současná kvalita paliv u čerpadel

2005 - 20..

Moderátoři: KJirka, ejne, pásovec

Pravidla fóra
Moji milí příznivci nových Passatů, předtím než založíte nové téma důkladně projděte FAQ a ostatní témata, případnì použijte VYHLEDÁVÁNÍ.
Fotky svých Passatů vkládejte do podsekce (ne)Jen můj Passat 3C / CC a nezapomeňte u fotek mazat RZ.
Poptávky a nabídky do této sekce nepatří. Neslušná, hrubá, výhružná slova a jinak zákonem nepřijatelné texty budou smazána.
S problémy týkající se chodu sekce se na mě obracejte v SZ.
pásovec
Odpovědět
Uživatelský avatar
KJirka
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 14864
Registrován: 09.04.2009 09:33
Bydliště: Chomutov

Re: současná kvalita paliv u čerpadel

Příspěvek od KJirka »

jarkasarka píše:Je to opravdu znát,na vervu to vyloženě hudlá,maxx chytne téměř na brnk, samo při stjných teplotách.Jezdím od plné do prázdné,takže to náhoda asi není.
a čím si to vysvětluješ ? Která složka to dělá, resp. kterou složku má tahle nafta vyšší nebo naopak nižší. Mě to fakt není jasný, obzvláště u startů.
Nejlepší servis je ten, kterej nebudeš nikdy potřebovat.
VELKÁ RADOST JE, KDYŽ SE AUTO KUPUJE, ALE JEŠTĚ VĚTŠÍ, KDYŽ SE PRODÁVÁ !

jarkasarka
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 37
Registrován: 06.08.2011 13:59

Re: současná kvalita paliv u čerpadel

Příspěvek od jarkasarka »

Netušim co to dělá,ale z těch grafů je vidět že má vysoké cetanové číslo při nízkém podílu zvyšovačů(2EHN),má kladnou destilační křivku(vliv základní nafty) a nízký obsah aromátů. Nejsem chemik,ale okem laika se zdá že ta nafta má prostě dobrý základ.Udajně maxx opravdu vozí z Německa a snese srovnání s ultimate,který tady spousta lidí popisuje jako naftu "z jiného světa".Fakt nevim,ale muj posrát ji prostě miluje.

Uživatelský avatar
teekey
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3840
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: současná kvalita paliv u čerpadel

Příspěvek od teekey »

KJirka píše:V tý naftě přeci není nic jinýho, než v ostatních...
OMV nestaci v CEPRU, ale vozi naftu z Rakouska = nema tam bio slozku (MERO), ale nejaka synteticka maziva. To by mohl byt asi ten nejpodstatnejsi rozdil :D

Prodejci nafty reagují na výsledky našeho testu [Test naft 2013]
VW Passat B6@103kw (BMP) | Range Rover V8 | eGolf

Uživatelský avatar
KJirka
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 14864
Registrován: 09.04.2009 09:33
Bydliště: Chomutov

Re: současná kvalita paliv u čerpadel

Příspěvek od KJirka »

jarkasarka píše:Netušim co to dělá,ale z těch grafů je vidět že má vysoké cetanové číslo při nízkém podílu zvyšovačů(2EHN),má kladnou destilační křivku(vliv základní nafty) a nízký obsah aromátů. Nejsem chemik,ale okem laika se zdá že ta nafta má prostě dobrý základ.Udajně maxx opravdu vozí z Německa a snese srovnání s ultimate,který tady spousta lidí popisuje jako naftu "z jiného světa".Fakt nevim,ale muj posrát ji prostě miluje.
vzhledem k tomu, že chemie je po elektrice druhej můj největší nepřítel, tak vím taky kulový. Ta Ultimat od Aralu je ale fakt boží. Jestli má tohle obdobný vlastnosti, začnu jezdit k OMW. Pokud jí u nás teda mají. Jsem ale příliš blízko Chemopetrolu, tak se bojím, že to je všechno z jedný bečky :( Kde ty to tankuješ ?
Nejlepší servis je ten, kterej nebudeš nikdy potřebovat.
VELKÁ RADOST JE, KDYŽ SE AUTO KUPUJE, ALE JEŠTĚ VĚTŠÍ, KDYŽ SE PRODÁVÁ !

jarkasarka
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 37
Registrován: 06.08.2011 13:59

Re: současná kvalita paliv u čerpadel

Příspěvek od jarkasarka »

Vysočina D1 nebo Jihlava,možná jsem naivka,ale snad si OMV nebude kurvit jméno a ojebávat prémiovou naftu...i když u nás už se nedivím ničemu

ricom
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 7993
Registrován: 02.06.2009 12:45
Bydliště: v prdeli

Re: současná kvalita paliv u čerpadel

Příspěvek od ricom »

hoši vy my chcete tvrdit že OMV vozí naftu pro celou republiku z Rakouska ?? :blush: :blush: i kdyby jen Primiovou tak tomu fakt nevěřím..

Uživatelský avatar
KJirka
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 14864
Registrován: 09.04.2009 09:33
Bydliště: Chomutov

Re: současná kvalita paliv u čerpadel

Příspěvek od KJirka »

no bohužel si to taky nemyslím. Proto jsem se ptal, kde to tankuje. Ještě bych snad věřil, že někde na jižní Moravě a v jižních Čechách by to vozit mohli, ale tahat to do severních Čech, třeba, připomíná nošení dříví do lesa. Takže za mě, taky blbost.
Nejlepší servis je ten, kterej nebudeš nikdy potřebovat.
VELKÁ RADOST JE, KDYŽ SE AUTO KUPUJE, ALE JEŠTĚ VĚTŠÍ, KDYŽ SE PRODÁVÁ !

jarkasarka
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 37
Registrován: 06.08.2011 13:59

Re: současná kvalita paliv u čerpadel

Příspěvek od jarkasarka »

Ruku do ohně za to nedám,ale to auto prostě chodí líp.V létě jezdim na benzinu topq a když za něj fakt vemu tak zahulí jak starej transit(mam BKP bez DPF),tohle na maxx neudělá a jak jsem psal studený starty o moc lepší

ricom
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 7993
Registrován: 02.06.2009 12:45
Bydliště: v prdeli

Re: současná kvalita paliv u čerpadel

Příspěvek od ricom »

KJirka píše:no bohužel si to taky nemyslím. Proto jsem se ptal, kde to tankuje. Ještě bych snad věřil, že někde na jižní Moravě a v jižních Čechách by to vozit mohli, ale tahat to do severních Čech, třeba, připomíná nošení dříví do lesa. Takže za mě, taky blbost.
nehledě na to že Rakušáci zrovna nás dvakrát nemusí a berou nás jak Poláky či UKr.

Uživatelský avatar
KJirka
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 14864
Registrován: 09.04.2009 09:33
Bydliště: Chomutov

Re: současná kvalita paliv u čerpadel

Příspěvek od KJirka »

ale tak bych to asi úplně neviděl, protože business je business a euro nezná hranic. Za prachy klidně zapomenou.
Nejlepší servis je ten, kterej nebudeš nikdy potřebovat.
VELKÁ RADOST JE, KDYŽ SE AUTO KUPUJE, ALE JEŠTĚ VĚTŠÍ, KDYŽ SE PRODÁVÁ !

jarkasarka
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 37
Registrován: 06.08.2011 13:59

Re: současná kvalita paliv u čerpadel

Příspěvek od jarkasarka »

Tak,tak -naopak ano,dostat se s českým výrobkem do rakous je problém
Já jim fakt nechci dělat reklamu,ale když dám do googlu OMV maxxmotion,tak se téměř všude píše že se tahá z venku.I když jak se říká 1000x opakovaná lež se stává pravdou,ale myslim že je fakt lepší

Uživatelský avatar
KJirka
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 14864
Registrován: 09.04.2009 09:33
Bydliště: Chomutov

Re: současná kvalita paliv u čerpadel

Příspěvek od KJirka »

hele jestli to vysloveně cítíš, asi to lepší bude. Někdy prostě natankuješ a to auto ztichne a letí, jak po másle. A i když je to velmi nepravděpodobný, tak třeba to opravdu vozej. Vždyť to nemusí být po silnici, ale vlakem. Kouknu na ten web, ale jak říkáš, lež má dneska hodně dlouhý nohy :D
Nejlepší servis je ten, kterej nebudeš nikdy potřebovat.
VELKÁ RADOST JE, KDYŽ SE AUTO KUPUJE, ALE JEŠTĚ VĚTŠÍ, KDYŽ SE PRODÁVÁ !

Uživatelský avatar
Milun
Řidič
Řidič
Příspěvky: 149
Registrován: 09.09.2011 18:10
Bydliště: Šošůvka
Kontaktovat uživatele:

Re: současná kvalita paliv u čerpadel

Příspěvek od Milun »

Taky tam tankuji, Verva diesel s cetanovym cislem 60 a poznal jsem hned enormni rozdil, snizena hlucnost a i zrychleni bylo cetit, spotreba nizsi cca o 0,4l.

Uživatelský avatar
Milun
Řidič
Řidič
Příspěvky: 149
Registrován: 09.09.2011 18:10
Bydliště: Šošůvka
Kontaktovat uživatele:

Re: současná kvalita paliv u čerpadel

Příspěvek od Milun »

Podle me je dobra nafta Benzina plus-Verva diesel a OMV viva.

Uživatelský avatar
teekey
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3840
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: současná kvalita paliv u čerpadel

Příspěvek od teekey »

jarkasarka píše:Já jim fakt nechci dělat reklamu,ale když dám do googlu OMV maxxmotion,tak se téměř všude píše že se tahá z venku...
nedelas jim reklamu, protoze to tak opravdu je - minimalne u OMV MM. Kdyz neobsahuje MERO, tak se nestaci v CEPRO, tak kde jinde v CR se asi tak bude stacet - to je pro spekulanty, co tahaji duchovno z patra a nemaji zadne fakta (odkazy) :-)

Jinak se OMV MM dovazela i do Chorvatska jeste do minuleho roku (mam tam zname, co meli benzinky v pronajmu, nez se tam prodaly), tak nevidim problem proc by to bylo unas jinak. Nemusi byt z Rakouska, ale nestaci se unas.

Nicmene ke konkurenci, asi pred dvema lety jsem na vlastni oci videl cetifikat s hodnotou filtrovatelnosti Shell (ta lepsi verze s aditivy), ktera byla nekdy v lednu do -27°C, vtip byl v tom, ze zrovna v te zime chodila teplota k -25°C :fool: :mrgreen:


Kazdy sveho stesti strujcem :good:
VW Passat B6@103kw (BMP) | Range Rover V8 | eGolf

Odpovědět

Zpět na „Passat 3C / CC“