Krátké jízdy s 3C TDI ?

2005 - 20..

Moderátoři: KJirka, ejne, pásovec

Pravidla fóra
Moji milí příznivci nových Passatů, předtím než založíte nové téma důkladně projděte FAQ a ostatní témata, případnì použijte VYHLEDÁVÁNÍ.
Fotky svých Passatů vkládejte do podsekce (ne)Jen můj Passat 3C / CC a nezapomeňte u fotek mazat RZ.
Poptávky a nabídky do této sekce nepatří. Neslušná, hrubá, výhružná slova a jinak zákonem nepřijatelné texty budou smazána.
S problémy týkající se chodu sekce se na mě obracejte v SZ.
pásovec
Odpovědět
Uživatelský avatar
Jirik.G
Řidič
Řidič
Příspěvky: 54
Registrován: 05.08.2009 11:09
Bydliště: CZ, Severní Morava

Krátké jízdy s 3C TDI ?

Příspěvek od Jirik.G »

Zdravím, tak jsem změnil zaměstnání a v součastnosti mám do práce pohých cca 7km od domu. Dříve jsem jezdil do práce a zpět denně cca 65 km. Tohle se může totiž stát každému z nás.

Je mi jasné že denní ježdění na tuhle krátkou vzdálenost motoru (1.9TDI, BKC) rozhodně neprospývá, motor se ani pořádně nezahřeje. Jenže ja MHD jezdit nebudu, na to jsem už příliš zlenivěl :D Jezdím samozřejmě občas i delší trasy a tak jednou za 14 dní to otáčím ještě na víkend na chatu (tak cca 150 km).

Proto bych se chtěl zeptat, co pašíkovi dopřávat a jak jezdit denně na krátké vzdálenosti ať auto co nejlépe za daných okolností slouží ... prosím poraďte kdo má zkušenost, díky.

kubas_passat
Řidič
Řidič
Příspěvky: 55
Registrován: 15.10.2009 12:01

Re: Krátké jízdy s 3C TDI ?

Příspěvek od kubas_passat »

Nejlepsi rada je hned po nastartovani tomu rano dat poradnej ceres, dej mu napit a jed co to da. Pak se ti motor muze zahrat uz i za tech 7 km a budes mit klid, teploucko...

A ted vazne, to co pises je beznej km probeh min. 70% lidi ktery jezdej, napriklad po praze ci jinejch mestech, do prace a back..Takze men olej po 15-20 a ne po30 a je to..

Uživatelský avatar
pásovec
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 5487
Registrován: 25.03.2008 20:26
Bydliště: Praha

Re: Krátké jízdy s 3C TDI ?

Příspěvek od pásovec »

Spíš po těch 15 :-)
Dodo Juice,Microfiber Madness,Autoglym,Meguiars,Swissvax,Raceglaze,Carpro a další..
http://www.detailingclub.cz" onclick="window.open(this.href);return false;
Obrázek

Uživatelský avatar
cernytdi
Závodník
Závodník
Příspěvky: 596
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Uslar Nemecko

Re: Krátké jízdy s 3C TDI ?

Příspěvek od cernytdi »

prvni co bude delat problemi je baterka ta se nestaci naladovat a jestli jeste hodne veci poceste zapnes tak to bude za par mesicu ko.

Uživatelský avatar
Jirik.G
Řidič
Řidič
Příspěvky: 54
Registrován: 05.08.2009 11:09
Bydliště: CZ, Severní Morava

Re: Krátké jízdy s 3C TDI ?

Příspěvek od Jirik.G »

Takže rada zní pouze měnit olej každých 15tis.?? Dříve jsem jezdil více, teď kolikrát za den fakt neujedu víc jak 10 km...

S tou baterkou, ráno zapnu po cca minutce co jedu topení a rádio, toť vše, tak nevím jestli to baterku tak huntuje.

Uživatelský avatar
Jirik.G
Řidič
Řidič
Příspěvky: 54
Registrován: 05.08.2009 11:09
Bydliště: CZ, Severní Morava

Re: Krátké jízdy s 3C TDI ?

Příspěvek od Jirik.G »

Hmm tak jak bych to dneska přivolal, právě mě asi zradilo žhavení, píše to zavadu na svíčce, auto ani neškytne, musím zasunout a vyndat klíček tak 3-4krat bez startu ať se to nažhaví - pak teprve nastartuju. Snad zítra nastartuju a dojedu alespoň do servisu na výměnu, a to sem chtěl jet o víkendu na hory :?

Asi to bude chtít vyměnit všechny čtyři svíčky na ráz že, nemá cenu měnit jen tu závadnou?? Podle dopručení mám dát Duraterm BOSCH nebo NGK, tak nevím, má někdo zkušenost??

zajda82
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 475
Registrován: 19.08.2009 15:06

Re: Krátké jízdy s 3C TDI ?

Příspěvek od zajda82 »

jezdim denne zhruba 20km po meste, mam DSG, nedelam si absolutne s nicim starosti, zapnu (obzvlaste ted) absolutne vsechno (radio, vyhrivani predni sklo, zadni sklo, zrcatka, sedacky, zadny econ...) zadna baterka se nevysere

jedinne co delam je ze tomu ze zacatku dam do 3 tisic a pak jedu pianko

jednou za tyden az 14 dni jedu stejnych 150 - 170 jako ty takze se pastika projede pravidelne

jezdi normalne, je to auto!

Uživatelský avatar
Benetty
Závodník
Závodník
Příspěvky: 634
Registrován: 17.10.2008 18:39
Bydliště: Děčín a široké vwokolí

Re: Krátké jízdy s 3C TDI ?

Příspěvek od Benetty »

Hodně se ušetří na osvětlení auta, třeba denní svícení. Předek na 70%, zadek nesvítí vůbec a ani budíky a celková přístrojovka a fidlátka kolem v autě pak taky nesvítí. Stačí překódovat. Že Pásovec?!

Uživatelský avatar
pásovec
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 5487
Registrován: 25.03.2008 20:26
Bydliště: Praha

Re: Krátké jízdy s 3C TDI ?

Příspěvek od pásovec »

;-)
Dodo Juice,Microfiber Madness,Autoglym,Meguiars,Swissvax,Raceglaze,Carpro a další..
http://www.detailingclub.cz" onclick="window.open(this.href);return false;
Obrázek

Odpovědět

Zpět na „Passat 3C / CC“