buchanie v motore? 1.9TDi 77kw

2005 - 20..

Moderátoři: KJirka, ejne, pásovec

Pravidla fóra
Moji milí příznivci nových Passatů, předtím než založíte nové téma důkladně projděte FAQ a ostatní témata, případnì použijte VYHLEDÁVÁNÍ.
Fotky svých Passatů vkládejte do podsekce (ne)Jen můj Passat 3C / CC a nezapomeňte u fotek mazat RZ.
Poptávky a nabídky do této sekce nepatří. Neslušná, hrubá, výhružná slova a jinak zákonem nepřijatelné texty budou smazána.
S problémy týkající se chodu sekce se na mě obracejte v SZ.
pásovec
Odpovědět
lumirek
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 6
Registrován: 18.01.2010 20:10
Bydliště: Bratislava

buchanie v motore? 1.9TDi 77kw

Příspěvek od lumirek »

Ahojte, nerad ludi otravujem svojimi problemami, ale povedal som si, ze sa skusim opytat, poradit, mozno mate niekto skusenost.

V aprili som kupil Passat 3C combi 1.9TDi 77kW, rv 2007, teraz ma najazdenich 131.000 km. longrail z francuzska z operativneho leasingu

V piatok pri ceste z Modry som mal pocit, ze mi nieco akoby buchalo v motore, po chvili to vsak prestalo. nevenoval som tomu moc pozornost, bral som to tak, ze bol studeny. V sobotu som nebol nikde, v nedelu som isiel len jedna cesta 5km tam a spat, a zas to buchalo / klepalo. Dnes dopoludnia detto, popoludni nie. Motor ma aj pri tom klepani normalny vykon, nemal som pocit ani, ze by sa zvysila spotreba. Olej som kontroloval. Auto bolo na garancke v aprili pri 127.000km (ta 125tisicova) vlastne som ho kupoval asi 5 dni po skonceni zaruky a garancku mi hradil este predajca. boli menene vsetky filtre a olej. od rv 2007 sa rozvody menia az pri 150tis km, takze tie zatial menene neboli. Auto sa snazim vobec nevytacat, skor s nim jazdim velmi lezerne, pianko. Dnes som s tym bol v servise, nasli si na mna chvilu cas, dali na VAG, ktory hlasil 0 errors. proste vsetko sa tvari normalne, ale ten zvuk, co sa mi od motora zacal zvlastne a neurcite objavovat sa mi nepaci. Pozerali na to traja technici, krutili nad tym hlavou ale na nic neprisli. objednali ma na stredu s tym, ze to musia cele odstrojit a premerat, ze by teoreticky mohlo podfukovat jednu z trysiek vstrekovania.

chcel by som sa opytat, ci nemate niekto skusenost, co by to tak mohlo byt. do motorov sa moc nevyznam, kedysi som mal mazdu benzin, tam ked mi odisla indukcna cievka a auto islo na 3 valce to vydavalo velmi podobne zvuky, ale vtedy sa aj stracal vykon motora, dochlo to na volnobehu atd atd.

prave ma zaraza, ze otacky na volnobehu drzi normalne, vykon je normalny, vsetko sa tvari ok, palub pocitac nefrfle nic, VAG nehlasil nic, auto vzdy na prvykrat nastartuje, oleja je akurat. zvuk sa zosiluje s rastucimi otackami. ked otvorim kapotu a pozeram na motor, ked to vydava ten zvuk, viditelne sa trasie. som z toho nejaky zmateny a mam pocit, ze to je len nejaka hovadina, mozno nieco uvolnene?

vdaka za kazdu dobru radu alebo postreh.

Uživatelský avatar
zbuj
Závodník
Závodník
Příspěvky: 654
Registrován: 15.01.2009 16:43
Bydliště: Momentálně UK

Re: buchanie v motore? 1.9TDi 77kw

Příspěvek od zbuj »

Zdravim, mozna by jsi to ten zvuk mohl vice specifikovat presne od kud jde atd presne motor je velky pojem....

Nejsem zadny znalec, ale neco mi uz jen s tema rozvodama nesedi.... 150 to se asi ve VW posr.li jestli je to pravda... na 3c mam 120 ale osobne vice nez 100 bych moc neryskoval s mojim stylem jizdy....
A asi by ses mu nemel bat taky jednou zacas dat trosku cmoudu....

lumirek
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 6
Registrován: 18.01.2010 20:10
Bydliště: Bratislava

Re: buchanie v motore? 1.9TDi 77kw

Příspěvek od lumirek »

no ide to priamo niekde z okolia bloku motora. pre mna to je troska spanielska dedina, takze to neviem moc definovat. ten zvuk mi pripada ako akesi klepotanie, mozno jak lopatka keby o nieco udierala, ale bolo to aj na zdvyhaku, vsetko sa tvari byt v poriadku, ale ten zvuk doposial nebol.

lumirek
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 6
Registrován: 18.01.2010 20:10
Bydliště: Bratislava

Re: buchanie v motore? 1.9TDi 77kw

Příspěvek od lumirek »

tak nakoniec to je tryska, aspon to tak vyzera, kedze vsetko ostatne sa uz podarilo vylucit.

poznate niekto tento webshop? aky je rozdiel v tychto dvoch tryskach a hlavne neviem pochopit tie zlavy a ceny, nie je to nejaka replika aj napriek tomu, ze pisu "originalni dil"?

http://www.cc-autodily.cz/tryska-vstrikovaci-7_7.html
http://www.cc-autodily.cz/tryska-vstrikovaci-1-1_1.html

dikes

Uživatelský avatar
zed 13
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 1
Registrován: 08.08.2008 21:12
Bydliště: Praha 10

Re: buchanie v motore? 1.9TDi 77kw

Příspěvek od zed 13 »

něco podobnýho jsem měl i já, v 79 000 km, vag OK, až rozebráním motoru v servisu zjistili protočení šál (ložisek) na klikovce, takže výměna motoru, naštěstí v záruce.

Odpovědět

Zpět na „Passat 3C / CC“