DPF - Snímač výfukových plynů

2005 - 20..

Moderátoři: KJirka, ejne, pásovec

Pravidla fóra
Moji milí příznivci nových Passatů, předtím než založíte nové téma důkladně projděte FAQ a ostatní témata, případnì použijte VYHLEDÁVÁNÍ.
Fotky svých Passatů vkládejte do podsekce (ne)Jen můj Passat 3C / CC a nezapomeňte u fotek mazat RZ.
Poptávky a nabídky do této sekce nepatří. Neslušná, hrubá, výhružná slova a jinak zákonem nepřijatelné texty budou smazána.
S problémy týkající se chodu sekce se na mě obracejte v SZ.
pásovec
Odpovědět
DarkAng3l
Řidič
Řidič
Příspěvky: 99
Registrován: 30.04.2012 23:32

DPF - Snímač výfukových plynů

Příspěvek od DarkAng3l »

Zdravím, řeším problém se senzorem tlaku u DPF. Jedná se o 2.0 TDI PD 103 kw BMP. Kontrolka někdy po startu zhasne a pár startů drží, ale pak prostě přijde okamžik, kdy se rožne.
Tento senzor byl vyměněn v servisu a byl adaptován, proběhla kontrola trubek, jestli jsou průchozí, el. vedení bylo nahrazeno a výsledek pořád stejný.
V DPF jsem našel, že má 86g, ale regenerace myslím, že probíhá normálně, jelikož aktuální zanesení se mění.

Předem díky za odpovědi :)

Zde výpis:

001137 - tlakovy snimac vyfuku 1 (G450)
P0471 - 000 - neverohodny signal - Sporadická
info o závadě
Stav závad: 00110000
Priorita závad: 2
Frekvence závad: 17
Kilometry: 152096 km
Indikace času: 0
Datum: 2000.00.00
Čas: 17:28:17

info o závadě
Otáčky: 1659 /min
Rychlost: 57.0 km/h
bez jednotek: -15.30
bez jednotek: -35.70
Váha vzduchu: 31.29 g/s
Teplota: 180.0*C
Teplota: 23.4*C

009299 - Filtr částic vznět.motoru; snímač rozdílového tlaku
P2453 - 000 - neplatný signál - Sporadická
info o závadě
Stav závad: 00110000
Priorita závad: 2
Frekvence závad: 15
Indikace času: 0

info o závadě
Otáčky: 0 /min
Rychlost: 0.0 km/h
bez jednotek: 15.30
bez jednotek: -30.60
Váha vzduchu: 5.69 g/s
Teplota: 294.0*C
Teplota: 16.2*C

Uživatelský avatar
teekey
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3840
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: DPF - Snímač výfukových plynů

Příspěvek od teekey »

DarkAng3l píše:Předem díky za odpovědi...
TADY by mohli trochu poradit 8)

Rady:
- spustit rucni regeneraci DPF
(the pressure sensor fault can be intermittant causing the two faults and will stop regeneration of DPF causing Ecu to think DPF isblocked sometimes when you erase the 1st fault the dpf will regenerate and fault will clear automatically)
- smazat chyby, provest regeneraci a zkontrolovat zda se neobjevuji znovu (souviselo by s vyse uvedenym)
- nejsou tam dve cidla? Ktere menily? Ve VW by meli mit nejaky modifikovany G450 sensor

Dalsi tip souvisejici s tvym problemem:
Requires a modified g450 pressure sensor and adaptation, I would also check for an ECU update and regen if required.
VW Passat B6@103kw (BMP) | Range Rover V8 | eGolf

DarkAng3l
Řidič
Řidič
Příspěvky: 99
Registrován: 30.04.2012 23:32

Re: DPF - Snímač výfukových plynů

Příspěvek od DarkAng3l »

Servisák vyměnil senzor, co je na vrchu u motoru, provedl adaptaci a spustil regeneraci. Když se chyba smaže, tak se nebojeví, ale po ujetí cca 50km a nastartování znovu naskočí.
cca 2500 km to svítilo pořád a teď to občas zhasne, řekl bych že po regeneraci, ale nemůžu to říct jistě.
Nicméně si myslím, že to bude asi chtít zajet do VW a zkusit flashnout řídící jednotku no.
Jinak díky za rady, ale toto všechno myslím, že servisák dělal.

Uživatelský avatar
Mar3k
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 34
Registrován: 12.07.2012 23:29
Bydliště: BratislavA, presne tam odkial su VW Made in Slovakia

Re: DPF - Snímač výfukových plynů

Příspěvek od Mar3k »

To iste teraz vypisuje aj mne ale na 1.9TDi....
Mam najazdene 270t km a DPF uz na 79mg...
Vysvecuje mi mi tiez sporadicku chybu snimacu tlaku vo vyfuku pred dpf..
Taktiez ako pises po prejdeni max 50 km sa kontrolka rozsvieti bez gongu alebo vypisania dovodu na pristrojovke...

Rozmyslam skorej ze uz by som dal odstranit cele dpf a tym by som uz pravdepodobne ani nemusel kupovat novy snimac za 60€ ktory pravdepodobne je ok ale uz sa upchava dpf... podla VAG sa mi ale regeneracia spusta aj nadalej pravidelne..
Obrázek
....................................PASSAT 3C VARIANT......................................

Uživatelský avatar
Archie
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2047
Registrován: 17.08.2009 01:01
Bydliště: kousek od Kladna

Re: DPF - Snímač výfukových plynů

Příspěvek od Archie »

DarkAng3l píše:Zdravím, řeším problém ***cut***
009299 - Filtr částic vznět.motoru; snímač rozdílového tlaku
P2453 - 000 - neplatný signál - Sporadická
***cut***
Tady máš origo popis řešení http://wiki.ross-tech.com/wiki/index.ph ... 453/009299
Bye A.
___________________________________________________
VW Passat 3C Variant 2.0 TDI CBAB 2010 BlueMotion

DarkAng3l
Řidič
Řidič
Příspěvky: 99
Registrován: 30.04.2012 23:32

Re: DPF - Snímač výfukových plynů

Příspěvek od DarkAng3l »

Mar3k píše:To iste teraz vypisuje aj mne ale na 1.9TDi....
Mam najazdene 270t km a DPF uz na 79mg...
Vysvecuje mi mi tiez sporadicku chybu snimacu tlaku vo vyfuku pred dpf..
Taktiez ako pises po prejdeni max 50 km sa kontrolka rozsvieti bez gongu alebo vypisania dovodu na pristrojovke...

Rozmyslam skorej ze uz by som dal odstranit cele dpf a tym by som uz pravdepodobne ani nemusel kupovat novy snimac za 60€ ktory pravdepodobne je ok ale uz sa upchava dpf... podla VAG sa mi ale regeneracia spusta aj nadalej pravidelne..
Já co jsem zkoušel zanešení aktuální DPF, tak ze začátku šlo od 0% do 8% cca a pak to klesalo. Nicméně pak se jela delší trasa a když jsem se díval po objevení kontrolky, tak tam bylo 17% a regenerace byla před 30 km, když jsem se díval, tak už vážně nevím.
Archie píše:
DarkAng3l píše:Zdravím, řeším problém ***cut***
009299 - Filtr částic vznět.motoru; snímač rozdílového tlaku
P2453 - 000 - neplatný signál - Sporadická
***cut***
Tady máš origo popis řešení http://wiki.ross-tech.com/wiki/index.ph ... 453/009299
Na ross-tech wiki jsem se díval jako prvně. Buď je potřeba speciální senzor z VW nebo už je DPF tak plné, že stačí pár % zanešení a už hlásí nesmyslný signál a po regeneraci to zmizí.

Uživatelský avatar
bassman
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 10
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: DPF - Snímač výfukových plynů

Příspěvek od bassman »

Mám stejný problém jako DarkAngl3l, stejná motorizace, ale kontrolka svítí, po smazání se opět většinou po nastartování nebo po těch cca 50km rožne s chybou P0471 - 000 - Implausible Signal. Také jsem to zatím nevyřešil,ale P2453 se objevilo pouze jednou P2453 - 000 - Implausible Signal.

DarkAng3l
Řidič
Řidič
Příspěvky: 99
Registrován: 30.04.2012 23:32

Re: DPF - Snímač výfukových plynů

Příspěvek od DarkAng3l »

bassman píše:Mám stejný problém jako DarkAngl3l, stejná motorizace, ale kontrolka svítí, po smazání se opět většinou po nastartování nebo po těch cca 50km rožne s chybou P0471 - 000 - Implausible Signal. Také jsem to zatím nevyřešil,ale P2453 se objevilo pouze jednou P2453 - 000 - Implausible Signal.
Je to divný, technik si myslel, že jsou dráty špatný, tak je nahradil, vymazal chybu a po 50 km cca se to rozsvítilo. To jsme ale neřešili a jeli do chorvatska, jelikož technik tvrdil, že to bez regenerace vydrží 5 000 km, tak jsme jeli. Celou dobu to svítilo, až když jsme dorazili, tak teď to zhasíná, ale po čase se to rozsvítí. Drží to víc, jak 50 km. Myslím, že to zhasne vždy po pasivní regeneraci nebo co to je, páč kontrolka DPF se za tu dobu ani jednou nerozsvítila. Od té doby jsem ještě v servisu nebyl, ale chystám se tam, co dále vymyslí, když chyby jsou stále stejné, jen se opakují.

Kdyby jste někdo na něco přišel, tak určitě napište, budu rád :)

Uživatelský avatar
teekey
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3840
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: DPF - Snímač výfukových plynů

Příspěvek od teekey »

2DarkAng3l: tak snad uz jenom nechat vycistit/vymenit DPF filtr jestli to nebude tim, ze je zaneseny. Zaneseni co ukazuje jednotka nemusi byt vzdy korektni informace...
VW Passat B6@103kw (BMP) | Range Rover V8 | eGolf

DarkAng3l
Řidič
Řidič
Příspěvky: 99
Registrován: 30.04.2012 23:32

Re: DPF - Snímač výfukových plynů

Příspěvek od DarkAng3l »

teekey píše:2DarkAng3l: tak snad uz jenom nechat vycistit/vymenit DPF filtr jestli to nebude tim, ze je zaneseny. Zaneseni co ukazuje jednotka nemusi byt vzdy korektni informace...
To bych nechal jako poslední možnost, DPF není levná záležitost :)

fb_michal35
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 1
Registrován: 18.11.2020 11:39

Re: DPF - Snímač výfukových plynů

Příspěvek od fb_michal35 »

Dobrý den
Vyřešil někdo tuto závadu,jsem bezradný cca 50 km a porucha se znovu rozsvítí,děkuji za odpověd

Uživatelský avatar
Jirka.
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 6214
Registrován: 12.05.2010 00:53
Bydliště: Praha

Re: DPF - Snímač výfukových plynů

Příspěvek od Jirka. »

fb_michal35 píše:
18.11.2020 11:45
Dobrý den
Vyřešil někdo tuto závadu,jsem bezradný cca 50 km a porucha se znovu rozsvítí,děkuji za odpověd
Dát nový a přispůsobit
ŠKODA 1000MB DE LUXE
ŠKODA 136GL Tuzex
Pásovec 3C 2.0TDI BKP Highline DSG
ŠKODA Octavia RS CEGA

Uživatelský avatar
sharik4x4
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1348
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: DPF - Snímač výfukových plynů

Příspěvek od sharik4x4 »

Už jsem se setkal i s vadným originálem. Otázka je, jestli to co tam dal, je vůbec originál. :D

Odpovědět

Zpět na „Passat 3C / CC“