Motor VW

2005 - 20..

Moderátoři: KJirka, ejne, pásovec

Pravidla fóra
Moji milí příznivci nových Passatů, předtím než založíte nové téma důkladně projděte FAQ a ostatní témata, případnì použijte VYHLEDÁVÁNÍ.
Fotky svých Passatů vkládejte do podsekce (ne)Jen můj Passat 3C / CC a nezapomeňte u fotek mazat RZ.
Poptávky a nabídky do této sekce nepatří. Neslušná, hrubá, výhružná slova a jinak zákonem nepřijatelné texty budou smazána.
S problémy týkající se chodu sekce se na mě obracejte v SZ.
pásovec
Odpovědět
Uživatelský avatar
carefuler
Řidič
Řidič
Příspěvky: 97
Registrován: 30.07.2008 20:54
Bydliště: Plzeň

Motor VW

Příspěvek od carefuler »

Zdravím všechny na vw club.
Chci se zeptat, zda-li máte někdo zkušenosti s motorem TDI 125 kW? A co znamená, když je motor tzv. přetěsňovaný a jaká to může mít úskalí do budoucna.
Zatím díky

Uživatelský avatar
KJirka
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 14864
Registrován: 09.04.2009 09:33
Bydliště: Chomutov

Re: Motor VW

Příspěvek od KJirka »

s motorem TDI 125 kW má samozřejmě zkušenost spousta lidí. Spíš bys měl vybalit o co ti přesně jde. Výraz "přetěsnění" je poměrně mlhavej pojem.
Nejlepší servis je ten, kterej nebudeš nikdy potřebovat.
VELKÁ RADOST JE, KDYŽ SE AUTO KUPUJE, ALE JEŠTĚ VĚTŠÍ, KDYŽ SE PRODÁVÁ !

Uživatelský avatar
carefuler
Řidič
Řidič
Příspěvky: 97
Registrován: 30.07.2008 20:54
Bydliště: Plzeň

Re: Motor VW

Příspěvek od carefuler »

Napište mi, jak jste s motorem spokojený, kolik jste již na něm najel km a jestli jste řešil nějaké závady (případně ještě v záruční lhůtě). Přetěsnění není asi přesný výraz, patrně se jedná o výměnu těsnění pod hlavou.

Uživatelský avatar
KJirka
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 14864
Registrován: 09.04.2009 09:33
Bydliště: Chomutov

Re: Motor VW

Příspěvek od KJirka »

je zásadní rozdíl, jestli se jedná o systém PD (pumpe dýse) nebo CR (komon rejl). PD se moc nepovedl a já osobně s ním mám velmi špatný zkušenosti a stálo mně to zbytečně desítky tisíc. Naopak s CR mám zatím zkušenosti velmi dobrý, ale to při ujetí cca 40 t. km samozřejmě nemusí ještě nic znamenat. Já si nejsem jist, od kdy se u VW dělá CR, myslím, že od 2007, ale každopádně výroba obou systémů běžela pak současně. Byť se mnou nemusí a určitě nebudou někteří souhlasit, mně už PD nesmí přez práh.
Jo a jestli bylo měněno těsnění pod hlavou, tak se dá očekávat, že tam byl nějakej zádrhel. Tohle není Š105, aby jen tak vyfouklo těsnění a spíš bych za tím viděl větší problém. Oni totiž dost rády praskaly u některých ročníků hlavy, což se třeba mohlo stát i v tomhle případě. Ale to samozřejmě teoretizuju, protože nemám tušení, o co go. Pokud se tady registruješ a zakládáš nějaká témata,s cílem něco se dovědět, tak by bylo fakt lepší narovinu popsat, proč se na to ptáš. To je nejlepší způsob, je se dostat k jádru problému.
Nejlepší servis je ten, kterej nebudeš nikdy potřebovat.
VELKÁ RADOST JE, KDYŽ SE AUTO KUPUJE, ALE JEŠTĚ VĚTŠÍ, KDYŽ SE PRODÁVÁ !

Uživatelský avatar
carefuler
Řidič
Řidič
Příspěvky: 97
Registrován: 30.07.2008 20:54
Bydliště: Plzeň

Re: Motor VW

Příspěvek od carefuler »

Zatím díky za odpověď, moc jsi mě nepotěšil, ale ročníky 2007 (konec roku) už snad byly dostatečně "vychytané". Uvidíme čase, jak se motor osvědčí. Zatím běhá bez problémů a člověk se pořádně sveze.

Uživatelský avatar
KJirka
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 14864
Registrován: 09.04.2009 09:33
Bydliště: Chomutov

Re: Motor VW

Příspěvek od KJirka »

no leze to z tebe trochu jak z chlupatý deky, ale postupně teda začínám chápat, žes koupil ojetinu s tímhle motorem. Když už to člověk udělá, je vždycky lepší po ničem radši dál nepátrat, protože co se má stát, stejně se stane. Ty problémy prasklých hlav, co já vím, byly nejvíc u r. 2005 - 2006. Musím ale doplnit, že já měl 103 kW a 16ti ventil. Dej si taky bacha na to, co tam leješ za naftu. Vstřikovače jsou velmi náchylný k přidření a z tohoto důvodu odchází. Na to už taky dojelo spoustu lidí, vč. mně. Dneska tankuju zásadně Vervu u Benziny a doporučuju ti totéž.
Nejlepší servis je ten, kterej nebudeš nikdy potřebovat.
VELKÁ RADOST JE, KDYŽ SE AUTO KUPUJE, ALE JEŠTĚ VĚTŠÍ, KDYŽ SE PRODÁVÁ !

Uživatelský avatar
Benetty
Závodník
Závodník
Příspěvky: 634
Registrován: 17.10.2008 18:39
Bydliště: Děčín a široké vwokolí

Re: Motor VW

Příspěvek od Benetty »

KJirka: Pravda pravda. Jinak u mě taky měněná palica, ale je to 103 kw. Jinak na tu naftu opravdu bacha, už se to tu řešilo několikrát. Good Luck

Odpovědět

Zpět na „Passat 3C / CC“