PROSÍM POMOC!!! pašik se nám zbláznil

2005 - 20..

Moderátoři: KJirka, ejne, pásovec

Pravidla fóra
Moji milí příznivci nových Passatů, předtím než založíte nové téma důkladně projděte FAQ a ostatní témata, případnì použijte VYHLEDÁVÁNÍ.
Fotky svých Passatů vkládejte do podsekce (ne)Jen můj Passat 3C / CC a nezapomeňte u fotek mazat RZ.
Poptávky a nabídky do této sekce nepatří. Neslušná, hrubá, výhružná slova a jinak zákonem nepřijatelné texty budou smazána.
S problémy týkající se chodu sekce se na mě obracejte v SZ.
pásovec
Odpovědět
MartinMX
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 42
Registrován: 24.09.2009 10:38

PROSÍM POMOC!!! pašik se nám zbláznil

Příspěvek od MartinMX »

Ahoj pánové
Prosím o pomoc:-( pašik se nám zbláznil. Máme doma 2.0TDI 125Kw Highline a jedná se o to, že je právě najeto 185tis.km a začali se nám objevovatat hlášky v maxidotu. Nejdřive začal svíti filtr.pev.částic,tak jsem řek dobry to už jsme tu jednou měli,jen jsem to dořek pribyla hlaska pro kontrolu emisí. Asi 100km klid a přibyl další obrázek pro předžhavení a auto omezilo výkon na uroven felicie. Ted by me zajimalo jestli to auto je tak chytré, a pri 185tis.km kdy je plánovaný větší servis podle servisky, dokáže majitele donutit vyhledat opravdu servis nebo to je jen schoda náhoda přesne ve 185tis.km se zacli dit tyhle divné věci.
VAG nemám a ani nevim kde někoho s nim seženu tady v blízkosti Lovosic. Není tu někdo takovej, prosím?

Díky za rady a info

KamilGTTDI
Pilot
Pilot
Příspěvky: 868
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: tam za humny

Re: PROSÍM POMOC!!!

Příspěvek od KamilGTTDI »

kazdopadne pokud mas zacpanej filtr pevnejch castic tak tam muze byt problem....

Uživatelský avatar
Palko
Pilot
Pilot
Příspěvky: 748
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: ZLÍN
Kontaktovat uživatele:

Re: PROSÍM POMOC!!!

Příspěvek od Palko »

Řekl bych že neproběhla nebo nebyla dokončena regenerace filtru pevných částic, proto zkus bud pašíka protáhnout někde na dálnici anebo do servisu kde ti po napíchnutí na diagnostiku zjistí na kolik je DPF zanesený a jestli je jeho regenerace možná. Motor ti jede v nouzovém režimu jedině díky tomuto problému nic víc bych v tom nehledal, servisní interval na výkon motoru nemá vliv.
Laser aréna ve Zlíně http://www.zona123.cz

Uživatelský avatar
Keram01
Řidič
Řidič
Příspěvky: 119
Registrován: 03.06.2009 23:11

Re: PROSÍM POMOC!!!

Příspěvek od Keram01 »

No ja som mal s vatsim odstupom asi vsetky tieto hlasky v tom istom poradi a nakoniec som mal upaleny jeden zhavic, dal som vsetky vymenit a zatial klud. skus ich skontrolovat.

MartinMX
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 42
Registrován: 24.09.2009 10:38

Re: PROSÍM POMOC!!!

Příspěvek od MartinMX »

Děkuju vam panové za rady. Nezbylo nic jineho než napíchnout pašika na VAG. Ten zjistil 60% zanešenost filtru pev.částic, a vadu čidla ve vyfukovem potrubi. Probehla regenerace filtru(na 5% zanešení),vyměna čidla(1500Kč). Vše je to nejspiše důsledek natankovaného kvalitního paliva v Německu na Aralu(ultimade diesel),ktery uvolnil sračky z čeké nafty a spadlo to dolu do filtru.Ted vše fachá zas jak má a doufam ,že ne jen na chvilku.

Uživatelský avatar
ejne
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1520
Registrován: 14.09.2008 17:43
Bydliště: SVK ( SLC, SL )
Kontaktovat uživatele:

Re: PROSÍM POMOC!!!

Příspěvek od ejne »

Ako zistim nakolko % mam zaneseny filter?
hmm divim sa vam ze nepouzivate aditiva do paliv. predsa VIF co je cesky vyrobca a to aditivum je velmi dobra vec. A ak nie tak raz zacas pouzit vyrobok znacky RETECH. mozem len doporucit...
VW Passat 2.0 103kw Sportline = Moje presuvadlo
Najväčšou hrozbou v cestnej premávke sú autá, ktoré sú rýchlejšie než schopnosť ich vodičov myslieť

Uživatelský avatar
mrmaryII
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1262
Registrován: 24.03.2009 13:07
Bydliště: Kosice, SVK

Re: PROSÍM POMOC!!!

Příspěvek od mrmaryII »

Tu je priklad

01 Engine

Display group 67
132.6
94.8
32
3

Display group 68
107.9%
0.15
0.0%



http://wiki.ross-tech.com/wiki/index.ph ... generation" onclick="window.open(this.href);return false;
When you play with fire, there is a 50/50 chance something will go wrong, and nine times out of ten it does.

MartinMX
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 42
Registrován: 24.09.2009 10:38

Re: PROSÍM POMOC!!!

Příspěvek od MartinMX »

Adetiva jsem pouzival od Castrolu vice jak 15tis.km. abych se podobnim vecem vyhnul,ale stejnak se stala tahle vec. Vyzkousim tedy tento vyrobek co doporucujes.

Uživatelský avatar
Benetty
Závodník
Závodník
Příspěvky: 634
Registrován: 17.10.2008 18:39
Bydliště: Děčín a široké vwokolí

Re: PROSÍM POMOC!!!

Příspěvek od Benetty »

Tankujte Vervu u benziny ( http://auto.idnes.cz/test-drazsi-nafty- ... tomoto_fdv" onclick="window.open(this.href);return false; ) a občas tomu trochu zatopte pod kotlem :mrgreen:

Uživatelský avatar
pásovec
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 5487
Registrován: 25.03.2008 20:26
Bydliště: Praha

Re: PROSÍM POMOC!!!

Příspěvek od pásovec »

Já myslel, že tankuješ za čárou :-)
Dodo Juice,Microfiber Madness,Autoglym,Meguiars,Swissvax,Raceglaze,Carpro a další..
http://www.detailingclub.cz" onclick="window.open(this.href);return false;
Obrázek

Uživatelský avatar
Benetty
Závodník
Závodník
Příspěvky: 634
Registrován: 17.10.2008 18:39
Bydliště: Děčín a široké vwokolí

Re: PROSÍM POMOC!!!

Příspěvek od Benetty »

pásovec píše:Já myslel, že tankuješ za čárou :-)
Čoveče akorát se na to už pár dní chystám. Vyjedu ten bordel co tam mám a jedu k soudruhům do NDR, mám to 10 km :gey:

Uživatelský avatar
Allbacore
Pilot
Pilot
Příspěvky: 754
Registrován: 13.01.2008 00:08
Kontaktovat uživatele:

Re: PROSÍM POMOC!!!

Příspěvek od Allbacore »

ejne píše:Ako zistim nakolko % mam zaneseny filter?
hmm divim sa vam ze nepouzivate aditiva do paliv. predsa VIF co je cesky vyrobca a to aditivum je velmi dobra vec. A ak nie tak raz zacas pouzit vyrobok znacky RETECH. mozem len doporucit...
trosku OT, myslis ze sa oplati strkat aditiva do motorov? zaujimalo by ma co si myslite :idea:
LED autožárovky do interiéru, exteriéru s dvou letou zárukou!
http://www.autoledky.cz/

Nakupujte so slevami zde
Obrázek

imo17
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 353
Registrován: 12.09.2009 19:47
Bydliště: Púchov

Re: PROSÍM POMOC!!!

Příspěvek od imo17 »

Allbacore píše:
ejne píše:Ako zistim nakolko % mam zaneseny filter?
hmm divim sa vam ze nepouzivate aditiva do paliv. predsa VIF co je cesky vyrobca a to aditivum je velmi dobra vec. A ak nie tak raz zacas pouzit vyrobok znacky RETECH. mozem len doporucit...
trosku OT, myslis ze sa oplati strkat aditiva do motorov? zaujimalo by ma co si myslite :idea:
No a ja ťa doplním o otázočku, či sa oplatí liať aditivum VIF do motoru s DPF?
Študoval som to na nete a tam doporučujú, že radšej nie, ale kde hladať pravdu?
Ešte som osobne nenšiel na to odvahu! :oops:

Odpovědět

Zpět na „Passat 3C / CC“