Passat 3C 2.0TDI či Golf VI 1.6TDI/ 1.4TSI

2005 - 20..

Moderátoři: KJirka, ejne, pásovec

Pravidla fóra
Moji milí příznivci nových Passatů, předtím než založíte nové téma důkladně projděte FAQ a ostatní témata, případnì použijte VYHLEDÁVÁNÍ.
Fotky svých Passatů vkládejte do podsekce (ne)Jen můj Passat 3C / CC a nezapomeňte u fotek mazat RZ.
Poptávky a nabídky do této sekce nepatří. Neslušná, hrubá, výhružná slova a jinak zákonem nepřijatelné texty budou smazána.
S problémy týkající se chodu sekce se na mě obracejte v SZ.
pásovec
Uživatelský avatar
Nightflare
Řidič
Řidič
Příspěvky: 105
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Letohrad
Kontaktovat uživatele:

Passat 3C 2.0TDI či Golf VI 1.6TDI/ 1.4TSI

Příspěvek od Nightflare »

Myslím si že název topicu hovoří za vše :) Otázka zní, zda jít do jetého 3Cčka 2.0TDI, nebo (vzhledem k tomu co jsem si tu a foru o tomto motoru přečetl) raději vzít nového šestkového Golfa v kombíku s motorizací 1.6TDI či 1.4TSI. Auto používám každý den pro pracovní cesty a potřebuji něco na co se můžu spolehnout... nemůžu si dovolit být bez auta :wink: Jinak za rok udělám cca 30t km

Alficek
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 450
Registrován: 20.01.2010 14:04
Bydliště: Taus

Re: Passat 3C 2.0TDI či Golf VI 1.6TDI/ 1.4TSI

Příspěvek od Alficek »

Kdybych měl na výběr a nemusel brát ohled na peníze, šel bych do nového Golfa VI. Motorizaci bych vybíral podle cenového rozdílu mezi TSI a TDI.
Myslím si, že asi ani jeden motor nebude špatná volba (kdo ví, jak na tom budou za 10 let :-) ).
Teď jezdím 3Cčko 1.9 TDI

Uživatelský avatar
Nightflare
Řidič
Řidič
Příspěvky: 105
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Letohrad
Kontaktovat uživatele:

Re: Passat 3C 2.0TDI či Golf VI 1.6TDI/ 1.4TSI

Příspěvek od Nightflare »

Tak na peníze se samozřejmě ohledy budou muset brát, ale tak jako tak auto budu brát na leasing kterej si budu odepisovat z daní. Myslel sem si že seženu něco zajímavého do 300k, ale na to jsem asi moc náročnej takže Passat kterej by se mi líbil je cca za 350k. Nedávno jsem se svezl v 3C Sedanu právě s dvoulitrem a celkem mě to nadchlo, jak to krásně táhne, ale po prostudování fora tady mě ten motor zase maličko nechává chladným. Čerpadlo za 6-8k budiž, ale dávat 60k za nový vstřiky, to bych se u splácení leasingu šel asi někam zhoupnout :minzdr: Golf bych viděl do 450k pokud by byl novej, což samozřejmě nebude ani zdaleka v takové výbavě jakou bych si přál, ačkoliv oproti dosluhujícímu GIV 1.6 to asi bude stále luxus.. :mrgreen:

Uživatelský avatar
Hrasko
Profík
Profík
Příspěvky: 1003
Registrován: 09.12.2009 13:58
Bydliště: ...západ SVK

Re: Passat 3C 2.0TDI či Golf VI 1.6TDI/ 1.4TSI

Příspěvek od Hrasko »

Nezabudni na jednu vec , tu na fore to vyzera ze su vsetky passaty haraburdy..omyl iba su tu ludia ktory zrovna riesia nejaky problem a hladaju radu.Preto sa tu otom tak vela pise. Jasne ze tam bol problem s praskanim hlavy..atd. no na pocet predanych kusov onic viac ako pri inych znackach.Ja osobne som chcel golfa ..kombika...benzin...a mam.. :mrgreen: Budes mat to auto od novoty takze moja rada je jasna.Ale sam si zhodnot , ake mas poziadavky od auta co ocakavas a rozhodnutie bude jasnejsie .
= = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = =
V beznádejnej situácii je po ruke vždy jedno riešenie : kladivo
= = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = =

zajda82
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 475
Registrován: 19.08.2009 15:06

Re: Passat 3C 2.0TDI či Golf VI 1.6TDI/ 1.4TSI

Příspěvek od zajda82 »

mel jsem noveho golfa VI, ted mam ojete 3c

a moje rada zni, jdi do golfa

Uživatelský avatar
Nightflare
Řidič
Řidič
Příspěvky: 105
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Letohrad
Kontaktovat uživatele:

Re: Passat 3C 2.0TDI či Golf VI 1.6TDI/ 1.4TSI

Příspěvek od Nightflare »

zajda82 píše:mel jsem noveho golfa VI, ted mam ojete 3c

a moje rada zni, jdi do golfa
A důvod? :idea: :)

zajda82
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 475
Registrován: 19.08.2009 15:06

Re: Passat 3C 2.0TDI či Golf VI 1.6TDI/ 1.4TSI

Příspěvek od zajda82 »

kde zacit...golf je o tridu niz, to je potreba poznamenat, nicmene na druhou stranu, je o nejaky ten patek mladsi

- kvalita zpracovani a pouzite materialy v interieru jsou u golfa lepsi, interier na me celkove lepe pusobil, hlavne je tam vice mekkych plastu, ergonomii netreba zminovat je perfektni
- dostanes nove auto, pro me velka vyhoda
- jizdni vlastnosti, golf mi daval na silnici zpetnou vazbu a jistotu jakou mi pastika proste neda
- golf ma lepe odhlucnenou kabinu a i pres handicap nizsi tridy je pro moje 3c v otazce komfortu hodne zdatnym souperem
- bezpecnost je u toho auta bezkonkurencni, mam to z prvni ruky :)
- kdyz si koupis 3c, musis ho vzit za 300 a 50 nechat na investice, kdyz to neudelas, prehoupnes se pres 400 a budes fnukat zes mohl mit nove auto


btw. kdybys do nej sel, mam par rad:
- pokud trendline, tak ROZHODNE paket interier, ty sedacky jsou bomba
- urcite bych ozelel jine kusy vybavy a zainvestoval do bixenonu (ne v pripade ze by to melo vliv na motorizaci :))
- pokud nezvolis zakladni motorizaci neda se vybrat spatny motor

Uživatelský avatar
Nightflare
Řidič
Řidič
Příspěvky: 105
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Letohrad
Kontaktovat uživatele:

Re: Passat 3C 2.0TDI či Golf VI 1.6TDI/ 1.4TSI

Příspěvek od Nightflare »

To už zní celkem jako rozumné důvody ;-) Ačkoliv exteriérově se mi více líbí 3C, tak ve spracování bude asi nový Golf lepší. Takže vpodstatě by do hry mohlo zasáhnout jen 3C v 1.9TDI a nebo se mi celkem líbí nová Astra, ale kdoví jak na tom bude interiér za pár let :roll:

Uživatelský avatar
re5pekt
Profík
Profík
Příspěvky: 1167
Registrován: 28.07.2008 18:48
Bydliště: Scotland/Spain
Kontaktovat uživatele:

Re: Passat 3C 2.0TDI či Golf VI 1.6TDI/ 1.4TSI

Příspěvek od re5pekt »

zajda82 píše:kde zacit...golf je o tridu niz, to je potreba poznamenat, nicmene na druhou stranu, je o nejaky ten patek mladsi

- kvalita zpracovani a pouzite materialy v interieru jsou u golfa lepsi, interier na me celkove lepe pusobil, hlavne je tam vice mekkych plastu, ergonomii netreba zminovat je perfektni
- dostanes nove auto, pro me velka vyhoda
- jizdni vlastnosti, golf mi daval na silnici zpetnou vazbu a jistotu jakou mi pastika proste neda
- golf ma lepe odhlucnenou kabinu a i pres handicap nizsi tridy je pro moje 3c v otazce komfortu hodne zdatnym souperem
- bezpecnost je u toho auta bezkonkurencni, mam to z prvni ruky :)
- kdyz si koupis 3c, musis ho vzit za 300 a 50 nechat na investice, kdyz to neudelas, prehoupnes se pres 400 a budes fnukat zes mohl mit nove auto


btw. kdybys do nej sel, mam par rad:
- pokud trendline, tak ROZHODNE paket interier, ty sedacky jsou bomba
- urcite bych ozelel jine kusy vybavy a zainvestoval do bixenonu (ne v pripade ze by to melo vliv na motorizaci :))
- pokud nezvolis zakladni motorizaci neda se vybrat spatny motor
Ohhh my god :roll: :roll: :roll:

Uživatelský avatar
Nightflare
Řidič
Řidič
Příspěvky: 105
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Letohrad
Kontaktovat uživatele:

Re: Passat 3C 2.0TDI či Golf VI 1.6TDI/ 1.4TSI

Příspěvek od Nightflare »

No nezdá se mi to být všechno neopodstatněné, pokud máš jiný názor tak ho trochu rozveď místo takovýchto offtopic úlevů :wink:

Uživatelský avatar
re5pekt
Profík
Profík
Příspěvky: 1167
Registrován: 28.07.2008 18:48
Bydliště: Scotland/Spain
Kontaktovat uživatele:

Re: Passat 3C 2.0TDI či Golf VI 1.6TDI/ 1.4TSI

Příspěvek od re5pekt »

Hele, fakt uz me to nebavi psat porad dokola, mam passata 2 roky a liju do nej jen naftu, az na tlacitko park. brzdy.
Jestli mas strach, ze se ti nahodou neco rozbije, tak si kup kolo, ale bacha, i prehazovacka ma sve mouchy! (Bez urazky)
Porad to samy dokola v blede modrym....... Jsou to jen auta, vyrobil to clovek, vse ma sve mouchy, neco se kazi vic, neco zase min, muzes koupit dobry kus, muzes koupit spatny kus, muze byt dobry motor, ale bude spatna kastle, atd atd atd..

Ja (kdybych byl ty a byl bych ochoten utratit 450k za auto), tak bych koupil pastiku za 350k v plny palbe, s kodem motoru BMP se vstrikama Bosh, ktere jdou repasovat. Ma 8V, takze hlavy tolik nepraskaj a 100k bych byl v budoucnu ochoten do auta investovat, ale to by musela byt velka smula, aby vsechny penize sly do auta (ale i tak bys byl na tom samym, co by te stal Golf)

Jinak co se recenzi tyce, tak 1.4TSI je jeden z nej motoru. Tichy a svizny, zase vic zere, ale pri najezdu do 30K bych to moc neresil. Jo a vubec, GOLF VI je osklivy, radeji teda starsi Scirocco 1.4TSI.

Staci ti muj nazor?

Uživatelský avatar
standokan
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 3077
Registrován: 17.04.2008 11:59
Bydliště: Uplnej sever

Re: Passat 3C 2.0TDI či Golf VI 1.6TDI/ 1.4TSI

Příspěvek od standokan »

tak když už passata 3c tak tsi nebo 3.6 nic jiného bych nechtěl golf je takové auto spíš pro slečny
w8 4.0 2004 variant čiping na 224kw

Uživatelský avatar
re5pekt
Profík
Profík
Příspěvky: 1167
Registrován: 28.07.2008 18:48
Bydliště: Scotland/Spain
Kontaktovat uživatele:

Re: Passat 3C 2.0TDI či Golf VI 1.6TDI/ 1.4TSI

Příspěvek od re5pekt »

Standokana neposlouchej, ten vlastni ropne vrty na aljasce :lol: :lol:

Uživatelský avatar
Nightflare
Řidič
Řidič
Příspěvky: 105
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Letohrad
Kontaktovat uživatele:

Re: Passat 3C 2.0TDI či Golf VI 1.6TDI/ 1.4TSI

Příspěvek od Nightflare »

No to bych ovšem taky bral :mrgreen:

Uživatelský avatar
Sullaco
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1508
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Sever Čech...

Re: Passat 3C 2.0TDI či Golf VI 1.6TDI/ 1.4TSI

Příspěvek od Sullaco »

re5pekt píše:Hele, fakt uz me to nebavi psat porad dokola, mam passata 2 roky a liju do nej jen naftu, az na tlacitko park. brzdy.
Jestli mas strach, ze se ti nahodou neco rozbije, tak si kup kolo, ale bacha, i prehazovacka ma sve mouchy! (Bez urazky)
Porad to samy dokola v blede modrym....... Jsou to jen auta, vyrobil to clovek, vse ma sve mouchy, neco se kazi vic, neco zase min, muzes koupit dobry kus, muzes koupit spatny kus, muze byt dobry motor, ale bude spatna kastle, atd atd atd..

Ja (kdybych byl ty a byl bych ochoten utratit 450k za auto), tak bych koupil pastiku za 350k v plny palbe, s kodem motoru BMP se vstrikama Bosh, ktere jdou repasovat. Ma 8V, takze hlavy tolik nepraskaj a 100k bych byl v budoucnu ochoten do auta investovat, ale to by musela byt velka smula, aby vsechny penize sly do auta (ale i tak bys byl na tom samym, co by te stal Golf)

Jinak co se recenzi tyce, tak 1.4TSI je jeden z nej motoru. Tichy a svizny, zase vic zere, ale pri najezdu do 30K bych to moc neresil. Jo a vubec, GOLF VI je osklivy, radeji teda starsi Scirocco 1.4TSI.

Staci ti muj nazor?

Pod to se podepisuju. Sem si akorát každej přijde, když má problém. Podívej se co těch aut jezdí kolem tebe. Měl jsem několik předchozích modelů Passata,, jednoho ještě furt mám a navíc několik Superbů minulé generace. Taky se na nich občas vysere a jsou to 1.9 Tdi. A co? Nic. Pokud chceš nový auta a máš na něj a vyplatí se ti to, tak ho vezmi. Ale zase se tak strašně neboj ojetiny. Já bych Golfa nechtěl, páč je malej a je hnusnej (můj názor). Howgh.

Odpovědět

Zpět na „Passat 3C / CC“