Passat Variant R-line 2.0TDI 4x4... Dobrá volba???

2005 - 20..

Moderátoři: KJirka, ejne, pásovec

Pravidla fóra
Moji milí příznivci nových Passatů, předtím než založíte nové téma důkladně projděte FAQ a ostatní témata, případnì použijte VYHLEDÁVÁNÍ.
Fotky svých Passatů vkládejte do podsekce (ne)Jen můj Passat 3C / CC a nezapomeňte u fotek mazat RZ.
Poptávky a nabídky do této sekce nepatří. Neslušná, hrubá, výhružná slova a jinak zákonem nepřijatelné texty budou smazána.
S problémy týkající se chodu sekce se na mě obracejte v SZ.
pásovec
Uživatelský avatar
AURIC
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1385
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: VWyškovw

Re: Passat Variant R-line 2.0TDI 4x4... Dobrá volba???

Příspěvek od AURIC »

zviratko píše:Já mám v práci 6x Audi Allroad 3,0TDI s automatem , najeto mají od cca 60tis až 120tis. km a musím říct , že kromě dvou výbojek xenonů , běžného servisu s autama vůbec nic není , nikde nic nevrže , nepraská atd. a oproti 3C je to torošku jiná liga , já osobně když s tím chvíly jezdím , tak bych to nejradši ani nevrátil , jelikož si na to člověk hrozně rychle zvykne.

A jen upozornuji , že to jsou služební auta , tak že asi víte jak se k tomu chovají ředitelé když to není jejich :mrgreen:

Moje volba by padla určitě na tohle auto s touhle motorizací a automatem.
Opravdu je mezi pašíkem a allroadem takový rozdíl? Musím si domluvit testovací jízdy. Mám s Audi špatné zkušenosti, to mě možná odrazuje a na druhou stranu startovací cena u Audi je 1,5mil.czk oproti vybavenému pašíkovi cca za 1mil.czk. Auto by mělo sloužit dalších deset let, tak jako golfík, tak nechci udělat chybu, proto tohle téma. Zvíře ještě otázka na tělo, co takhle Insignia? Nemáš zkušenost?
..."život je čekání na to, až se naše sny stanou skutečností"...

TO MUSÍŠ VIDĚT: http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=40&t=93648

Uživatelský avatar
pásovec
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 5487
Registrován: 25.03.2008 20:26
Bydliště: Praha

Re: Passat Variant R-line 2.0TDI 4x4... Dobrá volba???

Příspěvek od pásovec »

Insignie má podle mě fakt hnusně udělaný zadek kufru. Zkus se na to zaměřit, otvírá se to tak prazvláště včetně světel a vůbec to nevypadá hezky. Podle mě je hlavně rozdíl v ceně mezi a6 a passatem, dál spotřeba.. Otázka je, jestli ta vyšší cena opravdu dorovná ten rozdíl v tuhosti, kvalitě, lepším pohonu apod..
Dodo Juice,Microfiber Madness,Autoglym,Meguiars,Swissvax,Raceglaze,Carpro a další..
http://www.detailingclub.cz" onclick="window.open(this.href);return false;
Obrázek

Uživatelský avatar
zviratko
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 10523
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Moje zlatá Praha .........
Kontaktovat uživatele:

Re: Passat Variant R-line 2.0TDI 4x4... Dobrá volba???

Příspěvek od zviratko »

Je zajímavý že třeba Q7 , Q5 a jiný modely se otvíraj taky se světlama a divný to není :?: :idea: :?:

Jinak asi takto , nemůžeš srovnávat Insignii s VAG , máme jich ve formě už cca 20x , ale je to nový , má to svý neduhy , určitě tam pořád není takový zpracování jako má Audi , je pradva že je tam jiná cena , ale myslím že když si nebudeš vymýšlet hovadiny a zbytečnosti , tak ta cena zase nebude tak hrozná. Insignii bych srovnal s 3C a osobně bych si vybral Insignii , jelikož se mi aspon líbí , teda jen Sport Tourer ( Variant , Combi ) , ale jen na 20" s 2,0T benzín , ale tam když chceš aby to bylo hezký , tak tě bude státá taky 1milion.

Jak jsem psal , když bych měl rozpočet , tak bych si osobně vzal radši hř vybavenýho Allroada , než v plný 3Céčko . Ale jen v 3,0TDI s 7st.automatem , hlavně ten 3,0TDI je nový motor a fakt to běhá krásně , a když se to chipne , tak je to ještě lepší :-) Já osobně bych se v tomto nerozmýšlel a určitě bych neměl strach z Audi , teda hlavně pojistit :mrgreen: To je jediný velký rozdíl oproti OPELu , ty se nekradou :mrgreen: a pojistky máš o 50% menší než u VAG .
*
®
*
VW, Audi shop & zubehör : http://www.vwaudishop.cz" onclick="window.open(this.href);return false;

♀♂

14. VW Golf meeting Podroužek 2o19
*

kubas_passat
Řidič
Řidič
Příspěvky: 55
Registrován: 15.10.2009 12:01

Re: Passat Variant R-line 2.0TDI 4x4... Dobrá volba???

Příspěvek od kubas_passat »

jelikoz predpokladam, ze chces diesel, tak si Opel nekupuj, mam jako druhy auto Saab 93 s motorem z opelu (diesel) a vetsi krumpl sem v zivote nemel, (a ze sem mel i fiata :D )
ted je opet v servisu, a za 2 roky co ho mam tam byl bez prehaneni cca 6 mesicu, furt se neco sere (jenom na motoru, jinak veci saab drzej..) No a ta 1.9 TID je tam furt takze....

TAKZE OPEL NEBRAT!!!!! Zcela vazne a zavazne!!!!!

I kdyby byl sebehezci, jak rikaji nemci, jenom trotl ma opl.....

Uživatelský avatar
zviratko
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 10523
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Moje zlatá Praha .........
Kontaktovat uživatele:

Re: Passat Variant R-line 2.0TDI 4x4... Dobrá volba???

Příspěvek od zviratko »

No já tam dělal cca 8let a zas takový krámy to nejsou.
I VW má svoje mouchy a málo jich není , tak že zkušenost jen s jedním autem je dost málo.
Jinak do SAABu patří benzím s turbem a né dízl , tak že to už bych vůbec nebral jako názor.

Mimo to OPEL dává ted motory od Isuzu a FIATu a musím říct že kromě pár žhavích svíček , EGR ventily , a asi 2x turbo na 1,3CDTi neodchází nic a to jich máme ve firmě cca 280.

Starý diesel od OPELu byl na prd ,ale to skončilo v Vectrou C a Astrou G .
*
®
*
VW, Audi shop & zubehör : http://www.vwaudishop.cz" onclick="window.open(this.href);return false;

♀♂

14. VW Golf meeting Podroužek 2o19
*

Dix_
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 425
Registrován: 03.10.2009 13:06
Bydliště: Kojetín

Re: Passat Variant R-line 2.0TDI 4x4... Dobrá volba???

Příspěvek od Dix_ »

zviratko:To 7.st.DSG je jenom u Q5 a A4 allroad.U A6 Allroad je Tiptronic.

Uživatelský avatar
zviratko
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 10523
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Moje zlatá Praha .........
Kontaktovat uživatele:

Re: Passat Variant R-line 2.0TDI 4x4... Dobrá volba???

Příspěvek od zviratko »

Já nepsal ale DSG , ale automat :-)
*
®
*
VW, Audi shop & zubehör : http://www.vwaudishop.cz" onclick="window.open(this.href);return false;

♀♂

14. VW Golf meeting Podroužek 2o19
*

Dix_
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 425
Registrován: 03.10.2009 13:06
Bydliště: Kojetín

Re: Passat Variant R-line 2.0TDI 4x4... Dobrá volba???

Příspěvek od Dix_ »

Aha,ale tam 7.st u A6 allroad není. :D

Uživatelský avatar
zviratko
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 10523
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Moje zlatá Praha .........
Kontaktovat uživatele:

Re: Passat Variant R-line 2.0TDI 4x4... Dobrá volba???

Příspěvek od zviratko »

Tak já se pak podívám a,el 6st tam je určitě :wink:
*
®
*
VW, Audi shop & zubehör : http://www.vwaudishop.cz" onclick="window.open(this.href);return false;

♀♂

14. VW Golf meeting Podroužek 2o19
*

Dix_
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 425
Registrován: 03.10.2009 13:06
Bydliště: Kojetín

Re: Passat Variant R-line 2.0TDI 4x4... Dobrá volba???

Příspěvek od Dix_ »

6.st.Tiptronic jo. :)
Převodovka série
Šestirychlostní manuální převodovka [šestistupňový tiptronic]

kubas_passat
Řidič
Řidič
Příspěvky: 55
Registrován: 15.10.2009 12:01

Re: Passat Variant R-line 2.0TDI 4x4... Dobrá volba???

Příspěvek od kubas_passat »

Ja taky mluvil o motoru 1-9, ne o 1.3, s tim nemam zkusenost, mluvim k veci, predpokladam ze v insignii asi 1.3CDTi nenajdes, nebo mozna ze by u vas ve firme ???? :P :P :P

Uživatelský avatar
pásovec
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 5487
Registrován: 25.03.2008 20:26
Bydliště: Praha

Re: Passat Variant R-line 2.0TDI 4x4... Dobrá volba???

Příspěvek od pásovec »

Ano, i u Q řady se otvírají i světla, taky bych si dokázal představit hezčí řešení :-) Nejlíp z toho opravdu vychází ta A6. Ale něco za něco...

Uživatelský avatar
Hrasko
Profík
Profík
Příspěvky: 1003
Registrován: 09.12.2009 13:58
Bydliště: ...západ SVK

Re: Passat Variant R-line 2.0TDI 4x4... Dobrá volba???

Příspěvek od Hrasko »

AURIC píše:Zdravím všechny,
chtěl bych Vás poprosit o konzultaci, zajímají mě informace o modelu Passat Variant 125kW 4motion DSG v úpravě R-LINE. Zda někdo z fóra užívá tuhle motorizaci, zda je v pohodě, jaké závady se objevily nebo objevují, na co si dát pozor, zda ho dokonce někdo vlastní, jaká je spotřeba z praxe u této motorizace, jestli investovat do verze R-line nebo jít do jiné výbavy, dále takový pozdnatek, neviděl jsem ho v jiné barvě než v bílé, jakou barvu byste ze zkušenosti snadné údržby doporučily a jaká pašíkovy naopak nejvíce sluší atd. Podělte se prosím o informace vy co s tímhle typem máte zkušenost. Děkuji...
Nevíte někdo něco o PASSATu, který má vyjít tento rok 2010 jestli se na nový model vyplatí čekat???Nebo jít do:
Škoda Superb Combi
Mazda 6 Vagon
Audi A6 Allroad
Ja mam 103 kW 4x4 common rail ...super avetko nemalo zatial problem . Keby som mal moznost tak hned menim za 125 kW DSG 4x4 ! Radsej si daj vybavu (aj ked R-line vyzera skvele), R-line doplnky sa daju dokupit a lahsie dohodit . Novy passat nie facelift pride asi 05/2012..zatial..Takychto avetiek tu vela nebude ..ak nejake je ..je v ponuke od 10/2009...ani vonku ich nenajdes lahko...Ber hned :D
= = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = =
V beznádejnej situácii je po ruke vždy jedno riešenie : kladivo
= = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = =

Uživatelský avatar
Hrasko
Profík
Profík
Příspěvky: 1003
Registrován: 09.12.2009 13:58
Bydliště: ...západ SVK

Re: Passat Variant R-line 2.0TDI 4x4... Dobrá volba???

Příspěvek od Hrasko »

Tu mas niekolko prevedeni R-line :
Přílohy
!!rQ1YcQBG0~$(KGrHqEOKiMEryPJqhn4BLHZPKshR!~~_27.jpg
= = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = =
V beznádejnej situácii je po ruke vždy jedno riešenie : kladivo
= = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = =

Uživatelský avatar
Hrasko
Profík
Profík
Příspěvky: 1003
Registrován: 09.12.2009 13:58
Bydliště: ...západ SVK

Re: Passat Variant R-line 2.0TDI 4x4... Dobrá volba???

Příspěvek od Hrasko »

Strieborny....
Přílohy
b927_27.jpg
= = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = =
V beznádejnej situácii je po ruke vždy jedno riešenie : kladivo
= = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = =

Odpovědět

Zpět na „Passat 3C / CC“