Filtr DPF

2005 - 20..

Moderátoři: KJirka, ejne, pásovec

Pravidla fóra
Moji milí příznivci nových Passatů, předtím než založíte nové téma důkladně projděte FAQ a ostatní témata, případnì použijte VYHLEDÁVÁNÍ.
Fotky svých Passatů vkládejte do podsekce (ne)Jen můj Passat 3C / CC a nezapomeňte u fotek mazat RZ.
Poptávky a nabídky do této sekce nepatří. Neslušná, hrubá, výhružná slova a jinak zákonem nepřijatelné texty budou smazána.
S problémy týkající se chodu sekce se na mě obracejte v SZ.
pásovec
Michalj
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1244
Registrován: 14.01.2010 23:40
Bydliště: Praha

Re: Filtr DPF

Příspěvek od Michalj »

beckar píše:Doporučuji ti ho nechat odstranit.Mam Passat 2.0 125 kw a nechal jsem ho před půl rokem vykuchat a nemám problem.Mam najeto 156000km a už mi nebavilo každých 600-1000km ho regenerovat.O trochu více smrdí, ale jezdí tu mnohem horší auta.A je i oněco živější.Dělali mi to v Praze: X-tuning.Udelali to jak mechanicky tak softwerově.Za sebe můžu říct,že jsem spokojený.
Fakt bych chtěl vědět co znamená "každých 600-1000km regenerovcat filtr" ????
Neberte život tak vážně, stejně z něj nevyváznete živí...

Uživatelský avatar
mrmaryII
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1262
Registrován: 24.03.2009 13:07
Bydliště: Kosice, SVK

Re: Filtr DPF

Příspěvek od mrmaryII »

Ak niekto potrebuje spustat nutenu regenaraciu filtra, pravdepodobne nevie s dieselom jazdit, alebo motor nie je v poriadku, alebo jazdi tak kratke vzdialenosti, ze motor ani normalne nezahreje. Regeneracia sa spusta sama kazdych 500 km a bezi pocas 10 km jazdy pri min otackach nad 1900/min.
When you play with fire, there is a 50/50 chance something will go wrong, and nine times out of ten it does.

beckar
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 13
Registrován: 29.01.2010 23:10
Bydliště: Domažlice

Re: Filtr DPF

Příspěvek od beckar »

Ahoj,žádná regenerace filtru se nespouští automaticky po ujetých 500 km.Ale až se rosvítí kontrolka filtru tak je třeba jet 10-20 km nad 2000 otáček.Tak mi to aspoň říkali ve VW servisu.A tak to i fungovalo.Auto jezdí krátké vzdálenosti a to byl problém.Nejlepší řešení bylo filtr nechat odstranit.
VW Passat Variant 2.0 Tdi 103 Kw 16v.Dpf

Uživatelský avatar
uncompromised
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2786
Registrován: 19.06.2010 22:11

Re: Filtr DPF

Příspěvek od uncompromised »

beckar píše:Ahoj,žádná regenerace filtru se nespouští automaticky po ujetých 500 km.Ale až se rosvítí kontrolka filtru tak je třeba jet 10-20 km nad 2000 otáček.Tak mi to aspoň říkali ve VW servisu.A tak to i fungovalo.Auto jezdí krátké vzdálenosti a to byl problém.Nejlepší řešení bylo filtr nechat odstranit.
no já nevim, ale v letákách se o DPF filtru píše, že šofér ani nepozná, že se mu filtr vypaluje

Uživatelský avatar
mrmaryII
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1262
Registrován: 24.03.2009 13:07
Bydliště: Kosice, SVK

Re: Filtr DPF

Příspěvek od mrmaryII »

beckar píše:Ahoj,žádná regenerace filtru se nespouští automaticky po ujetých 500 km.Ale až se rosvítí kontrolka filtru tak je třeba jet 10-20 km nad 2000 otáček.Tak mi to aspoň říkali ve VW servisu.A tak to i fungovalo.Auto jezdí krátké vzdálenosti a to byl problém.Nejlepší řešení bylo filtr nechat odstranit.

Tak sorry, ale ta trosku z neznalosti ojekabatili :)
Spusta sa automaticky a tak ako som pisal!
When you play with fire, there is a 50/50 chance something will go wrong, and nine times out of ten it does.

Michalj
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1244
Registrován: 14.01.2010 23:40
Bydliště: Praha

Re: Filtr DPF

Příspěvek od Michalj »

beckar píše:Ahoj,žádná regenerace filtru se nespouští automaticky po ujetých 500 km.Ale až se rosvítí kontrolka filtru tak je třeba jet 10-20 km nad 2000 otáček.Tak mi to aspoň říkali ve VW servisu.A tak to i fungovalo.Auto jezdí krátké vzdálenosti a to byl problém.Nejlepší řešení bylo filtr nechat odstranit.
Prosím promiň, ale takovou 3,14čovinu sem dlouho neslyšel. DPF je naprosto bezstarostná věc. Pokud jsi měl tento problém tak máš něco s motorem. "beckar" máš i auto nebo jen návod ??? V profilu nic nemáš. :lol: :lol: :lol:
Neberte život tak vážně, stejně z něj nevyváznete živí...

Uživatelský avatar
Palko
Pilot
Pilot
Příspěvky: 748
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: ZLÍN
Kontaktovat uživatele:

Re: Filtr DPF

Příspěvek od Palko »

Mohu potvrdit, mám pašíka s DPF a regeneraci si řídí motor sám, nikoliv řidič. Vše se děje na základě informací které dostane motorová ř.j. od snímačů důležitých pro průchod spalin. Můžeš také spustit regeneraci přes diagnostiku ale to je jiná kapitola.
Laser aréna ve Zlíně http://www.zona123.cz

ryden
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 277
Registrován: 18.05.2009 19:46
Bydliště: Ostrá ... dědina

Re: Filtr DPF

Příspěvek od ryden »

Nevim zda se spousti sama, nebo ne, ale zazil jsem ted situaci nasledujici:
Jezdim 60% vsech jizd po dalnicich. Dost po nemeckych. Tankuju jen Agip, Benzina nebo pripadne Globus. Tak jednou mesicne nadrz nemecke nafty. Neloudam se s autem ani po normalni silnici, natoz po dalnici. Ano necham auto nejdriv ohrat. Servis pravidelny ve fauve.. DPF si drzel svych max 5 -12%. Minuly tyden najednou 20%, vcera 25%, tak jsem ho projel jeste jednou vecer po dalnici.. No a dnes 38%. Takze regenerace pres VAG. Na dvojku 2500 otacek, 15 minut... (delal jsem to radeji v noci mezi vesnicema, aby si lidi netukali na celo :D ). Vysledkem je 0%, ale ted babo rad... Auto protahuju, tankuju dobre krmeni a takhle to dopadlo... A vyznejte se v tom.. 8O

vavra.lukas
Řidič
Řidič
Příspěvky: 92
Registrován: 11.03.2010 11:42

Re: Filtr DPF

Příspěvek od vavra.lukas »

musi se jezdit na 2ku..v knizce pisou 3-4rychlostni stupen na 2000otacek a rychlost vetsi nez 60km/h...

ryden
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 277
Registrován: 18.05.2009 19:46
Bydliště: Ostrá ... dědina

Re: Filtr DPF

Příspěvek od ryden »

Jednal jsem podle tohoto... a fungovalo...
6467_regenerace_1.png
6467_regenerace_1.png (4.87 KiB) Zobrazeno 1510 x

Michalj
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1244
Registrován: 14.01.2010 23:40
Bydliště: Praha

Re: Filtr DPF

Příspěvek od Michalj »

ryden píše:Nevim zda se spousti sama, nebo ne, ale zazil jsem ted situaci nasledujici:
Jezdim 60% vsech jizd po dalnicich. Dost po nemeckych. Tankuju jen Agip, Benzina nebo pripadne Globus. Tak jednou mesicne nadrz nemecke nafty. Neloudam se s autem ani po normalni silnici, natoz po dalnici. Ano necham auto nejdriv ohrat. Servis pravidelny ve fauve.. DPF si drzel svych max 5 -12%. Minuly tyden najednou 20%, vcera 25%, tak jsem ho projel jeste jednou vecer po dalnici.. No a dnes 38%. Takze regenerace pres VAG. Na dvojku 2500 otacek, 15 minut... (delal jsem to radeji v noci mezi vesnicema, aby si lidi netukali na celo :D ). Vysledkem je 0%, ale ted babo rad... Auto protahuju, tankuju dobre krmeni a takhle to dopadlo... A vyznejte se v tom.. 8O
Hele a všechno pálí, žhaví a stříká jak má ? Tj totiž divný, že se ti za pár dní tolik ucpe. Nemohl si vzít někde špatnou naftu ? Řekl bych, že toto není standard !
Neberte život tak vážně, stejně z něj nevyváznete živí...

ryden
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 277
Registrován: 18.05.2009 19:46
Bydliště: Ostrá ... dědina

Re: Filtr DPF

Příspěvek od ryden »

No standard to neni urcite... ve 2 tis otacek to na dvojku, nebo trojku obcas skubne - uz to tu nekdo resil ale myslim ze se nedobral vysledku - myslel jsem ze to je dpfkem, ale nevypada to... takze hadam vstriky... nastesti mam BMP takze je tam bosch a ne siemens. I tak to je ale komplikace. Nicmene nevim jak prijit na to zda jsou vstriky, ci kabelaz dobry ci ne...
Posledni nafta byla od OMV - ale treba jsem padnul na spatnej stojan :) Nastesti uz jsem na hladovem oku, takze tam pujde rychle zase verva...

Uživatelský avatar
blefa
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 304
Registrován: 26.10.2009 08:37
Bydliště: Plzeňáák

Re: Filtr DPF

Příspěvek od blefa »

Neco malo k DPF a motoru BMP

http://leteckaposta.cz/337403349" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
mirke
Pilot
Pilot
Příspěvky: 840
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Hradec Králové

Re: Filtr DPF

Příspěvek od mirke »

Nebylo by něco takového i pro motor BMR, 125 kW

Uživatelský avatar
blefa
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 304
Registrován: 26.10.2009 08:37
Bydliště: Plzeňáák

Re: Filtr DPF

Příspěvek od blefa »

16V 103kW - BKD

http://leteckaposta.cz/372503361" onclick="window.open(this.href);return false;

2.0TDI 103kW CR

http://leteckaposta.cz/827877881" onclick="window.open(this.href);return false;

125kW nemam
Naposledy upravil(a) blefa dne 30.07.2010 14:52, celkem upraveno 2 x.

Odpovědět

Zpět na „Passat 3C / CC“