Problem z radenim prevodovka M6 Motor 2,0tdi kod BMP

2005 - 20..

Moderátoři: KJirka, ejne, pásovec

Pravidla fóra
Moji milí příznivci nových Passatů, předtím než založíte nové téma důkladně projděte FAQ a ostatní témata, případnì použijte VYHLEDÁVÁNÍ.
Fotky svých Passatů vkládejte do podsekce (ne)Jen můj Passat 3C / CC a nezapomeňte u fotek mazat RZ.
Poptávky a nabídky do této sekce nepatří. Neslušná, hrubá, výhružná slova a jinak zákonem nepřijatelné texty budou smazána.
S problémy týkající se chodu sekce se na mě obracejte v SZ.
pásovec
Uživatelský avatar
Maco74
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 40
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: SK TN

Problem z radenim prevodovka M6 Motor 2,0tdi kod BMP

Příspěvek od Maco74 »

Prosim o radu . Mám problémy pri radení rýchlostných stupnov za jazdy aj v klude.
Pri preradovaní z jedničky do dvojky mi to normálne zasekne a nedá sa zaradit a ked zoslapnem zovu spojku tak ju zaradim ked sa prevodovka zohreje tak potom je este väcsi problem z radenim ale uz vsetkych rychlosti.
Ked tam dam jednotku tak stačí že povolím spojku o 1 milimeter , skutočne o jeden milimeter auto sa rázne da do pohybu a uz dlhsí cas ani nemusím povolit spojku (je stále vytlačená) a auto je v zábere a chce ísť vpred.Mechanik mi povedal ze na tychto prevodovkach sa uvolnuje predlohova hriadel .Hovoril ze ma mechanika na prevodovky ktory to vie odstranit nejakym vymedzovacim kruzkom v prevodovke.Prosim poradte

Uživatelský avatar
Maco74
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 40
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: SK TN

Re: Problem z radenim prevodovka M6 Motor 2,0tdi kod BMP

Příspěvek od Maco74 »

Este mi poradte ci do passatu 2,0tdi 103kW B6 3/2005 kod motora BMP z octavie II z kodom motora BMM.Dakujem za odpoved

Uživatelský avatar
ejne
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1520
Registrován: 14.09.2008 17:43
Bydliště: SVK ( SLC, SL )
Kontaktovat uživatele:

Re: Problem z radenim prevodovka M6 Motor 2,0tdi kod BMP

Příspěvek od ejne »

ja mam presne ten isty motor ale ja mam problem na prevodovke ze mi odyslo puzdro loziska na jednej hriadeli zhanam druhu prevodovku aj z nejakej buracky ( totalky ) za rozumnu cenu na tento motor moze pouzit prevodovky:


HDV ( mam ja teraz )
JLU
JRD
KDN
KNS
KXX

vsetko su to prevodovky : 02QD

PS: ak by niekto mal nieco na predaj poprosim nech sa ozve cez PM. dik
VW Passat 2.0 103kw Sportline = Moje presuvadlo
Najväčšou hrozbou v cestnej premávke sú autá, ktoré sú rýchlejšie než schopnosť ich vodičov myslieť

Uživatelský avatar
mrmaryII
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1262
Registrován: 24.03.2009 13:07
Bydliště: Kosice, SVK

Re: Problem z radenim prevodovka M6 Motor 2,0tdi kod BMP

Příspěvek od mrmaryII »

...ano moze to byt volou na predlohovom hriadeli, ale tiez zavzdusnenou spojkou. Treba pozriet najprv tu spojku a ak to nezaberie, vymedzit prevodovku. Skor nez umrie.
When you play with fire, there is a 50/50 chance something will go wrong, and nine times out of ten it does.

Uživatelský avatar
zbuj
Závodník
Závodník
Příspěvky: 654
Registrován: 15.01.2009 16:43
Bydliště: Momentálně UK

Re: Problem z radenim prevodovka M6 Motor 2,0tdi kod BMP

Příspěvek od zbuj »

To Maco 74: Byt tebou bych se spise nez na prevodovku dival po spojce, pokud jsi ji uz nemenil.....
Podle toho co pises, tak to vipada obdobne jako mel kamos na B5-ce...

Uživatelský avatar
Maco74
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 40
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: SK TN

Re: Problem z radenim prevodovka M6 Motor 2,0tdi kod BMP

Příspěvek od Maco74 »

Spojka odvzdusnena problem z radenim pokracuje ide sa na vymenu prevodovky a komplet lamely.Ak vie niekto poradte ci pasne prevodovka z octavie 2,0tdi 103kW kod motora BMM do passatu 2,0tdi 103kW kod motora BMP.Nemam to kde zistit lebo nemam kod prevodovky z tej octavie.Dik za odpoved.

Uživatelský avatar
pásovec
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 5487
Registrován: 25.03.2008 20:26
Bydliště: Praha

Re: Problem z radenim prevodovka M6 Motor 2,0tdi kod BMP

Příspěvek od pásovec »

Mohlo by to pasovat podle me :-)

Uživatelský avatar
ejne
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1520
Registrován: 14.09.2008 17:43
Bydliště: SVK ( SLC, SL )
Kontaktovat uživatele:

Re: Problem z radenim prevodovka M6 Motor 2,0tdi kod BMP

Příspěvek od ejne »

Maco74 píše:Spojka odvzdusnena problem z radenim pokracuje ide sa na vymenu prevodovky a komplet lamely.Ak vie niekto poradte ci pasne prevodovka z octavie 2,0tdi 103kW kod motora BMM do passatu 2,0tdi 103kW kod motora BMP.Nemam to kde zistit lebo nemam kod prevodovky z tej octavie.Dik za odpoved.

podla vinka zistis aku prevodovku mas v tej octavii. nooo a co ides s starou urobyt? mne treba len prazdny blok kde je hriadelo s loziskom ulozena. hmmm? ak tak hod VINko a pozreme sa ti aku prevodovku ma ta octavia. a hore som ti vypisal ake prevodovky mozu byt pouzite u BMP motora
VW Passat 2.0 103kw Sportline = Moje presuvadlo
Najväčšou hrozbou v cestnej premávke sú autá, ktoré sú rýchlejšie než schopnosť ich vodičov myslieť

Uživatelský avatar
Maco74
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 40
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: SK TN

Re: Problem z radenim prevodovka M6 Motor 2,0tdi kod BMP

Příspěvek od Maco74 »

ejne píše:
Maco74 píše:Spojka odvzdusnena problem z radenim pokracuje ide sa na vymenu prevodovky a komplet lamely.Ak vie niekto poradte ci pasne prevodovka z octavie 2,0tdi 103kW kod motora BMM do passatu 2,0tdi 103kW kod motora BMP.Nemam to kde zistit lebo nemam kod prevodovky z tej octavie.Dik za odpoved.

podla vinka zistis aku prevodovku mas v tej octavii. nooo a co ides s starou urobyt? mne treba len prazdny blok kde je hriadelo s loziskom ulozena. hmmm? ak tak hod VINko a pozreme sa ti aku prevodovku ma ta octavia. a hore som ti vypisal ake prevodovky mozu byt pouzite u BMP motora


Este neviem co je s tou starou ale pravdepodobne je uvolnena predlohova hriadel tak neviem ci ju dam rozrobit a vlozit nejake vymedzenie este sa uvidi lebo mechanik chce za to vymedzenie 300eur a ja som pocul ale neviem ci je to pravda ze ked sa prevodovka rozoberie tak potom uz je hlucnejsia.Ja som zohnal za 400-450 jazdenu tak neviem.Keby som kupil druhu tak sa ozvem hadam sa nejak dohodneme.

Uživatelský avatar
mrmaryII
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1262
Registrován: 24.03.2009 13:07
Bydliště: Kosice, SVK

Re: Problem z radenim prevodovka M6 Motor 2,0tdi kod BMP

Příspěvek od mrmaryII »

Ak sa prevodovka rozoberie a spravne zlozi a mechanik nie je masiar, tak nema preco hucat. Samozrejme s dodrzanim urcitych postupov a zasad. Niekedy sa neda ani vyhnut niektorym pripravkom. Dovolim si pochybovat, ze si mechanik do garaze, alebo maleho servisu kupi pripravky VW, ked robi prevodovku rovnakeho typu raz za rok, alebo aj zriedkavejsie. Je to pomerne draha zalezitost. Ale ak najdes cloveka, ktory sa tomu venuje seriozne, tak za dobru pracu tych 300 nie je vela a hluk nebude.
When you play with fire, there is a 50/50 chance something will go wrong, and nine times out of ten it does.

Uživatelský avatar
lukasko144
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2526
Registrován: 25.06.2009 21:40
Bydliště: Malacky, SR
Kontaktovat uživatele:

Re: Problem z radenim prevodovka M6 Motor 2,0tdi kod BMP

Příspěvek od lukasko144 »

Ja som mal tiez teraz rozoberanu prevodovku v origo servise, ked mi menili synchro kruzky, tak som zvedavy, ked mi auto vratia, ci bude prevodovka hlucnejsia. Osobne si myslim, ze nema byt preco a bude taka ako pred rozobratim ..
06/2009: Passat Variant 2.0 TDI 2008 103 kW BKP 4Motion Highline Foto CZ , Foto SK
07/2007 - 05/2009: Skoda Fabia 1.4 MPI Foto
12/2006 - 06/2007: Skoda 130 Foto

Uživatelský avatar
Maco74
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 40
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: SK TN

Re: Problem z radenim prevodovka M6 Motor 2,0tdi kod BMP

Příspěvek od Maco74 »

ejne píše:
Maco74 píše:Spojka odvzdusnena problem z radenim pokracuje ide sa na vymenu prevodovky a komplet lamely.Ak vie niekto poradte ci pasne prevodovka z octavie 2,0tdi 103kW kod motora BMM do passatu 2,0tdi 103kW kod motora BMP.Nemam to kde zistit lebo nemam kod prevodovky z tej octavie.Dik za odpoved.

podla vinka zistis aku prevodovku mas v tej octavii. nooo a co ides s starou urobyt? mne treba len prazdny blok kde je hriadelo s loziskom ulozena. hmmm? ak tak hod VINko a pozreme sa ti aku prevodovku ma ta octavia. a hore som ti vypisal ake prevodovky mozu byt pouzite u BMP motora
Ti si mal na prevodovke tu asi tu istu poruchu ako ja ,tiez ti sem tam neslo dobre radit rychlosti?Posudzujem podla toho ze mas vydrate sedlo na lozisko v bloku prevodovky.

Uživatelský avatar
Maco74
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 40
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: SK TN

Re: Problem z radenim prevodovka M6 Motor 2,0tdi kod BMP

Příspěvek od Maco74 »

ejne,.Viem ze si vypisal prevodovky ake mozu ist na moj motor ale nahodou tuto tam nedam je z golfa 2,0 103kW kod prevodovky GRF.

Uživatelský avatar
ejne
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1520
Registrován: 14.09.2008 17:43
Bydliště: SVK ( SLC, SL )
Kontaktovat uživatele:

Re: Problem z radenim prevodovka M6 Motor 2,0tdi kod BMP

Příspěvek od ejne »

podla toho co mam ja info tak prevodovka GRF ( tiez typ 02QD ako HDV ) je urcena pre motory AZV ( 100kw ), BKD (103 kw ). ono to moze byt to iste ako HDV ale uchytenie moze byt ine . mozno spojka je tam ina to ti uz neviem povedat. ale najlepsie je tam dat taku aka ma byt.
Ja idem teraz menit celuprevodovku kvoli jednemu lozisku ak chces mozem ti posunut moju potom mam tam aj novy hriadel aj loziska tak znej mozes pouzit co potrebujes. ona je cela vpohode len jedno puzdro v bloku mam vydrate takze kvoli tomu to menim. ale hriadele vovnutri mam nove.....
takto mi aspon nebude doma lezat ale niekto znej nieco pouzije a bude spokojny
VW Passat 2.0 103kw Sportline = Moje presuvadlo
Najväčšou hrozbou v cestnej premávke sú autá, ktoré sú rýchlejšie než schopnosť ich vodičov myslieť

Uživatelský avatar
Maco74
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 40
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: SK TN

Re: Problem z radenim prevodovka M6 Motor 2,0tdi kod BMP

Příspěvek od Maco74 »

ejne píše:podla toho co mam ja info tak prevodovka GRF ( tiez typ 02QD ako HDV ) je urcena pre motory AZV ( 100kw ), BKD (103 kw ). ono to moze byt to iste ako HDV ale uchytenie moze byt ine . mozno spojka je tam ina to ti uz neviem povedat. ale najlepsie je tam dat taku aka ma byt.
Ja idem teraz menit celuprevodovku kvoli jednemu lozisku ak chces mozem ti posunut moju potom mam tam aj novy hriadel aj loziska tak znej mozes pouzit co potrebujes. ona je cela vpohode len jedno puzdro v bloku mam vydrate takze kvoli tomu to menim. ale hriadele vovnutri mam nove.....
takto mi aspon nebude doma lezat ale niekto znej nieco pouzije a bude spokojny
Do ktoreho bloku ti to vydralo ten co je blizsie k motoru alebo ten dalej,predpokladam ze ten co je dalej.Teraz ju mas asi rozrobenu ked vies je je zle to puzdro?Ja mam teraz prevodovku JLU a vraj sa tiez montovala na Golf.Napis co by si chcel za nu a ked tak hod cislo tel.na SZ.Zatial dik.

Odpovědět

Zpět na „Passat 3C / CC“