Převodovka DSG

2005 - 20..

Moderátoři: KJirka, ejne, pásovec

Pravidla fóra
Moji milí příznivci nových Passatů, předtím než založíte nové téma důkladně projděte FAQ a ostatní témata, případnì použijte VYHLEDÁVÁNÍ.
Fotky svých Passatů vkládejte do podsekce (ne)Jen můj Passat 3C / CC a nezapomeňte u fotek mazat RZ.
Poptávky a nabídky do této sekce nepatří. Neslušná, hrubá, výhružná slova a jinak zákonem nepřijatelné texty budou smazána.
S problémy týkající se chodu sekce se na mě obracejte v SZ.
pásovec
Uživatelský avatar
Lukkii
Profík
Profík
Příspěvky: 1021
Registrován: 18.05.2014 11:41
Bydliště: Praha západ
Kontaktovat uživatele:

Re: Převodovka DSG

Příspěvek od Lukkii »

aha....no vidíš trocha nostalgie :-D

Ale i tak to je masakr :D
Passat B8 2.0TDI, 110kw,DSG.Webasto,pACC, přestavba facelift Matrix, kapacitní volant/travel assist, Area View 360, PLA3, MIB2.5, RGB ambient 30 barev

Uživatelský avatar
Soerte
Řidič
Řidič
Příspěvky: 68
Registrován: 23.07.2008 22:41
Bydliště: Senica

Re: Převodovka DSG

Příspěvek od Soerte »

KJirka píše:nech jí trhat a měň hlavně olej

ano ano olej bol meneny dva krat auto ma 118 000km.
Uvazujem nad znovu vymenou oleja preplachom co sa mi zda lepsie ako len vypustit a naliat novy olej.
Posledna vymena bola robena majitelom v neautorizovanom servise...kto vie co tam naliali za olej.
Dojde mi ze by to malo byt ok aj za studena...kolegovi to na passate nerobi a ma 230 000 km.
Tak nevie ...zda sa mi lepsia volba nerypat do toho pokial to ide inak budem menit veci stylom pokus omyl...
Thank you,come again :-)

- Bora, 1,9SDI r.v. 1999
- Passat CC, 2.0TDI r.v. 2009

Uživatelský avatar
KJirka
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 14864
Registrován: 09.04.2009 09:33
Bydliště: Chomutov

Re: Převodovka DSG

Příspěvek od KJirka »

hele, já mám najeto asi 75 t. km, na DSG dokonce jen 20 t. km a ta převodovka škubne někdy taky. Ponejvíc, když stojím v kopci. Pročež, nech to fakt být.
Nejlepší servis je ten, kterej nebudeš nikdy potřebovat.
VELKÁ RADOST JE, KDYŽ SE AUTO KUPUJE, ALE JEŠTĚ VĚTŠÍ, KDYŽ SE PRODÁVÁ !

Uživatelský avatar
yessmen
Profík
Profík
Příspěvky: 1192
Registrován: 28.08.2011 22:43
Bydliště: Jablonec n/N

Re: Převodovka DSG

Příspěvek od yessmen »

On myslí ale nejspíš jen poškubnutí na místě při řazení na voliči, což sixta popisuje zde:

8 ) Při zařazení D nebo R, vozidlo škubne na místě nebo škubne při rozjezdu a při ubrání plynu.
V paměti závad: P0868 - Tlak v převodovce - adaptace nadoraz horní mezní hodnota je překročena
Kontrola oleje na přítomnost špon, které ovlivňují fukce ventilů v mechatronice - kontrola ložiska pod čerpadlem oleje (viz foto) v případě jeho poškození výměna převodovky. Pokud je ložisko OK, tak výměna mechatroniky.

To rozhodně není úplně "nechat být" min. zkusit vyměnit olej filtr a provést základní nastavení... co se týče najeto 118tis a olej měněn 2x je sice dle předpisu nicméně by to znamenalo že je tam těsně nedávno vyměněný ne?
MY14 MK7 R
DeepBlue MK5 08.:R32 *SOLD*

Uživatelský avatar
GOLFÁK
Profík
Profík
Příspěvky: 1009
Registrován: 19.02.2008 16:42

Re: Převodovka DSG

Příspěvek od GOLFÁK »

Akorát bych snížil interval výměny

Uživatelský avatar
Soerte
Řidič
Řidič
Příspěvky: 68
Registrován: 23.07.2008 22:41
Bydliště: Senica

Re: Převodovka DSG

Příspěvek od Soerte »

yessmen píše:On myslí ale nejspíš jen poškubnutí na místě při řazení na voliči, což sixta popisuje zde:

8 ) Při zařazení D nebo R, vozidlo škubne na místě nebo škubne při rozjezdu a při ubrání plynu.
V paměti závad: P0868 - Tlak v převodovce - adaptace nadoraz horní mezní hodnota je překročena
Kontrola oleje na přítomnost špon, které ovlivňují fukce ventilů v mechatronice - kontrola ložiska pod čerpadlem oleje (viz foto) v případě jeho poškození výměna převodovky. Pokud je ložisko OK, tak výměna mechatroniky.

To rozhodně není úplně "nechat být" min. zkusit vyměnit olej filtr a provést základní nastavení... co se týče najeto 118tis a olej měněn 2x je sice dle předpisu nicméně by to znamenalo že je tam těsně nedávno vyměněný ne?


No presne....Sixta to popisuje ako chybu ale mne nehlasi chuby diagnostika a ja neviem ci to riesit kedze tam nepise ci len za studena ci aj za tepla.Mne to za tepla nerobi.
Olej bol meneny cca pred 12 tisicami ked bol meneny zotrvacnik....len neviem aky olej tam naliali v servise ked to nebol VW servis.
Chcel som vediet ci to niekto uz zazil ci to moze robit iny olej... nechcem menit olej za 300€ a pol roka nato menit mechatroniku a olej znova....uz by som to spojil a zmenil to vsetko naraz alebo nic...
Thank you,come again :-)

- Bora, 1,9SDI r.v. 1999
- Passat CC, 2.0TDI r.v. 2009

Uživatelský avatar
yessmen
Profík
Profík
Příspěvky: 1192
Registrován: 28.08.2011 22:43
Bydliště: Jablonec n/N

Re: Převodovka DSG

Příspěvek od yessmen »

Jiný olej nejspíš ne, to by dělalo i jiný problémy. Bohužel už tam ale může být něco špatně což se projeví hodně za studena kdy má olej daleko vyšší hustotu a tedy klade větší odpor na hydrauliku ovládací ventily atp..
Zkus nechat udělat základní nastavení (reset adaptačních hodnot) a uvidíš.
MY14 MK7 R
DeepBlue MK5 08.:R32 *SOLD*

Uživatelský avatar
Soerte
Řidič
Řidič
Příspěvky: 68
Registrován: 23.07.2008 22:41
Bydliště: Senica

Re: Převodovka DSG

Příspěvek od Soerte »

Myslis ze VW hodonin bude vediet ako nato? alebo sa mam radsi ohlasit nekomu kto robi len prevodovky?
Ja nejak moc tym VW servisom neverim.... nevite klubaka ktory to dokaze a uz to robil?
Thank you,come again :-)

- Bora, 1,9SDI r.v. 1999
- Passat CC, 2.0TDI r.v. 2009

Uživatelský avatar
yessmen
Profík
Profík
Příspěvky: 1192
Registrován: 28.08.2011 22:43
Bydliště: Jablonec n/N

Re: Převodovka DSG

Příspěvek od yessmen »

To zvládne každý s VCDS/VAG diagnostikou dle návodu rosstech. Do VW bych nejezdil ještě by to špatně pochopili a zbytečně bys platil nesmysly.
MY14 MK7 R
DeepBlue MK5 08.:R32 *SOLD*

milky22
Řidič
Řidič
Příspěvky: 108
Registrován: 05.06.2011 21:23
Bydliště: Bratislava

Re: Převodovka DSG

Příspěvek od milky22 »

Podla navodu je skubnutie pri zaradeni normalne:
DSG1.JPG
DSG2.JPG
DSG2.JPG (16.93 KiB) Zobrazeno 2403 x
A ked uz v navode pisu, ze to moze skubnut, asi je to zbytocne riesit.
Passat 3C Variant, 3/2009, 2.0 TDI 103 kW CBAB, DSG

Uživatelský avatar
Soerte
Řidič
Řidič
Příspěvky: 68
Registrován: 23.07.2008 22:41
Bydliště: Senica

Re: Převodovka DSG

Příspěvek od Soerte »

Ahoj Milky,
toto som tiez cital...mne len ide o to ze to robi len za studena a preto ma to stve.
Tak som myslel ze nevhodny olej... vo VW mi povedal ze to moze byt aj malo oleja v prevodovke...ze ked sa zohreje tak je ho akoby viac tak to nerobi....ale nezda sa mi to...
Thank you,come again :-)

- Bora, 1,9SDI r.v. 1999
- Passat CC, 2.0TDI r.v. 2009

Uživatelský avatar
KJirka
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 14864
Registrován: 09.04.2009 09:33
Bydliště: Chomutov

Re: Převodovka DSG

Příspěvek od KJirka »

hoši neblbněte už ! Jestli ten olej mění, jak má a převodovka normálně řadí, tak na tom nebudu zkoumat každej prd. Mě to za studena někdy taky škubne a mám převodovku prakticky novou. Dělá to hlavně tehdy, když je auto ve svahu.
Nejlepší servis je ten, kterej nebudeš nikdy potřebovat.
VELKÁ RADOST JE, KDYŽ SE AUTO KUPUJE, ALE JEŠTĚ VĚTŠÍ, KDYŽ SE PRODÁVÁ !

Uživatelský avatar
Soerte
Řidič
Řidič
Příspěvky: 68
Registrován: 23.07.2008 22:41
Bydliště: Senica

Re: Převodovka DSG

Příspěvek od Soerte »

KJirka píše:hoši neblbněte už ! Jestli ten olej mění, jak má a převodovka normálně řadí, tak na tom nebudu zkoumat každej prd. Mě to za studena někdy taky škubne a mám převodovku prakticky novou. Dělá to hlavně tehdy, když je auto ve svahu.

no asi som moc citlivy :D
Necham urobit adaptaciu a kaslem nato... ked to pomoze fajn ak nie nebudem to riesit pokial sa priznak nejako nezmeni.

Vdaka za komenty :)
Thank you,come again :-)

- Bora, 1,9SDI r.v. 1999
- Passat CC, 2.0TDI r.v. 2009

Uživatelský avatar
KJirka
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 14864
Registrován: 09.04.2009 09:33
Bydliště: Chomutov

Re: Převodovka DSG

Příspěvek od KJirka »

na druhou stranu je pravda, že nikdo nevíme, jak moc je to škubnutí tvojí DSG silné. Mně to dělá jenom lehce, takže si toho nevšímám.
Nejlepší servis je ten, kterej nebudeš nikdy potřebovat.
VELKÁ RADOST JE, KDYŽ SE AUTO KUPUJE, ALE JEŠTĚ VĚTŠÍ, KDYŽ SE PRODÁVÁ !

Uživatelský avatar
teekey
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3840
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Převodovka DSG

Příspěvek od teekey »

Soerte píše:Myslis ze VW hodonin bude vediet ako nato?
neco malinko referenci na tento servis :negative:
VW Passat B6@103kw (BMP) | Range Rover V8 | eGolf

Odpovědět

Zpět na „Passat 3C / CC“