Osvětlení SPZ led diodami

2005 - 20..

Moderátoři: KJirka, ejne, pásovec

Pravidla fóra
Moji milí příznivci nových Passatů, předtím než založíte nové téma důkladně projděte FAQ a ostatní témata, případnì použijte VYHLEDÁVÁNÍ.
Fotky svých Passatů vkládejte do podsekce (ne)Jen můj Passat 3C / CC a nezapomeňte u fotek mazat RZ.
Poptávky a nabídky do této sekce nepatří. Neslušná, hrubá, výhružná slova a jinak zákonem nepřijatelné texty budou smazána.
S problémy týkající se chodu sekce se na mě obracejte v SZ.
pásovec
Odpovědět
Uživatelský avatar
Honza23
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 34
Registrován: 22.02.2012 14:03

Re: Osvětlení SPZ led diodami

Příspěvek od Honza23 »

Ještě odkaz , kde jsem koupil..

http://www.prodejdilu.cz/cs/nahradni-di ... stu95cob01" onclick="window.open(this.href);return false;
Touareg 5.0TDI V10 INDIVIDUAL@Passat 1.9TDI Comfortline

Moral3z
Závodník
Závodník
Příspěvky: 590
Registrován: 11.01.2014 17:01
Bydliště: Kolín

Re: Osvětlení SPZ led diodami

Příspěvek od Moral3z »

Takže na Passat variant je velikost 36mm?

Uživatelský avatar
Archie
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2047
Registrován: 17.08.2009 01:01
Bydliště: kousek od Kladna

Re: Osvětlení SPZ led diodami

Příspěvek od Archie »

Honza23 píše:Ahoj lidi, přidám své zkušenosti, momentálně používám tyto sufid cob led a jsou v pohodě, už je budu mít skoro rok a fungujou bezproblému a světlo též super i barevně.(pořád stejná barva, žádné namodralé nebo fialové světlo)
Ještě odkaz , kde jsem koupil..http://www.prodejdilu.cz/cs/nahradni-di ... -stu95cob0" onclick="window.open(this.href);return false;
S odběrem 10mA, jak je psáno v popisu na odkazu, to zcela jistě generuje chybu prasklé žárovky. Pokud k nim nemáš paralelně připojenej odpor pro zvýšení odběru.
Ještě by mohl být ten odpor zašitej v tom chladiči, ale prodejce se o tom v popisu nezmiňuje. Že by ho tam schovali, spolu s "elektonikou hlídající konstatní proud" :laugh: (tipuji, že na 100% je ta elektronika jen odpor v serii).
Bye A.
___________________________________________________
VW Passat 3C Variant 2.0 TDI CBAB 2010 BlueMotion

Moral3z
Závodník
Závodník
Příspěvky: 590
Registrován: 11.01.2014 17:01
Bydliště: Kolín

Re: Osvětlení SPZ led diodami

Příspěvek od Moral3z »

Tak právě jsem se pokusil vyměnit osvětlení spz za ledky. Když jsem dal jednu tak oka.. když jsem dal obě, tak se na chvíli rozsvítily a konec. Pak jsem to různě zkoušel prohazovat a odcházím od auta s tím, že nesvítí už vůbec nic... tak doufám, že ty původní jenom praskly, protože jinak fakt nevím :/ Všem to šlo jen plug and play? Jsou to klasické ledky s odporem a chlazením... :(

EDIT: neví někdo, kde je pojistka na osvětlení SPZ? :?:

Uživatelský avatar
Archie
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2047
Registrován: 17.08.2009 01:01
Bydliště: kousek od Kladna

Re: Osvětlení SPZ led diodami

Příspěvek od Archie »

1) Dej tam nazpět žárovky a má po problému.
2) ve druhém kole s LEDkama použij takové, které jsou CAN friendly - tzn. mají dostatčený odběr, aby je auto nevyhodnotilo jako prasklou žárovku a neodpojilo
:pleasantry:
Bye A.
___________________________________________________
VW Passat 3C Variant 2.0 TDI CBAB 2010 BlueMotion

Moral3z
Závodník
Závodník
Příspěvky: 590
Registrován: 11.01.2014 17:01
Bydliště: Kolín

Re: Osvětlení SPZ led diodami

Příspěvek od Moral3z »

Tyhel by měly být. Jsou to tyto (ne konkrétně z toho shopu): http://www.xenony-zlin.cz/led-zarovky/l ... 36-mm-bila" onclick="window.open(this.href);return false;

Probélm je, že jsem tam dal zpět původní žárovky, ale také nesvítí... :D

Uživatelský avatar
pasat
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3451
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: kósek od Kladna

Re: Osvětlení SPZ led diodami

Příspěvek od pasat »

A startoval jsi motor?

Moral3z
Závodník
Závodník
Příspěvky: 590
Registrován: 11.01.2014 17:01
Bydliště: Kolín

Re: Osvětlení SPZ led diodami

Příspěvek od Moral3z »

Jojo zkoušel jsem to a stejnak nic... zkusim pohledat pojistky, jestli se neodporoučela...

Uživatelský avatar
Honza23
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 34
Registrován: 22.02.2012 14:03

Re: Osvětlení SPZ led diodami

Příspěvek od Honza23 »

Archie píše:
Honza23 píše:Ahoj lidi, přidám své zkušenosti, momentálně používám tyto sufid cob led a jsou v pohodě, už je budu mít skoro rok a fungujou bezproblému a světlo též super i barevně.(pořád stejná barva, žádné namodralé nebo fialové světlo)
Ještě odkaz , kde jsem koupil..http://www.prodejdilu.cz/cs/nahradni-di ... -stu95cob0" onclick="window.open(this.href);return false;
S odběrem 10mA, jak je psáno v popisu na odkazu, to zcela jistě generuje chybu prasklé žárovky. Pokud k nim nemáš paralelně připojenej odpor pro zvýšení odběru.
Ještě by mohl být ten odpor zašitej v tom chladiči, ale prodejce se o tom v popisu nezmiňuje. Že by ho tam schovali, spolu s "elektonikou hlídající konstatní proud" :laugh: (tipuji, že na 100% je ta elektronika jen odpor v serii).
Kdyby mi hlásily chybu , tak to tu asi nedoporučuju :negative: , takže nějaký odpor jsem vůbec neřešil...Ale třeba u Touarega mi to prasklou žárovku hlásí, takže jsem dal jiný.
Touareg 5.0TDI V10 INDIVIDUAL@Passat 1.9TDI Comfortline

Uživatelský avatar
Archie
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2047
Registrován: 17.08.2009 01:01
Bydliště: kousek od Kladna

Re: Osvětlení SPZ led diodami

Příspěvek od Archie »

Honza23 píše:Kdyby mi hlásily chybu , tak to tu asi nedoporučuju :negative: , takže nějaký odpor jsem vůbec neřešil...Ale třeba u Touarega mi to prasklou žárovku hlásí, takže jsem dal jiný.
Tvl si se probudil po dvou měsících :laugh: :laugh: :laugh:

Pokud ti chybu nehlásily, tak byla chyba v jejich popisu na webu prodejce. 10 mA fakt na to, aby pašík nevyhodnotil žárovku jako "v řiti", nestačí.
Bye A.
___________________________________________________
VW Passat 3C Variant 2.0 TDI CBAB 2010 BlueMotion

Moral3z
Závodník
Závodník
Příspěvky: 590
Registrován: 11.01.2014 17:01
Bydliště: Kolín

Re: Osvětlení SPZ led diodami

Příspěvek od Moral3z »

Tak dneska jsem vyměnil zase zpět ledky za sulfitky a fungujou - naštěstí.. takže odešly obě naráz... a asi u toho i zůstanu..koukám, že experimentovat se moc neoplatí... :?

Uživatelský avatar
Honza23
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 34
Registrován: 22.02.2012 14:03

Re: Osvětlení SPZ led diodami

Příspěvek od Honza23 »

Archie píše:
Honza23 píše:Kdyby mi hlásily chybu , tak to tu asi nedoporučuju :negative: , takže nějaký odpor jsem vůbec neřešil...Ale třeba u Touarega mi to prasklou žárovku hlásí, takže jsem dal jiný.
Tvl si se probudil po dvou měsících :laugh: :laugh: :laugh:

Pokud ti chybu nehlásily, tak byla chyba v jejich popisu na webu prodejce. 10 mA fakt na to, aby pašík nevyhodnotil žárovku jako "v řiti", nestačí.
Tak tam napiš, ať můžeš klidně spát, tak jako já :zzz: :wink:
Touareg 5.0TDI V10 INDIVIDUAL@Passat 1.9TDI Comfortline

Uživatelský avatar
Archie
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2047
Registrován: 17.08.2009 01:01
Bydliště: kousek od Kladna

Re: Osvětlení SPZ led diodami

Příspěvek od Archie »

Honza23 píše:
Archie píše:Tvl si se probudil po dvou měsících :laugh: :laugh: :laugh:
Pokud ti chybu nehlásily, tak byla chyba v jejich popisu na webu prodejce. 10 mA fakt na to, aby pašík nevyhodnotil žárovku jako "v řiti", nestačí.
Tak tam napiš, ať můžeš klidně spát, tak jako já :zzz: :wink:
No mě je to šumák, já s LEDkama trabl nemám, takže jsem v klidu. Ale popisy na některých e-shopech jsou kapitola sama o sobě. A u některých i to zboží co prodávají. :pleasantry: Říká se nakupuj u odborníka - což ten tebou doporučený asi nebude :pleasantry:
Bye A.
___________________________________________________
VW Passat 3C Variant 2.0 TDI CBAB 2010 BlueMotion

ricom
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 7993
Registrován: 02.06.2009 12:45
Bydliště: v prdeli

Re: Osvětlení SPZ led diodami

Příspěvek od ricom »

Moral3z píše:Tak dneska jsem vyměnil zase zpět ledky za sulfitky a fungujou - naštěstí.. takže odešly obě naráz... a asi u toho i zůstanu..koukám, že experimentovat se moc neoplatí... :?
to určitě ne a taky se nevyplatí na nich šetřit.. stačí dát pořádné a máš klid :good:

Moral3z
Závodník
Závodník
Příspěvky: 590
Registrován: 11.01.2014 17:01
Bydliště: Kolín

Re: Osvětlení SPZ led diodami

Příspěvek od Moral3z »

Rád dám pořádné a připlatim si..bohužel na všech shopech co sem našel vypadají, že jsou stejnak z číny za pár kaček...

Odpovědět

Zpět na „Passat 3C / CC“