Porucha zámku řízení

2005 - 20..

Moderátoři: KJirka, ejne, pásovec

Pravidla fóra
Moji milí příznivci nových Passatů, předtím než založíte nové téma důkladně projděte FAQ a ostatní témata, případnì použijte VYHLEDÁVÁNÍ.
Fotky svých Passatů vkládejte do podsekce (ne)Jen můj Passat 3C / CC a nezapomeňte u fotek mazat RZ.
Poptávky a nabídky do této sekce nepatří. Neslušná, hrubá, výhružná slova a jinak zákonem nepřijatelné texty budou smazána.
S problémy týkající se chodu sekce se na mě obracejte v SZ.
pásovec
Odpovědět
Uživatelský avatar
ras11
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 19
Registrován: 24.02.2006 21:02
Kontaktovat uživatele:

Re: Porucha zámku řízení

Příspěvek od ras11 »

vyblokovanie egr poradim cez ss, co mam dat na net? to treba urobit na mape stiahnutej z konkrétneho auta, nehovoriac o tom ze na to treba trosku vybavenia, ktore asi nema niekto bezne doma (na stiahnutie obsahu eeprom, editaciu, ale ak si to niekto stiahne, posle, zabezpecim a odoslem, no problem).

co si to pokazil, 6 ks kts? fakt kts? (Bosch KTS, diagnostika), tu som nastastie nepokazil, to by ma mrzelo viac, pokazil som zamok 1ks k tomu dalsi ktory som kupil, a co? clovek sa uci, kym na svojom aute tak pohoda... len skoda ze ktosi nenapisal na klub skusenost a nemusel som ja mat svoju negativnu.
nenapadal som ta zato, ze to opravujes, ale za to ze nikto nenapise v com spociva oprava zavady, tak tu nerob teraz z toho nejaku vojnu...

Hesek píše:Ja som musel pokaziť takých kts a jemu podobných súčiastok asi 6 tak si vieš predstaviť koľko financií to stálo a času nehovoriac. Ak niekto chce s niečim poradiť a budem to vedieť nieje problém. A prečo nedáš na net vyblokovanie egr ventilu?.
Passat B5.5 1.8T TipTronic
Passat Variant, 2006, 1,9TDI, rodinný leňochod... EGR-OFF, cez ECU
http://www.techart.sk" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.bross.sk" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
halajcik
Řidič
Řidič
Příspěvky: 71
Registrován: 26.04.2010 09:15

Re: Porucha zámku řízení

Příspěvek od halajcik »

Luda píše:Ahoj klubáci,tak Vám taky přispěju informacema. Měl jsem u druhého passata v rodině problém se zámkem řízení, říkal jsem si že to určitě spravím, ale nedařilo se pořad jsem hledal nějaké info a nic. Potom jsem narazil na jednoho člověka z Prahy který se zdál být ochotný pomoct, napsal mi postup jak to celé opravit ať to vyzkouším a když to bude ono tak zaplatím. Udělal jsem co říkal,bylo to ok,ale jenom měsíc a je to to samé,jenže já mu po týdnu zaplatil:(Tím moje zkušenost s opravami a samozřejmě ten člověk dělá mrtvého brouka..Druhá věc co se tady pořád zkoumá je oprava v servisu : je to tak že dřív se musel měnit sloupek a komfortka,potom jen sloupek a ten NOVINKA jde vyměnit a přizpusobit jen jednotka zamykání která stojí pouhých 2000Kč. Dřív to něšlo protože nebyla možnost objednání samotné jednotky zamykání a hlavně nebyl program v diag.VAS pro přizpusobení jen jednotky zamykání.Toť vše,doufám že Vám to pomůže a pozor na různé rádoby opraváře!Pozn.Problém mám vyřešen.
Tak som sa dnes ohlásil tiež v jednom Pražskom VW servise a potvrdili, že existuje už inovatívne omnoho cenove prijateľnejšie riešenie. Zatiaľ som iba nadiktoval VIN a po objednaní dielu sa mi majú ozvať ohľadne termínu pristavenia Passata. Ale veľmi mi táto info pomohla. Predtým ma ani nenapadlo volať autorizovaný servis VW a jazdiť zase z Prahy do BA 300 km sa mi veľmi tiež nechcelo bez záruky vyriešenia problému. Dám vedieť finálnu cenovú reláciu.
Ešte raz díky. Michal

Uživatelský avatar
ras11
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 19
Registrován: 24.02.2006 21:02
Kontaktovat uživatele:

Re: Porucha zámku řízení

Příspěvek od ras11 »

takže to zhrniem, včera som to absolvoval - zámok 90 eur, práca 62 eur, vymenený diel, nakódovaný, auto už jazdí v pohode. Nedával som robiť diagnostiku závady ani nič, iba objednať ten diel, vymeniť a nakódovať ho.
O závade vedia, väčšina predaných z 2006 roku sa im tam s tým vrátila, verím, že aj preto je cena toho zámku dopovaná na 90eur, keď som to pitval a videl tam ten motorola procesor a ďalší bordel okolo, odhadoval som tu sumu predbežne o dosť vyššie...
Passat B5.5 1.8T TipTronic
Passat Variant, 2006, 1,9TDI, rodinný leňochod... EGR-OFF, cez ECU
http://www.techart.sk" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.bross.sk" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
Hack
Pilot
Pilot
Příspěvky: 722
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Třinec (republica banana)

Re: Porucha zámku řízení

Příspěvek od Hack »

Neviš číslo dílu jaký Ti tam dávali?

Uživatelský avatar
ras11
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 19
Registrován: 24.02.2006 21:02
Kontaktovat uživatele:

Re: Porucha zámku řízení

Příspěvek od ras11 »

z hlavy nie, ale mam doma fakturu s cislom, vecer ked ma napadne poslem, pripadne sa mi pripomen na: ras11@azet.sk

ps: krabicka je original vw oem parts a na nalepke som nasiel made in romania...

Hack píše:Neviš číslo dílu jaký Ti tam dávali?
Passat B5.5 1.8T TipTronic
Passat Variant, 2006, 1,9TDI, rodinný leňochod... EGR-OFF, cez ECU
http://www.techart.sk" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.bross.sk" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
halajcik
Řidič
Řidič
Příspěvky: 71
Registrován: 26.04.2010 09:15

Re: Porucha zámku řízení

Příspěvek od halajcik »

Tak ja idem zajtra - už som objednaný. Ešte mi chlapík povedal, že ešte dva úkony tam musia urobiť v rámci garančky. Na moju otázku aké mi povedal, že musia vymeniť palivové čerpadlo a nejakú krytku na motor steračov. Dosť ma to naštvalo keď mi to povedal, nakoľko palivové čerpadlo som si menil na vlastné náklady minulý týždeň, keď ma to nechalo stáť v poli. :-( Ale bohužiaľ, už som si to vymenil v neautorizovanom servise, tudíž na náhradu nákladov už nemám nárok. :adr:

Uživatelský avatar
uncompromised
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2786
Registrován: 19.06.2010 22:11

Re: Porucha zámku řízení

Příspěvek od uncompromised »

halajcik: tak ať ti to čerpadlo dá, pokud to bude bezplatná výměna a můžeš to prodat, abys měl aspoň část nákladů zpátky

Uživatelský avatar
ras11
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 19
Registrován: 24.02.2006 21:02
Kontaktovat uživatele:

Re: Porucha zámku řízení

Příspěvek od ras11 »

aký máš motor a ročník? (kvôli čerpadlu)

HACK: číslo dielu (zámku) ktorý mi menili: 3c0 905 861 h (origo VW ale Made in Romania)



halajcik píše:Tak ja idem zajtra - už som objednaný. Ešte mi chlapík povedal, že ešte dva úkony tam musia urobiť v rámci garančky. Na moju otázku aké mi povedal, že musia vymeniť palivové čerpadlo a nejakú krytku na motor steračov. Dosť ma to naštvalo keď mi to povedal, nakoľko palivové čerpadlo som si menil na vlastné náklady minulý týždeň, keď ma to nechalo stáť v poli. :-( Ale bohužiaľ, už som si to vymenil v neautorizovanom servise, tudíž na náhradu nákladov už nemám nárok. :adr:

Uživatelský avatar
halajcik
Řidič
Řidič
Příspěvky: 71
Registrován: 26.04.2010 09:15

Re: Porucha zámku řízení

Příspěvek od halajcik »

ras11 píše:aký máš motor a ročník? (kvôli čerpadlu)

HACK: číslo dielu (zámku) ktorý mi menili: 3c0 905 861 h (origo VW ale Made in Romania)



halajcik píše:Tak ja idem zajtra - už som objednaný. Ešte mi chlapík povedal, že ešte dva úkony tam musia urobiť v rámci garančky. Na moju otázku aké mi povedal, že musia vymeniť palivové čerpadlo a nejakú krytku na motor steračov. Dosť ma to naštvalo keď mi to povedal, nakoľko palivové čerpadlo som si menil na vlastné náklady minulý týždeň, keď ma to nechalo stáť v poli. :-( Ale bohužiaľ, už som si to vymenil v neautorizovanom servise, tudíž na náhradu nákladov už nemám nárok. :adr:
Mám 1,9 TDi, r.v.2005, do provozu 2006

Uživatelský avatar
halajcik
Řidič
Řidič
Příspěvky: 71
Registrován: 26.04.2010 09:15

Re: Porucha zámku řízení

Příspěvek od halajcik »

Tak už zase štartujem v poho. č.3C0 905 861 H 8) Díky ešte raz. Ale v servise som im to vyslovene zdôraznil, nech sa ani náhodou neopovážia meniť stĺpik riadenia, ale iba blokovanie sĺpiku. :wink:
Blokovanie stĺpiku bez dane: 1 600 Kč
Cena celkom vrátane práce a dane: 5 100 Kč.

Uživatelský avatar
ras11
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 19
Registrován: 24.02.2006 21:02
Kontaktovat uživatele:

Re: Porucha zámku řízení

Příspěvek od ras11 »

Není za čo ďakovať, presne na toto klub je... ale ďakujem aj ja za skúseností ostatných ;)
Passat B5.5 1.8T TipTronic
Passat Variant, 2006, 1,9TDI, rodinný leňochod... EGR-OFF, cez ECU
http://www.techart.sk" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.bross.sk" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
koldavideo
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 253
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Kroměříž

Re: Porucha zámku řízení

Příspěvek od koldavideo »

Hmm.... tak včera jsem nastartoval až na 6-tý pokus - asi mě to čeká taky. :cry: Nezkoušel někdo z Vás opravu (výměnu) doma? rady a případné foto by potěšilo. K tomu ještě začala vrzat přední náprava. Tak jsem si oslavu 70.000km nepředstavoval. :?

mufakarov
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 7
Registrován: 03.06.2009 21:37

Re: Porucha zámku řízení

Příspěvek od mufakarov »

Dobrej.
Kde, prosim vas, je moznost koupit ten dil. 3C0 905 861 - jednotka zamykani? Napiste prosim na mail d.mufakarov@gmail.com. Mam ten problem a chtel bych ho vyresit. Jsem prazak, tak ze kdo umi to vyresit budu rad

Uživatelský avatar
Vosan
Člen klubu
Příspěvky: 68
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Su Moravak jak poleno - Hodonín

Re: Porucha zámku řízení

Příspěvek od Vosan »

Ahoj,
Řešil jsem tento problem cca pře měsícem, je to celkem otrava, jednotku zakoupíš normálně u autorizovaného prodejce VW, problém je v tom že se musí demontovat celá osa řízení, jednotka je na ní našrubována zatrhávacími šrouby takže je nutno buďto odsekat nebo vyřezat drážku aby se s tím dalo pracovat. Po výměně musíš jednoku přizpůsobit na Imobilizer, toto se nám bohužel nepovedlo VAGema /nutný PIN/ ani KTSkou takže jsem auto nechal nakodovat na Vasilovi u prodejce. nebylo to drahe cena nakodovani cca 250kč, a ještě je nutno nastavit úhly řízení cca 200kč. cena jednotky byla zhruba 1400,-
Přílohy
Takovej maglajz
Takovej maglajz
Naposledy upravil(a) Vosan dne 18.10.2010 17:36, celkem upraveno 1 x.
V dobrém vzpomínáme Pašík 1.9TDi 77Kw/chip/2007 -- Pašík 2.0 TDi 103Kw 2012 -- do roku 2021 Pašík 2.0 TDi HL 110Kw 2016 nyní AUDI A6 C8 3.0 V6 Design

Uživatelský avatar
JarinoRS
Řidič
Řidič
Příspěvky: 80
Registrován: 07.09.2008 13:25
Bydliště: Rimavská Sobota
Kontaktovat uživatele:

Re: Porucha zámku řízení

Příspěvek od JarinoRS »

Halajcik - na zaklade coho ti chceli menit cerpadlo v ramci zaruky??? Mam 2005 a vyzera, ze mi umrelo tiez....

Odpovědět

Zpět na „Passat 3C / CC“