Ostřikovač zadního okna Variant-oprava

2005 - 20..

Moderátoři: KJirka, ejne, pásovec

Pravidla fóra
Moji milí příznivci nových Passatů, předtím než založíte nové téma důkladně projděte FAQ a ostatní témata, případnì použijte VYHLEDÁVÁNÍ.
Fotky svých Passatů vkládejte do podsekce (ne)Jen můj Passat 3C / CC a nezapomeňte u fotek mazat RZ.
Poptávky a nabídky do této sekce nepatří. Neslušná, hrubá, výhružná slova a jinak zákonem nepřijatelné texty budou smazána.
S problémy týkající se chodu sekce se na mě obracejte v SZ.
pásovec
Odpovědět
Mousak
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 28
Registrován: 25.11.2012 15:24

Ostřikovač zadního okna Variant-oprava

Příspěvek od Mousak »

Při výměně pátých dveří došlo i na opravu ostřikovače, protože stříkal dovnitř dveří místo na okno. Po vymontování motorku stěračů kde je i ostřikovač a jeho rozdělání bylo jasné, že nevydržela ta mosazná trubička procházející hřídelí stěrače neboť se ukroutila v blízkosti napojení trysky(rez, prach, čas...). Zbytky původní ukroucené trubičky v hřídeli jsem opatrně odvrtal. Na napojení do trysky jsem použil kousek původní trubičky, tu jsem zasunul do trysky. Pak už zbývalo vyřešit napojení obou částí. Probral jsem dětem pitíčka a zabavil jedno správně vypadající brčko, které posloužilo k napojení. Na jedné straně to hezky drželo na původní trubičce i díky zvlněné části brčka a na druhé straně jsem pomocí nahřátého vrtáčku malinko zvětšil průměr brčka a nasunul to až na zvětšený průměr trysky. Chce to samozřejmě vyladit délku, aby to šlo vše opět smonotovat dohromady. No a pak montáž do auta a odzkoušení. Přiznávám, že nápad s brčkem jsem našel na tomto fóru někde v sekci Polo od uživatele Alesino(psal i o použití vnitřku versatilky nebo nákupu mosazné trubičky v modelářských potřebách). Každopádně jsem chtěl malinko přiblížit opravu i majitelům Passata. Existuje i možnost koupení opravné sady(tuším že v ceně okolo 800?) nebo echt řešení-celý motor stěrače :laugh:
2.0TDI/140kW/2017/Alltrack, DSG, 4Motion + 2.0TDI/110kW/2012/4Motion

Odpovědět

Zpět na „Passat 3C / CC“