Porucha zámku řízení

2005 - 20..

Moderátoři: KJirka, ejne, pásovec

Pravidla fóra
Moji milí příznivci nových Passatů, předtím než založíte nové téma důkladně projděte FAQ a ostatní témata, případnì použijte VYHLEDÁVÁNÍ.
Fotky svých Passatů vkládejte do podsekce (ne)Jen můj Passat 3C / CC a nezapomeňte u fotek mazat RZ.
Poptávky a nabídky do této sekce nepatří. Neslušná, hrubá, výhružná slova a jinak zákonem nepřijatelné texty budou smazána.
S problémy týkající se chodu sekce se na mě obracejte v SZ.
pásovec
Odpovědět
Hesek
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 7
Registrován: 03.06.2010 19:03

Re: Porucha zámku řízení

Příspěvek od Hesek »

Opravujem to na Slovensku asi 10 km od hranice s ČR, po dialnici Praha - Bratislava je to 2,5h + možnosť pozrieť Slovensko, južnú Moravu, víno, zámok Lednice....

Uživatelský avatar
halajcik
Řidič
Řidič
Příspěvky: 71
Registrován: 26.04.2010 09:15

Re: Porucha zámku řízení

Příspěvek od halajcik »

Začínam mať podozrenie, že celý ten systém zamykania a odomykania volantu je veľmi náchylný na pokles napätia batérie. Mne to totiž robí len ráno (keď auto celú noc stojí) po tom, čo prejdem cca 30 km sa batéria dobije, tak zase 5-6 hod je to OK. Popoludní (cestou z práce) to zablbne iba občas. (Podľa toho, ako auto dlho stojí). Samozrejme, keď zabehnem len niekam cez víkend do marketu pár km z domova (5-10km) nemá batéria čas sa dobiť. Ale ráno mi to už blbne pravidelne. Štartér síce točí bez chyby, takže na začiatku som tú batériu hneď vylúčil z možných riešení, ale čím ďalej si to detailnejšie všímam, začínam to prikladať práve tej batérke. Mám rok výroby 12/2005, batéria je tam ešte pôvodná a do toho kaslíku by sa určite vošla aj väčšia (silnejšia) než ktorá tam je od výrobcu.

Michal

Uživatelský avatar
halajcik
Řidič
Řidič
Příspěvky: 71
Registrován: 26.04.2010 09:15

Re: Porucha zámku řízení

Příspěvek od halajcik »

Teď jsem si domluvil s kámošem na zkušebním zapůjčení nové baterie z M Vito. Přehodíme si to na 3-4 dny. Věřím, že tím se to potvrdí. Pak samozřejmě napíšu výsledek. ;-)

Michal

Uživatelský avatar
halajcik
Řidič
Řidič
Příspěvky: 71
Registrován: 26.04.2010 09:15

Re: Porucha zámku řízení

Příspěvek od halajcik »

Tak bohužel - výměna akumulátoru tomu nepomohla... :cry: :x
Co někdo další? Jezdit s tím až někam k BA se mi moc nechce.

Uživatelský avatar
halajcik
Řidič
Řidič
Příspěvky: 71
Registrován: 26.04.2010 09:15

Re: Porucha zámku řízení

Příspěvek od halajcik »

Hesek píše:Opravujem to na Slovensku asi 10 km od hranice s ČR, po dialnici Praha - Bratislava je to 2,5h + možnosť pozrieť Slovensko, južnú Moravu, víno, zámok Lednice....
Ahoj, tak nám ještě řekni, kolik oprava u tebe stojí. Už ta cesta totiž nevyjde nejlevněji.

Hesek
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 7
Registrován: 03.06.2010 19:03

Re: Porucha zámku řízení

Příspěvek od Hesek »

Opravujem to za 200 Eur.

Uživatelský avatar
ras11
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 19
Registrován: 24.02.2006 21:02
Kontaktovat uživatele:

Re: Porucha zámku řízení

Příspěvek od ras11 »

halajcik píše:Je to elektronická, alebo mechanická závada?
no pokiaľ viem, tak jedna z tých závad tkvie v tom, že nejaký motor nedotlačí dostatočne na mikrospínač, ktorý následne vyhodnotí neodomknutie stĺpika alebo niečo v tom zmysle. Ale verím, že chlapík to má zmaknuté a rieši tam aj niečo naviac - nechcem kaziť obchod, možno budem musieť využiť služby.

Uživatelský avatar
supsak
Řidič
Řidič
Příspěvky: 100
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Porucha zámku řízení

Příspěvek od supsak »

Ahojte
Ak , by niekto z okolia vychodu potreboval opravit, snad to dokazem, chcelo to patrania vyskumu, merania a vniknut do toho celeho systemu, pytal som sa..., ked som potreboval poradit/sak je to aj v predchadzajucich prispevkoch/, ale je to know-how , asi kazdeho opravara a nikto neodpovedal ani neporadil, tak ani ja nep.......
Jaro

Uživatelský avatar
ras11
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 19
Registrován: 24.02.2006 21:02
Kontaktovat uživatele:

Re: Porucha zámku řízení

Příspěvek od ras11 »

Toto je pekný príspevok, zdravím ťa...
Ja viem ako v ecu odstrániť EGR ventil (nebude chodiť, nebude špiniť a hlavne nebude problém s kontrolkou),
vymením za tvoje super know-how ak by si chcel. Toto je fórum - aby sme si pomáhali, čo je toto za prístup?! (kľudne cez pm napíš čosi)

ps: som z východu, ty si odkiaľ presne?

supsak píše:Ahojte
Ak , by niekto z okolia vychodu potreboval opravit, snad to dokazem, chcelo to patrania vyskumu, merania a vniknut do toho celeho systemu, pytal som sa..., ked som potreboval poradit/sak je to aj v predchadzajucich prispevkoch/, ale je to know-how , asi kazdeho opravara a nikto neodpovedal ani neporadil, tak ani ja nep.......
Jaro
Passat B5.5 1.8T TipTronic
Passat Variant, 2006, 1,9TDI, rodinný leňochod... EGR-OFF, cez ECU
http://www.techart.sk" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.bross.sk" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
duffo
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 283
Registrován: 05.02.2009 22:14
Bydliště: BA - SL

Re: Porucha zámku řízení

Příspěvek od duffo »

hmm a ja som si myslel ze forum je tu hlavne preto aby si klubaci pomahali a tu to vyzera ze kazdy co zisti ako vyriesit nejaky problem si z toho robi business...... :twisted:

Uživatelský avatar
supsak
Řidič
Řidič
Příspěvky: 100
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Porucha zámku řízení

Příspěvek od supsak »

Tebe dakto pomohol?, mne nie?

Uživatelský avatar
duffo
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 283
Registrován: 05.02.2009 22:14
Bydliště: BA - SL

Re: Porucha zámku řízení

Příspěvek od duffo »

no neviem ako je to u vas v cz, ale ja mozem povedat ze ano pomohol a nie iba jeden clovek ale zopar klubakov.....

Uživatelský avatar
supsak
Řidič
Řidič
Příspěvky: 100
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Porucha zámku řízení

Příspěvek od supsak »

Asi som sa zle vyjadril, jedna sa v konkretnom pripade, kde je to take cele chulostive....., sak citaj predchadzajuce prispevky.
Sam som bol v tej situacii , co aj kopec inych co stym maju problem a neboj sa nesetril ma nikto a aj dost ma to stalo.
Jaro

Uživatelský avatar
ras11
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 19
Registrován: 24.02.2006 21:02
Kontaktovat uživatele:

Re: Porucha zámku řízení

Příspěvek od ras11 »

nasralo ma to asi dvakrát parádne, mám to celé rozhodené teraz, fakt zábava dostať sa k tomu...
co som vyskúmal? sú tam 2 mikrospínače, ale tie sú ok - podľa toho čo som nameral. Takže predbežne neviem čo ďalej, ale po nejakých testoch som prišiel na to, že keď ten zamok nezareaguje dosť rychlo, skúša odomykať na viackrát a potom to je dosrané. Dám vedieť keď na čosi dojdem...

moje pocity vystihol chlapík pár príspevkov vyššie "Je mi na blití co jsem si to koupil" :lol: :lol: :lol:
Passat B5.5 1.8T TipTronic
Passat Variant, 2006, 1,9TDI, rodinný leňochod... EGR-OFF, cez ECU
http://www.techart.sk" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.bross.sk" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
ras11
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 19
Registrován: 24.02.2006 21:02
Kontaktovat uživatele:

Re: Porucha zámku řízení

Příspěvek od ras11 »

takže spejem asi k výmene, ten zámok je dosraný - nerozchodím ho.
Je možné kúpiť druhý a prehodiť? Vnútri to vyzerá veľmi podozrivo, neverím že ten procesor je tam len kvôli zamykaniu volantu... Poprosím o nejaké detailné info čo ma čaká, dík.
Passat B5.5 1.8T TipTronic
Passat Variant, 2006, 1,9TDI, rodinný leňochod... EGR-OFF, cez ECU
http://www.techart.sk" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.bross.sk" onclick="window.open(this.href);return false;

Odpovědět

Zpět na „Passat 3C / CC“