Instalace alarmu Magicar

2005 - 20..

Moderátoři: KJirka, ejne, pásovec

Pravidla fóra
Moji milí příznivci nových Passatů, předtím než založíte nové téma důkladně projděte FAQ a ostatní témata, případnì použijte VYHLEDÁVÁNÍ.
Fotky svých Passatů vkládejte do podsekce (ne)Jen můj Passat 3C / CC a nezapomeňte u fotek mazat RZ.
Poptávky a nabídky do této sekce nepatří. Neslušná, hrubá, výhružná slova a jinak zákonem nepřijatelné texty budou smazána.
S problémy týkající se chodu sekce se na mě obracejte v SZ.
pásovec
matej.chuck
Řidič
Řidič
Příspěvky: 123
Registrován: 13.04.2010 17:22
Bydliště: Česká Kamenice

Re: Instalace alarmu Magicar

Příspěvek od matej.chuck »

A že všichni myslíte teď v létě na zimu??? :-D Víte jaký to je 8x denně sedat do rozpálenýho auta? Když se nastartuje, tak to klima tak po 10 min vychladí, ale co těch 10 min? :-D

Uživatelský avatar
ejne
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1520
Registrován: 14.09.2008 17:43
Bydliště: SVK ( SLC, SL )
Kontaktovat uživatele:

Re: Instalace alarmu Magicar

Příspěvek od ejne »

tak to vyriesi Solarna strecha nie? ta ti chladi auto..... treba mysliet lepsie .
VW Passat 2.0 103kw Sportline = Moje presuvadlo
Najväčšou hrozbou v cestnej premávke sú autá, ktoré sú rýchlejšie než schopnosť ich vodičov myslieť

Uživatelský avatar
Sullaco
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1508
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Sever Čech...

Re: Instalace alarmu Magicar

Příspěvek od Sullaco »

Já teda když mám fofr, tak chodim do auta zcela neočekávaně, tím chci říct, že nevím nějak moc předem, že za 10 min jdu do auta. A pokud otevřu 4 okna tak během 30 sekund jízdy je vyvětráno a začíná foukat klima. Ale dělej jak myslíš, když to využiješ :D

Uživatelský avatar
ricardo
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 264
Registrován: 03.11.2008 12:18

Re: Instalace alarmu Magicar

Příspěvek od ricardo »

Presne tak. Okna dole, klima vytlaci teply vzduch, zatvorit okna a myslim, ze 10 min. to urcite nebude!

matej.chuck
Řidič
Řidič
Příspěvky: 123
Registrován: 13.04.2010 17:22
Bydliště: Česká Kamenice

Re: Instalace alarmu Magicar

Příspěvek od matej.chuck »

No já právě většinou vím, za jak dlouho pojedu, vždy tak 10-15 min předem, když jdu od zákazníka, a pak trvá tak 10 min než přejedu k druhýmu... A to se to auto ani nestihne vychladit, takhle bych lezl už do relativně vychlazeného auta.
Solární střecha je sice hezkej vynález, ale to bych musel pořídit nový auto, který by mělo solární střechu, a jelikož toto mám pár měsíců, tak u něj musím pár let zůstat... Takže asi jediné kloudné řešení mého problému je dálkový start...
To jsou tu snad samí odpůrci tohoto??? :-D

Uživatelský avatar
Sullaco
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1508
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Sever Čech...

Re: Instalace alarmu Magicar

Příspěvek od Sullaco »

Spíš se zeptej svojí pumpy (srdce) co řekne okamžitýmu přechodu z parna do vychlazenýho auta a zpět, několikrát za den. Pokud mi namítneš, že nebudeš chladit tolik, tak ten samej efekt ti skutečně udělaj 4 stažený okna se zaplou klimou. Do minuty máš v autě jakž takž chládek. Navíc pokud si dáš dobrý folie, tak to taky nebudeš mít tak vyhřátý. Ale znovu opakuju dělej jak myslíš. Howgh domluvil jsem.

Uživatelský avatar
romanx
Profík
Profík
Příspěvky: 963
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Kladno

Re: Instalace alarmu Magicar

Příspěvek od romanx »

Sullaco píše:
matej.chuck píše:Mno... Webasto... Není to špatná myšlenka, ale nějak si to nedokážu představit... Řekl bych, že ta pracnost a finanční náročnost bude větší, než dodělat Magicar s dalkovým startem... A umí Webasto i vychladit auto?
Jo, webasto umí i zpětně odvádět teplo ven, ovšem jako jestli myslíš, že umí mrazit, tak to ne. Já teda taky vůbec nechápu, k čemu dálkovej start, mě se teda auto na místě po ránu, když mrzne rozhodně nezahřeje, to by tam jedině muselo stát nastartovaný asi hodinu. Navíc zastávám názor, že po ránu a v zimě, by se mělo spíše vyjet a motor pomalu ohřát jízdou. A stejně mám zámek zpátečky, takže fakt k ničemu. Ale to je jen můj názor. :wink:
Jo souhlas....pod -5°C stejně auto neohřeješ ani za hodinu protože PD to prostě neohřeje a žhavičky ve vodě ti to taky neohřejou a budeš tím ničit jen motor včetně turba.....takže opravdu k ničemu.
Pokud chceš mít teplý auto tak to Webasto jinudy cesta nevede.

PecaS
Řidič
Řidič
Příspěvky: 89
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Jihomoravský

Re: Instalace alarmu Magicar

Příspěvek od PecaS »

již několik let montuji autoalarmy a souhlasím s ostatními, že ten alarm je dobrej ale to tohot auta nedávat. auto se nezahřeje, musíš mít někde pod přistrojovkou schovanej čip od imo a někde se prokecneš tak je jednoduchý auto ukrást i bez klíče a odjet. V zimě se auto neohřeje a v létě nevychladí, a nevím co by na to řekla diag.
Ale je to na tobě, mám pocit, že někde tady na foru někdo řešil i DO webasta i pro chlazení. musíš hledat, taky nevím kde už jsem to viděl.

jinak v novej autech moc místa na nějaký přídavný jednotky nejsou a ta jednotka od alarmu není moc zrovna malá.
čus PecaS

Uživatelský avatar
lukasko144
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2526
Registrován: 25.06.2009 21:40
Bydliště: Malacky, SR
Kontaktovat uživatele:

Re: Instalace alarmu Magicar

Příspěvek od lukasko144 »

ejne píše:tak to vyriesi Solarna strecha nie? ta ti chladi auto..... treba mysliet lepsie .
Ja mam solarnu strechu a v horucom pocasi, ked sadam na vyhriate kozene sedacky, tak aj vnutri auta citim, ze je v nom hrozne teplo. Neviem si predstavit, ake by to teda bolo bez tych solarnych panelov, ale toto sa mi nezda ziadna vyhra, aj ked je pravda, ze ked sedim dlhsie v aute pri vytiahnutom kluciku, tak sa kazdu chvilu roztacaju ventilatory a vhanaju chladnejsi vzduch dnu. A to som raz sedel v aute len so stresnym oknom, bez sol. panelov a hned by som to menil, hrozne sa mi to pacilo..
06/2009: Passat Variant 2.0 TDI 2008 103 kW BKP 4Motion Highline Foto CZ , Foto SK
07/2007 - 05/2009: Skoda Fabia 1.4 MPI Foto
12/2006 - 06/2007: Skoda 130 Foto

matej.chuck
Řidič
Řidič
Příspěvky: 123
Registrován: 13.04.2010 17:22
Bydliště: Česká Kamenice

Re: Instalace alarmu Magicar

Příspěvek od matej.chuck »

a budeš tím ničit jen motor včetně turba...
Já turbo nemám :) takže to se nezničí :)
Díky všem za názory, přehodnotím to, kouknu se po jiném schopném alarmu, zřejmě něco s GPS/GSM...
A pro investici do folií jsem už rozhodnutej... Jen na to mít čas...
Kdyby někdo nějakej slušnej alarm doporučil, tak se zlobit nebude ;-)

Uživatelský avatar
romanx
Profík
Profík
Příspěvky: 963
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Kladno

Re: Instalace alarmu Magicar

Příspěvek od romanx »

lukasko144 píše:
ejne píše:tak to vyriesi Solarna strecha nie? ta ti chladi auto..... treba mysliet lepsie .
Ja mam solarnu strechu a v horucom pocasi, ked sadam na vyhriate kozene sedacky, tak aj vnutri auta citim, ze je v nom hrozne teplo. Neviem si predstavit, ake by to teda bolo bez tych solarnych panelov, ale toto sa mi nezda ziadna vyhra, aj ked je pravda, ze ked sedim dlhsie v aute pri vytiahnutom kluciku, tak sa kazdu chvilu roztacaju ventilatory a vhanaju chladnejsi vzduch dnu. A to som raz sedel v aute len so stresnym oknom, bez sol. panelov a hned by som to menil, hrozne sa mi to pacilo..
JJ střešní okno je super ....a kombinace klima střešní okno funguje na vychlazení super :lol:

Uživatelský avatar
romanx
Profík
Profík
Příspěvky: 963
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Kladno

Re: Instalace alarmu Magicar

Příspěvek od romanx »

matej.chuck píše:
a budeš tím ničit jen motor včetně turba...
Já turbo nemám :) takže to se nezničí :)
Díky všem za názory, přehodnotím to, kouknu se po jiném schopném alarmu, zřejmě něco s GPS/GSM...
A pro investici do folií jsem už rozhodnutej... Jen na to mít čas...
Kdyby někdo nějakej slušnej alarm doporučil, tak se zlobit nebude ;-)
Sry ....já tak nějak beru passáta jako že je každý TDI :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: tak mimo turba zůstává všechno ale stejné.... :) :) :) :) :) :) myslím to co se tu probíralo.....rozdíl je jen v palivu :) :) :)

matej.chuck
Řidič
Řidič
Příspěvky: 123
Registrován: 13.04.2010 17:22
Bydliště: Česká Kamenice

Re: Instalace alarmu Magicar

Příspěvek od matej.chuck »

Já chtěl taky střešní okno... Ale nějak jsem nesehnal tak hezkýho pašíka s takovou výbavou i se střešním okenem a za tu cenu...
No a mě prostě musíš brát jako výjimku... :) Já TDI nemám..

PecaS
Řidič
Řidič
Příspěvky: 89
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Jihomoravský

Re: Instalace alarmu Magicar

Příspěvek od PecaS »

ještě jedna věc k tomu alarmu, řj má větší odběr proudu (cca 50-60 mA), takže se ti dříve vybije baterka, když nejezdíš.

Uživatelský avatar
romanx
Profík
Profík
Příspěvky: 963
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Kladno

Re: Instalace alarmu Magicar

Příspěvek od romanx »

matej.chuck píše:Já chtěl taky střešní okno... Ale nějak jsem nesehnal tak hezkýho pašíka s takovou výbavou i se střešním okenem a za tu cenu...
No a mě prostě musíš brát jako výjimku... :) Já TDI nemám..
Tak já když ho sháněl a našel 2.0TDI v Highlinu se střešním oknem a klimou ve skoro plný palbě tak jsem mu odpustil i to že to není kombík ale sedan. A hlavně je stříbrnej takže celkem lehký mytí :D :D :D :D :D :D navíc měl už i tonovaný skla včetně střešního a roletku pod střešním oknem. A první co dělám když je hezky tak otvírám střešní okno protože se pak úplně jinak jede.....teda samozřejmě když jedu dálku a ve vedrech chci chladit klimou tak ho zavírám aby tam nefoukalo teplo z venku ale jinak je to bomba :D :D :D

Odpovědět

Zpět na „Passat 3C / CC“