zatuhlé stěrače :-)

2005 - 20..

Moderátoři: KJirka, ejne, pásovec

Pravidla fóra
Moji milí příznivci nových Passatů, předtím než založíte nové téma důkladně projděte FAQ a ostatní témata, případnì použijte VYHLEDÁVÁNÍ.
Fotky svých Passatů vkládejte do podsekce (ne)Jen můj Passat 3C / CC a nezapomeňte u fotek mazat RZ.
Poptávky a nabídky do této sekce nepatří. Neslušná, hrubá, výhružná slova a jinak zákonem nepřijatelné texty budou smazána.
S problémy týkající se chodu sekce se na mě obracejte v SZ.
pásovec
Uživatelský avatar
StreetPro
Řidič
Řidič
Příspěvky: 54
Registrován: 17.05.2010 19:09
Bydliště: Břevnov - Bullit Ballpark
Kontaktovat uživatele:

zatuhlé stěrače :-)

Příspěvek od StreetPro »

začínám věřit všem, co mi tvrdili, že 3C je největší jebka :-) v pátek mi už šly stěrače fakt pomalu, ve finále zůstaly "viset", po restartu se vrátily a už se nehly... demontáž, vyzkoušení motoru, změření proudu, vše ok... stále jsem nechtěl věřit tomu, že by byly zarezlé osičky táhel... bavíme se o r.v.05, tuhle zoufalou závadu nemělo ani jedno Bmw co jsem kdy měl (asi 10ks, r.v. 91 až 04) ani jiné auto... dobře, rozdělám to... tím táhlem nešlo skoro hnout ani 0,7m sikovkama ve sveraku, osičky jsem musel prolejt olejem a vymlatit ven kladivem za soucasneho toceni... prosel jsem par vlaken nekde u skodovkaru a evidentne soucast bezne vybavy koncernu... nejvic me pobavil tenhle:
cosby expert Skupina:Superb Klub
Příspěvků:15 874 Registrován od:07-červenec 2005 Publikováno 11. duben 2007 - 11:25
Není co radit.Asi jsi něco zbabral při skládání pákového mechanismu.Já to dělal asi 10× a nikdy se mi nic nestalo

a tenhle:
smolda Skupina:Members
Příspěvků:93 Registrován od:25-červenec 2005 Publikováno 31. květen 2006 - 11:25
já to dělal taky a když to začlo stačilo rozdělat obrousit kuželky a zase pěkně spátky dělám to preventivně každý rok po zimě a bez problému

a co závěrem? vidím, že se může po_rat asi cokoliv, včt veci, kterou maji jiny auta zvládnutou tak asi 30 let bez udrzby, tady asi musi majitel kazde jaro udelat rozborku/zborku celeho wagnu :-))

co me asi tak ceka dal ze seznamu? setrvak-vymenen, sterace rozchozene, na ceste? vstriky, turbo, tesneni pod hlavou, filtr castic, alternator, tlacitko rucky, laser navigace, prevodovka, nataceni svetel (nastesti nemam, muzu vypustit), ... :-)
...máte štěstí, že jdu zrovna kolem... :-)

Uživatelský avatar
pásovec
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 5487
Registrován: 25.03.2008 20:26
Bydliště: Praha

Re: zatuhlé stěrače :-)

Příspěvek od pásovec »

Za mě teda neplatí heslo největší sračka koncernu. To co v roce 05 vylítlo se zapsalo pěkně tučnou čarou do historie. Takové vychytávky třeba dodnes nenabízí drtivá většina aut ve stejné a i vyšší třídě. Znám daleko závažnější závady u jíných modelů. O stěračích v roce 05 jsem už něco slyšel. Zezačátku se jim pár všcí fakt nepovedlo. Nechápu, proč tyhle brutální lapsy neopravují zadáčo, samozřejmě při vyplněné servisce. Tohle jediný nechápu, chybu udělá každá automobilka, tlak na cenu je neúměrněj. Ale VW v tomhle to projel na celý čáře, že ty chronický závady víceméně neřeší.
Dodo Juice,Microfiber Madness,Autoglym,Meguiars,Swissvax,Raceglaze,Carpro a další..
http://www.detailingclub.cz" onclick="window.open(this.href);return false;
Obrázek

Uživatelský avatar
StreetPro
Řidič
Řidič
Příspěvky: 54
Registrován: 17.05.2010 19:09
Bydliště: Břevnov - Bullit Ballpark
Kontaktovat uživatele:

Re: zatuhlé stěrače :-)

Příspěvek od StreetPro »

tak nejak .-)
veliky rozpaky ve me vyvolava treba i mechanismus aretace jednech zadnich dveri-asi je nikdo nepouzival/nadmerne pouzival, nevim... kazdopadne ta jistici pruzina je orezla, rolny taky, preskakuje to, dela strasidelny zvuky, na/promazani nepomohlo... naposledy se mi takhle s_ala italska kraska z r.v. 89, ale tam s tim clovek tak nejak pocita :-)
mozna fungujou nejaky po r.v.07, ale ta 05 evidentne ne, cekat az nedojedu s autem 5 let starym fakt nehodlam, pujde do obehu...
...máte štěstí, že jdu zrovna kolem... :-)

Uživatelský avatar
Allbacore
Pilot
Pilot
Příspěvky: 754
Registrován: 13.01.2008 00:08
Kontaktovat uživatele:

Re: zatuhlé stěrače :-)

Příspěvek od Allbacore »

nehovori sa na darmo ze prve roky nove modelu sa neodporuca kupovat, a to nie len u VW...

A inak taktiez suhlas s Pasovcom, nerozumiem ani ja preco sa takto spravaju. Asi si nechcu priznat chybu :twisted: Dalsia kapitola je napr zaruka, taky novy Touareg a len zaruka 2 roky, to je naozaj trapne :idea:
LED autožárovky do interiéru, exteriéru s dvou letou zárukou!
http://www.autoledky.cz/

Nakupujte so slevami zde
Obrázek

Uživatelský avatar
blodiac
Řidič
Řidič
Příspěvky: 126
Registrován: 27.03.2010 18:09

Re: zatuhlé stěrače :-)

Příspěvek od blodiac »

Měl bych dotaz ohledně stěračů... všiml jsem si že mi po nastartování povyskakuji a zskakují... to mi je celkem fuk pokud to tak má být ale kdyz sem si chtel umít sklo nejdou ohnout přes kapatou. Musim je tedy silou nadzvydnout aby kapota nebránila nebo musim neco zmacknout kdyz je budu chtit zvednout?
Volkswagen Passat Variant 2.0TDi 103kW 4Motion HIGHLINE
Volvo XC90 3.2 AWD 176kW SUMMUM Executive

Uživatelský avatar
bladeus
Řidič
Řidič
Příspěvky: 99
Registrován: 06.08.2009 11:15
Bydliště: Chomutov

Re: zatuhlé stěrače :-)

Příspěvek od bladeus »

blodiac píše:Měl bych dotaz ohledně stěračů... všiml jsem si že mi po nastartování povyskakuji a zskakují... to mi je celkem fuk pokud to tak má být ale kdyz sem si chtel umít sklo nejdou ohnout přes kapatou. Musim je tedy silou nadzvydnout aby kapota nebránila nebo musim neco zmacknout kdyz je budu chtit zvednout?
Stačí,když po vysunutí klíčku ze zapalování podržíš páčku stěračů směrem dolů pár vteřin..jako když chceš setřít jednou okno.. :wink:

Uživatelský avatar
pásovec
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 5487
Registrován: 25.03.2008 20:26
Bydliště: Praha

Re: zatuhlé stěrače :-)

Příspěvek od pásovec »

Občas mám pocit, jestli místo zatuhlých stěračů nemají lidi zatuhlé hlavy :lol:
Dodo Juice,Microfiber Madness,Autoglym,Meguiars,Swissvax,Raceglaze,Carpro a další..
http://www.detailingclub.cz" onclick="window.open(this.href);return false;
Obrázek

zajda82
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 475
Registrován: 19.08.2009 15:06

Re: zatuhlé stěrače :-)

Příspěvek od zajda82 »

chaaa, dik za tip doted sem ty sterace nebyl schopnej zvednout :D

zatuhla hlava no

Uživatelský avatar
Benetty
Závodník
Závodník
Příspěvky: 634
Registrován: 17.10.2008 18:39
Bydliště: Děčín a široké vwokolí

Re: zatuhlé stěrače :-)

Příspěvek od Benetty »

Netruchli zajda, taky jsem se to dozvěděl s těmi stěrači né hned a jako lopata myl jednou rukou okno a druhou držel stěrač. :mrgreen:

Jinak mi včera také zatuhly stěrače, z ničeho nič kurwa a ještě chcalo jak cyp. Byl jsem fakt nasr-štvanej. Doma v garáži jsem vzal dutinový vosk ve spreji (voduodpudivý, mazací ... bla bla bla), nasadil hadičku a přes všechny možné dírky prostříknul. Pak pustil stěrače a trocha jim pomohl rukou, aby se motorek tak nenamáhal - po minutě závada tímto odstraněna. Taky mě to trochu zaskočilo (hlavně to přišlo z ničeho nic, přes noc). No ale vzpoměl jsem si na kamaráda, co má Boru 99, ten to opravoval před rokem. Jinak mi spíš přišlo, že na funkčnosti pracuje oxidace vlivem povětrnostních vlivů a soli, nejde o klasickou rez - ramena a součásti tvoří slitina (řekl bych), spíš se tvoří jen povrchová oxidace a ta vytváří pevný povlak. Prevence tedy bude v promazání či zakonzervování voskem. Na každoroční rozebírání se můžu vítě co :gey: Opravě stěračů zdar :mrgreen:

Uživatelský avatar
ejne
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1520
Registrován: 14.09.2008 17:43
Bydliště: SVK ( SLC, SL )
Kontaktovat uživatele:

Re: zatuhlé stěrače :-)

Příspěvek od ejne »

chlapi a preco si kua nekupite len gumicky. stoja 2ks 15 eur a mate postarane....
VW Passat 2.0 103kw Sportline = Moje presuvadlo
Najväčšou hrozbou v cestnej premávke sú autá, ktoré sú rýchlejšie než schopnosť ich vodičov myslieť

Uživatelský avatar
Benetty
Závodník
Závodník
Příspěvky: 634
Registrován: 17.10.2008 18:39
Bydliště: Děčín a široké vwokolí

Re: zatuhlé stěrače :-)

Příspěvek od Benetty »

ejne píše:chlapi a preco si kua nekupite len gumicky. stoja 2ks 15 eur a mate postarane....
Jaké gumičky Ejne?

Uživatelský avatar
ejne
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1520
Registrován: 14.09.2008 17:43
Bydliště: SVK ( SLC, SL )
Kontaktovat uživatele:

Re: zatuhlé stěrače :-)

Příspěvek od ejne »

do tychto nasich originalnych stieracov. jednoducho objednas 2ks isteho dielu v VW. potom doma zhodis stierace , vyberies stare gumicky navlecies nove zaistis nahodis na auto a mas opat stierace ako nove. bezne toto robia v VW pri prehliadke. a hlavne je to lacnejsie ako kupovat nove aerotvin stierace
VW Passat 2.0 103kw Sportline = Moje presuvadlo
Najväčšou hrozbou v cestnej premávke sú autá, ktoré sú rýchlejšie než schopnosť ich vodičov myslieť

Uživatelský avatar
Allbacore
Pilot
Pilot
Příspěvky: 754
Registrován: 13.01.2008 00:08
Kontaktovat uživatele:

Re: zatuhlé stěrače :-)

Příspěvek od Allbacore »

pásovec píše:Občas mám pocit, jestli místo zatuhlých stěračů nemají lidi zatuhlé hlavy :lol:
hehe :D no precitat manual neuskodi :roll:

ejne, ale to ti nic nevyriesi ked mas zaseknuty "klb", sudiac podla toho co pisu kolegovia :wink:
LED autožárovky do interiéru, exteriéru s dvou letou zárukou!
http://www.autoledky.cz/

Nakupujte so slevami zde
Obrázek

Uživatelský avatar
Benetty
Závodník
Závodník
Příspěvky: 634
Registrován: 17.10.2008 18:39
Bydliště: Děčín a široké vwokolí

Re: zatuhlé stěrače :-)

Příspěvek od Benetty »

Ejne prepáč, ale jsi vedle :wink: O gumičky nejde, ide o hejblátka a udělátka :wink:

Uživatelský avatar
TNT
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4309
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Kdesi na jihu :)
Kontaktovat uživatele:

Re: zatuhlé stěrače :-)

Příspěvek od TNT »

Vim, ze tu resite zatuhly sterace. Tam rozborka, vycisteni, obrouseni, namazani mechanismu, je proste treba. Taktez nechapu, proc to VW neresi opravou zdarma.

Ale k ty cene gumicek ve VW. 15€ je moc. Ja jsem koupil v autodilech 2x gumicku 60cm za 42kc/ks a jednu kratsi za dalsich par kacek a vymenil jsem na celym aute. :)

Odpovědět

Zpět na „Passat 3C / CC“