webasto nezavisle topeni

2005 - 20..

Moderátoři: KJirka, ejne, pásovec

Pravidla fóra
Moji milí příznivci nových Passatů, předtím než založíte nové téma důkladně projděte FAQ a ostatní témata, případnì použijte VYHLEDÁVÁNÍ.
Fotky svých Passatů vkládejte do podsekce (ne)Jen můj Passat 3C / CC a nezapomeňte u fotek mazat RZ.
Poptávky a nabídky do této sekce nepatří. Neslušná, hrubá, výhružná slova a jinak zákonem nepřijatelné texty budou smazána.
S problémy týkající se chodu sekce se na mě obracejte v SZ.
pásovec
Odpovědět
Uživatelský avatar
protecta.sk
Řidič
Řidič
Příspěvky: 157
Registrován: 28.12.2009 21:53
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: webasto nezavisle topeni

Příspěvek od protecta.sk »

Ahojte,

no tak som sa na 80% rozhodol ist do webasto namiesto alarmu s dialkovym startom.

Co som si nasiel budem potrebovat samotne webasto a podla vsetkeho aj nove ovladanie climatroniku a aj asi telestar ovladac. Chcem aby to bezalo po Cane tak samotne vwebasto nie thermo TOP C/E ktore je analogove ale priamo pre passat 3C0 815 005 AG

toto webasto by som potom mal mat pristupne aj na MFD? alebo som uplne mimo a mam radsej kupit samotne thermo top C analogove a len dorobit.

A tu je dalsi problem, ako dorobit, nasiel som v tomto vlakne schcemy ale neviem co presne kam pripojit, chapem ze treba pripojit napajanie, cerpadlo nafty - netusim kam, vyviest vyfuk - to by sa malo dat:), pripojit niekam cerpadlo vody - teda ono to zohrieva chladiacu kvapalinu alebo co vlastne? treba to pripajat aj na klimu alebo vlastne ako to vyhreje auto

naozaj som precital toho dost ale cim viac citam tym menej chapem, preto sa radsej pytam.

mate prosim niekto skusenost s domontovanim?

Dakujem velmi pekne


edit: doplnam auto: VW passat variant 11/2007, PDF, 2.0 TDI 103 kW, ak treba este nejaky udaj dodam:)
Chcete VW nálepky, hrnčeky a pod?
Vyrezávaná reklama, reflečné nálepky (biela, čierna, rôzne farby), potlač predmetov, tričiek, hrnčeky, tašky a iné, už od 1Ks.
info@q-tek.sk alebo +421 915 835345

Uživatelský avatar
Luda
Řidič
Řidič
Příspěvky: 110
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Re: webasto nezavisle topeni

Příspěvek od Luda »

Ahoj já jsem si domontoval webasto které jsem koupil na Ebay,bylo to dost práce ale dá se to zvládnout.Budeš potřebovat Webasto Thermo top V ale musí to být standheizer(nesmí to být zuheizer to je jenom přihřívač),potom čerpadlo k nádrži,vodní hadice k motoru aby jsi mohl propojit webasto s autem(musíš je najít podle Etky já mám motor BMP),climatronic se zapínáním webasta (musí být jiný protože jinak to nefouká dovnitř),pár drátu pal.hadičku do nádrže a jěště pár věcí.Je to hodně práce ale ráno když přijdu k autu a je -8 stupnů a mám teplo v autě,ohřátý motor tak si říkám že to za tu práci stálo.Jinak topení se připojuje velice jednoduše stačí ti +,-,jeden drát na pal.čerpadlo a can high a low nic víc.Po tehle konfiguraci jde webasto ovládat přes menu maxidotu nastavíš čas,den a dobu zapnutí a má to tři předvolby.Dálkové ovládání nemusíš mít,ale mužeš si ho časem dodělat.Kdyby jsi potřeboval s čímkoli pomoct určitě ti rád pomůžu.

Uživatelský avatar
uncompromised
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2786
Registrován: 19.06.2010 22:11

Re: webasto nezavisle topeni

Příspěvek od uncompromised »

Luda: jaké jsi měl náklady ty?

já to zatím nepotřebuju, ale možná se budu stěhovat a budu bez garáže, tak se to bude hodit, možná by stačilo i analogové co nabízí kemar, protože nepotřebuju nastavovat čas, ale víc se bude hodit dálka, za jak dlouho se motor ohřeje na nejvyšší možnou teplotu?

Uživatelský avatar
tom.ik
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1327
Registrován: 07.11.2009 16:10
Bydliště: Písek ok.F-M sev.morava
Kontaktovat uživatele:

Re: webasto nezavisle topeni

Příspěvek od tom.ik »

Luda píše:Ahoj já jsem si domontoval webasto které jsem koupil na Ebay,bylo to dost práce ale dá se to zvládnout.Budeš potřebovat Webasto Thermo top V ale musí to být standheizer(nesmí to být zuheizer to je jenom přihřívač),potom čerpadlo k nádrži,vodní hadice k motoru aby jsi mohl propojit webasto s autem(musíš je najít podle Etky já mám motor BMP),climatronic se zapínáním webasta (musí být jiný protože jinak to nefouká dovnitř),pár drátu pal.hadičku do nádrže a jěště pár věcí.Je to hodně práce ale ráno když přijdu k autu a je -8 stupnů a mám teplo v autě,ohřátý motor tak si říkám že to za tu práci stálo.Jinak topení se připojuje velice jednoduše stačí ti +,-,jeden drát na pal.čerpadlo a can high a low nic víc.Po tehle konfiguraci jde webasto ovládat přes menu maxidotu nastavíš čas,den a dobu zapnutí a má to tři předvolby.Dálkové ovládání nemusíš mít,ale mužeš si ho časem dodělat.Kdyby jsi potřeboval s čímkoli pomoct určitě ti rád pomůžu.
Zdravím,koukám se v tom vyznáš,tak bych poprosil jestli by jsi mi mohl poradit jak je to s benzinovým bufikem.Mám superb 1,8T a je tam vebasto,je k němu i dalkový ovladač,ale nejde ho nijak zapnout a nejde se k němu připojit ani vagem.....píšeš tady něco o tom že ho jde nastavit i pomoci maxidotu,myslíš,že to nemuže byt jen nějak vypnute??Nevím si s tím rady,udajně je to montovane přímo ve škodovce,ale Ti si s tim taky neví rady,diky za jakoukoli radu.
SEAT ALHAMBRA 1.9 Tdi 85 kW+chip od Tdi Drapek
vw golf IV 1.9Tdi 81kW+chip
škoda SUPERB 1.8T tiptr. LPG
BMW 320i 6V,vw golf I 1.6i,golf II 1.6D,golf III 1.9D

Uživatelský avatar
Hrasko
Profík
Profík
Příspěvky: 1003
Registrován: 09.12.2009 13:58
Bydliště: ...západ SVK

Re: webasto nezavisle topeni

Příspěvek od Hrasko »

uncompromised píše:Luda: jaké jsi měl náklady ty?

já to zatím nepotřebuju, ale možná se budu stěhovat a budu bez garáže, tak se to bude hodit, možná by stačilo i analogové co nabízí kemar, protože nepotřebuju nastavovat čas, ale víc se bude hodit dálka, za jak dlouho se motor ohřeje na nejvyšší možnou teplotu?
to je velmi individualne , zalezi od pocasia vonku. Myslim , ze s to da nastavit na max 60 minut. Original zvlada aj v lete intros chladit.
= = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = =
V beznádejnej situácii je po ruke vždy jedno riešenie : kladivo
= = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = =

Uživatelský avatar
protecta.sk
Řidič
Řidič
Příspěvky: 157
Registrován: 28.12.2009 21:53
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: webasto nezavisle topeni

Příspěvek od protecta.sk »

a mate prosim aj podrobnejsi popis montaze?
Chcete VW nálepky, hrnčeky a pod?
Vyrezávaná reklama, reflečné nálepky (biela, čierna, rôzne farby), potlač predmetov, tričiek, hrnčeky, tašky a iné, už od 1Ks.
info@q-tek.sk alebo +421 915 835345

Uživatelský avatar
Luda
Řidič
Řidič
Příspěvky: 110
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Re: webasto nezavisle topeni

Příspěvek od Luda »

uncompromised : Náklady cca 13000Kč, motor má za půl hodiny cca 70 stupnu a v interiéru je teplo,zalezi jak moc chces mit ohraty vnitrek od toho se odviji rychlost zahrati motoru.

tomik.ik:předpokládá, že máš superba první generace a tam ti to přes maxidot nikdy nepujde. S tou diagnostikou leda napojit se primo na webastu a zjistit co to napise za zavadu.

protecta.sk : podrobnejsi navod nemam,ale muzu poradit kdyz budes potrebovat

Uživatelský avatar
protecta.sk
Řidič
Řidič
Příspěvky: 157
Registrován: 28.12.2009 21:53
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: webasto nezavisle topeni

Příspěvek od protecta.sk »

no to by som bol velmi rad, ceske budejovice su kusok daleko, takze osobne asi tazko:(
a ty si pouzival iba etku?
Chcete VW nálepky, hrnčeky a pod?
Vyrezávaná reklama, reflečné nálepky (biela, čierna, rôzne farby), potlač predmetov, tričiek, hrnčeky, tašky a iné, už od 1Ks.
info@q-tek.sk alebo +421 915 835345

Uživatelský avatar
Luda
Řidič
Řidič
Příspěvky: 110
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Re: webasto nezavisle topeni

Příspěvek od Luda »

ano v etce

Uživatelský avatar
tom.ik
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1327
Registrován: 07.11.2009 16:10
Bydliště: Písek ok.F-M sev.morava
Kontaktovat uživatele:

Re: webasto nezavisle topeni

Příspěvek od tom.ik »

Aha,diky a myslíš,,žebych to mohl nějak sám vyzkoušet,nebo co k tomu potřebuju mít abych to vyzkoušel...popřípadě poradil mechanikum ve škodovce jak na to,kdž to neví :lol:
SEAT ALHAMBRA 1.9 Tdi 85 kW+chip od Tdi Drapek
vw golf IV 1.9Tdi 81kW+chip
škoda SUPERB 1.8T tiptr. LPG
BMW 320i 6V,vw golf I 1.6i,golf II 1.6D,golf III 1.9D

Uživatelský avatar
Luda
Řidič
Řidič
Příspěvky: 110
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Re: webasto nezavisle topeni

Příspěvek od Luda »

ve škodovce ti to asi neudělají,nejlépe zajed za nekým kdo dela servis jenom na webasta a ten ti to zdiagnostikuje.

Uživatelský avatar
tom.ik
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1327
Registrován: 07.11.2009 16:10
Bydliště: Písek ok.F-M sev.morava
Kontaktovat uživatele:

Re: webasto nezavisle topeni

Příspěvek od tom.ik »

Ok dík :wink:
SEAT ALHAMBRA 1.9 Tdi 85 kW+chip od Tdi Drapek
vw golf IV 1.9Tdi 81kW+chip
škoda SUPERB 1.8T tiptr. LPG
BMW 320i 6V,vw golf I 1.6i,golf II 1.6D,golf III 1.9D

Uživatelský avatar
lukasko144
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2526
Registrován: 25.06.2009 21:40
Bydliště: Malacky, SR
Kontaktovat uživatele:

Re: webasto nezavisle topeni

Příspěvek od lukasko144 »

@ Luda: Druhu baterku do kufra si asi nedaval, vsak, kedze si sa dostal na taku zaujimavu vyslednu sumu.. Dik.
06/2009: Passat Variant 2.0 TDI 2008 103 kW BKP 4Motion Highline Foto CZ , Foto SK
07/2007 - 05/2009: Skoda Fabia 1.4 MPI Foto
12/2006 - 06/2007: Skoda 130 Foto

Uživatelský avatar
uncompromised
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2786
Registrován: 19.06.2010 22:11

Re: webasto nezavisle topeni

Příspěvek od uncompromised »

je tam ta druhá baterka potřeba? řekněme když si člověk pohlídá, aby to nejelo dýl jak cca 30min

Uživatelský avatar
lukasko144
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2526
Registrován: 25.06.2009 21:40
Bydliště: Malacky, SR
Kontaktovat uživatele:

Re: webasto nezavisle topeni

Příspěvek od lukasko144 »

Povedzme si to takto: od vyroby tam je tiez, tak asi potrebna je. Aj ked o jej potrebnosti sa tu asi mozme tiez bavit.. Pasovec raz spomenul moznost obe prepojit, zatial som tom nikde nic necital, ale tento dovod navyse, ak by to tak nahodou fungovalo, resp. dalo sa to tak, by ma prinutil ju do toho batoz. priestoru doplnat..
06/2009: Passat Variant 2.0 TDI 2008 103 kW BKP 4Motion Highline Foto CZ , Foto SK
07/2007 - 05/2009: Skoda Fabia 1.4 MPI Foto
12/2006 - 06/2007: Skoda 130 Foto

Odpovědět

Zpět na „Passat 3C / CC“