Olejožrout?

2005 - 20..

Moderátoři: KJirka, ejne, pásovec

Pravidla fóra
Moji milí příznivci nových Passatů, předtím než založíte nové téma důkladně projděte FAQ a ostatní témata, případnì použijte VYHLEDÁVÁNÍ.
Fotky svých Passatů vkládejte do podsekce (ne)Jen můj Passat 3C / CC a nezapomeňte u fotek mazat RZ.
Poptávky a nabídky do této sekce nepatří. Neslušná, hrubá, výhružná slova a jinak zákonem nepřijatelné texty budou smazána.
S problémy týkající se chodu sekce se na mě obracejte v SZ.
pásovec
Odpovědět
sniphead
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 207
Registrován: 08.02.2010 19:09

Olejožrout?

Příspěvek od sniphead »

Je tu sice podobné téma, ale já nepozoruji pokles výkonu, tak si zakládám svoje. Dneska mě zase otravoval paštik s dolejváním oleje. není to zrovna nejlevnější(na Shellce stojí litr longlifu litr :!: potom sem podruhé kupoval Castrol za 555/litr 8O ) Já tomu zas tak nerozumím, takže věřím, že mě odborníci poví, zda-li je to normální spotřeba. Mám najeto 66500 a poslední inspekční prohlídka s výměnou oleje byla v 47800. Od 54000 (kdy jsem se stal majitelem) už sem dolil dva litry a teď to chce znova. Jezdím denně do práce 20km tam a 20km zpět. Jinak skoro denně jezdím ještě po městě( v průměru tak 7km). Povětšinou jezdím do 3000 otáček, ale potom městě mu dávám i víc :oops: . Výměna mě dle pracovníka autorizáku čeká v 77000 a prý není potřeba měnit dříve (čerstvé info z dneška).

2.0TDI BKP 103kW, 05/2005 výroba

Takže jak jsem na tom? Doufám, že ne špatně :-D

PS nenadávejte mě za to, že používám naftu jinak, než bych zřejmě měl, ale sloužit má auto mě a ne já jemu.
Volkswagen Passat 3C Highline 2.0 TDI 103kw BKP
Volkswagen Golf VI Match 1.6 TDI 77kw CAYC
Volkswagen Passat B8 2.0 TDI 110kw R-Line

Uživatelský avatar
Allbacore
Pilot
Pilot
Příspěvky: 754
Registrován: 13.01.2008 00:08
Kontaktovat uživatele:

Re: Olejožrout?

Příspěvek od Allbacore »

Nj, aj moj je zrutik oleja 8) Jednoducho ber to tak, ze neitkore zeru viac a niektore menej oleja...a ten olej si vies zaobstarat za ovela lepsi peniaz, trebars 16 eur aj s postovnym :idea: (1liter)
LED autožárovky do interiéru, exteriéru s dvou letou zárukou!
http://www.autoledky.cz/

Nakupujte so slevami zde
Obrázek

Michalj
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1244
Registrován: 14.01.2010 23:40
Bydliště: Praha

Re: Olejožrout?

Příspěvek od Michalj »

12000km = 2l oleje ???? to je standard ???? 8O 8O 8O
Neberte život tak vážně, stejně z něj nevyváznete živí...

Uživatelský avatar
pásovec
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 5487
Registrován: 25.03.2008 20:26
Bydliště: Praha

Re: Olejožrout?

Příspěvek od pásovec »

Tyhle motory by měly mít co 15 novej olej.
Dodo Juice,Microfiber Madness,Autoglym,Meguiars,Swissvax,Raceglaze,Carpro a další..
http://www.detailingclub.cz" onclick="window.open(this.href);return false;
Obrázek

sniphead
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 207
Registrován: 08.02.2010 19:09

Re: Olejožrout?

Příspěvek od sniphead »

Michalj píše:12000km = 2l oleje ???? to je standard ???? 8O 8O 8O
no snad není.... nevím, kolik by měl být při tomhle stylu ježdění
Volkswagen Passat 3C Highline 2.0 TDI 103kw BKP
Volkswagen Golf VI Match 1.6 TDI 77kw CAYC
Volkswagen Passat B8 2.0 TDI 110kw R-Line

MarcosPassat
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 21
Registrován: 05.03.2010 14:53
Bydliště: Praha

Re: Olejožrout?

Příspěvek od MarcosPassat »

od soboty řeším podobný problém, auto mám od 45 000 km, po čerstvé výměně oleje, nyní mám najeto asi 52 300 Km a v sobotu pul litru oleje a dnes taky...a to jsem za víkend najel jen 200 km, z ničeho nic to začlo žrát olej. Motor 2.0 TDI 103 Kw, pokles výkonu žádnej, takže si myslím že turbo to nebude nebo teda doufám, pod autem taky neni žádná skvrna, ale všimnul jsem si, že když tomu dám, tak tak zahulí, což mi dřív nedělalo, takže asi ten olej teče trochu do tý nafty..

jezdím jak město, tak delší trasy..ale divný je, že tyhle poslední dva dny jezdím klidně, jindy mu dávám daleko víc.

Uživatelský avatar
passat14
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 330
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Nitra

Re: Olejožrout?

Příspěvek od passat14 »

ako tu už niekto písal,myslím,že global ,tieto naše motory,BKP 16V zožerú
toho oleja viac.Tiež dolievam tak 1,5-2l v 15tis. intervale.Ono sa zvyšuje tá jeho
spotreba pri tom zrýchlovaní...vychádzaš z dediny tak tomu trochu dáš,pri predbiehaní to isté. :P

Odpovědět

Zpět na „Passat 3C / CC“