Passat CC búchanie nápravy

2005 - 20..

Moderátoři: KJirka, ejne, pásovec

Pravidla fóra
Moji milí příznivci nových Passatů, předtím než založíte nové téma důkladně projděte FAQ a ostatní témata, případnì použijte VYHLEDÁVÁNÍ.
Fotky svých Passatů vkládejte do podsekce (ne)Jen můj Passat 3C / CC a nezapomeňte u fotek mazat RZ.
Poptávky a nabídky do této sekce nepatří. Neslušná, hrubá, výhružná slova a jinak zákonem nepřijatelné texty budou smazána.
S problémy týkající se chodu sekce se na mě obracejte v SZ.
pásovec
Odpovědět
saker753
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 5
Registrován: 06.08.2016 15:11

Passat CC búchanie nápravy

Příspěvek od saker753 »

Ahojte, neviem si už rady, preto by som Vás rád poprosil o radu, ak sa niekto nájde.

Passat CC 3.6 FSI 220kW - DCC podvozok, problém pri prejazde nerovnosťami, zadná náprava búcha, je to také tupé buchotanie, ľavá aj pravá strana.
Vymenil som už všetko čo sa dalo, uloženia, prachovky, dorazy, samotný DCC tlmič na pravej strane (išlo to odtiaľ najviac), vymenil som dokonca samotný haldex s difom, vymenili sa silentbloky stabilizátora, takisto tyčky stabilizátora, vnútorné kĺby na polosiach a buchot neprestáva. :cry:

Po prepnutí DCC do sport režimu, je buchotanie rovnaké, resp. také rýchlejšie a ostrejšie, v comforte je to najviac počuť, kedy tlmiče najviac pracujú.

človek čo by si s tým dal rady a odstránil by tento problém nech si povie čokoľvek čo chce .

ďakujem za každú reakciu

EDIT: silentbloky na náprave nie sú potrhané

Uživatelský avatar
KJirka
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 14864
Registrován: 09.04.2009 09:33
Bydliště: Chomutov

Re: Passat CC búchanie nápravy

Příspěvek od KJirka »

nedělají to brzdiče ?
Je tady téma, kde si kolega s CC stěžoval, že mu bouchají a už dvakrát je měnil a pak někdo napsal, že stačí dát nový čep brzdiče.
Nejlepší servis je ten, kterej nebudeš nikdy potřebovat.
VELKÁ RADOST JE, KDYŽ SE AUTO KUPUJE, ALE JEŠTĚ VĚTŠÍ, KDYŽ SE PRODÁVÁ !

saker753
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 5
Registrován: 06.08.2016 15:11

Re: Passat CC búchanie nápravy

Příspěvek od saker753 »

Dík za tip, brzdiče som už skúšal a boli tuhé, žiadny pohyb tam nebol, tiež som skúšal brzdiť na nerovnostiach a nič sa nezmenilo

Uživatelský avatar
Vavryss
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 43
Registrován: 23.07.2016 12:27
Bydliště: Zlín

Re: Passat CC búchanie nápravy

Příspěvek od Vavryss »

Čau, byl jsi s tím v autorizáku nebo proběhla self-control? Pokud by to bylo fakt marný a na nic bys nepřišel, zajel bych s tím např. na 3D geometrii, měli by ti být schopní udělat 'test náprav'. Pokud bys stál pod autem, možná bys byl schopnej i určit odkud to jde..

*edit: Hodně CC mělo problém s boucháním od zadní nápravy. Řešilo se to reklamací, vyměnovaly se těhlice. Ty jsi kontroloval?
Passat CC ´09, 2.0 TDI 125KW, DSG

saker753
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 5
Registrován: 06.08.2016 15:11

Re: Passat CC búchanie nápravy

Příspěvek od saker753 »

Ahoj, v autorizáku som nebol, bol som dokopy u troch mechanikov, všetko moji známi, ktorí naozaj vedia čo robia, jeden dokonca robil v autorizáku dlhé roky v zahraničí....bol som aj na geo, aj na teste tlmičov, pri teste tlmičov to ale nebúchalo...ešte idem možno k jednému budúci týždeň, potom idem do chorvatska, tak uvidíme či na niečo príde...ložiská - náboje by hučali, tie by nebúchali však?

Uživatelský avatar
Vavryss
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 43
Registrován: 23.07.2016 12:27
Bydliště: Zlín

Re: Passat CC búchanie nápravy

Příspěvek od Vavryss »

Oukej, rozumím. A na té geo, 'protřepávali' ti ty nápravy, žádný zvuky, nic? Jak říkáš, ložiška by hučela, kdyby byly úplně v prdeli, možná, dělalo mi to ložiško kardanu na Audi, bylo komplet vysypaný. Psal jsi tupý rány... Když to dáš na sport, je to ostřejší, tipoval bych to stejně na silentblok. Tlumič se ztvrdí, míň to absorbuje. Být tebou, pořádně, ale opravdu pořádně nechám prohlídnout ty těhlice. Jinak silentbloky můžou vypadat ok a zároveň už být v gumovým nebi.
Passat CC ´09, 2.0 TDI 125KW, DSG

saker753
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 5
Registrován: 06.08.2016 15:11

Re: Passat CC búchanie nápravy

Příspěvek od saker753 »

nešlo mi sem odpísať cez mobil, pardon, bol som na služobke...no pri teste tlmičov som veril že zistíme odkiaľ to ide, ale na teste to vôbec neklepalo, zrejme to málo triaslo...mám tento týždeň volať ešte jednému mechanikovi ktorý verím že príde na to čo to je :) ale tiež povedal že silentbloky určite, môžu sa zdať OK ale nebudú OK...ešte mám pocit že keď prší a je mokro všade, tak to búcha menej...v podstate by to sedelo na silentbloky :)

davo_svk
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 15
Registrován: 28.05.2018 17:34

Re: Passat CC búchanie nápravy

Příspěvek od davo_svk »

ja mam tiež buchanie, od pravej strany v predu, tiež tupé. Väčšinou to byvaju silentbloky. Kamarat si kupil rovnaku 3.6CC ako ja, a jemu to buchalo vzadu, po vymene silent-blokov to prestalo
Vlastné
Volkswagen CC - 3.6 FSI V6 220KW - 4Motion
A častá jazda tiež s
Skoda Karoq 1.5 TSI DSG
Skoda Octavia 1.2TSI
Opel Corsa 1.2 TwinPort

Uživatelský avatar
KJirka
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 14864
Registrován: 09.04.2009 09:33
Bydliště: Chomutov

Re: Passat CC búchanie nápravy

Příspěvek od KJirka »

no taky může bouchat nápravnice. Stačí minimální vůle a jsou to rány, jak z děla.
Nejlepší servis je ten, kterej nebudeš nikdy potřebovat.
VELKÁ RADOST JE, KDYŽ SE AUTO KUPUJE, ALE JEŠTĚ VĚTŠÍ, KDYŽ SE PRODÁVÁ !

Uživatelský avatar
pasátek
Závodník
Závodník
Příspěvky: 644
Registrován: 01.07.2015 22:37
Bydliště: Chrudim

Re: Passat CC búchanie nápravy

Příspěvek od pasátek »

To budou silentbloky, já to mám vzadu na CC taky. Už to bude chtít povyměňovat. Na určitých nerovnostech to tupě klepe. Navíc je to už znát i na jízdních vlastnostech v zatáčkách. Párkrát už mě to nemile překvapilo, jak to začalo ujíždět a elektronika to musela korigovat. Jinak nové komplet tlumiče, uložení stabilizátoru a tyčky, takže klepající tyčky to nejsou. Ty určitě někoho napadnou taky.
Passat CC 2.0 TDI 125kW Individual
Passat CC 2.0 TDI 103kW

Odpovědět

Zpět na „Passat 3C / CC“