Vymena prevodoveho oleja

2005 - 20..

Moderátoři: KJirka, ejne, pásovec

Pravidla fóra
Moji milí příznivci nových Passatů, předtím než založíte nové téma důkladně projděte FAQ a ostatní témata, případnì použijte VYHLEDÁVÁNÍ.
Fotky svých Passatů vkládejte do podsekce (ne)Jen můj Passat 3C / CC a nezapomeňte u fotek mazat RZ.
Poptávky a nabídky do této sekce nepatří. Neslušná, hrubá, výhružná slova a jinak zákonem nepřijatelné texty budou smazána.
S problémy týkající se chodu sekce se na mě obracejte v SZ.
pásovec
Odpovědět
myjavak
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 8
Registrován: 09.02.2010 15:16

Vymena prevodoveho oleja

Příspěvek od myjavak »

Zdravim.
Mam taky problem, ze sa mi tazsie radia rychlosti. Najvacsi problem mam niekedy zaradit z dvojky na trojku. Pytal som sa vela ludi v com moze byt problem, kazdy mi odpovedal aby som vyskusal najlacnejsiu variantu a to je ta, ze mam vymenit olej v prevodovke - mnohym to pomohlo. Olej mam objednany podla specifikacie, len myslite, ze treba prevodovku nechat prebehnut este preplachovacim olejom?

dalsia varianta opravy by bola spojka....no snad az tam sa nedostanem.........
diki moc za rady

Uživatelský avatar
mrmaryII
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1262
Registrován: 24.03.2009 13:07
Bydliště: Kosice, SVK

Re: Vymena prevodoveho oleja

Příspěvek od mrmaryII »

Nieco ako preplachovaci olej uz hadam ani neexistuje. Mozes tam naliat len ten olej, ktory je pre prevodovku specifikovany a ten preplach tymto olej by nebol prave najlacnejsou variantou. Myslim, ze to nie je nutne robit.
Pred vymenou skontroluj tesnost prevodovky. Obcas sa stane, ze simering na vstupneh hriadeli pusta. Treba ho vymenit a az potom vymenit olej. Ak to pomoze, tak je to asi naozaj to najmenej co mozes pre tu prevodovku urobit.
When you play with fire, there is a 50/50 chance something will go wrong, and nine times out of ten it does.

Odpovědět

Zpět na „Passat 3C / CC“