DSG 125 kw

2005 - 20..

Moderátoři: KJirka, ejne, pásovec

Pravidla fóra
Moji milí příznivci nových Passatů, předtím než založíte nové téma důkladně projděte FAQ a ostatní témata, případnì použijte VYHLEDÁVÁNÍ.
Fotky svých Passatů vkládejte do podsekce (ne)Jen můj Passat 3C / CC a nezapomeňte u fotek mazat RZ.
Poptávky a nabídky do této sekce nepatří. Neslušná, hrubá, výhružná slova a jinak zákonem nepřijatelné texty budou smazána.
S problémy týkající se chodu sekce se na mě obracejte v SZ.
pásovec
borghia
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 1
Registrován: 23.10.2009 16:39

DSG 125 kw

Příspěvek od borghia »

Ahoj, do klubu zatím tak úplně nepatřím (VW mám teprve objednáno), ale rád bych se zaptal na zkušenosti s DSG, ideálně v kombinaci se 125kw CR. Při objednávce nového auta jsem chtěl hlavně silnější turbodiesel se čtyřkolkou, ale bohužel tuhle motorizaci dělají pouze s DSG. Zatím jsem byl zavilým zastáncem manuálu a jsem celkem zvědavý, jestli je DSG opravdu takový zázrak za jaký ho vydávájí konstruktéři VW.

Uživatelský avatar
standokan
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 3077
Registrován: 17.04.2008 11:59
Bydliště: Uplnej sever

Re: DSG 125 kw

Příspěvek od standokan »

budeš spokojenej já mám v passatu tiptronic a jsem hodně spokojenej manual už ani nahodou a sem tam jezdím v G5 GTI s DSG a kam se sere tiptronic je to vážně špica :wink:
w8 4.0 2004 variant čiping na 224kw

Uživatelský avatar
pajice
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 1702
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Sevwerní Čechy
Kontaktovat uživatele:

Re: DSG 125 kw

Příspěvek od pajice »

trosku sekce mimo misu :roll:
NÁHRADNÍ DÍLY A TUNING DÍLY, DOPLŇKY:

WEB: VWSHOP.CZ, TATECHNIX.CZ, SERVISDECIN.CZ - http://www.vwshop.cz, http://www.tatechnix.cz, http://www.servisdecin.cz
MAIL: servis@autokluby.cz
TEL: 735 09 09 79

Uživatelský avatar
xstorm
Řidič
Řidič
Příspěvky: 196
Registrován: 26.07.2009 21:25

Re: DSG 125 kw

Příspěvek od xstorm »

borghia píše:Ahoj, do klubu zatím tak úplně nepatřím (VW mám teprve objednáno), ale rád bych se zaptal na zkušenosti s DSG, ideálně v kombinaci se 125kw CR. Při objednávce nového auta jsem chtěl hlavně silnější turbodiesel se čtyřkolkou, ale bohužel tuhle motorizaci dělají pouze s DSG. Zatím jsem byl zavilým zastáncem manuálu a jsem celkem zvědavý, jestli je DSG opravdu takový zázrak za jaký ho vydávájí konstruktéři VW.
promiň, ale už je možné objednat 2.0TID DSG 125 kW 4 motion.....Já to propásl, protože auto jsem si vyzvedl ve čtvrtek z autosalonu, ale ty, jestli ho nemáš ještě dlouho objednané, zkus to změnit. Ale rozdíl v ceně je cca 50.000 Kč - stojí ale za to!!! Každopádně jsem měl strach, jak ta přední náprava zvládna ten výkon, ale naprosto v pohodě, je to skvělá kombinace. Mrkni na můj "mocca variant" v sekci můj passat.
Passat Variant 3C 2.0 TDI 125 kW DSG R-LINE

Patozzi
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 17
Registrován: 14.07.2009 04:46
Bydliště: Praha

Re: DSG 125 kw

Příspěvek od Patozzi »

Podlě mě musí být kombinace 2.0TDI 125kW CR se 4motion a s DSG úplně dokonalá. Do toho bych vážně šel. I když tedy cena není zrovna malá...

Uživatelský avatar
Allbacore
Pilot
Pilot
Příspěvky: 754
Registrován: 13.01.2008 00:08
Kontaktovat uživatele:

Re: DSG 125 kw

Příspěvek od Allbacore »

Patozzi píše:Podlě mě musí být kombinace 2.0TDI 125kW CR se 4motion a s DSG úplně dokonalá. Do toho bych vážně šel. I když tedy cena není zrovna malá...
tak isto si myslim...skoda ze VW politika je postavena na hlavu v niektorych pripadoch :evil:
LED autožárovky do interiéru, exteriéru s dvou letou zárukou!
http://www.autoledky.cz/

Nakupujte so slevami zde
Obrázek

Dix_
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 425
Registrován: 03.10.2009 13:06
Bydliště: Kojetín

Re: DSG 125 kw

Příspěvek od Dix_ »

Patozzi: Jedna skladovka bude v lednu: http://www.volkswagen.cz/skladove_vozy/ ... z_id=28916" onclick="window.open(this.href);return false;

Patozzi
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 17
Registrován: 14.07.2009 04:46
Bydliště: Praha

Re: DSG 125 kw

Příspěvek od Patozzi »

Chlapi, jak to vlastně je. Slintám tady po motorizaci 125kW s DSG a 4motion, přitom jsem se 4motion nikdy ani nejel (když nepočítám jednu jízdu jedním SUV s permanentním 4x4). Je to vůbec pro obyčejnou rodinu, která nebydlí na horách, jen na hory občas jezdí na lyže apod., a jinak jezdí docela běžné trasy (jasně, i na dálnici může být v zimě někdy pořádně nepříjemno), potřeba? Mimo silnici se s Variantem stejně moc nedá, to by člověk škrtal břichem o zem...

Co myslíte? :?: :!:

A pak, nevíte někdo, Passat se 4motion má mít o 15 litrů menší zavazadlovej prostor. Nevíte, kde je těch 15 litrů ubráno? Předpokládám, že bude mít celej zavazadlovej prostor o něco nižší výšku pod kryt, ne?

Tak nevím, jestli se nakonec nebudu rozhodovat mezi 2.0TDI 125kW s DSG a 1,8 TSI 118kW se 7st. DSG.

Uživatelský avatar
pásovec
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 5487
Registrován: 25.03.2008 20:26
Bydliště: Praha

Re: DSG 125 kw

Příspěvek od pásovec »

Určitě jdi do 4M. Budeš ho cítit při každém rozjezdu, v každé zatáčce. Na spotřebě je s lehkou nohou rozdíl opravdu minimální a už nikdy nebudeš vědět, jak vypadají řetězy.... Zeptej se StandyS, jaký je rozdíl jezdit se čtyřkolkou a dvoukolkou.. Rozdíl v kufrech je naprosto minimální, podle mě se totiž do velikosti kufru počítá i prostor pod deklem (tam, kde je rezerva) a tam jsou podle mě rozdíly. Jinak oba motory se budou chovat podobně. Projeď si je oba a rozhodni se dle pocitů.
Dodo Juice,Microfiber Madness,Autoglym,Meguiars,Swissvax,Raceglaze,Carpro a další..
http://www.detailingclub.cz" onclick="window.open(this.href);return false;
Obrázek

Patozzi
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 17
Registrován: 14.07.2009 04:46
Bydliště: Praha

Re: DSG 125 kw

Příspěvek od Patozzi »

To zní zajímavě. Díky za odpověď. Jinak bych si to projel rád, jenže nevím o prodejci, který by měl tohle jako předváděčku. Zatím všude maj předváděčky v tom slabším TDI, bez 4M a bez DSG. I když 125kW 4M DSG je novinka, tak to třeba někde jako předváděčku objednají... Obvolám prodejce.

Dix_
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 425
Registrován: 03.10.2009 13:06
Bydliště: Kojetín

Re: DSG 125 kw

Příspěvek od Dix_ »

Patozzi:Jsem se na velikost kufru díval na Autoshow a ten kufr je stejný.Jinak jdi do 4x4,v zimě se může hodit.Já řídil 4x4 jenom v A6 Avant,ale to je Torsen.

Patozzi
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 17
Registrován: 14.07.2009 04:46
Bydliště: Praha

Re: DSG 125 kw

Příspěvek od Patozzi »

Tak jasné, ono na českém webu udávají rozdíl v objemu kufru standard/4motion 513/498 l, v německém konfigurátoru 603/588 l (tam to je měřené asi bez rezervy), takže každopádně to dělá 15 l, což je rozdíl, který podle mě nemůže být na pohled na cca 500litrovém kufru ani vidět...

Včera jsem si ještě o 4M něco přečetl a asi to bude skutečně dost dobrá věc. Jen škoda, že nejde vypínat jako u některých SUV. Když bych to pak v létě na suchu svištěl 160 po německých dálnicích, udělal bych cvak a hrabal bych jen na přední. Když by sprchlo, tak pro jistotu zase cvak :) Asi mi z toho už cvaklo v kopfu. A může za to das Auto :lol:

Uživatelský avatar
standokan
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 3077
Registrován: 17.04.2008 11:59
Bydliště: Uplnej sever

Re: DSG 125 kw

Příspěvek od standokan »

ty asi nevíš co kupuješ :wink: u 3C není stálej pohon 4x4 jako u Audi nebo 3BG
w8 4.0 2004 variant čiping na 224kw

Patozzi
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 17
Registrován: 14.07.2009 04:46
Bydliště: Praha

Re: DSG 125 kw

Příspěvek od Patozzi »

... :D ... to můžu potvrdit, o 4motion toho nic moc nevím, proto tady taky jak divej sjíždím diskuse a články na internetu. To, že tam je Haldex a ne stálej 4x4, jako maj třeba Subaru, to zase ale vím, to mě zas podceňuješ :) Když jsem psal o těch SUV, tak jsem myslel třeba Outlandera. Ten má taky automaticky přiřaditelnej pohon zadních kol a buď ho (v poloze 2WD) úplně odstavíš a jedeš jen na přední, nebo ho necháš na automat (v poloze 4WD) - potom jsem myslel, že funguje zhruba jako Haldex - nebo tam máš ještě, spíš pro nějaké nouzové manévry, režim LOCK, kdy to na chvíli nuceně zabírá na všechny 4. Podobně to má myslím třeba Nissan X-trail.

To co jsem napsal, vyplývalo spíš z mé možná mylné domněnky, jak říkám, potvrzuju, že o tom skoro nic nevím, že i Haldex víceméně pořád nějakou minimální sílu na zadní nápravu posílá (třeba v poměru 90:10)...

Dix_
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 425
Registrován: 03.10.2009 13:06
Bydliště: Kojetín

Re: DSG 125 kw

Příspěvek od Dix_ »

Patozzi:Je tam Haldex 4.generace,to je,že se zadek zapíná podle podélného zrychlení,u haldexu 2 generace to bylo tak,že se zapínal,až začali prokluzovat přední kola.
haldexdg4.jpg

Odpovědět

Zpět na „Passat 3C / CC“