Porucha zámku řízení

2005 - 20..

Moderátoři: KJirka, ejne, pásovec

Pravidla fóra
Moji milí příznivci nových Passatů, předtím než založíte nové téma důkladně projděte FAQ a ostatní témata, případnì použijte VYHLEDÁVÁNÍ.
Fotky svých Passatů vkládejte do podsekce (ne)Jen můj Passat 3C / CC a nezapomeňte u fotek mazat RZ.
Poptávky a nabídky do této sekce nepatří. Neslušná, hrubá, výhružná slova a jinak zákonem nepřijatelné texty budou smazána.
S problémy týkající se chodu sekce se na mě obracejte v SZ.
pásovec
Odpovědět
Sefo
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 30
Registrován: 02.12.2009 17:14

Porucha zámku řízení

Příspěvek od Sefo »

Ahoj vyznavači Passatů,
já nějak asi přestávám být vyznavačem tohoto vozu. Mám najeto asi 70 tis.km, což je docela málo,ale už začínají problémy. Naposled čudlík parkovací brzdy, to byla pohoda.

Ale, teď me zlobí startování, bliká mi tam červený volantík,píše to porucha zámku řízení, když to přesto nastartuju tak se to hned chcípne. Napošestý už to klapne, takže zatim jezdim....ale bojim se že jednou nenastartuju vůbec.

Tak teď co s tim? Autorizovanej servis prej, vyměnit sloupek řízení za 18 tis...neautorizovanej servis za 12 tis...

Nemáte s tím někdo zkušenost.
Za každou radu budu rád.
Dík

Sefo
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 30
Registrován: 02.12.2009 17:14

Re: Porucha zámku řízení

Příspěvek od Sefo »

Aha, tak koukám, že když jsem tu novej tzv.autoškolák(to je docela vtipnej ranking) tak na mě asi serete co?
Nebo jsem snad jedinej kdo tu má tuhle závadu? Já měl vždycky smůlu

Uživatelský avatar
lukasko144
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2526
Registrován: 25.06.2009 21:40
Bydliště: Malacky, SR
Kontaktovat uživatele:

Re: Porucha zámku řízení

Příspěvek od lukasko144 »

Klud chalan, urcite Ti odbornici odpovedia. Len pokial maju sledovat stale nove temy s problemami, ktore sa tu uz riesili (co nevravim, ze je teraz Tvoj pripad), tak sa ani necudujem, ze nams odpoved hned..
06/2009: Passat Variant 2.0 TDI 2008 103 kW BKP 4Motion Highline Foto CZ , Foto SK
07/2007 - 05/2009: Skoda Fabia 1.4 MPI Foto
12/2006 - 06/2007: Skoda 130 Foto

Uživatelský avatar
mrmaryII
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1262
Registrován: 24.03.2009 13:07
Bydliště: Kosice, SVK

Re: Porucha zámku řízení

Příspěvek od mrmaryII »

Sefo píše:Ahoj vyznavači Passatů,
já nějak asi přestávám být vyznavačem tohoto vozu. Mám najeto asi 70 tis.km, což je docela málo,ale už začínají problémy. Naposled čudlík parkovací brzdy, to byla pohoda.

Ale, teď me zlobí startování, bliká mi tam červený volantík,píše to porucha zámku řízení, když to přesto nastartuju tak se to hned chcípne. Napošestý už to klapne, takže zatim jezdim....ale bojim se že jednou nenastartuju vůbec.

Tak teď co s tim? Autorizovanej servis prej, vyměnit sloupek řízení za 18 tis...neautorizovanej servis za 12 tis...

Nemáte s tím někdo zkušenost.
Za každou radu budu rád.
Dík
Myslim, ze nemas co riesit. Ked to na to pozerali v aut. servise, urcite robili diagnostiku a urcite zistili, ze stlpik riadenia je vadny. S tym asi nic neurobis a budes musiet menit. Ta cena asi lepsia nebude.
When you play with fire, there is a 50/50 chance something will go wrong, and nine times out of ten it does.

dj1
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 2
Registrován: 03.09.2009 21:44

Re: Porucha zámku řízení

Příspěvek od dj1 »

Ahoj,
sloupek řízení je děs, já už se s tím otravuju tři měsíce. Nejdřív mi to nějak "opravili" v záruce, ale dělalo to pořád, musí se vyměnit ten sloupek řízení a komfortní jednotka. Vyměnili jenom sloupek, ale za týden to začlo dělat znovu. Na druhý pokus vyměnili oboje a bylo to asi měsíc dobrý a pak to zase začalo. Navíc objednali nový díl ve VW a nešel tempomat. Pak ho zase oživili, ale nevím co si o tom myslet. Porsche Brno...

Vždycky v tom volantu nějak "škrkne" a nejde to nastartovat a rosvítí se kontrolka žhavení. Někdy pomůže, když dám volant do dolní polohy...

Mám pocit, jako by tam něco dřelo při odemykání volantu.

Prosím nevíte někdo, jak se k tomu sloupku řízení dostat? Zkoušel jsem odšroubovat ten plastový kryt pod volantem, vycvaknul jsem packy uprostřed, ale ještě to nějak drží pod volantem.

Díky za radu

Dan

Uživatelský avatar
fx99
Závodník
Závodník
Příspěvky: 513
Registrován: 02.05.2008 19:24
Bydliště: KLADNO

Re: Porucha zámku řízení

Příspěvek od fx99 »

:mrgreen: musiš pootočit volant a uvidíš dva šrouby,takže tak :wink:

Sefo
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 30
Registrován: 02.12.2009 17:14

Re: Porucha zámku řízení

Příspěvek od Sefo »

To je ale velkej shit, mě to teď naštěstí tak asi měsíc funguje OK, ale nechtěl bych aby mě to třeba na horách někde v Italii nechalo na holičkách...
Fakt v toto auto už moc důvěru nemám....škoda to jsem ho měl tak rád

zdansky46
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 5
Registrován: 27.07.2008 11:50

Sloupek řízení

Příspěvek od zdansky46 »

Zdravím mám takový dotez,kdo dělá passaty tak se určitě setkal s poruchou zámku sloupku řízení.
Ve VW se mění sloupek řízení+ř.j komfortu,pak je vše O.K.cena cca 18000kč.Ale nemá někdo postup jak by se to dalo,obejít aniž by se museli měnit díly?Závada se projevuje tak,že někdy se neodemkne volant,až se na x-tý pokus odblukuje aretace volantu,motor nastartuje a vzápětí zhasne.protože neodblokuje imobilizér.závada se projevuje cca 5x do týdne.a intervali se skracují a nakonec to řeší...odtahovka.Mám jeden sloupek rozdělaný,k němu schémata.tak jesli někdo ví jak na to,tak budu rád za rady.klidně i osobní kontakt děkuji

Sefo
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 30
Registrován: 02.12.2009 17:14

Re: Sloupek řízení

Příspěvek od Sefo »

Zdar mám to samé, ale přišel jsem na jeden trik, jak to celkem spolehlivě odstranit bez nutné výměny jakýchkoliv komponent. Teda nevim jestli to neni jen štěstí. Když se klíček vyndavá ze zdířky, tak má jakoby 2 polohy, dřív jsem ho vždy rovnou vyndal ven a neřešil nic, ale pak se mi stávalo to co tobě. Když ale ten klíček vyndáš nejdřív do té první polohy, pak slyšíš jak se zamkne volant a teprve potom ho vyndám ven, tak už se mi tato závada znovu neobjevila, už měsíc to takhle dělám a je to zatím v poho....

Uživatelský avatar
Palko
Pilot
Pilot
Příspěvky: 748
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: ZLÍN
Kontaktovat uživatele:

Re: Porucha zámku řízení

Příspěvek od Palko »

Sefo píše:To je ale velkej shit, mě to teď naštěstí tak asi měsíc funguje OK, ale nechtěl bych aby mě to třeba na horách někde v Italii nechalo na holičkách...
Fakt v toto auto už moc důvěru nemám....škoda to jsem ho měl tak rád
Teď už ho nemáš rád když ho nechceš dát opravit, to jen budeš čekat až s tebou vyjebe kdy to budeš nejmíň čekat?
Opravdu zvláštní přístup... :roll:
Laser aréna ve Zlíně http://www.zona123.cz

Sefo
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 30
Registrován: 02.12.2009 17:14

Re: Porucha zámku řízení

Příspěvek od Sefo »

Palko píše:
Sefo píše:To je ale velkej shit, mě to teď naštěstí tak asi měsíc funguje OK, ale nechtěl bych aby mě to třeba na horách někde v Italii nechalo na holičkách...
Fakt v toto auto už moc důvěru nemám....škoda to jsem ho měl tak rád
Teď už ho nemáš rád když ho nechceš dát opravit, to jen budeš čekat až s tebou vyjebe kdy to budeš nejmíň čekat?
Opravdu zvláštní přístup... :roll:
Jo já bych ho nechal opravit, ale nějak nevim co dřív bych musel nechat dělat aby to bylo na chvíli v poho. Dohromady by to byla oprava počítám tak 30 tis. Zámek řízení sloupek min 20, nefunkční stěrače kdo ví za kolik, nefunkční trubka....spíš se bojím co to bude dál. Na toto fakt u aut nejsem zvyklej..měl jsem jich už dost, ale takhle se žádný jiný auto nechovalo. Přitom já se k nim chovám tak krásně....

LUKAS 3C
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 6
Registrován: 23.12.2009 18:58

Re: Porucha zámku řízení

Příspěvek od LUKAS 3C »

Odomkne mi volant na niekolký krát a vôbec sa mi nerosvietia BUDIKY...uplne to nereaguje až potom ked sto krat vytiahnem a dam naspať klúc,,,,,,,, KDE MOZE BYT CHYBA...????? (nedá sa ta ten stlpik riadenia Opraviť,ked to bude v tom ???

Uživatelský avatar
pásovec
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 5487
Registrován: 25.03.2008 20:26
Bydliště: Praha

Re: Porucha zámku řízení

Příspěvek od pásovec »

To sefo: Hele Passatosi, koupil jsi první sérii, to je blbý, tam to neměli vychytaný... Záleží v jakym je stavu ta kára. Počítej ještě možná s palivym čerpadlem a pak by moh bejt klid :-)
Dodo Juice,Microfiber Madness,Autoglym,Meguiars,Swissvax,Raceglaze,Carpro a další..
http://www.detailingclub.cz" onclick="window.open(this.href);return false;
Obrázek

LUKAS 3C
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 6
Registrován: 23.12.2009 18:58

Re: Porucha zámku řízení

Příspěvek od LUKAS 3C »

Cavte passsatáci ,,,,,,

TAK CO .....este nikdo neprisiel nato ako opravit stlpik riadenia bez vymeny druheho <<<< ???

Uživatelský avatar
misapietro
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 42
Registrován: 13.06.2008 09:12

Re: Porucha zámku řízení

Příspěvek od misapietro »

Ahoj,
tak dneska jsem až po 15min nastartoval auto, nejdřív se mi zobrazovala chyba Prorucha zámku žízení a když jsem konečně začal žhavit a nastartoval jsem, tak to hned chcíplo, začl blikat kontrolka žhavení a oběvla se hlaška Motor do dílny. Po několikátém vytahavání a startování jsem naštěstí nastartoval, ale byl to šok!!!!
Trošku jsem si pročetl téma a zjistil jsem, že je to závada v sloupku řízení, komfortní jednotka a zámek řízení. Mohl by mi někdo říci čísla dílů a jestli už má někdo zkušenosi s opravou a jak to vše probíhalo? Potřeboval bych to opravit co nejdřív.

Všem díky
VW PASSAT VARIANT 2.0TDI DSG Sportline

Odpovědět

Zpět na „Passat 3C / CC“