Výměna oleje a olejového filtru

2005 - 20..

Moderátoři: KJirka, ejne, pásovec

Pravidla fóra
Moji milí příznivci nových Passatů, předtím než založíte nové téma důkladně projděte FAQ a ostatní témata, případnì použijte VYHLEDÁVÁNÍ.
Fotky svých Passatů vkládejte do podsekce (ne)Jen můj Passat 3C / CC a nezapomeňte u fotek mazat RZ.
Poptávky a nabídky do této sekce nepatří. Neslušná, hrubá, výhružná slova a jinak zákonem nepřijatelné texty budou smazána.
S problémy týkající se chodu sekce se na mě obracejte v SZ.
pásovec
Uživatelský avatar
KJirka
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 14864
Registrován: 09.04.2009 09:33
Bydliště: Chomutov

Re: Výměna oleje a olejového filtru

Příspěvek od KJirka »

no tak já asi vokurka budu, ale na nějakej olej bych se prostě ani nev..., protože mám spoustu jiných starostí a pro mě to prostě zábava není. Takže se objednávám telefonicky do servisu, přijedu na sjednanou hodinu, kde na mě asi úplně nikdo nečeká, ale protože o mě dopředu ví, tak to jdou dělat hned a do hodiny jsem venku. :wink:
Nejlepší servis je ten, kterej nebudeš nikdy potřebovat.
VELKÁ RADOST JE, KDYŽ SE AUTO KUPUJE, ALE JEŠTĚ VĚTŠÍ, KDYŽ SE PRODÁVÁ !

ricom
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 7993
Registrován: 02.06.2009 12:45
Bydliště: v prdeli

Re: Výměna oleje a olejového filtru

Příspěvek od ricom »

msakar píše:Hahaha takovej kartáč na vladarohan :D ale to dobře :D :D "to fakt nemá někdo na zaplacení výměny oleje a filtrů v servisu ?" To je názor vokurky :fool: Když pomineš jak tady už někdo řekl ty nesmyslný marže v servis a ochotu a šikovnost jakou tam mají tak ještě pro další lidi hraje roli i čas. Na co budu dávat auto na den do servisu (ano opravdu tam nečekají jen na Tebe až ji přivezeš auto, aby Ti mohli udělat servis :taunt: - takže prostě tam to auto čeká až přijde na řadu). Rád si zvednu kapotu a udělám si sám to co zvládnu a když nevím, tak si to nechám od někoho kdo to ví ukázat a příště už to udělám sám :smoke:
Speeeedy sem přišel s dotazem, protože jsou tady fanoušci a ne banda vokurek s rypákem nahoře (i když už jsem jich tu tady taky pár viděl :potlesk: ).

takže vlastně kdo neumí vyměnit olej doma je okurka.. napadlo tě taky, že ne všichni jezdí do autorizáků na podobné výměny a opravy..
Mě třeba nějaké opravy, výměny atd ohledně auta taky nebaví, mám ho na ježdění na práci a ne na kochání se krajinou a víkendové leštění jako někteří zde, a bohužel jsem na tohle technické střevo, tudíž jsem asi taky vokurka s rypákem nahoře, chápu správně ??

tak já zase narozdíl od tebe dám rád vydělat některým i zdejším klubákům, kteří něco umí.. Nejsem žádnej drždukát co si to bude nějak plácat sám doma. Tak to zase mám já a i dost lidí tady..
Jinak pro tvé info, olej + všechny filtry co jsou mi dělají na počkání, sedím a piju kávu.. Případně mě mohou odvézt domů a až bude auto hotové přijedou si pro mě..
Dostanu do ruky fakturu se splatností a všici jsou spokojení.. Ale to je asi taky špatně.. No v mém případě není, protože mezi tím já mohu doma něco pořešit a třeba vydělat nějakou kačku, která se
mi šikne na zaplacení té služby, kterou pro mě někdo udělal..

Uživatelský avatar
KJirka
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 14864
Registrován: 09.04.2009 09:33
Bydliště: Chomutov

Re: Výměna oleje a olejového filtru

Příspěvek od KJirka »

hahaha, takovej kartáč ..... :laugh:
Nejlepší servis je ten, kterej nebudeš nikdy potřebovat.
VELKÁ RADOST JE, KDYŽ SE AUTO KUPUJE, ALE JEŠTĚ VĚTŠÍ, KDYŽ SE PRODÁVÁ !

ricom
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 7993
Registrován: 02.06.2009 12:45
Bydliště: v prdeli

Re: Výměna oleje a olejového filtru

Příspěvek od ricom »

KJirka píše:hahaha, takovej kartáč ..... :laugh:
se nesměj ty vokurko.. :tongue: si ani volej neumíš vyměnit doma v obýváku.. jelito jsi :smoke: já taky ne :smoke:

Uživatelský avatar
KJirka
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 14864
Registrován: 09.04.2009 09:33
Bydliště: Chomutov

Re: Výměna oleje a olejového filtru

Příspěvek od KJirka »

já ho umim vyměnit třeba ve friťáku :laugh: Ale h***o, mě tyhle činnosti prostě nebaví. Vrchol technický údržby na mým autě je, že zajedu na wapku. Asi před měsícem jsem hadrem utřel mokrý auto a pak s ním ještě přelíznul čelní sklo zevnitř. Dodnes s těma hnusnýma špinavýma šmouhama jezdím. No tak to sem já :laugh: :laugh:
Nejlepší servis je ten, kterej nebudeš nikdy potřebovat.
VELKÁ RADOST JE, KDYŽ SE AUTO KUPUJE, ALE JEŠTĚ VĚTŠÍ, KDYŽ SE PRODÁVÁ !

ricom
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 7993
Registrován: 02.06.2009 12:45
Bydliště: v prdeli

Re: Výměna oleje a olejového filtru

Příspěvek od ricom »

KJirka píše:já ho umim vyměnit třeba ve friťáku :laugh: Ale h***o, mě tyhle činnosti prostě nebaví. Vrchol technický údržby na mým autě je, že zajedu na wapku. Asi před měsícem jsem hadrem utřel mokrý auto a pak s ním ještě přelíznul čelní sklo zevnitř. Dodnes s těma hnusnýma špinavýma šmouhama jezdím. No tak to sem já :laugh: :laugh:
my dva si budeme hodně rozumět.. :good: :good:

Uživatelský avatar
teekey
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3840
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Výměna oleje a olejového filtru

Příspěvek od teekey »

vladarohan píše:Nechci nikoho urazit, ale to fakt nemá někdo na zaplacení výměny oleje a filtrů v servisu ? Vždyť je to jednou za 30.000 km. Rád bych věděl, co ušetříš, když si to budeš dělat sám. Není to Škodovka 120. Zdravím všechny, kdo vlastní Pašíka .
pobavils Obrázek
VW Passat B6@103kw (BMP) | Range Rover V8 | eGolf

Uživatelský avatar
msakar
Člen klubu
Příspěvky: 204
Registrován: 02.01.2013 21:11
Bydliště: Praha, Bechyně, České Budějovice

Re: Výměna oleje a olejového filtru

Příspěvek od msakar »

ricom píše:
msakar píše:Hahaha takovej kartáč na vladarohan :D ale to dobře :D :D "to fakt nemá někdo na zaplacení výměny oleje a filtrů v servisu ?" To je názor vokurky :fool:

takže vlastně kdo neumí vyměnit olej doma je okurka.. .

Ne, vokurka je ten kdo ostatním říká, že jsou socky, protože nemaj na výměnu oleje ve filtru, a hlavně, že maj PASSATA! :laugh: Jestli to někoho baví a umí to rád si ho vymění sám. Já auto do servisu na tyhle drobnosti nedávám, protože mě to prostě baví a protože v neděli dopoledne prostě žádný prachy vydělávat nechci a radši tu hodinu budu u svého auta a "hrát" si :smoke: . Ale chápu, že to prostě někoho neláká a hlavně teda, že má úplně jiné činnosti a zábavu :good: ty vokurky nejsou (aby jsme si to ujasnili :D), ale Ty si ukazujou prstem na ostatní jen proto, že do servisu nejedou, nebo naopak jedou protože to neumí mají podle mě špatný názor...
nyní: VW Transporter V 1.9 TDI- PD 75kw rv. 2007
ex: VW Passat Variant 2.0 TDi BMP 103kW Highline 2007 >>> FOTO <<<
ex: VW Bora Variant 1.9 TDi- PD 74kW@96kW r.v. 2001

Uživatelský avatar
monteg
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 296
Registrován: 07.10.2011 17:37
Bydliště: Louny

Re: Výměna oleje a olejového filtru

Příspěvek od monteg »

Nevím jestli jsem vokurka ale razím heslo co zvládnu na autě si dělám sám a vím že je to uděláno pořádně
Né že po výměně my chyběj šrouby na krytu motoru protože někomu někam zapadl a nenamáhal se ho hledat atd.
Klidně dám vydělat pepíkovy v garáži nebo autorizáku ne to jsem přehnal :good:
Ale chci bejt u toho koukat ptát se atd.
Né že my vytáhnou pumpou 1/2 oleje nevyměněj filtr atd. a nenaučtujou my nesmyslnou částku to opravdu nemám zapotřebí :negative:
VW Passat Variant 2009 2.0TDI CBBB DSG

ricom
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 7993
Registrován: 02.06.2009 12:45
Bydliště: v prdeli

Re: Výměna oleje a olejového filtru

Příspěvek od ricom »

monteg píše:Nevím jestli jsem vokurka ale razím heslo co zvládnu na autě si dělám sám a vím že je to uděláno pořádně
Né že po výměně my chyběj šrouby na krytu motoru protože někomu někam zapadl a nenamáhal se ho hledat atd.
Klidně dám vydělat pepíkovy v garáži nebo autorizáku ne to jsem přehnal :good:
Ale chci bejt u toho koukat ptát se atd.
Né že my vytáhnou pumpou 1/2 oleje nevyměněj filtr atd. a nenaučtujou my nesmyslnou částku to opravdu nemám zapotřebí :negative:
tak s tímto souhlas.. taky u toho rád jsem a do autorizáků já osobně nepáchnu.. jezdím tam kde jim věříl a jsem s prací spokojen.. kde nemají problém mi ukázazat co měnili, vím, že nebudou koukat hlavně na cenu dílů, ale hlavně na kvalitu dílu atd.. a hlavně vím, že mám u nic záruku jak na práci tak na díly.. asi tak za mě..

msakar píše:.
pak je vše v pořádku.. kolega to asi tak nemyslel.. namachrovaní borci si myslím jezdí jinou károu než Passatem.. ba ne jeden namachrovanej tu je a občas píše dvojmo :laugh: :laugh:

Uživatelský avatar
msakar
Člen klubu
Příspěvky: 204
Registrován: 02.01.2013 21:11
Bydliště: Praha, Bechyně, České Budějovice

Re: Výměna oleje a olejového filtru

Příspěvek od msakar »

ricom píše:
monteg píše:Nevím jestli jsem vokurka ale razím heslo co zvládnu na autě si dělám sám a vím že je to uděláno pořádně
Né že po výměně my chyběj šrouby na krytu motoru protože někomu někam zapadl a nenamáhal se ho hledat atd.
Klidně dám vydělat pepíkovy v garáži nebo autorizáku ne to jsem přehnal :good:
Ale chci bejt u toho koukat ptát se atd.
Né že my vytáhnou pumpou 1/2 oleje nevyměněj filtr atd. a nenaučtujou my nesmyslnou částku to opravdu nemám zapotřebí :negative:
tak s tímto souhlas.. taky u toho rád jsem a do autorizáků já osobně nepáchnu.. jezdím tam kde jim věříl a jsem s prací spokojen.. kde nemají problém mi ukázazat co měnili, vím, že nebudou koukat hlavně na cenu dílů, ale hlavně na kvalitu dílu atd.. a hlavně vím, že mám u nic záruku jak na práci tak na díly.. asi tak za mě..

msakar píše:.
pak je vše v pořádku.. kolega to asi tak nemyslel.. namachrovaní borci si myslím jezdí jinou károu než Passatem.. ba ne jeden namachrovanej tu je a občas píše dvojmo :laugh: :laugh:

Taky souhlasím, takhle to má být. Taky si radši udělám věci sám, nebo u toho jsem. Přesně takhle jsem to myslel. Ale celé se to hlavně točilo ohledně toho, že někdo koho odsuzuje za to že nemá na servis (i když to tak třeba vůbec není a prostě si to rád udělá sám)...
nyní: VW Transporter V 1.9 TDI- PD 75kw rv. 2007
ex: VW Passat Variant 2.0 TDi BMP 103kW Highline 2007 >>> FOTO <<<
ex: VW Bora Variant 1.9 TDi- PD 74kW@96kW r.v. 2001

Uživatelský avatar
arapah
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 397
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha

Re: Výměna oleje a olejového filtru

Příspěvek od arapah »

Přesně tak, na co jim platit nehorázný peníze.
Také si vyměnuji sám, protože jim také nevěřím,něco jiného je u kluků u kterých sedíš na kávě.
Ale já s olejem topím,tak ho není nikdy dost. :)

dieegoo
Řidič
Řidič
Příspěvky: 73
Registrován: 28.01.2014 12:14

Re: Výměna oleje a olejového filtru

Příspěvek od dieegoo »

Čau pánové, nechci zakládat nové "servisní" vlákno a tak se zeptám tady - vybafl na mě na maxidotu servis a já tak trochu nechápu proč. Koukám do servisky a tam čtu:
první servis 13k km - 09/2008,LL, příští podle pohyblivého ukazatele
druhý servis 29k km, 09/2010, LL, příští podle pohyblivého ukazatele
třetí servis 50k km, 09/2012, LL, příští 09/2014 nebo 80k km

Aktuálně má auto najeto cca 62k km - tedy není splněna podmínka 80km, není ani 09/2014 a žene mě to do servisu za 20 dní.

Čím se toto řídí? Je jen chyba v servisce, kde je chybně vyplněno konkrétní datum místo pohyblivého ukazatele? Dočetl jsem se, že intervalový se řídí i stylem jízdy, povahou jízd atd - ano, jezdím hlavně kratší trasy, proto chápu výměnu po těch cca 12-13k km, ale...

Auto je 2.0 FSI - mám do něj dál ládovat LL olej nebo dát obyčejný a nechat změnit interval na pevný? Díky za info.

ricom
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 7993
Registrován: 02.06.2009 12:45
Bydliště: v prdeli

Re: Výměna oleje a olejového filtru

Příspěvek od ricom »

dieegoo píše:Čau pánové, nechci zakládat nové "servisní" vlákno a tak se zeptám tady - vybafl na mě na maxidotu servis a já tak trochu nechápu proč. Koukám do servisky a tam čtu:
první servis 13k km - 09/2008,LL, příští podle pohyblivého ukazatele
druhý servis 29k km, 09/2010, LL, příští podle pohyblivého ukazatele
třetí servis 50k km, 09/2012, LL, příští 09/2014 nebo 80k km

Aktuálně má auto najeto cca 62k km - tedy není splněna podmínka 80km, není ani 09/2014 a žene mě to do servisu za 20 dní.

Čím se toto řídí? Je jen chyba v servisce, kde je chybně vyplněno konkrétní datum místo pohyblivého ukazatele? Dočetl jsem se, že intervalový se řídí i stylem jízdy, povahou jízd atd - ano, jezdím hlavně kratší trasy, proto chápu výměnu po těch cca 12-13k km, ale...

Auto je 2.0 FSI - mám do něj dál ládovat LL olej nebo dát obyčejný a nechat změnit interval na pevný? Díky za info.

psalo se to tady 100x.. jezdi pevný interval a i si ho nechej nastavit tzn 15tis max.. a lej LL nebo něco co splňuje všechny parametry.. ale LL je ideál. :drinks:

Uživatelský avatar
teekey
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3840
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Výměna oleje a olejového filtru

Příspěvek od teekey »

dieegoo píše:Auto je 2.0 FSI - mám do něj dál ládovat LL olej nebo dát obyčejný a nechat změnit interval na pevný? Díky za info.
Lej tam to, co splnuje specifikaci, kterou mas na vicku motoru pro dolivani oleje :)
VW Passat B6@103kw (BMP) | Range Rover V8 | eGolf

Odpovědět

Zpět na „Passat 3C / CC“