... :)

2005 - 20..

Moderátoři: KJirka, ejne, pásovec

Pravidla fóra
Moji milí příznivci nových Passatů, předtím než založíte nové téma důkladně projděte FAQ a ostatní témata, případnì použijte VYHLEDÁVÁNÍ.
Fotky svých Passatů vkládejte do podsekce (ne)Jen můj Passat 3C / CC a nezapomeňte u fotek mazat RZ.
Poptávky a nabídky do této sekce nepatří. Neslušná, hrubá, výhružná slova a jinak zákonem nepřijatelné texty budou smazána.
S problémy týkající se chodu sekce se na mě obracejte v SZ.
pásovec
Odpovědět
Uživatelský avatar
kimik
Profík
Profík
Příspěvky: 1062
Registrován: 29.06.2009 18:41
Bydliště: Kladno a okolí...

Jeden z vás.... :)

Příspěvek od kimik »

Ahoj všem, tak jsem od nynější soboty jeden z vás. Po několika "otrvavání" s dotazy tady na fóru jsem koupil VW Passat 2.0 TDI 103kW Highline kombi s motorem BMP. Podle VW servisu najeto 158 tisíc a žádné závažné závady.
Je to pro mně něco neskutečného, to nadšení a neskutečně skvělé svezení, ale i zklamání protože si připadám jak debil - moc ovládacích prvků a člověk se bojí aby něco nepo*ral. Jenom mě mrzí že rádio s dvd navigací je komplet v němčině (anličtina by byla příjemnější).
Perlička: Když jsme to se ženou vezli domu, tak jí byla furt zima a mě vedro, tak se zahřívala alespoň sedačkou. :lol: :oops:

Další rána je pro mě, že chci udělat rozvody a olej - ale ta cena 8O Je fakt, že kdo má na opici musí mít i na banány no.
Za rozvody chtěj u nás cca 16000,- u VW 20000,- 8O
Můj dotaz: Fakt je to takovej ranec za ty rozvody??? A jaký olej? (něco jsem tady četl, takže asi 5W30 LongLife a měnit po 15-ti tisících že, a kvůli DPF aby měl normu VW507..... jesli si myslim správně.

Možná (spíš určitě)že budu ještě otravovat s dotazy, které tady na fóru nenajdu, tak mi promiňte, když budou "trochu" stupidní... :oops:

Uživatelský avatar
Palko
Pilot
Pilot
Příspěvky: 748
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: ZLÍN
Kontaktovat uživatele:

Re: Jeden z vás.... :)

Příspěvek od Palko »

Vítej mezi námi, mám pašíka se stejným motorem jako ty, pokud nebudeš jezdit vyloženě na spotřebu což ti vzhledem k přítomnosti DPF filtru nedoporučuju a občas ho proženeš kvůli regeneraci tak se nemusíš ničeho bát. Kvalitní olej a nafta to je samozřejmost. Pokud chceš řešit rozvody tak bych ti udělal cenu, všechno original díly.
Laser aréna ve Zlíně http://www.zona123.cz

Uživatelský avatar
pásovec
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 5487
Registrován: 25.03.2008 20:26
Bydliště: Praha

Re: Jeden z vás.... :)

Příspěvek od pásovec »

Ahoj, vítej! Honem udělej kompletní fotodokumentaci a založ si vlastní vlákno, ať se můžeme taky potěšit :-) K tomu oleji, jedině specifikace 507 a ideálně měnit po 15. Na spotřebu nejezdi a ani ho netoč do červených, stejně od 3500 netáhne. A to jste nezkoušeli dvouzonovou klimatizaci? :mrgreen: A proč chceš řešit rozvody? Nebyly měněné? Podle výpisu historie by o tom měl být záznam.
Dodo Juice,Microfiber Madness,Autoglym,Meguiars,Swissvax,Raceglaze,Carpro a další..
http://www.detailingclub.cz" onclick="window.open(this.href);return false;
Obrázek

Uživatelský avatar
Mára_VR6
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 5888
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Železný Brod, okr. Jablonec nad Nisou

Re: Jeden z vás.... :)

Příspěvek od Mára_VR6 »

Taky tě vítám :wink:
Jestli tě někdo zkouší na rozvody 16t, tak je jen obyčejnej zloděj. Viz obr pro představu. Je tam jen řemen a 2 kladky. Jsou to obyč rozvody, jako třeba na starý rotačce. Za práci tak max 2t
Přílohy
Clipboard01.jpg
Moje Touaregy 2.5TDI a 4.2 V8 FSI
Pokud vám zmizí inzerát, neptejte se mě proč - nesplňoval pravidla

Uživatelský avatar
kimik
Profík
Profík
Příspěvky: 1062
Registrován: 29.06.2009 18:41
Bydliště: Kladno a okolí...

Re: Jeden z vás.... :)

Příspěvek od kimik »

Mára_VR6 píše:Taky tě vítám :wink:
Jestli tě někdo zkouší na rozvody 16t, tak je jen obyčejnej zloděj. Viz obr pro představu. Je tam jen řemen a 2 kladky. Jsou to obyč rozvody, jako třeba na starý rotačce. Za práci tak max 2t
Tak to je mazec!!! 8O Tak to teď teda nevim, jak to udělám :(
Jěště mám hlavu vpejru z toho auta a teď další informační pecka - alespoň teda pozitivní... To víte, manželka na mateřský,tak si nemůžu moc vyskakovat už to auto nás pěkně vycuclo.... takže teď autí musí dostat co potřebuje a já budu pak jíst Sunar s mojí malou - na ten musí bejt taky vždycky... :oops: :lol:
Ještě malinko dotázků:

1, Má cenu nechat zkontrolovat (když se bude měnit olej) "rozvod olejovýho čerpadla" a co to obnáší popř. cenu té kontroly
2, Olej jsem si vybral Castrol Edge 5W-30 - je to OK?
3, Když vyměnim baterku v DO bude to fungovat,nebo se bude zase něco "kódovat"?
4, Chci koupit alarm s GPS a GSM kam je nejvhodnější ho umístit? Je někde v autě místo? Mě přijde že ne... :oops:
5, Taky bych chtel diag. kábl a SW. Co to finančně obnáší?

P.S.: děkuji všem za odpovědi a sorry že tak rychle a moc otravuju.... Jenom mě mrzí, že mi utekl ten clubáckej sraz, doufal jsem že něco pořídím dřív než bude, ale co se dá dělat - takhle po netu je to zdlouhavý, než když někdo s někym pokecá...

Uživatelský avatar
pásovec
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 5487
Registrován: 25.03.2008 20:26
Bydliště: Praha

Re: Jeden z vás.... :)

Příspěvek od pásovec »

Neboj, sraz bude ještě letos :-) Jinak SW + kábl počítej cca 4tis. Olej hlavně specifikaci 507, zbytek už není tak důležitý (castrol je doporučovaný výrobcem). Z jakého máš roku auto? Ten rozvod čerpadla oleje určitě zkontroluj. Myslel jsem, že Nutrilon nebo BEBA je lepší než Sunar :mrgreen:
Dodo Juice,Microfiber Madness,Autoglym,Meguiars,Swissvax,Raceglaze,Carpro a další..
http://www.detailingclub.cz" onclick="window.open(this.href);return false;
Obrázek

Uživatelský avatar
kimik
Profík
Profík
Příspěvky: 1062
Registrován: 29.06.2009 18:41
Bydliště: Kladno a okolí...

Re: Jeden z vás.... :)

Příspěvek od kimik »

Rok mám 9/2006.... S tím rozvodem na čerpadlo, není to nějak složitý a náročný na rozborku (nechci to mít hned rozvrtaný)
(Alarm ten chci taky hned, ale nevim kam ho vecpat)

P.S.: Nutrilon jsme dávali ze začátku (kvůli imunitě či co) a přešli jsme na Sunar aby nebyla malá zhejčkaná.... :mrgreen:
Teď si mi nepřímo připoměl že musíme na poslední dávku Prevenaru :) Kua zase 2K v háji! Prachy;prachy a zase prachy to je hrozný.. :twisted: ale co by člověk neudělal pro svýho potomka....

Uživatelský avatar
pásovec
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 5487
Registrován: 25.03.2008 20:26
Bydliště: Praha

Re: Jeden z vás.... :)

Příspěvek od pásovec »

Tak to to olejové čerpadlo radši omrkni nebo spíš nech omrknout. Měnilo se už palivové čerpadlo?Alarm vem hlavně takovej, aby ti spolupracoval se zbytkem auta, jestli ho tam nemáš ovšem už z výroby :-) Prevenar by měl stát míň, cca 1600. Už jste kupovali větší autosedačku? To je totiž teprve ranec, to bys moh těch prevenarů do tý sedačky napíchat hned několik, aby se ta cena srovnala :mrgreen:
Dodo Juice,Microfiber Madness,Autoglym,Meguiars,Swissvax,Raceglaze,Carpro a další..
http://www.detailingclub.cz" onclick="window.open(this.href);return false;
Obrázek

zajda82
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 475
Registrován: 19.08.2009 15:06

Re: Jeden z vás.... :)

Příspěvek od zajda82 »

kimik píše:(Alarm ten chci taky hned, ale nevim kam ho vecpat)
Čau, gratuluju k novému přírůstku :!:

Doporučuju místo alarmu satelit. Je to trošku větší investice ale na havárce (teda jestli jí člověk má) se to vrátí za pár let. Počáteční investice cca 20k ale jednotku si sebou můžeš vzít do dalších aut.

Pak to stojí 3k na rok. Chlapci se dušují že mají 100 procent úspěšnost, fakt je, že každý případ zveřejní na webu a pokud jsem se zapoměl autorizovat nebo dal někomu špatné instrukce tak už plašili.

Za pár stovek domontují i odposlech kabiny a odtahové čidlo, takže pokud ti to někdo nakládá tak ti přijde SMS :-)
Sledování auta na mapě přes internet jde taky.

Vzhledem k tomu že origo alarm (nevim jak ostatní) stojí 10k a nedělá nic jinýho než řve (dneska to moc k ničemu neni) tak bych se na něj rovnou vyprdnul.

Uživatelský avatar
Mára_VR6
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 5888
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Železný Brod, okr. Jablonec nad Nisou

Re: Jeden z vás.... :)

Příspěvek od Mára_VR6 »

zajda82 píše:
hele to mě zajímá, dej sem pls nějaký odkaz, díííík :wink:
Moje Touaregy 2.5TDI a 4.2 V8 FSI
Pokud vám zmizí inzerát, neptejte se mě proč - nesplňoval pravidla

Uživatelský avatar
kimik
Profík
Profík
Příspěvky: 1062
Registrován: 29.06.2009 18:41
Bydliště: Kladno a okolí...

Re: Jeden z vás.... :)

Příspěvek od kimik »

:D Tak sem sehnal servis co mi udělá ty rozvody opravdu za 2000,- za práci :P
:?: Jenom nevim jestli to už dělali na tomhle typu auta - je to složitější, nebo to vyžaduje víc znalostí jak třeba na jedničkovou Octávii????
Jinak můj servisman mi tvrdil,že před výměnou oleje by udělal "výplach" zelenym PRO-TECem a potom až nalil nový olej.S tím rozvodem olej čerpadla jsem mu říkal,ale reakce byla že je to zbytečný,že BMP motor nemá vyvažovací hřídele jako 16V a tudíš se nemá jak ten řetízek "vytahat" (olej čerpadlo prej nemá skoro žádnej odpor) a hlavně kvůli vyvažovákum u 16V s tím rozvodem byly problémy.... :?: :!:
Je to blábol nebo ne? co vy na to?
Díky za reakce.

Uživatelský avatar
pásovec
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 5487
Registrován: 25.03.2008 20:26
Bydliště: Praha

Re: Jeden z vás.... :)

Příspěvek od pásovec »

Já jsem slyšel, že motory BMP na to právě trpí.
Dodo Juice,Microfiber Madness,Autoglym,Meguiars,Swissvax,Raceglaze,Carpro a další..
http://www.detailingclub.cz" onclick="window.open(this.href);return false;
Obrázek

Uživatelský avatar
kimik
Profík
Profík
Příspěvky: 1062
Registrován: 29.06.2009 18:41
Bydliště: Kladno a okolí...

Re: Jeden z vás.... :)

Příspěvek od kimik »

pásovec píše:Já jsem slyšel, že motory BMP na to právě trpí.
No to já právě taky.... A co ty rozvody,co si myslíš můžou tam něco po*rat,jestli to ještě nikdy na takovym autě nedělali??

zajda82
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 475
Registrován: 19.08.2009 15:06

Re: Jeden z vás.... :)

Příspěvek od zajda82 »

Mára_VR6 píše:
zajda82 píše:
hele to mě zajímá, dej sem pls nějaký odkaz, díííík :wink:

no problemo maro :)

http://www.carloc.cz" onclick="window.open(this.href);return false;

zatím velká spokojenost, mám slíbený i rok sledování zadarmo páč mi mechanik omylem navrtal jednotku climatronicu když montoval defend lock na mou DSG, takže orientace na zákazníka tam je, což mě velmi potěšilo a díky tomu u nich zůstanu

ještě doufám, že ten slib dodrží :roll:

EDIT:
slib dodrželi

Odpovědět

Zpět na „Passat 3C / CC“