Vstriky na VW Passat 03G130073D

2005 - 20..

Moderátoři: KJirka, ejne, pásovec

Pravidla fóra
Moji milí příznivci nových Passatů, předtím než založíte nové téma důkladně projděte FAQ a ostatní témata, případnì použijte VYHLEDÁVÁNÍ.
Fotky svých Passatů vkládejte do podsekce (ne)Jen můj Passat 3C / CC a nezapomeňte u fotek mazat RZ.
Poptávky a nabídky do této sekce nepatří. Neslušná, hrubá, výhružná slova a jinak zákonem nepřijatelné texty budou smazána.
S problémy týkající se chodu sekce se na mě obracejte v SZ.
pásovec
Odpovědět
Uživatelský avatar
Kami3120
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1515
Registrován: 04.09.2010 19:52
Bydliště: Praha

Re: Vstriky na VW Passat 03G130073D

Příspěvek od Kami3120 »

Bedaalfo, zdravím tě už dlouho čtu co píšeš a říkám si fajn že to někdo dělá a kontak už si ukládám také jsem totiž šťastlivec s BKP... :D

Jeden vstřik mi dává občas zkrat na plus ale zatím to je jen na diagnostice, už jsem měl problém ale byl nejspíš v kabelech ke vstřikům protože auto jelo na 3válce ale byl tam zkrat co myslíš tou rampou? Máš na mysli tu rampu s kabeláma ke vstřikům? Tu se chystám měnit a asi mě bude čekat oprava vstřiku teda. :(


Edit: co je pravdy na nutnosti výměny všech vstřiků na jednou?

BEDAALFA
Řidič
Řidič
Příspěvky: 142
Registrován: 17.07.2010 17:27
Bydliště: Havířov-město Karvinská 1238 73601 mobil 604591309

Re: Vstriky na VW Passat 03G130073D

Příspěvek od BEDAALFA »

Kami3120 píše:Bedaalfo, zdravím tě už dlouho čtu co píšeš a říkám si fajn že to někdo dělá a kontak už si ukládám také jsem totiž šťastlivec s BKP... :D

Jeden vstřik mi dává občas zkrat na plus ale zatím to je jen na diagnostice, už jsem měl problém ale byl nejspíš v kabelech ke vstřikům protože auto jelo na 3válce ale byl tam zkrat co myslíš tou rampou? Máš na mysli tu rampu s kabeláma ke vstřikům? Tu se chystám měnit a asi mě bude čekat oprava vstřiku teda. :(


Edit: co je pravdy na nutnosti výměny všech vstřiků na jednou?

Ahoj taky Tě zdravím.Takže rampou se obecně myslí přesně to co píšeš a je ji třeba měnit vždy pokud odejde nějký vstřik a to i kdyby to měla být prevence,ale věř mi,že není.Ppokud se ji chystáš měnit a budeš to mít otevřené určitě bychom měli nebo bys měl min. udělat ten vstřik co sporadicky dává zkrat na plus,ten už dlouho nepní vždy svůj úkol na 100% no a dále nutnost výměny všech vstřiků není na škodu,až mi odejde další vstřik(úplně se těším)zrepásnu si je všechny zbylé 3 za tu cenu :D a pročistím ,odstraním nános sazí,to vlastně už teď dělám v ceně automat.u každé zakázky,poněvadž když na tu spičku trysky koukám přes mikroskop i zdánlivě okem čisté 4 ovůrky kudy vystřikuje palivo nejsou uplně na sto procent průchodné a to nemluvím jak to vypadá než je očistím od nánosu sazí,jinak tu tu nutnost výměny všech tu úplně nevidím,ovšem je to tak a platí zde:pokud některý vstřik začne polevovat ostatní se tento schodek snaží vyrovnat to je jasně vidět na diagnostice,kde mají mít všechny hodnoty co možná nejblíž se rovnající nule a jakmile jeden vstřik udělá vychýlení ostatní tři na toto ihned reagují.Na Tvém místě bych asi s tím vstřikem co zkratuje moc neotálel a ulehčil bych život těm chudákům třem a navíc se tím vyvaruješ té nepříjemnosti,která Tě nedej bůh může potkat zrovna hodný kus cesty od baráčku v - 15°C,kdy to zkratne a ve zkratu už def. zůstane a Ř.J motoru už nepovolí start dokud nebude vstřik opraven nebo nahrazen jiným fungujícím.nebo taky stačí vstřik odpojit z konektoru ovšem tak v jízdě pokračovat nelze,tak lze bez diag.lehce zjistit který vstřik je ko,tzn.pokud odpojíš ten co je v kleku musí motor naskočit na 3 válce pokud ne jde o výjimku kdy odejdou dva na jednou ale i to tu již bylo,snad jsem Ti trošku pomohl jinak se jmenuji Petr

Uživatelský avatar
Pavelkot
Závodník
Závodník
Příspěvky: 532
Registrován: 22.12.2007 21:24
Bydliště: Praha

Re: Vstriky na VW Passat 03G130073D

Příspěvek od Pavelkot »

BEDAALFA,
je fajn, že se to dá tak jak píšeš opravit, ale ještě jsem se nedočetl, zda původcem této poruchy je rampa, která jde nejakým proklepáním do zkratu (takhle to tady bylo někde psáno). Tedy, zda by měla preventivní vyměna rampy poruchu piezo elementu vyloučit.
Díky za odpověď :o)

BEDAALFA
Řidič
Řidič
Příspěvky: 142
Registrován: 17.07.2010 17:27
Bydliště: Havířov-město Karvinská 1238 73601 mobil 604591309

Re: Vstriky na VW Passat 03G130073D

Příspěvek od BEDAALFA »

Pavelkot píše:BEDAALFA,
je fajn, že se to dá tak jak píšeš opravit, ale ještě jsem se nedočetl, zda původcem této poruchy je rampa, která jde nejakým proklepáním do zkratu (takhle to tady bylo někde psáno). Tedy, zda by měla preventivní vyměna rampy poruchu piezo elementu vyloučit.
Díky za odpověď :o)
vyloučit poruchu to vžádném případě, ale lze předejít tímto možnému opětovnému poškození vstřiku následkem probití kableláže (rampy), kdy u této kabeláže je težke zjistit kde přesně probijí, když jde o sporadickou poruchu a ta dokáže zničit i zcela nový vstřik. Ovšem chybu kterou vstřiky siemens trpí kabeláž neodstraní, ale bylo by asi drahé ponaučení že kabel probijel a zničil znovu vstřik díky ušetřených 2000kc. Jaá osobně jsem byl na toto upozorňován člověkem který mě do tohop zasvětil. A sám znám případ, kdy se rampa neměnila a po ujetí 300km vstřik znova odešel udělal jsem jej znova vyměnila se i rampa a je to 4 měsice co jede dál. Nikoho do toho nenutím ale je to dobře míněna rada a podmínka pro mou záruku.

Uživatelský avatar
Pavelkot
Závodník
Závodník
Příspěvky: 532
Registrován: 22.12.2007 21:24
Bydliště: Praha

Re: Vstriky na VW Passat 03G130073D

Příspěvek od Pavelkot »

podle toho co píšeš to vypadá, že za celým problémem je právě ta rampa. V podstatě píšeš, že zkrat v kabeláži dál vyzkratuje vstřik.
Pokud se občas preventivně vymění kabeláž, tak by vstřiky mohly vydržet mnohem déle a pak lehnout třeba na úplně jiný problém, např. mechanický

BEDAALFA
Řidič
Řidič
Příspěvky: 142
Registrován: 17.07.2010 17:27
Bydliště: Havířov-město Karvinská 1238 73601 mobil 604591309

Re: Vstriky na VW Passat 03G130073D

Příspěvek od BEDAALFA »

ne neni to uplne tak ja co sem vysledoval tak bez ohledu na kabely mysleno tak ze i kdyby si menil kable co deset tisic maji tak jak prijdou od siemense ty pieza zivotnost okolo tech 160 000 ovsem ta kabelaz je muze zlikvidovat jak je probita treba v 50 000km chapes me pak se to udela ty vstriky a je blbost neudelat rampu a riskovat znicení ted uz po tolika km snad kazdy den,ja nevim jak to mam vysvetlit proste kabely jsou vysoka hrozba umrti ne vsak to je mysleno ze pokud budu kabely porad nove ze vstrik neodejde nikdy odejde protoze jsiou chybne vyrobeny az ja tu chybu napravim pak jsou dokonale lip tmim vysvetlit a uz me boli pomalu prstiky AHOJ PEZR

Uživatelský avatar
Pavelkot
Závodník
Závodník
Příspěvky: 532
Registrován: 22.12.2007 21:24
Bydliště: Praha

Re: Vstriky na VW Passat 03G130073D

Příspěvek od Pavelkot »

v pohodě, chápu ;-)
piezo má svou životnost....

Uživatelský avatar
Kami3120
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1515
Registrován: 04.09.2010 19:52
Bydliště: Praha

Re: Vstriky na VW Passat 03G130073D

Příspěvek od Kami3120 »

Hmm... No a nemá někdo č dílu té rampy z ETKY že bych si pozjištoval za kolik by mi to dali na JArově nebo v auto KELLY abych to dal mechanikovi at to vymeni ale radsi bych si ji koupil sám tady v Praze...

Uživatelský avatar
Pavelkot
Závodník
Závodník
Příspěvky: 532
Registrován: 22.12.2007 21:24
Bydliště: Praha

Re: Vstriky na VW Passat 03G130073D

Příspěvek od Pavelkot »

pochybuju že by se v kelly našla, to bude pouze origo

Uživatelský avatar
Kami3120
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1515
Registrován: 04.09.2010 19:52
Bydliště: Praha

Re: Vstriky na VW Passat 03G130073D

Příspěvek od Kami3120 »

A v KELLY nemaj origoše? To jsem nevěděl.. Ok nevadí tak půjdu na Jarov a uvidím co řeknou :D

Uživatelský avatar
Pavelkot
Závodník
Závodník
Příspěvky: 532
Registrován: 22.12.2007 21:24
Bydliště: Praha

Re: Vstriky na VW Passat 03G130073D

Příspěvek od Pavelkot »

v kelly něco z origoše maj, ale jen na škodylaka :-)
pak se nám s tou cifrou pochlub

Uživatelský avatar
Kami3120
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1515
Registrován: 04.09.2010 19:52
Bydliště: Praha

Re: Vstriky na VW Passat 03G130073D

Příspěvek od Kami3120 »

jj jasné ;)

Uživatelský avatar
Jirka.
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 6214
Registrován: 12.05.2010 00:53
Bydliště: Praha

Re: Vstriky na VW Passat 03G130073D

Příspěvek od Jirka. »

na Jarově 2000kč, čislo je 03G 971 033M
ŠKODA 1000MB DE LUXE
ŠKODA 136GL Tuzex
Pásovec 3C 2.0TDI BKP Highline DSG
ŠKODA Octavia RS CEGA

Uživatelský avatar
Kami3120
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1515
Registrován: 04.09.2010 19:52
Bydliště: Praha

Re: Vstriky na VW Passat 03G130073D

Příspěvek od Kami3120 »

ok prostě asi nemá cenu řešit cenu všude stojí asi stejně a už chci vědět že tam mám funglovku...

BEDAALFA
Řidič
Řidič
Příspěvky: 142
Registrován: 17.07.2010 17:27
Bydliště: Havířov-město Karvinská 1238 73601 mobil 604591309

Re: Vstriky na VW Passat 03G130073D

Příspěvek od BEDAALFA »

mam ji taky za 2000 nejsem urputak hosi a orig.VW a nechci za ni nic navic protoze chci at to ma fakt kazdy nove i kdyz jsem tim jestli to nekdo nehape sam proti sobe,pro mne je kazdy odpaleny vas vstrik nejaka koruna navic,ale jsem vychovan tak ,at se chovam ke kazdemu stejne jako bych chtel aby se choval on ke mne.A VW jezdí dost a ještě nikomu opraveny vstrik neklekl.To už by tu byla kritika na mě

Odpovědět

Zpět na „Passat 3C / CC“