3C ani protijedoucí kamion nezastaví

2005 - 20..

Moderátoři: KJirka, ejne, pásovec

Pravidla fóra
Moji milí příznivci nových Passatů, předtím než založíte nové téma důkladně projděte FAQ a ostatní témata, případnì použijte VYHLEDÁVÁNÍ.
Fotky svých Passatů vkládejte do podsekce (ne)Jen můj Passat 3C / CC a nezapomeňte u fotek mazat RZ.
Poptávky a nabídky do této sekce nepatří. Neslušná, hrubá, výhružná slova a jinak zákonem nepřijatelné texty budou smazána.
S problémy týkající se chodu sekce se na mě obracejte v SZ.
pásovec
Uživatelský avatar
mrmaryII
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1262
Registrován: 24.03.2009 13:07
Bydliště: Kosice, SVK

Re: 3C ani protijedoucí kamion nezastaví

Příspěvek od mrmaryII »

pásovec píše:Tak jestli se mu tohle stávalo tomu řidičovi, že lusknutím prstu ztrácel vědomí, tak asi neměl na silnice vyjíždět... Si vem, že tě moh sestřelit....
Toto mohlo byt p[rvy krat ked sa mu take nieco vobec stalo. Ten moj kolega o ktorom som pisal na to, ze ma taky problem, prisiel prave takym sposobom. Nastastie sedel dom v obyvacke v kresle. Tak vlastne zistil, ze nieco nie je dobre. Lekar mu vsak okamzite napisal do spravy, ze nesmie okrem ineho aj riadit akykolvek dopravny prostriedok.
When you play with fire, there is a 50/50 chance something will go wrong, and nine times out of ten it does.

Uživatelský avatar
ejne
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1520
Registrován: 14.09.2008 17:43
Bydliště: SVK ( SLC, SL )
Kontaktovat uživatele:

Re: 3C ani protijedoucí kamion nezastaví

Příspěvek od ejne »

tomogo píše:Nejsem odborník ale možná že je to všechno špatně. Podle mne pokud chce diabetik řídit, tak by měl mít takový ten přístroj, co mu to sám dávkuje. A že je ten přístroj drahý? Ano to je, ale ježdění taky není zadarmo. Prostě chceš s cukrovkou jezdit, tak plať.

Ale třeba je to co píšu pitomost....

Ono je to taky o přístupu doktorů, znám jednoho pána, co je bervoslepý a navíc trpí šeroslepostí a podmáznul doktora, aby mu ty papíry nenechal sebrat.

Jinak co se týče auta, tak myslím že to co 3C předvedlo byl totální úspěch. Lépe by dopadlo jen málo aut, ale to neznamená, že by to v těch autech člověk přežil.

A ještě malý dodatek:
Rychlosti se nesčítají, takže pokud se střetnou dvě auta o stejné hmotnosti, tak je to stejné, jako by narazily obě do zdi. Pokud se ale střetnou auta s různou hmotností, tak laicky řečeno se rychlost lehčímu přidává a těžšímu ubírá. Takže pokud se potká ve 150km/h Passat 3C s dvěma tunama s náklaďákem jedoucím 100km/h o hmotnosti 20 tun, tak výsledná rána je ( jen odhadem ) pro 3C jako by narazilo ve 240km/h do zdi a pro náklaďák to je jako by narazil do zdi v 10 km/h, respektive ho to o 10Km/h spomalí na výsledných 90. Můj sen Hummer :-)

To jen pro pořádek ;-)
fyzika je svina ta nepusti a halvne nie vzorce takze este raz si zopakuj niektore vzorce a hlavne hybost telesa. OK ? alebo si to daj vysvetlit niekym kto tuto vec ovlada ako ma. pri tomto co sa tam stalo ak mal passat 1700 kg a kamion 30 000 kg a narazilo doseba kde passat siel 140 a kamion 90 tak vysledna sila pre kamion bolo spomalenie o 13 km/h a ztoho vypliva ze kamion ako keby narazil do steny v rychlosti 77 km/h ..... vektory a ine veci nepustia. a musis ratat aj stym ze kamion brzdil . stimi 10 km/h si sa trosku viac sekol to bolo spomalenie nic viac on dlaej pokracoval takze.......
Přílohy
hybnost.JPG
VW Passat 2.0 103kw Sportline = Moje presuvadlo
Najväčšou hrozbou v cestnej premávke sú autá, ktoré sú rýchlejšie než schopnosť ich vodičov myslieť

Katka6116
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 2
Registrován: 16.03.2010 20:51
Bydliště: Okolie BA..

Re: 3C ani protijedoucí kamion nezastaví

Příspěvek od Katka6116 »

tomogo píše:Nejsem odborník ale možná že je to všechno špatně. Podle mne pokud chce diabetik řídit, tak by měl mít takový ten přístroj, co mu to sám dávkuje. A že je ten přístroj drahý? Ano to je, ale ježdění taky není zadarmo. Prostě chceš s cukrovkou jezdit, tak plať.

Ale třeba je to co píšu pitomost....



To o tom pristroji nieje celkom pravda. Ak ma uz pacient „pumpu s inzulinom“ stale napojenu, aby mu dodavala inzulin, tak jedine ked je to clovek, ktory ma tazky typ diabebes. Z mojej praxe som videla pacientov s pumpou viac menej hospitalizovanych, alebo v domacej starostlivosti, ked potrebuje stalu opateru (to su bohuzial uz starsi ludia). A myslim si, ze taky „nevladny“ clovek asi nesadne do auta.

Som v zdravotnictve uz niekolko rokov a este som sa nestretla s takym pripadom, ze by diabetik v hypoglikemii urobil toto, aby siel zrazu v protismere..
V hyperglikemii bolo par pripadov , ze pacient bol agresivny, nadaval a ohanal sa na kazdeho. Ale je to ojedinele. Ale v hypoglikemii sa citi zle, poti sa a upada do soku az do komy.., a kebyze sa to stane cloveku za volantom tak, by to bud ubrzdil a siel na krajnicu,ked uz citi ze je zle, alebo ak by sa dostal do soku (to uz vobec nevnima), by to v palil do prveho stromu..

Pytala som sa doktorov (internistov), ktory sa denne stretavaju s ludmi s diabetes a vraveli, ze toto je nerealne, tam jedine dopomohla cukrovka, ze sa necitil dobre, ale samotna cukrovka to nemoze sposobit, moze tam byt aj psychiatricka diagnoza. (depresia, suicidalny stav, schyzofrenia ), lebo vieme zmerat fyziologicke funksie, no do „hlavy“ mu nevidime. Nevieme co mohol ten clovek citit ked siel na dialnicu.
Nesudte a neodsudzujte diabetikov (vseobecne chorych), takyto clovek, ktory chodi pravidelne k lekarovi a ma svoju chorobu pod kontrolov, tak moze zit normalny zivot ako zdravy clovek. To potom kazdy kto ma nejaku chronicku chorobu, by nemal soferovat, alebo chodit do prace...

Uživatelský avatar
KJirka
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 14864
Registrován: 09.04.2009 09:33
Bydliště: Chomutov

Re: 3C ani protijedoucí kamion nezastaví

Příspěvek od KJirka »

Naprosto souhlasím. Osud diabetika může potkat kohokoliv a jak už jsem napsal, nikomu by se jistě nechtělo řidičák odevzdávat. Ty fyzikální vzorce jsou taky pěkný, ale tomu nebožákovi už nepomůže, kdo z vás má s těma vektorama pravdu. Rána to tak jak tak musela být strašná. A mimochodem, jestli jsem na to video koukal dobře, šlo to hlavně z boku. Kdyby jí dostal úplně čelně, bylo by po něm na místě a možná i po tom řidiči náklaďáku.
Nejlepší servis je ten, kterej nebudeš nikdy potřebovat.
VELKÁ RADOST JE, KDYŽ SE AUTO KUPUJE, ALE JEŠTĚ VĚTŠÍ, KDYŽ SE PRODÁVÁ !

Uživatelský avatar
tomogo
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 240
Registrován: 30.10.2008 10:42
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: 3C ani protijedoucí kamion nezastaví

Příspěvek od tomogo »

ejne píše: fyzika je svina ta nepusti a halvne nie vzorce takze este raz si zopakuj niektore vzorce a hlavne hybost telesa. OK ? alebo si to daj vysvetlit niekym kto tuto vec ovlada ako ma. pri tomto co sa tam stalo ak mal passat 1700 kg a kamion 30 000 kg a narazilo doseba kde passat siel 140 a kamion 90 tak vysledna sila pre kamion bolo spomalenie o 13 km/h a ztoho vypliva ze kamion ako keby narazil do steny v rychlosti 77 km/h ..... vektory a ine veci nepustia. a musis ratat aj stym ze kamion brzdil . stimi 10 km/h si sa trosku viac sekol to bolo spomalenie nic viac on dlaej pokracoval takze.......
No vždyť si vlastně potvrdil, to co jsem napsal, pro 3C to byla hybnost navíc a pro náklaďák to bylo jen zpomalení.... a já to přitom vzal jen odhadem +/- autobus tak se na mne nezlob... ;-)
Naposledy upravil(a) tomogo dne 19.05.2010 23:14, celkem upraveno 1 x.
Má recenze na CC: http://moje.auto.cz/Tomogo/volkswagen-p ... cucik.html" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
tomogo
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 240
Registrován: 30.10.2008 10:42
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: 3C ani protijedoucí kamion nezastaví

Příspěvek od tomogo »

Katka6116 píše:
tomogo píše:Nejsem odborník ale možná že je to všechno špatně. Podle mne pokud chce diabetik řídit, tak by měl mít takový ten přístroj, co mu to sám dávkuje. A že je ten přístroj drahý? Ano to je, ale ježdění taky není zadarmo. Prostě chceš s cukrovkou jezdit, tak plať.

Ale třeba je to co píšu pitomost....



To o tom pristroji nieje celkom pravda. Ak ma uz pacient „pumpu s inzulinom“ stale napojenu, aby mu dodavala inzulin, tak jedine ked je to clovek, ktory ma tazky typ diabebes. Z mojej praxe som videla pacientov s pumpou viac menej hospitalizovanych, alebo v domacej starostlivosti, ked potrebuje stalu opateru (to su bohuzial uz starsi ludia). A myslim si, ze taky „nevladny“ clovek asi nesadne do auta.

Som v zdravotnictve uz niekolko rokov a este som sa nestretla s takym pripadom, ze by diabetik v hypoglikemii urobil toto, aby siel zrazu v protismere..
V hyperglikemii bolo par pripadov , ze pacient bol agresivny, nadaval a ohanal sa na kazdeho. Ale je to ojedinele. Ale v hypoglikemii sa citi zle, poti sa a upada do soku az do komy.., a kebyze sa to stane cloveku za volantom tak, by to bud ubrzdil a siel na krajnicu,ked uz citi ze je zle, alebo ak by sa dostal do soku (to uz vobec nevnima), by to v palil do prveho stromu..

Pytala som sa doktorov (internistov), ktory sa denne stretavaju s ludmi s diabetes a vraveli, ze toto je nerealne, tam jedine dopomohla cukrovka, ze sa necitil dobre, ale samotna cukrovka to nemoze sposobit, moze tam byt aj psychiatricka diagnoza. (depresia, suicidalny stav, schyzofrenia ), lebo vieme zmerat fyziologicke funksie, no do „hlavy“ mu nevidime. Nevieme co mohol ten clovek citit ked siel na dialnicu.
Nesudte a neodsudzujte diabetikov (vseobecne chorych), takyto clovek, ktory chodi pravidelne k lekarovi a ma svoju chorobu pod kontrolov, tak moze zit normalny zivot ako zdravy clovek. To potom kazdy kto ma nejaku chronicku chorobu, by nemal soferovat, alebo chodit do prace...
No a to jsou ty fámy, které člověk někde četl/slyšel a pak si myslí, že ví všechno.... Takže to byla pitomost :-) Dík za vysvětlení! No jen doufám, že se mi to vyhne.
Má recenze na CC: http://moje.auto.cz/Tomogo/volkswagen-p ... cucik.html" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
ejne
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1520
Registrován: 14.09.2008 17:43
Bydliště: SVK ( SLC, SL )
Kontaktovat uživatele:

Re: 3C ani protijedoucí kamion nezastaví

Příspěvek od ejne »

tomogo píše:
ejne píše: fyzika je svina ta nepusti a halvne nie vzorce takze este raz si zopakuj niektore vzorce a hlavne hybost telesa. OK ? alebo si to daj vysvetlit niekym kto tuto vec ovlada ako ma. pri tomto co sa tam stalo ak mal passat 1700 kg a kamion 30 000 kg a narazilo doseba kde passat siel 140 a kamion 90 tak vysledna sila pre kamion bolo spomalenie o 13 km/h a ztoho vypliva ze kamion ako keby narazil do steny v rychlosti 77 km/h ..... vektory a ine veci nepustia. a musis ratat aj stym ze kamion brzdil . stimi 10 km/h si sa trosku viac sekol to bolo spomalenie nic viac on dlaej pokracoval takze.......
No vždyť si vlastně potvrdil, to co jsem napsal, pro 3C to byla hybnost navíc a pro náklaďák to bylo jen zpomalení.... a já to přitom vzal jen odhadem +/- autobus tak se na mne nezlob... ;-)
si napisal ze kamion ako keby narazil do steny 10 km /h ale on nenarazi ako keby 10 ale 77 km/h a to je uz slusny rozdiel. toto si si poplietol a to je uz dost velke popletenie.
VW Passat 2.0 103kw Sportline = Moje presuvadlo
Najväčšou hrozbou v cestnej premávke sú autá, ktoré sú rýchlejšie než schopnosť ich vodičov myslieť

Katka6116
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 2
Registrován: 16.03.2010 20:51
Bydliště: Okolie BA..

Re: 3C ani protijedoucí kamion nezastaví

Příspěvek od Katka6116 »

tomogo píše: No a to jsou ty fámy, které člověk někde četl/slyšel a pak si myslí, že ví všechno.... Takže to byla pitomost :-) Dík za vysvětlení! No jen doufám, že se mi to vyhne.
Preto som to vysvetlila, bo mi to nedalo..
Pockaj na stare kolena, chytime take choroby vsetci, ze budeme radi , ze sme.. :)

Uživatelský avatar
mrmaryII
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1262
Registrován: 24.03.2009 13:07
Bydliště: Kosice, SVK

Re: 3C ani protijedoucí kamion nezastaví

Příspěvek od mrmaryII »

Alebo by sme boli radsej, keby sme neboli :( ked to pride.
When you play with fire, there is a 50/50 chance something will go wrong, and nine times out of ten it does.

Uživatelský avatar
re5pekt
Profík
Profík
Příspěvky: 1167
Registrován: 28.07.2008 18:48
Bydliště: Scotland/Spain
Kontaktovat uživatele:

Re: 3C ani protijedoucí kamion nezastaví

Příspěvek od re5pekt »

ejne píše:
tomogo píše: No vždyť si vlastně potvrdil, to co jsem napsal, pro 3C to byla hybnost navíc a pro náklaďák to bylo jen zpomalení.... a já to přitom vzal jen odhadem +/- autobus tak se na mne nezlob... ;-)
si napisal ze kamion ako keby narazil do steny 10 km /h ale on nenarazi ako keby 10 ale 77 km/h a to je uz slusny rozdiel. toto si si poplietol a to je uz dost velke popletenie.
HOsi, ja jsem z te vasi fyziky jelen.
Ejne: Ty pises, ze to naraz toho auta ho zpomali o 13km/h a to se rovna ako keby 77km/h do zdi. To ale nedava zadny smysl, ponevadz, kdyz ho zpomali o 13 km/h, tak kamion behem narazu zpomali z 90km/h -> 77km/h a dale pak postustpne dobrzdi az na 0km/h, coz se v zadnem pripade nerovna narazu do zdi v 77km/h v tomto pripade. Sedim si na vedeni nebo jak? :mrgreen:

Odpovědět

Zpět na „Passat 3C / CC“