intervalový servis

2005 - 20..

Moderátoři: KJirka, ejne, pásovec

Pravidla fóra
Moji milí příznivci nových Passatů, předtím než založíte nové téma důkladně projděte FAQ a ostatní témata, případnì použijte VYHLEDÁVÁNÍ.
Fotky svých Passatů vkládejte do podsekce (ne)Jen můj Passat 3C / CC a nezapomeňte u fotek mazat RZ.
Poptávky a nabídky do této sekce nepatří. Neslušná, hrubá, výhružná slova a jinak zákonem nepřijatelné texty budou smazána.
S problémy týkající se chodu sekce se na mě obracejte v SZ.
pásovec
Odpovědět
Uživatelský avatar
bladeus
Řidič
Řidič
Příspěvky: 99
Registrován: 06.08.2009 11:15
Bydliště: Chomutov

intervalový servis

Příspěvek od bladeus »

Zdravím Vás všechny, hledal jsem něco o tomto tématu a nic jsem nenašel :lol:
zbývá mi cca 1000km do servisu a rozhoduji se,zda auto dát do origo VW nebo do normál servisu poblíž,co mi doporučíte, nebo kam jezdíte Vy??origo či neorigo?myslím tím výměna oleje a filtru a podobné maličkosti..napište své zkušenosti.. :roll: :wink:

Uživatelský avatar
bladeus
Řidič
Řidič
Příspěvky: 99
Registrován: 06.08.2009 11:15
Bydliště: Chomutov

Re: intervalový servis

Příspěvek od bladeus »

Zdá se mi to,nebo tady nikdo nejezdí do servisu?? :lol:

Uživatelský avatar
svanco
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2295
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: OpavWa
Kontaktovat uživatele:

Re: intervalový servis

Příspěvek od svanco »

Ahoj , já mám servis a jak vidim jak dělaji zdejší značky tak se všem lidem co se tam hrnou divim.Ceny nehorázne a mnohdy to ani nevyměni co učtuji.Mluvim co jsem zažil nemužu hanit jiné firmy.Každopadně po vstupu do EU vznikla bloková vyjimka o rovnocenem tržním boji kde v uvozovkách neznčkový servis splnujici parametry značkového je plně hodnotny.
Hodně je dáno i předpisy značky které jsou nepochopitelné ale je to tak.Mi dani vyrobci dílů doporučuji uplně jiné servisni jak výrobci.a popravdě maloktery výrobce si díly vyrabi sám jsou najmute firmy , které to vyrobí a jen bali to obalu značky.Tak štastnou ruku ve výběru :wink:

Uživatelský avatar
zbuj
Závodník
Závodník
Příspěvky: 654
Registrován: 15.01.2009 16:43
Bydliště: Momentálně UK

Re: intervalový servis

Příspěvek od zbuj »

Čau, rek bych, ze to záleží jak se k tomu každy postavi. Pokud mas auto mladší 4let a méně než 100tkm tak bych to asi ještě cpal do origo - záruka atd... Pokud mas více, jako ja :mrgreen: a v brzké bud. Auto nehodlas prodávat, tak aspoň já razim heslem " co muzu - si udělám sám.... Zádný servis... Mám s nima špatně zkušenosti... Tak to vidím já.. Samo, ze když se pos..re něco např. Turbo tak si to asi sám nevymenim - potom to řeším přes zname jistota toho co udělá a taky levněji... Podobne jsem to udělal při výměně rozvodu, já nakoupil ND známi mi to vyměnil a vše ok. A já spokojeny protože vím co tam mám...
Tak asi tak, ale olej filtry atd to zvládneš i sam :wink: když i takova Lama jako jsem to zvládla :mrgreen: :mrgreen: :roll:

Zatím.

Uživatelský avatar
svanco
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2295
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: OpavWa
Kontaktovat uživatele:

Re: intervalový servis

Příspěvek od svanco »

mužu jen poznatek ...

si do protiřečíš to co já vidim , do 100 do značky zaruka a tak.Pak dáš rozvody známemu co si pak na něm vemeš jak něco udělá špatně a potká se ti motor ? Ja musím dávat na rozvody záruku jak na dily tak na práci po celém světe :wink: a to si dost lidi rozmysli a cena jde udělat ...

Uživatelský avatar
zbuj
Závodník
Závodník
Příspěvky: 654
Registrován: 15.01.2009 16:43
Bydliště: Momentálně UK

Re: intervalový servis

Příspěvek od zbuj »

No jo ale ja mam uz 180tkm :mrgreen: takze pro me to nema smysl to davat do nejakeho origo servisu.... vis jak zaruka je jen na 100tkm nebo na 4roky a ja uz to mam tak trochu preburene... a o to aby mi nekdo dal razitko do servisky.......
Rozvody mi delal znamy, ale to uz zalezi na kazdem prece, kdyz nekdo potrebuje zaruku na praci tak prosim - potom jak se to pos..re tak stejne vetsinou maji takove vyhovorky :mrgreen:
To je jedno, ja mam supr zkusenosti s UK Servisem tady a to mi staci... byl jsem tam trikrat hned jak jsem koupil pastiku.
-poprve at mi auto napichnou na VAG (to jsem jeste nemel svuj) tak si za to samozdrjeme rekli tolik kolik me pomali stala koupe vlastniho a rekli mi vse ok no problem - ne ze jsme nakonec s re5pym zjistili chyby stare buh vi jak dlouho.
-Po druhe kdyz mi odeslo cerpadlo tak jsem nechal vymenit i filtr pal. nejak tam asi zapomeli dat tesneni, tak mi nafta trosku tekla a kdyz jsem to byl reklamovat - tak nic no... jedine novy 8O
-po treti jsem tam byl - kdyz mi auto hodilo do nouzaku - regulace plniciho tlaku- oni mi rekli ze je v prd..li turbo, jestli chci objednat nove za 2000L az 2500L :mrgreen:

No tak treba ma nekdo jine zkusenosti se servisy, ale ja vice verim kamosovi co aspon vi co dela :!: :wink:

Uživatelský avatar
svanco
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2295
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: OpavWa
Kontaktovat uživatele:

Re: intervalový servis

Příspěvek od svanco »

to už je čas na druhe rozvody dle Bosche co 90 :D
tvá volba ja nic neřikam jen komentuji
ja mužu dávat do servisky razitka a vše jede dal :D

Uživatelský avatar
zbuj
Závodník
Závodník
Příspěvky: 654
Registrován: 15.01.2009 16:43
Bydliště: Momentálně UK

Re: intervalový servis

Příspěvek od zbuj »

Ne v pohode. U passtiky je interval 120tkm. Já koupil prassata jak měl 150tkm full servis history, byli tam napsané i rozvody, ale pro klid na duši jsem je ještě vyměnil i když bych nemusel... Asi při 160tkm takže zatím na nové roz. 20tkm :mrgreen: jinak kdybych měl nové auto tak taky chodím na servis do VW... Ale teď už mi to je ....

Uživatelský avatar
Palko
Pilot
Pilot
Příspěvky: 748
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: ZLÍN
Kontaktovat uživatele:

Re: intervalový servis

Příspěvek od Palko »

bladeus píše:Zdá se mi to,nebo tady nikdo nejezdí do servisu?? :lol:
Já jsem v servisu každý den :D
Je jasné že autorizovaný servis musí být dražší než nějaká neznačka co dělá všechno, ono je to taky o přípravkách, literatuře, garancích, mobilitě, školení personálu atd... Můj názor je ten že minimálně po dobu záruky a prodloužené záruky (100.000km) budu jezdit do autorizovaného servisu a to proto že at se mi vysere cokoliv nákladnějšího tak dobrý servis se k tomu postaví vždy čelem a vyjde mi vstříc.
Laser aréna ve Zlíně http://www.zona123.cz

Uživatelský avatar
bladeus
Řidič
Řidič
Příspěvky: 99
Registrován: 06.08.2009 11:15
Bydliště: Chomutov

Re: intervalový servis

Příspěvek od bladeus »

Hej hoši, já měl na mysli ne kdyz se mi neco rozbije,ale jen na výměnu oleje :lol:

777Matess
Řidič
Řidič
Příspěvky: 53
Registrován: 29.11.2009 14:57
Kontaktovat uživatele:

Re: intervalový servis

Příspěvek od 777Matess »

Zdar, já mám pašíka asi měsíc (3000 km) je z Itálie a má servisku, ze které jsem bohužel nevyčetl, zda byly dělány rozvody či ne. Jediné co tam u poslední návštěvy servisu v Itálii je, je generální servis. Kladky nebo řemen nejsou zaškrtnutý. Má to nalítaný 160.000 a žádnou servisní historii mi cebia nenabídla. Jen ověření win a roku výroby a ještě jednu položku co si už nepamatuji. Takže autorizovaný servis jsem zamítnul a nechal jsem vyměnit olej a všechny filtry. Na jaře, až se vzpamatuju z nákupu, tak nechám udělat i rozvody, samozřejmě u někoho, kdo to už minimálně třikrát dělal, a všechny ostatní provozní náplně. Ale autorizovaný servis, kde nechám za výměnu oleje 7 litrů prostě řešit nebudu. Auto mám na 5 let a servisku si taky vyškrtat umím ;) ... co bude pak ... se uvidí.

Pokud tu má někdo servis se zajímavými cenami (myslím autorizovaný) určitě to uvážím, pokud pošle nabídku. (jak jsem říkal, na jaře chci dát rozvody, komplet)

Ještě skromný dotaz: Jak se dá vynulovat (případně nastavit) servisní interval na palubce bez VAGu? Nemám počítač, jen čtyři tlačítka na nastavení hodin, nulování km a zobrazení počtu km do servisu.
*-_-*-_-*-_-*-_-*-_-*

... není auto jako auto ...

Uživatelský avatar
Palko
Pilot
Pilot
Příspěvky: 748
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: ZLÍN
Kontaktovat uživatele:

Re: intervalový servis

Příspěvek od Palko »

Aby ti ten rozvoďák do jara vydržel :lol:
Na přístrojovce si vymažeš interval to jo ale nastavíš si pouze 15t. interval ne long.
Laser aréna ve Zlíně http://www.zona123.cz

Odpovědět

Zpět na „Passat 3C / CC“