4 kroužky v zadních světlech

2005 - 20..

Moderátoři: KJirka, ejne, pásovec

Pravidla fóra
Moji milí příznivci nových Passatů, předtím než založíte nové téma důkladně projděte FAQ a ostatní témata, případnì použijte VYHLEDÁVÁNÍ.
Fotky svých Passatů vkládejte do podsekce (ne)Jen můj Passat 3C / CC a nezapomeňte u fotek mazat RZ.
Poptávky a nabídky do této sekce nepatří. Neslušná, hrubá, výhružná slova a jinak zákonem nepřijatelné texty budou smazána.
S problémy týkající se chodu sekce se na mě obracejte v SZ.
pásovec
Odpovědět
Uživatelský avatar
Prochy01
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4178
Registrován: 12.05.2012 18:28
Bydliště: Praha

Re: 4 kroužky v zadních světlech

Příspěvek od Prochy01 »

Tipnul bych na světlo v háji zeleným :-)

Pokud mas stred vyply jen na obrysovky, na brzdu ti standardně funguje....ty vnejsi svetla mají diky "ekocinu" životnost tak 5-6let (samozrejme záleží kolik toho nasviti) a pak začnou vynechavat LEDky kvuli studeným spojum...

Kazdopadne, nez začneš neco řešit, zkus mrknout na konektor, jestli ho nemáš zoxidovany...pokud ne, tak bych sel po světlech...
VW Passat 3C Variant HL Executive, 2.0 TDi CBBB

honza.praha
Řidič
Řidič
Příspěvky: 56
Registrován: 29.08.2009 18:38

Re: 4 kroužky v zadních světlech

Příspěvek od honza.praha »

mám vypnutý ten střed na obrysovky i na brždění takže fakt nechápu o co tomu autu jde???? :D Světlo jsem měl venku, ale nesundal jsem kabel - nevím jak. Nicméně to zoxidovaně nevypadalo

Uživatelský avatar
Prochy01
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4178
Registrován: 12.05.2012 18:28
Bydliště: Praha

Re: 4 kroužky v zadních světlech

Příspěvek od Prochy01 »

To ze mas nastaveno, ze to nesviti (vypnuto, nebo 0%svitivost) neznamená ze auto nedělá kontrolu... Pokud konektor neni zaoxidovany, tipnul bych to na špatné světlo...
VW Passat 3C Variant HL Executive, 2.0 TDi CBBB

ricom
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 7993
Registrován: 02.06.2009 12:45
Bydliště: v prdeli

Re: 4 kroužky v zadních světlech

Příspěvek od ricom »

já jsem se chtěl optat to jsou ty čtyři kroužky pro teploušky nebo se pletu ??? :tongue: :tongue: :rofl:

honza.praha
Řidič
Řidič
Příspěvky: 56
Registrován: 29.08.2009 18:38

Re: 4 kroužky v zadních světlech

Příspěvek od honza.praha »

Prochy01 píše:To ze mas nastaveno, ze to nesviti (vypnuto, nebo 0%svitivost) neznamená ze auto nedělá kontrolu... Pokud konektor neni zaoxidovany, tipnul bych to na špatné světlo...
dá se to nějak prověřít nebo vyměnit to brzdovou žárovku? Nebo hned celé světlo?

Uživatelský avatar
Archie
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2047
Registrován: 17.08.2009 01:01
Bydliště: kousek od Kladna

Re: 4 kroužky v zadních světlech

Příspěvek od Archie »

honza.praha píše:dá se to nějak prověřít nebo vyměnit to brzdovou žárovku? Nebo hned celé světlo?
Tam žádná žárovka není, jsou tam LEDky.
Bye A.
___________________________________________________
VW Passat 3C Variant 2.0 TDI CBAB 2010 BlueMotion

honza.praha
Řidič
Řidič
Příspěvky: 56
Registrován: 29.08.2009 18:38

Re: 4 kroužky v zadních světlech

Příspěvek od honza.praha »

Archie píše:
honza.praha píše:dá se to nějak prověřít nebo vyměnit to brzdovou žárovku? Nebo hned celé světlo?
Tam žádná žárovka není, jsou tam LEDky.
jasně, myslím tu středovou ledku

Uživatelský avatar
Prochy01
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4178
Registrován: 12.05.2012 18:28
Bydliště: Praha

Re: 4 kroužky v zadních světlech

Příspěvek od Prochy01 »

honza.praha píše: jasně, myslím tu středovou ledku
Tvl, tobe neni rady...

Světlo nejde rozebrat a ledek tam bude min 10, navic budou na 99,9% všechny LEDky v poradku...CHYBA JE VE STUDENÝCH SPOJÍCH!!!!
VW Passat 3C Variant HL Executive, 2.0 TDi CBBB

Uživatelský avatar
Archie
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2047
Registrován: 17.08.2009 01:01
Bydliště: kousek od Kladna

Re: 4 kroužky v zadních světlech

Příspěvek od Archie »

Prochy01 píše:Světlo nejde rozebrat a ledek tam bude min 10, navic budou na 99,9% všechny LEDky v poradku...CHYBA JE VE STUDENÝCH SPOJÍCH!!!!
Tě Prochy opravím - rozebrat jde obdobně jako vnitřní světla (oba způsoby lze). Na 99% to bude vidět, že to bylo rozebraný - ale někomu to třeba nemusí vadit (stejně jako odřenej lak, zrzavý plecháče, zas*aný koberečky atd....). Zalepení nazpět je taky patlačka... aby to pořádně těsnilo a nebylo to po prvním umytí zamlžené. A LEDek je na středu 16ks.
Pokud nesvítí všechny a šťáva jde až do konektoru, nebude to nejspíš studeňák na LEDce, ale na diodě co je hned za přívodem na DPS.... ale pokud to není rozebraný, je to stejně jedno. :pleasantry:
Bye A.
___________________________________________________
VW Passat 3C Variant 2.0 TDI CBAB 2010 BlueMotion

Uživatelský avatar
Prochy01
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4178
Registrován: 12.05.2012 18:28
Bydliště: Praha

Re: 4 kroužky v zadních světlech

Příspěvek od Prochy01 »

Archie píše:
Prochy01 píše:Světlo nejde rozebrat a ledek tam bude min 10, navic budou na 99,9% všechny LEDky v poradku...CHYBA JE VE STUDENÝCH SPOJÍCH!!!!
Tě Prochy opravím - rozebrat jde obdobně jako vnitřní světla (oba způsoby lze). Na 99% to bude vidět, že to bylo rozebraný - ale někomu to třeba nemusí vadit (stejně jako odřenej lak, zrzavý plecháče, zas*aný koberečky atd....). Zalepení nazpět je taky patlačka... aby to pořádně těsnilo a nebylo to po prvním umytí zamlžené. A LEDek je na středu 16ks.
Pokud nesvítí všechny a šťáva jde až do konektoru, nebude to nejspíš studeňák na LEDce, ale na diodě co je hned za přívodem na DPS.... ale pokud to není rozebraný, je to stejně jedno. :pleasantry:
Fando diky za opravu, závěr je ale stejny :-)))
VW Passat 3C Variant HL Executive, 2.0 TDi CBBB

Uživatelský avatar
TomB
Pilot
Pilot
Příspěvky: 872
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Jihlava
Kontaktovat uživatele:

Re: 4 kroužky v zadních světlech

Příspěvek od TomB »

hoši, nechci být moc velký kverulant, ale jestli Honza napsal, že má vypnutý střed i pro brzdy, tak ty vnitřní ledky nepoužívá vůbec.
Takže je úplně jedno, jestli mu fungují nebo ne. Předpokládám, že jako brzdy používá vnější kroužek, rozsvícený na 100%. Má přepojený dráty a jestli mu to hlásí chybu, tak proto, že se někde v předělávaných drátech, spojích a oddělovacích diodách časem stala chyba. Studeňák, odpadlý drát, změněný odpor apod. Bylo by dobrý vědet, kdo to zapojoval a hlavně jak. Potom se dá špekulovat, co se pokazilo :wink:

Uživatelský avatar
Prochy01
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4178
Registrován: 12.05.2012 18:28
Bydliště: Praha

Re: 4 kroužky v zadních světlech

Příspěvek od Prochy01 »

TomB píše:hoši, nechci být moc velký kverulant, ale jestli Honza napsal, že má vypnutý střed i pro brzdy, tak ty vnitřní ledky nepoužívá vůbec.
Takže je úplně jedno, jestli mu fungují nebo ne. Předpokládám, že jako brzdy používá vnější kroužek, rozsvícený na 100%. Má přepojený dráty a jestli mu to hlásí chybu, tak proto, že se někde v předělávaných drátech, spojích a oddělovacích diodách časem stala chyba. Studeňák, odpadlý drát, změněný odpor apod. Bylo by dobrý vědet, kdo to zapojoval a hlavně jak. Potom se dá špekulovat, co se pokazilo :wink:
Samozrejme taky možnost... ale pokud to píše chybu na brzde, směřoval bych to tam a ne na obrysy...

Ale mas samo pravdu, ze jestli tam je fyzicky prepojen brzdový kabel, muže tam byt vse jak jsi psal...
VW Passat 3C Variant HL Executive, 2.0 TDi CBBB

Uživatelský avatar
TomB
Pilot
Pilot
Příspěvky: 872
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Jihlava
Kontaktovat uživatele:

Re: 4 kroužky v zadních světlech

Příspěvek od TomB »

Prochy01 píše: Samozrejme taky možnost... ale pokud to píše chybu na brzde, směřoval bych to tam a ne na obrysy...

Ale mas samo pravdu, ze jestli tam je fyzicky prepojen brzdový kabel, muže tam byt vse jak jsi psal...
Já to mám přepojený taky, sice trochu jinak - vnitřní kroužky na přívod mlhovky - a sem tam se mi objeví "chyba levého mlhového světla". Je způsobená nedokonalým kontaktem fastonů zapojených do původního konektoru žárovky mlhovky. Stačí ty fastony 2x-3x vytáhnout a zastrčit a je klid. Tipuju to na to, že to souvisí se zavíráním a otvíráním víka kufru, kdy se s ním "mlátí" a konektor se třepe. Asi ho někam přivážu... :D

honza.praha
Řidič
Řidič
Příspěvky: 56
Registrován: 29.08.2009 18:38

Re: 4 kroužky v zadních světlech

Příspěvek od honza.praha »

TomB píše:
Prochy01 píše: Samozrejme taky možnost... ale pokud to píše chybu na brzde, směřoval bych to tam a ne na obrysy...

Ale mas samo pravdu, ze jestli tam je fyzicky prepojen brzdový kabel, muže tam byt vse jak jsi psal...
Já to mám přepojený taky, sice trochu jinak - vnitřní kroužky na přívod mlhovky - a sem tam se mi objeví "chyba levého mlhového světla". Je způsobená nedokonalým kontaktem fastonů zapojených do původního konektoru žárovky mlhovky. Stačí ty fastony 2x-3x vytáhnout a zastrčit a je klid. Tipuju to na to, že to souvisí se zavíráním a otvíráním víka kufru, kdy se s ním "mlátí" a konektor se třepe. Asi ho někam přivážu... :D
mám to od ERga a přiznám se, že moc nevím jak je to zapojené. Nicméně zkusím rozhýbat konektory co jsou za vnitřním světlem a uvidíme. Popravdě se mi nechce měnit světlo kvůli ledce, kterou nepoužívám..... Uvítal bych někoho kdo by to proměřil a řekl co dál....

ricom
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 7993
Registrován: 02.06.2009 12:45
Bydliště: v prdeli

Re: 4 kroužky v zadních světlech

Příspěvek od ricom »

a proč tedy nezavoláš Ergovi a nejedeš k němu ??

Odpovědět

Zpět na „Passat 3C / CC“